Şimdi Ara

Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benzinli araç 100 kilometrede şehir içi 10 Litre yakarken dizel 5 Litre yakıyor.

Nerde benzinli araç daha az yakıyor ?

• Bazı arkadaşlar benzinli verilerini çok gösterip dizeli övme yarışına girmişler. Koyu bir dizel savunucusu ve hali hazırda kullanıcısı olarak. 1.0 turbo benzinli ünite varken mevcut yakıt fiyatları göz önünde bulundurulur ise artık binek ve özellikle hafif B sınıfı araçlarda dizelin devri kapanmıştır. Aksini iddia eden kendini kandırıyor maalesef. Vergi azlığı olsun ilk alım maliyeti olsun benzinli lehine ayrıca benzinli dizel çok ciddi fark var sıfır araçların çoğunda. Amorti etmek için 200 bin km falan gitmek gerekir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz yolda iyi güzel benzinli dertsiz ama benim gibi haftalık Karaman - Mersin yapın bakalım torosları tırmanırken benzinli ne yakıyor.

Şuan kış şartlarında 6.5 litre tüketim ortalamam var 3 aylık ortalama bu şekilde.

Keşke atmosferik benzinli bir motor 7-7.5 litre yaksa da kullansak ama dizelin yerini tutacak bir motor yok benim açımdan.

• Şu dizel araç alanların yalnızca kendilerinin dizel arabaya paralarının yettiğini düşünmeleri çok acınası Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı. 

Dizel aracın avantajı kalmadı doğru, benzinli aracında avantajı kalmadı, araç sahibi olmak başlı başına bir dezavantaj ki zaten...

İlla da araç almak isteniyorsa günümüzde benzinli almak daha mantıklı olacaktır. Çünkü eskisi gibi dizel aracın kahrını çektirecek 1-1.5 TL lik pompa fiyatı avantajı maalesef kalmadı...

• Tam otomatik + atmosferik motorla km de 1.5 tl yakıyorlar benzinliler tabiiki aracı iteleyecek adam arıyorlar. Bu yüzden günlük konular açılıyor. Sene sonunda 2.5 tl yakacaklar ve maaşta aynı olacak. Ve gram acımıyorum. Çünkü bu kadar zam yapanlar hala açık ara lider konumunda. İsterse babam zam yapsın karşısında olurum ama adam için malumlar analarından babalarından daha önemli. Öyleyse devamkee

• dizel araçlar benzinlilerden daha çok bakım masrafı çıkarıyor bir de, bence en iyisi tam elektrikli

• ayni güzergâhta yillarca bmw 1.18 ,1.2 tce megane ,1.6 megane,1.2 tsi jetta,1.4 tsi passat,1.6 tdi passat kullandim.sirasiyla 8.2-7.5-7.2-7.2-7,4-5.4 .1,6 megane ve jetta manuel digerleri otm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyokushin -- 20 Ocak 2022; 12:31:54 >
  • 1.5 tsi motorlu araç kullanıyorum. Ayrıca zaman zaman 1.5 dci araçta kullanıyorum. Uzun mesafede yakıtı çok iyi ancak şehir içinde dizelden en az 2lt daha fazla yakıyor. Bakımını masrafını bilmem, dizel az yakıyor.
    Atmosferik motor benzin zaten eyvah eyvah, içiyor.

• Arabaya binmenin avantajı kalmadı, adam mazot benzin farkından falan bahsediyor.

En az yakan araçlar bile km de 1 TL yakıyor 1 TL , Arabaya binmeye korkar olduk

• Açıkcası yukarıdaki bir çok arkadaşın dediği gibi Türkiye de artık Dizel benzin konusunda avantajlı diye bir şey kalmadı. Hepsi ilik kurutuyor. Ben standart bir kullanıcıyım. Yani ne çok aman aman usta şöfürüm ne araba gurusuyum. Ama şahsen ben dizeli daha çok seviyorum. Bunun da tek nedeni arada arabaya yüklendiğimde dizel 1.5-2 lt maximum artıyorsa yakıtta benzinde 7 lt yakan araba 14 leri görüyor. Belki psikolojik bir şey bilmiyorum ama o 13-15 lt yakıt değerlerini görünce arabadan çok soğuyorum.

Bir istisna var bir süre önce bir octavia deneme şansım oldu bu 1.0 motorlu. O hoşuma gitmişti. ( ama dediğim gibi ben usta şöför değilim standart bir kullanıcıyım o yüzden yok o kasaya o motor leş, rampada kalkmıyor vs yorumları yapacak olanlar için hatırlatıyım :) )

• Dizele zam geldi. Her gun gittigim guzergahta 20 dakika yerine 6 dakikada gidip geliyorum. Totalde mazotun 10 tl oldugu donemlerden daha ucuza gidiyorum. Mazota gelen her %10 luk zam benim trafikte gecirdigim sureyi %15 dusurdugunden yakit tuketimim oldukca az artik.

• Benzinli aracım var, her türlü dizel daha az yakıyor.

1.6 e-hdi mcp c4 varken 5,4 olurdu ortalama, 1.4t 140hp active select astra'da 7,0

astra basınca çok yakıyormuş (daha cesaret edip basamadım ama uzun yolda bariz daha fazla yakan bir araç, şehir içinde 90'ı geçmiyorum)

c4'le istediğin kadar bas 6 litreyi geçmek çok zor

• Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı.

alın birer bisiklet kurtulun yakıt parasından Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı. 

• motorin zaten uzun zamandır benzine göre pahalı. makas açıldığında bile 50 kuruş civarlarında kalıyor.

eskiden (10 sene önce mesela) tl bazlı tüketim olarak bakınca %50 daha ekonomik oluyordu dizel.

yeni nesil benzinli motorlar normal/sakin kullanımla gayet ekonomik, ancak biraz gaza yükleneyim deyince işler çok değişiyor.

• Bence hiçbirinin avantajı kalmadı.Km ye 1 TL yakıyorsa artık araç sürmenin zevki kalmamıştır bence

• manisa_tr kullanıcısına yanıt

Valla ben bisiklet aldım. Ama etrafında böyle kadınlar yoktu. Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı. 

• Şu komedyenleri imrendirecek konuları bırakın artık.

Dizel her türlü az yakıyor. Acı ama gerçek.

5 litre yakan dizel araç aynı şartlarda benzinli araç olsa 8-10 litre rahat yakar.

• o zaman yanlış ülkedesin Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı. 

Mazot Fiyatı Benzini Geçti, Dizel Aracın Avantajı Kalmadı.
  • Mazot 14.35 istanbul

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Sanayiye gidecem git gel 100 TL sırf yakıt, geçen hafta gittiğimde çoğu dükkan boştu sanırım yakıt etkiledi, parça ve işçilik fahişler gibi pahalı hatta fahişler daha ucuzdur, ustaların bir tarafı kalkmıştı bugünlerde inmiş biraz, daha çok inecek şu Nisan Mayıs gelsin ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.