Şimdi Ara

Mazda Türkiye internet sitesi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.539
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hayatımda bu kadar berbat bir otomobil distribütörü sitesi görmedim.
    Aradığın bilgiyi bulmak mümkün değil.
    Ne işe yaradığı belli olmayan ikonlar.

Arabaların fiyatı sitede yok, inanılmaz!!!

http://www.mazda.com.tr/

Anlayan varsa beri gelsin.

• http://www.mazda-tr.com/ adresini deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aaydinci

http://www.mazda-tr.com/ adresini deneyin.

Bu site OK :)

Ama nasıl oluyor da asıl site olması gereken com.tr o şekilde yayında olabiliyor?!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

quote:

Ama nasıl oluyor da asıl site olması gereken com.tr o şekilde yayında olabiliyor?!!

Sizin ilk girdiğiniz site eski distribütör mermerlerin elinde, mazda onlar ile yollarını ayırdı demekki adresi alamamış

• quote:

Orijinalden alıntı: cev_ned

quote:

Orijinalden alıntı: hozturan

quote:

Sizin ilk girdiğiniz site eski distribütör mermerlerin elinde, mazda onlar ile yollarını ayırdı demekki adresi alamamış

anladım şimdi...

Mazda TR için kötü bir durum!

Merak edip siteye com.tr üzerinden gidiyorum.
    "Bu ne iğrenç bir site, bunların arabası da alınmaz" deyip vazgeçiyorum.
    :D

• araba siteleri içerisinde en kötü olanı kesinlikle.
  • Ben 1 senedir eleştiriyorum bu durumu, bastırsın parayı alsın com.tr adresini diye ama adamların umrunda değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: WpTürkiye

Ben 1 senedir eleştiriyorum bu durumu, bastırsın parayı alsın com.tr adresini diye ama adamların umrunda değil

.com.tr domainler başkalarına devredilemez ve başkasına satılamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmy

quote:

Ben 1 senedir eleştiriyorum bu durumu, bastırsın parayı alsın com.tr adresini diye ama adamların umrunda değil

Versinler bana yetkiyi bak 1 günde nasıl alıyorum..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cmy

quote:

Versinler bana yetkiyi bak 1 günde nasıl alıyorum..

.com olsa devir olur ama .com.tr için böyle bir imkan söylediğim gibi maalesef yok. sonuçta olsa zaten onlarda bunu düşünürlerdi. mazda.com.tr Mazda Türkiye AŞ adlı mermerlere ait şirketindir. .com.tr domaini satın almaları için öncelikle bu şirketi satın almaları veya üzerine geçirmeleri gerekir. aksi taktirde ben domaini kendi şirketime geçireyim gibi bir şans yasal olarak mümkün değil.

ancak mümkün olabilecek şöyle bir yöntem var, mazda.com.tr nin sahibi olan şirket müracaat edip alanadının silinmesini isterse alan adı silinir. ardından elinde yeterli belgesi olan kişi veya kurum tekrar yeni bir alanadı olarak müracaatta bulunup alabilir. yani devir yine mümkün değildir silmenin ardından boşta olan domain için yeni kayıt işlemi uygulanabilir.

yanlış anlaşılmasın, tahminlere göre değil, bu konu kendi işim olduğu için bu şekilde açıklama ihtiyacı duydum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmy -- 15 Kasım 2011; 23:19:09 >

• Hocam o domaini almak 1 günlük iş, yeterki istensin, ben 5 yılı aşkın süredir bu işlerin hem yasal hemde ticari boyutlarıyla direk ilgiliyim, yapılamayacak bir şey olsa zaten gelip braya lüzumsuz yere mesaj bırakmam inan
  • quote:

Hocam o domaini almak 1 günlük iş, yeterki istensin, ben 5 yılı aşkın süredir bu işlerin hem yasal hemde ticari boyutlarıyla direk ilgiliyim, yapılamayacak bir şey olsa zaten gelip braya lüzumsuz yere mesaj bırakmam inan

evet mutlaka ilginiz vardır o zaman şöyle açıklayayım.

