Şimdi Ara

McKinsey hakkında ne biliyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
1
Favori
31.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben birkaç ay öncesine kadar bir halt bilmiyordum.

siz ne biliyorsunuz bu firma hakkında?

• O ne hocam miki mausmu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çalışan çok Bilkentli var orada hadi iyisin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

O ne hocam miki mausmu
    McDonalds'ın çakması
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1DFD8C17B

Çalışan çok Bilkentli var orada hadi iyisin
    zaten sadece 5 okuldan alım yapıyorlar. 3.75 ortalamalı, bilkent iktisat mezunu, amerika'da doktora yapmış adamı mülakata bile çağırmamışlar reddetmişler, daha dün konuştum adam sövüp duruyordu. mülakatlarını inceliyorum IQ testleri falan var, 4-5 aşamadan oluşuyormuş. MIT'ye burslu girmekten daha zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7C18139D2 -- 22 Haziran 2018; 0:44:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7C18139D2

zaten sadece 5 okuldan alım yapıyorlar. 3.75 ortalamalı, bilkent iktisat mezunu, amerika'da doktora yapmış adamı mülakata bile çağırmamışlar reddetmişler, daha dün konuştum adam sövüp duruyordu. mülakatlarını inceliyorum IQ testleri falan var, 4-5 aşamadan oluşuyormuş. MIT'ye burslu girmekten daha zor.

Alıntıları Göster
    Abi orası çok fena firma ya. Sadece Türkiye ofisleri değil dünyadaki tüm ofisleri çok seçici. Hizmet verdikleri ülkenin en iyi üniversitelerinden seçiyorlar.

Kendini işine adayabileceksen bence denemek güzel olabilir çünkü firma çok prestijli. Ortalaman iyiydi, üniversite sınavında derecen de var, belli bir çalışma temposunu oturtmuşsun neden olmasın?

Bu alana kaymaya ne zaman karar verdin bu arada

• Çalışma ortamı işe girmekten daha beter olan bir yer.
    Geç mesai anlayışı 2-3.
  • quote:

Orijinalden alıntı: death stroke

Çalışma ortamı işe girmekten daha beter olan bir yer.
    Geç mesai anlayışı 2-3.
    Associate maaşı ayda 10 bin dolar ama oraya giren adamlar zaten lisans hayatı boyunca gece 2-3 kimi zaman sabahlara kadar ders çalışmış adamlardan oluştuğu için koymaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Abi orası çok fena firma ya. Sadece Türkiye ofisleri değil dünyadaki tüm ofisleri çok seçici. Hizmet verdikleri ülkenin en iyi üniversitelerinden seçiyorlar.

Kendini işine adayabileceksen bence denemek güzel olabilir çünkü firma çok prestijli. Ortalaman iyiydi, üniversite sınavında derecen de var, belli bir çalışma temposunu oturtmuşsun neden olmasın?

Bu alana kaymaya ne zaman karar verdin bu arada

Alıntıları Göster
    Ben ilk defa böyle bir şey görüyorum. Alım kriterleri çok uçlarda cidden.

Zaten hayatımı derslere ve yüksek not almaya adadım. İşe de adarız. Ama şu entry kafamı karıştırdıhttps://eksisozluk.com/entry/70287981

Aslında tam olarak bu alana kaymaya karar vermedim. Doktora başvurularımı da yapacağım birkaç ay sonra, elimdeki seçeneklere göre en mantıklı tercihi yapacağım. Eğer türkiye’de kalırsam sadece bu firma için kalırım yoksa işim olmaz aselsanla vs...

• Yarış beygiri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7C18139D2

Ben ilk defa böyle bir şey görüyorum. Alım kriterleri çok uçlarda cidden.

Zaten hayatımı derslere ve yüksek not almaya adadım. İşe de adarız. Ama şu entry kafamı karıştırdıhttps://eksisozluk.com/entry/70287981

Aslında tam olarak bu alana kaymaya karar vermedim. Doktora başvurularımı da yapacağım birkaç ay sonra, elimdeki seçeneklere göre en mantıklı tercihi yapacağım. Eğer türkiye’de kalırsam sadece bu firma için kalırım yoksa işim olmaz aselsanla vs...

Alıntıları Göster
    Bence alan belirle öncelikle ondan sonra orada ilerle. Hani danışmanlığa yönelmek istiyorsan illa burası olması şart değil.

Bain & Company, Boston Consulting vb. firmalar var. Onlar da bir bu kadar zorlayıcı ama yine de denersin şansını.

Orada çalışan biri var mı tanıdığın? Belki hocalarının eski öğrencisi vardır. Onlarla irtibata geçersen daha sağlıklı bilgi alabilirsin. Doktora da hayırlı olsun umarım kabul alırsın istediğin yere.

