Şimdi Ara

Mazda'nın SUV'u Mazda CX-5 [ANA KONU] (22. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
483
Cevap
16
Favori
53.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6 aydır kullanıyorum, yarısı uzun yol 7.000km yol yapmışım. Aracım 2012 model, 62.000km'de 91.500TL'ye aldım. Aldığımda bakıma 650TL ödedim. Diskleri de geçen hafta titreme nedeniyle yeni değiştirdim (özel servis), 2 ön disk, ön arka 4 takım balata 2000TL civarı ödedim (tamamı orjinal parça, yetkili servisten geldi). Uzun yolda süratli, genelde araç & bagaj dolu ve klima açık kullanırım, şehiriçinde de tasarrufa pek dikkat etmiyorum ve trafik yoğun saatlerde kullanıyorum. Aldığımda tüketimi sıfırlamıştım, yol bilgisayarı 9.7lt/100km gösteriyor (ortalama hız 39km/h gözüküyor). Çok araba kullandım, böyle araba kullanmadım. Bu benzin fiyatları ile günlük ulaşım için mantıklı olmadığı aşikar, ancak araç gerek donanım gerekse konfor olarak gerçekten kusursuz. Uzun yolda çok keyifli, çok zorlamama rağmen esp devreye hiç girmedi. Koltuk soğutma da olsa hurdaya çıkana kadar kullanırım :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2. Ay dolarken 3000 km ye yaklaştık biz de.
    Anadolu yakasında genelde akıcı yolda kullanıyorum.
    Yakıt ortalamamız 8.5 lt/100km. Sakin kullanım.
    5 lt motorin yakan araçtan terfi ettim cx5’e. Verdiği keyif ve güvenlik duygusu aradaki farka hayli hayli değer. (+ olarak 2.0 motorlu bir araç için 10 ltye kadar söz etmem)
    Aracı aldığım zaman bir arkadaşım da 2015 model scirocco aldı(1.4 lt 160 beygir) şehir içinde 12 lt de geziyor. En son istanbul antalya gidiş dönüş yaptı 750 lira yakıt yakmış. Satmayı düşünüyor. Psikolojisini etkiliyor.

Son olarak performans odaklı bir sürücü değilimdir (aile taşıyorum) ama yol müsait olduğunda sport moduna alınca cx5’in içindeki canavar çıkıyor ortaya, koltuğu hissediyorsunuz.

Herkese kazasız belasız güvenli sürüşler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydnsnr -- 9 Temmuz 2018; 0:02:37 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Selamlar,
    Geçen ay Mazda cx-5 2014 model satın aldım. Aracı kullandıkca daha da çok begeniyorum. Sade görünümü altında bir çok tekneloji mevcut. Yakıt tüketimim şuan için 7.5lt ortalama istanbul.
    Bu aracı kullanan arkadaşlardan NAV konusunda bilgi istiyorum. Ebayda satılan SD kartlar mevcut. Ancak benim araçta sd kart takabileceğim bir yer bulamadım. 2014 modellerinde harita yükleme nasıl yapılıyor. Bilgisi olan var mı? Teşkkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: qpars

Selamlar,
    Geçen ay Mazda cx-5 2014 model satın aldım. Aracı kullandıkca daha da çok begeniyorum. Sade görünümü altında bir çok tekneloji mevcut. Yakıt tüketimim şuan için 7.5lt ortalama istanbul.
    Bu aracı kullanan arkadaşlardan NAV konusunda bilgi istiyorum. Ebayda satılan SD kartlar mevcut. Ancak benim araçta sd kart takabileceğim bir yer bulamadım. 2014 modellerinde harita yükleme nasıl yapılıyor. Bilgisi olan var mı? Teşkkürler.
    Mazda club veya garaj gibi forumlar da arkadaşlar bu konuyla ilgili detaylı bilgiler paylaşıyor, bir göz atın isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AreY -- 16 Temmuz 2018; 9:55:58 >
  • Biraz araştırdım ve harici bir NAV aleti (Garmin) alarak şimdilik sorunu çözdüm. Telefonu NAV aleti olarak kullanmak hoşuma gitmiyor. Cevap için teşekkürler.
  • Aracı yeni aldım. Pendik ten orta yoğun bir trafikte klima açık 4 kişi İkitelli ye kadar gidip geldim. Döndüğümde yakıt tüketim ortalamam 7,5lt gösteriyordu. Beklentimin çok altında.
  • Cumartesi muayeneye gittim, ilk defa bir aracım kusursuz olarak muayeneden geçti :)

• quote:

Orijinalden alıntı: qpars

Aracı yeni aldım. Pendik ten orta yoğun bir trafikte klima açık 4 kişi İkitelli ye kadar gidip geldim. Döndüğümde yakıt tüketim ortalamam 7,5lt gösteriyordu. Beklentimin çok altında.
    2,0 litre motor, İstanbul trafiği ve otomatik şanzıman ile mükemmel yakıt değeri sizin beklentinizi karşılamıyorsa, çıtayı çok yükseğe koymuşsunuz derim. Hele ki, yeni'den kastınız sıfır araç ise.
  • e-rose kullanıcısına yanıt
    Çok altında derken eminim 9-10 tl bekliyordu ve bu rakamların altında demek istemiştir.
    Benim İstanbul içi 8.5 tl ortalama tüketimim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ydnsnr

Çok altında derken eminim 9-10 tl bekliyordu ve bu rakamların altında demek istemiştir.
    Benim İstanbul içi 8.5 tl ortalama tüketimim

Ben yanlış değerlendirmişim.
  • Arkadaşlar çok severek kullandığım CX-5 aracımı model yükseltmek amacıyla satıyorum. İlgilenen arkadaşlar özelden bana ulaşabilir. Araç özellikleri aşağıdadır.