https://www.nic.tr sitesine girerseniz orada yetkili kayıt operatörleri diye bir sayfa vardır. nic.tr nin türkiyede online işlem yetkisi verdiği şirketleri görebilirsiniz burada. Türkiyede bu işi yapan binlerce firma olmasına rağmen yetkili kayıt operatörü sadece 9 adettir. o listedeki 9 firmadan birinin sahibiyim. bu nedenle bu kadar emin konuşuyorum. ama kuralları çok detaylı olduğu için yanlış anlaşılmalar olabiliyor. fakat bu kuralları içeren bir sözleşmeyi nic.tr ile bizzat kendim imzalamış bir kişiyim. burada firma adı yazmak doğru olmaz. ama özelden gönderebilirim madem ticari boyutuyla da ilgileniyorsunuz tanışmamız için vesile olmuş olur belki karşılıklı birbirimize faydamız olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmy -- 15 Kasım 2011; 23:31:56 >

• Şu an Mazda Türkiye resmi ithalatçısı ve dağıtıcısı olan firma bu ticari faaliyeti belgelediği anda com.tr uzantılı domaini elinde bulunduran firmanın elinden dakikasında alır. Böyle bir dava ile 3 yıla yakın ilgilendim, zamanında domaini regleyen ve yüksek fiyattan satmak isteyen biri ile domainde geçen kelimeden oluşan markanın Türkiye resmi firması arasındaki dava sonucunda mahkeme domainin firmaya ücretsiz olarak devrine karar verdi ve bu karar emsal oldu. Yani mermerler şu an Türkiye mazda yetkili distirübütörü olmadığı için domaini elinde tutamaz. Ve mahkemede kaybetmek yerine ücretiyle devretmek isteyeceklerdir illaki. Devir içinse Mazda Avrupa tarafından Tr yetkili distürübütörünün mermerler değilde şuanki firma olduğuna dair bir resmi belge yeterli olacaktır. Prosedür oldukça karışık arada bir sürü detay var ben kabaca özetledim durumu. Sonuç olarak bu domain şu an Tr mazda resmi firması tarafından alınabilir ama bunu istemeleri ve ciddi anlamda çaba sarfetmeleri gerekir.

• quote:

Şu an Mazda Türkiye resmi ithalatçısı ve dağıtıcısı olan firma bu ticari faaliyeti belgelediği anda com.tr uzantılı domaini elinde bulunduran firmanın elinden dakikasında alır. Böyle bir dava ile 3 yıla yakın ilgilendim, zamanında domaini regleyen ve yüksek fiyattan satmak isteyen biri ile domainde geçen kelimeden oluşan markanın Türkiye resmi firması arasındaki dava sonucunda mahkeme domainin firmaya ücretsiz olarak devrine karar verdi ve bu karar emsal oldu. Yani mermerler şu an Türkiye mazda yetkili distirübütörü olmadığı için domaini elinde tutamaz. Ve mahkemede kaybetmek yerine ücretiyle devretmek isteyeceklerdir illaki. Devir içinse Mazda Avrupa tarafından Tr yetkili distürübütörünün mermerler değilde şuanki firma olduğuna dair bir resmi belge yeterli olacaktır. Prosedür oldukça karışık arada bir sürü detay var ben kabaca özetledim durumu. Sonuç olarak bu domain şu an Tr mazda resmi firması tarafından alınabilir ama bunu istemeleri ve ciddi anlamda çaba sarfetmeleri gerekir.

söylediğiniz gibi bunun uzun bir prosedürü vardır bir günde alamaz, dakikasında alamaz. mahkeme süreci tamamlanması gerekir sizde zaten böyle bir dava ile 3 yıl ilgilendiğinizi yazmışsınız. belki şu an böyle bir dava süreci vardır bunuda bilemiyoruz. ama eğer mermerlerin şu an mazda türkiye aş diye bir şirketi halen var ise. mazda europe un da TR de marka tescili yok ise işte o zaman iş zorlaşır. Mazda nın zaten Türkiye de bildiğim kadarı ile şirketi bile yok. mazda-tr.com a baktığımızda

Mazda Motor Logistics Europe N.V. Merkezi Belçika Türkiye İstanbul Şubesi

olarak adlandırılmış.

• http://www.mazda.com.tr/

Halletmişler
  • Bu alan adı ".tr" Alan Adı Yönetimi tarafından duraklatılmıştır. Alan adınız, mali ya da idari nedenlerle duraklatılmış olabilir!

Uyarısı veriyor bende.
  • quote:

Bu alan adı ".tr" Alan Adı Yönetimi tarafından duraklatılmıştır. Alan adınız, mali ya da idari nedenlerle duraklatılmış olabilir!

Uyarısı veriyor bende.

"Halletmişler" den kastım almışlar değildi.Eski distrübitörün yayınını durdurmuşlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.