Şimdi Ara

MCLARENCİLER BURAYA!!!!!!mclaren-mercedes yeniden

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
669
Cevap
1
Favori
58.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oncelılke konunun bana devredılmesını saglayan DH yonetıcısı rds tesekkur ederım

KONUYU BAŞLATIN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 28 Eylül 2019; 22:45:12 >

• hangi spor forumuna girsem mclaren den başka bişey görmüyorum, yahu 5 yıldır neredeydiniz
  • hehehhe bende aynı şeyi düşünürdüm hep darky.. medya yağdıralım buraya beyler üstte kalsın hep.. gayet iyi olur
  • takımınızı söyleyin
  • .

• mclaren forever
  • quote:

Orjinalden alıntı: darker
    hangi spor forumuna girsem mclaren den başka bişey görmüyorum, yahu 5 yıldır neredeydiniz

Sanırım kazanan bir takımı tutuyorlardı (herkesi kastetmiyorum, kimse üstüne alınmasın). McLaren kazanmaya başlayınca McLaren' ci oldular. Bu her spor organizasyonunda vardır zaten. Birisi kazanırken o tutulur. Kazanamayınca takım değiştirilir. 5 yıldır Ferrari üst üste kazanmıştır, en büyük Ferrari' dir. Ama bu sene yan gelmiştir, birden takımları değişmiştir. Ben ne fanatik Williams' çılar hatırlarım 2000 ve 2001' de. Nedense sonra birden kayboldular. 5 yıl boyunca ortalıkta pek McLaren' ci görmemen son derece doğal. Tabi kötü zamanında takımlarını destekleyenlere saygım sonsuzdur.

• quote:

Orjinalden alıntı: Challenger

quote:

hangi spor forumuna girsem mclaren den başka bişey görmüyorum, yahu 5 yıldır neredeydiniz

Sanırım kazanan bir takımı tutuyorlardı (herkesi kastetmiyorum, kimse üstüne alınmasın). McLaren kazanmaya başlayınca McLaren' ci oldular. Bu her spor organizasyonunda vardır zaten. Birisi kazanırken o tutulur. Kazanamayınca takım değiştirilir. 5 yıldır Ferrari üst üste kazanmıştır, en büyük Ferrari' dir. Ama bu sene yan gelmiştir, birden takımları değişmiştir. Ben ne fanatik Williams' çılar hatırlarım 2000 ve 2001' de. Nedense sonra birden kayboldular. 5 yıl boyunca ortalıkta pek McLaren' ci görmemen son derece doğal. Tabi kötü zamanında takımlarını destekleyenlere saygım sonsuzdur.

Abi bu dediklerine katılmamak mümkün değil ben 1999 da ilk defa izledim ekranda gördüğüm kırmzı bir araba ile gümüş ve siyah karışımı bir aaraba kapışıyordu pek aldırmadım kardeşim izliyordu yani anlayacağınız ben formula-1 in eski fanatiklerinden değilim sonradan 2000 sezonun da fanatik oldum ben.Mclaren takımını tutmamın nedeni kyo şekilde mercedes hayranlığım var mclaren mercedes yazısını gördüm. Otomatikman sempatikliğim oraya kaydı. BELKİDE HAKKİNEN O SENE ŞAMPİYON OLAMADIYSA BENİM YÜZÜNDENDİR. Ben o sene onu tuttum adam şampiyon olamadı. Neyse etesi sene benim tuttuğum takım tökezlemeye başladı. Ve tabiki beklenmeyen durum gerçekleşti Hakkinen formula-1 den ayrılma kararı aldı önceleri bir seneliğine istirahata cekileceği söylendi sezon ortsında ise bir daha dönmeyecem dedi. Ve ardında raikkonen fanatikliği başladı. Ve bu böyle sürüp gitti. Ve hala gidiyor.

• bu kadar karizma bi takım daha gelmemiştir gelmeyecektir formulaya

YAŞASIN Mc LAREN
  • quote:

Orjinalden alıntı: phoibos323

bu kadar karizma bi takım daha gelmemiştir gelmeyecektir formulaya

YAŞASIN Mc LAREN

+1903
    itiraf ediyorum bende 95te renklerinden ötürü sevmeye başladım mclareni, (son 5senede mercedesin tasarım konusunda aldığı yol tartışılmaz ama mclarenmi mercedesmi dense elbetteki mclareni seçerim.) adamların kullandığı teknik ekipmanlar bile f1 teknolojisinin çok üstünde.. bunu bilmeyenler yarış sırasında 2dakika kendi tuttuğu takımla(ne takım olursa wiiliams-ferrari-renault vs.) mclaren pitini bi kıyaslasın lütfen...
  • abi 95 te kırmızı beyazdı sinr oluyodum sonra 98 de idi heralde bi baktım açık gri siyah gümüş oklar sahnede süper renkler arkadaşlar yağmur isteyenlere iyi haber araştırdım Brüksel hava durumu en yüksek 23 nem yüzde yetmiş
  • Bu gümüş okları neden aldıklarını biliyormusunuz. Söyleyim size formula-1 ilk zamanlarında mercedes de yarışıyordu onalın lakabı gümüş oklardı. Her sene estiriyorlar dı. Bir keresinde cekildiler yarışlardan cunku bir insanın olumune sebebiyet verdiklerinden dolayı yarışlardan cekilme kararı aldılar. Daha sonra tekrar girdiler herkez acaba eski günlerdeki formlarını tutturabilecekmi diye düşünmüşler cünkü mercedes döneminde 1 numaraydı. Ve beklenen oldu yine gümüş oklar kendini gösterdi. Ama tekrar cekilme karaı aldılar . Ve uzun yıllar sonra mclaren takımı ile birlikte tekrar formula-1 döndü. Yani mclaren takımını bu renkleri mercedesten dolayı böyle. Bu yazdığım yazılarda yanlış hatırladıklarım dan yanlış yazdıklarım olabilir. Ben bu bilgileri discovery channel kanalında izlemiştim. Hatta forula-1 araclarının başlangıcından günümüze diye belgeseli vardı müthişti bugunki tasarımlarını nasıl aldılr diye.

