Şimdi Ara

MAZDA3 OTOMATİK Mİ? OPEL ASTRA DİZEL MANUEL Mİ? SEAT LEON FR MI? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
1.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mazda 3 ve opel 1.6 cdti ın hem forum da hem de çeşitli test sitelerin de test sürüşlerini izledim gerçek anlam da yakıt tüketim farkı sadece 1 lt ( ş.içi ) ki bu ufak fark trafikte eziyet çekmeye değmez çok kaliteli 6 ileri yağ gibi akan şanzıman devir kesiciye bile giriyor .

eğer plazalar da varsa mazda 3 diyorum .
  • 25.000 km'yi şehiriçi dur-kalk trafikte geçirmiyorsunuz herhalde. Uzun yol yaptığınızı varsayarsak otomatikten çok dizel öncelikli sizin için. Astra'nın ön paneli çıtırtı pıtırtıya açık olsa da Mazda 3'e tercih ederim.
  • Opel de kullandım, sahibi oldum, mazda da kullandım sahibiyim... Yakıt, değer kaybı, piyasa olgusu gibi kriterleri göz önünde bulundurduğunuz takdirde Opel bir adım öne çıkar, pişman da olmazsın...

Fakat; bana göre de, her zaman mazda bir adım öndedir.

Opel ile sıradanlığa kucak açarken, mazda ile alışılmışa meydan okursun, kırmızı ışıkta veya trafikte kolay kolay pişti olmazsın, fena halde dikkat çeker, bakan bir daha bakar... Bakım ve servis maliyetleri opel'in yarısı kadardır, sorunsuzluğu ön plandadır, mazda ile 150 bin kilometreyi sadece yağ filtre değişimi ile rahat geçersin, seni servis kapılarında bekletmez, süründürmez, fakat dizel motorun yüksek kilometrelerde ne olacağı belli olmaz, bundan önceki mazdamı 216 bin km de sattığımda hiç bir sorunu yoktu, yağ eksiltmiyordu ve tıs tıs çalışıyordu, ama 200 bin devirmiş dizel motor ne olur bilinmez, istenilen fiyata satılır mı bilinmez...

Ayrıca, senin için yakıt önemli ise; Mazda'ya yeni sistem lpg takılıyor, doğrudan benzin enjektörlerini kullanıyor ve lpg'yi sıvı halde yakıyor, bunun maliyeti astra ile mazda nın yıllık yakıt maliyetinin yarısı kadar... Bu tercih daha da mantıklı bence.

Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Mazdayi inceledim. Bikac ufak detay haricinde takildigim pek bi yer yok. Dus tasarim cok guzel. Astradan sonra begendigim bi dis tasarim. Benzinin 5lirayi gecmesinden dolayi bu aralar benzinli arac onermeye dilim varmiyor. Mazda3 icin 2.eli dusunursek amiyane tabirle "plakayi taktinmi 10binlira zarar edersin" .

Opel astranin hem HB hem sedanini cok begeniyorum. Yeni ve ovulen bir motora sahip. Ic ve dis tasarim dikkat cekici ve albeni li. 2.elde de elden kolay cikartilir dizel oldugu icin.

Hangisini secerseniz secin akliniz digerinde kalacaktir. En azindan benim icin oyle.

Kolay gelsin ve simdiden hayirli olsun

plakayi taktinmi 10binlira zarar edersin" ibaresi biraz eksik zira ben Plazadan sıfır fiyatı 60 bin tl olan aracın test aracını 41.750 tl e almıştım. nerdeyse 3'te 2'si yapıyor.

• benzinli bile olsa astra astra derdim ki dizel diyorsunuz hepten astra,mazda 3ün iç mekanı oldukça kalitesiz geldi bana ayrıca japonlara has eksiklikler de cabası
  • quote:

Orijinalden alıntı: sgtforce

quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

Mazdayi inceledim. Bikac ufak detay haricinde takildigim pek bi yer yok. Dus tasarim cok guzel. Astradan sonra begendigim bi dis tasarim. Benzinin 5lirayi gecmesinden dolayi bu aralar benzinli arac onermeye dilim varmiyor. Mazda3 icin 2.eli dusunursek amiyane tabirle "plakayi taktinmi 10binlira zarar edersin" .

Opel astranin hem HB hem sedanini cok begeniyorum. Yeni ve ovulen bir motora sahip. Ic ve dis tasarim dikkat cekici ve albeni li. 2.elde de elden kolay cikartilir dizel oldugu icin.

Hangisini secerseniz secin akliniz digerinde kalacaktir. En azindan benim icin oyle.

Kolay gelsin ve simdiden hayirli olsun

plakayi taktinmi 10binlira zarar edersin" ibaresi biraz eksik zira ben Plazadan sıfır fiyatı 60 bin tl olan aracın test aracını 41.750 tl e almıştım. nerdeyse 3'te 2'si yapıyor.

