Şimdi Ara

McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
28.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dondurulmuş patates oradakiler gibi olmuyor.
    Dışı hafif sert içi hamur gibi oluyor.Tadı da aynı değil.
  • sipariş ver evinde ye uğraşma o kadar

McDonald's, Burger king vb Yerlerde ki Patates Kızartması
  • quote:

Orijinalden alıntı: HonanımDaber

Aynı yağı 1 milyon kere kullanmayı dene bir de , belki kanserojen arttıkça tadı güzelleşiyodur.

+1907 biz restaurant da fritöze yağı yeni koyduğumuzda millet şikayet ediyordu tadı güzel değildiye.Fakat yağ yeni olmadığında çok lezetli diyip mideye indiriyorlardı
  • Bim'deki Yuva patates aynı onlar gibi oluyor Valla.Sertleştiği anda çıkarıyorum yağdan.Tuz , az pul biber , kişniş vb. baharatlar ekleyip mideye indiriyorum.1 kilo soyulmuş , doğranmış patates 2.35 TL.Manavda patatesin kilosu zaten 1.75 TL.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xbox forza

quote:

Aynı yağı 1 milyon kere kullanmayı dene bir de , belki kanserojen arttıkça tadı güzelleşiyodur.

+1907 biz restaurant da fritöze yağı yeni koyduğumuzda millet şikayet ediyordu tadı güzel değildiye.Fakat yağ yeni olmadığında çok lezetli diyip mideye indiriyorlardı

• Burger king'de çalışan bir arkadaşım vardı. Ona bu soruyu sormuştum ve patatesi kestikten sonra dolaba atırıp şokluyoruz ardından çıkartıp yapıyoruz o yüzden böyle oluyor demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Burger king'de çalışan bir arkadaşım vardı. Ona bu soruyu sormuştum ve patatesi kestikten sonra dolaba atırıp şokluyoruz ardından çıkartıp yapıyoruz o yüzden böyle oluyor demişti.

Donmuş patates almıyor mu onlar?
  • beyler yineliyorum bu kadar uğraşmaya değmez gidin en büyük boy alın yiyin
  • Ben bayağı oldu bi' 8 yıl önce falan Teletabis'te izlemiştim. Çok ciddiyim, elemanlar gavurlar, pazarlarından patates alırkene bi de ne göriyim. Deve kadar odunumsu bi' şey böyle içi bembeyaz o patatesten alıyorlardı. Adam da kızartmalık patates diyordu. Bizim Teletabiler görüntüye hep ''Bi' daha!'' diyip durdukları için aklımda kalmış.
    Teletabis izlemem, geçerken uğramışımdır. Hem öyle bana bakmayın siz de zap yaparken az Yalçın Abi'ye bakmıyorsunuzdur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oziko -- 20 Haziran 2011; 19:02:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hunter777

quote:

Orijinalden alıntı: Berkay

Burger king'de çalışan bir arkadaşım vardı. Ona bu soruyu sormuştum ve patatesi kestikten sonra dolaba atırıp şokluyoruz ardından çıkartıp yapıyoruz o yüzden böyle oluyor demişti.

Donmuş patates almıyor mu onlar?

Evde yapmak için hocam, yani onların nerden aldığı konusunda bir fikrim yok açıkcası ama hazır alıyorlardır büyük ihtimalle. Ama dediğim şey evde yapmak isteyenler için
  • Bim'de dondurulmuş patates kızartması satıyorlar fritöze atıyorsun 10-15dk'ya hazır yemin ederim burgerdakinen daha güzel
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hols

Bim'de dondurulmuş patates kızartması satıyorlar fritöze atıyorsun 10-15dk'ya hazır yemin ederim burgerdakinen daha güzel

Ben de alıyorum ondan harbiden çok iyi ya, yuva dondurulmuş patates
  • hazır patates kullanın, kızartıp dondurmakla olmaz o iş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xbox forza

quote:

Biri Uğur Dündar'a şikayet etsin şunu.

• Dondurulmuş patates alın az çok benziyor asıl nokta bence bekleyen yağ yeni koyarsan yağı içine çekiyor patates ve çıtır çıtır olmuyor..
  • O sadece patates değil başka ıvır zıvırları patatesle karıştırıp presliyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amarok3

patates al soy kızart ye dua et sev

ayrıca seveceksen açıl bence
  • "Feast İnce Dilimlenmiş patates"i dene Burger King'in aynısı oluyor.
  • Dostum evdede aynısnı yaparsın şöyle
    patatesleri hazırlıyorsun yağı orta ateşte hazırlıyorsun dikkat orta harlı olacak. patatesleri atıyorsun ama tam kızarmadan çıkartıp alüminyum folyonun üstüne seriyorsun bu safhada patetesler haşlanmış kıvamında olmalı kesinlikle yakmayacaksın.Elinde hazır patates varsa ikinci partiyi at aynı şekilde.Şimdi yaptığımız işlem bu hazır patateslerin dondurulmadan önce yapılan işlem.Soğuduktan sonra dondurucuya atabilirsin ama dikkat et fazla yapışkan oluyor bu evrede.Neyse soğuduktan sonra ateşin harını artır yüksek ateşte ikinci kez kızarttın mı al sana mek domalts patatesi. amma çok uğraştırdığı için tavsiyem gidip hazırını alın feast falan fiyat uygun
  • quote:

Orijinalden alıntı: SchutZ

quote:

Orijinalden alıntı: GR33K

ben

ilk önce rengi hafif değişene kadar kızartıyorum, soğumalarını bekledikten sonra buzluğğa atıyorum.

tamamen dondukları zaman kızgın yağa, donu çözülmeden atıyorum sonra rengi değişnce çıkartıyorum.

görüntü mc,bk dekilerinden güzel oluyor ama tadı öyle olmuyor

Ben bunu yapayım annem dışarı atar beni.Arkadanda Ekmek düşmanı diye bağrır..Ciddiym.

denedin mi? Denediysen nasil oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.