• Danisman maaşı gercekten 10bin dolar mı ohahah

• quote:

Orijinalden alıntı: ferit.izmir

Danisman maaşı gercekten 10bin dolar mı ohahah
    şöyle bir durum var, mckinsey işe alımlarda inanılmaz seçici. anadoluda bir üniversite okuyup buraya girmek, milli piyangoyu kazanmaktan daha zor. işe girerken b.a olarak başlıyorsunuz, 3 sene sonunda yeterli performansı gösterirseniz harvard, stanford, columbia gibi top okullara mba yapmak için gönderiliyorsunuz ve masrafları şirket karşılıyor. geri döndüğünüzde associate olarak başlıyorsunuz ve bu pozisyonun maaşı 10 bin dolar

işe alım şartları bunlar (linkedin'dan çalışanların cvlerini inceledim ve 3 kişiyle konuştum)

- iyi bir liseden derece ile mezun olmak
    - üniversite sınavında derece yapmak
    - odtü, bilkent, boğaziçi, koç veya sabancıdan mezun olmak
    - üniversiteyi 3.9 üstü ortalama ile bitirmek
    - nispeten sosyal bir insan olup iyi bir networke sahip olmak

bu şartları sağlayan adamlar bırak da 10 bin dolar alsın

3.9 altı ortalaması olan bilkent, koç, boğaziçi vs.. mezunlarını mülakata bile çağırmıyorlarmış. reddedilen bir sürü kalifiye insanla konuştum

• quote:

Bence alan belirle öncelikle ondan sonra orada ilerle. Hani danışmanlığa yönelmek istiyorsan illa burası olması şart değil.

Bain & Company, Boston Consulting vb. firmalar var. Onlar da bir bu kadar zorlayıcı ama yine de denersin şansını.

Orada çalışan biri var mı tanıdığın? Belki hocalarının eski öğrencisi vardır. Onlarla irtibata geçersen daha sağlıklı bilgi alabilirsin. Doktora da hayırlı olsun umarım kabul alırsın istediğin yere.

Alıntıları Göster
    kariyer planlamamı abd'de doktora üzerine yaptım ama danışmanlık firmalarının sunduğu imkanlar da kafamı çok karıştırıyor. baktım iyi bir okuldan kabul alıyorum giderim ama umduğum yerler olmazsa ve mckinsey'den kabul alabilirsem gitmem.

bizim ankara fen lisesi mezunu, 4.00 ortalamalı 2014 elektronik birincisi orada çalışıyordu şuan columbia uni. mba yapmaya göndermişler. onunla konuştum. çalışan 2 kişi daha var biri boğaziçi endüstri diğeri bilkent işletme mezunu. ikisinin de ortalama 3.95 üstü. reddedilen birkaç kişi ile de konuştum, abd'de doktora vs... yapmış girmek zor. şansımızı deneyeceğiz. mükalatlara çağırırlar muhtemelen ama çok iyi çalışmalısın, çok zorlu ve yorucu bir süreç dediler.

• Hocam o zaman yeni giren bir herif 5bin dolar aliyodur

Bir de şöyle 5-6 sene sonra yönetici danışman maasları ne kadar scaba

• quote:

Orijinalden alıntı: ferit.izmir

Hocam o zaman yeni giren bir herif 5bin dolar aliyodur

Bir de şöyle 5-6 sene sonra yönetici danışman maasları ne kadar scaba
    yeni mezun, business analyst (iş analisti) olarak başlıyor, başlangıç maaşı hakkında hiçbir fikrim yok ama o da dolgundur. dediğim gibi 3 sene sonra başarılı olursa abd'de mba yapmaya yollanıyor. 5 sene tecrübe ile associate oluyor. mckinsey'den büyük kurumlara üst düzey yönetici olarak geçen birçok kişi. mesela ing bank genel müd. yardımcısı mckinsey'den geçmiş, orada associate principal olarak çalışmış 10 yıl boyunca. avusturya lisesi mezunu, lisans ve mba eğitimini abd'de almış. şuanki maaşı yıllık olarak 800-900 bin lira diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7C18139D2 -- 22 Haziran 2018; 3:3:39 >
  • Business Analyst salaries at McKinsey & Company can range from ₤4,832-₤5,206. This estimate is based upon 1 McKinsey & Company Business Analyst salary report(s) provided by employees or estimated based upon statistical methods. See all Business Analyst salaries to learn how this stacks up in the market.

Türkiye de maaş politikası nasıldır, ben de merak ediyorum. Dolar bazlı mı çalışıyorlar ve US maaşlarla aynı maaşları mı alıyorlar, bilgisi olan?

• quote:

Orijinalden alıntı: death stroke

Business Analyst salaries at McKinsey & Company can range from ₤4,832-₤5,206. This estimate is based upon 1 McKinsey & Company Business Analyst salary report(s) provided by employees or estimated based upon statistical methods. See all Business Analyst salaries to learn how this stacks up in the market.

Türkiye de maaş politikası nasıldır, ben de merak ediyorum. Dolar bazlı mı çalışıyorlar ve US maaşlarla aynı maaşları mı alıyorlar, bilgisi olan?
    dolar üzerinden maaş veriyorlarmış. aşağı yukarı benzer maaş politikası var.
  • Hocam yatirim banksciliginda da para var

• Hocam yatirim banksciliginda da para var

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.