Formula-1 aracları oncelerde bildiğiniz gibi normal arc görümündey di. 2. Dünya savaşı bitince ingilterede bir sürü uçak mühendisi işsiz kaldı iş aramaya başladılar. Tabili bu zamanalda ferrrari var ve cok da iyi aracları varmış. Bu uçak mühendisleri o zaman popaliter isi hızla artan formula-1 de işe girerler. Formula-1 araclarını tasarlamaya başlarlar ilk sezonun ilk yarışında ingiliz takımlarını görünüşünü gören herkez şaşırır çünkü uçağa benzemektedir araçlar. İtalyanlar yani ferrari ingiliz takımları ile dalga geçmiş yani küçümsemiş bunlamı yarışacaksınız. Der gibi. Ve sonuç herkezi şaşırtır bu raçlar muhteşem gider.Yani bu olaydan sonra aracın tasarımı onem kazanır onceleri sadece motora bakarlerken sonraları tasarımada onem vermişler.

• 70 lerin ortasına kadar mclaren turuncuydu sonra marlbora sponsor olunca kırmızı beyaz oldu sonra 95 te mercedese geçince ve 97 de marlbora ile anlaşma bitip weste geçince renlerde gri oldu, ki bence çok iyi oldu. günden güne gri-siyah uyumu inanılmaz güzel oldu. bir f1 aracı ancak bu kadar güzel olur yani

son olarak 97 de iki renk vardı, gri ve turuncu( eski günler anısına belki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darker -- 11 Eylül 2005, 11:36:47 >

• 97di ozaman, esasına 486dx zamanlarında simulatorlerle başlamıştı f1 olayı benim için ozamanlar renault jaguar ferrari isimlerini hatrlıyorum ekstradan, ama bunu taraf olarak seçmem siyah beyazlı zamanlarda başladı.. öğrenmiş oldum 97de :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 11 Eylül 2005, 11:31:30 >
  • Technics, 1997' de Jaguar yoktu meydanda. Renault ise tek başına değildi. Williams Renault idi. Bu arada McLaren ile Ferrari' nin pit ekibini karşılaştırma derim. Çünkü Ferrari yanında oldukça başarısız kalıyorlar. Yağmurlu bir yarışta araç kaymasın diye havlu ile pit alanını kurulamayı bile akıl eden bir ekip mi daha başarılıdır, yoksa aynı yarışta çarpışan araba gibi birbirlerine çarpan bir ekip mi? Sadece McLaren' in pit ekibini diğerlerinden üstün tutman garip geldi. Polemik olsun diye yazmadım.
  • quote:

quote:

dediğin tipte insan cok ama ben hiç üzerime alınmadım
    çünkü ben f1 i izlemeye başladıgım agustos 2000den beri mclaren dan başka takım tutmadım
    ha evet desteklediklerimde oldu ama her zaman mclaren en ön plandaydı çünkü fanatik bi taraftarıyım
    mclaren da hakkinen ve coulthard ta süründükleri zamanlarda dahi desteğimi esirgemedim
    bugün bu yarışları kazanırken nasıl destek veriyorsam o çok kötü dönemlerde bile aynı şekilde destek verirdim

• FORZA FERRARİ neyse ferrari yattı ama ateşimiz aşkımız ölmedi şimdi beni kovacaksınız biliyorum ama bu topice de uğrarım neler var diye
  • quote:

Technics, 1997' de Jaguar yoktu meydanda. Renault ise tek başına değildi. Williams Renault idi. Bu arada McLaren ile Ferrari' nin pit ekibini karşılaştırma derim. Çünkü Ferrari yanında oldukça başarısız kalıyorlar. Yağmurlu bir yarışta araç kaymasın diye havlu ile pit alanını kurulamayı bile akıl eden bir ekip mi daha başarılıdır, yoksa aynı yarışta çarpışan araba gibi birbirlerine çarpan bir ekip mi? Sadece McLaren' in pit ekibini diğerlerinden üstün tutman garip geldi. Polemik olsun diye yazmadım.

jaguar ve renaultdan bahsederken 486dx zamanındaki bilgisayar oyunlarından bahsettim...97den değil... pit ekiplerine gelince... schumacher ini 1000 derecede mclaren pit ekibi kızartmamıştı yanlış hatırlamıyosam.. McLaren pit ekibinin Teknik ekipmanlarını ve profesyonelliklerini sadece izleyin..bugün bile strateji gereği montoyayı sadece "1" saniyeyi aşmayacak şekilde içeride daha fazla tutmaları büyük bir teknik birikim gerektirirdi..başka bişey söylememede gerek yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technics -- 12 Eylül 2005, 9:38:10 >

• quote:

Orjinalden alıntı: neural

takımınızı söyleyin

sorunlu musun
  • Ferrari
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.