Benim o laftan kastim sokak tabiriyle 2.elinin ölü olmasi. Yanlis anlasilmadim umarim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim için yakıt önemli olduğu için, mazda 3 ne kadar kalite düzgün ve daha iyi olsada Astra alır geçerdim, araba almak değil yürütmek sorun, Bir arkadaşa araç alıcaz şimdi, Mercedes A, Mercedes C serisi ve Audi Q 3 arasından Mercdes A alıyor 1.5 dizel olmasından dolayı varın siz düşünün gerisini.
  • Astranın da 2015'te kasa değiştirceğini göz önüne alın.
  • Arkadaşlar kafam iyice çorba oldu. Şimdi yakıt olarak aynı diyen de var çok fark olur diyen de var. Fabrika verilerine bakıp aldanmamak lazım %70 şehir dışı kullanıyorum. Arada 10-12 kuruş fark olsa 3 yılda 10.000 TL fark sadece yakıttan oluşacak. Satarken de bir bu kadar fark olsa mazda tercih ettiğimde 20.000 zarardayım. Mazda dizayn ve kalite olarak bence bir tık daha üstün. Her iki aracın da orasını burasını mıncıkladım:) gönül mazda diyor aklım gidecek paralarda :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tornavida T kullanıcısına yanıt
    Mazdayı alıp kullandıkça o ilk hevesiniz kalmayabilir. Genelde alınan bir şeyin değeri kullandıkça insanın gözünde azalır. O ilk heyecanı kalmaz . Ve satınca da 20 bin tl zarar diyorsunuz. Sonradan pişman olmanızı istemem sadece bir düşüncedir bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornavida

Arkadaşlar kafam iyice çorba oldu. Şimdi yakıt olarak aynı diyen de var çok fark olur diyen de var. Fabrika verilerine bakıp aldanmamak lazım %70 şehir dışı kullanıyorum. Arada 10-12 kuruş fark olsa 3 yılda 10.000 TL fark sadece yakıttan oluşacak. Satarken de bir bu kadar fark olsa mazda tercih ettiğimde 20.000 zarardayım. Mazda dizayn ve kalite olarak bence bir tık daha üstün. Her iki aracın da orasını burasını mıncıkladım:) gönül mazda diyor aklım gidecek paralarda :(

Boşa kafanız karışıyor yukarıda mesajımı okudunuz mu bilmiyorum ama uzun yolda 5.4 şehir içi 7 litre bilgisayara geçemedim ancak geçer Geçmez resim koyacağım o zaman ikna olursunuz ben şu an otomatik ihtiyacı dolayisi ile dizel c max ı satıp Mazda 3 e geçeceğim test ettiğim için korkutmuyor beni

İstekleriniz doğrultusunda astra CDTI 136 ama 2015 sonu kasa değişecek Mazda motoru uzun ömürlü hem yakıt hemde performans çekiş olarak düşük bi araç max tork devri çok yüksek tabiatıyla atmosferik benzinli olması sebebiyle ya çok yakıp yüksek devir çevirecek yada performansta istenileni veremeyecek bence 1.6 dci 130 megane spor tourer da olur
    İki aracın fiyatı da aynı mı?
    Flxeride ekletin astraya ama kasa değişecek yeni 308 e-hdı 115 270 actıve olur bunuda düşünün gayet az yakan motoru çok iyi bi araç kasasıda zaten oldukç hafif süper çekiş ve performans sunar .
  • uygun fiyatlara temiz 2012 model dizel mazda 3 almayı düşünün sıfır şart değilse

• yılda 25 bin olduktan sonra dizel almanız daha mantıklı. ne kadar az yaksa da benzinli benzinlidir.
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    Üstadım fiyatlar yakın mazda3 için 74.000tl fiyat aldım kırmızı metalik renk+sigorta+tescil dahil, ancak neredeyse hiç indirim yapmadılar. Astra için ise iyi bir indirim aldım 76.000tl ye sport sedan dizel stil+afl.
  • vetenes kullanıcısına yanıt
    Dostum ben zaten çoğunlukla uzun yol yapmaktayım. 5.5 litre güzel bir değer. Astra dizel sanırım şehir dışı 4 civarı yakıyor. Ancak aradaki fark 10 kuruş civarı dediğim gibi yılda 25.000km de fark açılıyor.
  • Üstadım flexiride şasinin fiyatına bakınca bana çok da gerekli olmadığını düşündüm :) Stil +afl bana fazlasıyla yetecek. Peugeot nun direksiyon ve göstergeyi öyle yukarıda görünce hiç düşünmedim bile. Ancak honda civic'i test ettim. Dış tasarımını beğeniyorum, fiyatı da cazip ama iç kalite yerlerde; arabaya binmemle inmem bir oldu :) özellikle o koltuk kumaşları yokmu.. mazda ve astradan sonra yanından bile geçmem artık.
  • bjkkarakartal1903 kullanıcısına yanıt
    maalesef sıfır almak zorundayım. Şirket üzerine alacağım ancak sadece ben kullanacağım için öyle boş, baz paket klasik şirket araçlarına bakmıyorum. En az 3 yıl kullanacağımdan donanımlı olması benim için önemli. 75.000 bandında sıfır almak zorunda olmasam seçenekler zaten çok :(
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.