CX-5 power ful donanım 2013 model 83 bin km de. Sıfırdan bir farkı yok, tam servis bakımlı. Kaportada birkaç çizik var sadece..navigasyonlu. beyaz renk. teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba, ben de 2012 ya da2013 model Mazda Cx-5 düşünüyorum. Aracın 110km/h sabit hızla giderken tüketimi ne civarda oluyor? Eski aracım da benzinli idi. Örnek vermek gerekirse İstanbul Antalya arası boş trafikte çok rahat 5.5 litre/100km civarına düşüyordu. Mazda'da bu miktar çok fazla artar mı diye merak ediyorum. Yoksa sabit 110 civarı giderken tüketim 6 civarında kalır mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: integral77

Arkadaşlar merhaba, ben de 2012 ya da2013 model Mazda Cx-5 düşünüyorum. Aracın 110km/h sabit hızla giderken tüketimi ne civarda oluyor? Eski aracım da benzinli idi. Örnek vermek gerekirse İstanbul Antalya arası boş trafikte çok rahat 5.5 litre/100km civarına düşüyordu. Mazda'da bu miktar çok fazla artar mı diye merak ediyorum. Yoksa sabit 110 civarı giderken tüketim 6 civarında kalır mı?
    Merhaba, eski aracınız neydi? CX-5 de şehir dışı 90 km fabrika verisi 5.8 L. Ama gerçek sürüşte bunu tutturmak mümkün değil biliyorsunuz. 110 km de en iyi ihtimalle 6.8 Lt gibi olur diye düşünüyorum.
  • alimakgrav A kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim,eski aracım Volvo v40 idi. Turbo benzinli 152hp 250nm tork. Uzun yolda sabit hızda tüketimi çok iyiydi.

• integral77 İ kullanıcısına yanıt
    Aşırı rüzgar yoksa ve düz yolsa 6.5 LT ye kadar da düşebilir 110 km de, kullanıcıya göre değişebilir..Yanıltmayayım sizi..Tavsiye adarem aracı gerçekten mükemmel..
  • Merhaba. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim. Subaru Levorg ile Mazda Cx-5 arasında kalmıştım. Cx-5 aldım. 2 aydır kullanıyorum, memnunum. Bilgi ve deneyimlerinizi bizimle paylaştığınız için tekrar teşekkürler...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. yakıt tüketimi nasıl? Tatmin etti mi sizi? Ve genel olarak kullanım yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • alimakgrav A kullanıcısına yanıt
    Genel olarak çok iyi bir araç. Yakıt tüketimi şehir içinde çok iyi. Bu büyüklükte bir araç için inanılmaz derecede iyi desem yalan olmaz. İstanbul Avrupa yakası için 27-28km/h ortalama ile 8-8.5 litre/100km. Yalnız şehir dışında beklediğim kadar düşmüyor. Yüksek bir araç olduğu için muhtemelen. Daha iki aydır kullanıyorum, sadece Ankara'ya gidip geldim. En az tüketim 6.5litre/100km oldu. Genel olarak aracı sakin ve yumuşak kullanırım.
    Donanım açısından oldukça zengin. Uzun-kısa far asistanı muhteşem. Gece yolculuklarında büyük yardımcı. Ferah ve bagajı çok kullanışlı.
    Cx-5 öncesi Volvo V40 1.5 t3 (152hp-250tork- 0-100 değeri 8.3saniye) kullanıyordum. Turbo benzinli, yere yakın c sınıfı hatchback bir otomobil olduğu için ilk günler biraz zorlandım.
    Cx-5 çok hantal geldi,sanki 2 litrelik 160beygirlik bir araç gibi değildi. Kullandıkça atmosferik motora alıştım. Herkesin bildiğini hatırlatmakta fayda var. Atmosferik üniteler devir çevirmek ister. 😊
    Bu arada iki sorum olacaktı,cevaplarsanız sevinirim.
    1) Aracın ve navigasyonun dili İngilizce,bunu Türkçe yapmanın bir yolu var mı?
    2) Yaz lastiği olarak ne kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? Yaz lastiği almam gerekiyor. Arayıştayım

Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Ben yaz lastiği olarak Michelin Latitude Sport 3 almıştım, memnunum.
  • Arkadaşlar 2014 e kadar sadece elektrikli koltuk var 2014 den sonra hafızalı koltuğu geçilmiş acaba 2012 modelleri hafızalı koltuğa çevirmenin bir yolu var mı araştıran ya da gören:) Çünkü en azından hazırlığı var.
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.