Şimdi Ara

MAZDA CX-3 TE TÜRKIYE’YE PAZARINA UYGUN MOTORLARDA YER ALIYOR (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
3
Favori
10.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mümkün değil:) qashqai 115 bin lira olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Japonya'da satışa sunulan CX-3'ün Yen üzerinden fiyatları belli ama ülkemize bu fiyatların yansımayacağı çok açık... Tahmin olarak en donanımlı olanı için 100 bin lirayı bulur diyorum.

http://www.mazdagaraj.com/yeni-mazda-cx3-japonyada-satista-t2346.0.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: thorondor277

Mazda TR genel müdürlükten Türkiye'ye dönüyoruz.

Mazda 2 üzerine inşa edilen bir modeli herhalde 110bin gibi fiyatlara satmazlar. Tabi satarlarsa son yılların en büyük avuç yalamasını yapacaklardır diye düşünüyorum. O fiyata CX5 değilde CX3 alana da tabi enayi diyecek de boldur.

Olması gereken Mazda 3 ile CX-3(dizel olmasına rağmen) aynı fiyatlarda olması.

70-95 arası fiyat bekliyorum ama kur çok değişken . O yüzden net tahmin zor. Ama uçuk fiyatlar beklemeyin. Mazda 3 nasıl dolu ve uygunsa cx-3'te öyle olacak.Geçen ay ön sipariş 300'ü geçmişti onun biliyorum. Satış ayağında da sorun yok. fiyatlar açıklanmadan forumda yazacağız :)

Buraya da ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotifoti -- 5 Mart 2015; 12:15:20 >

• quote:

Olması gereken Mazda 3 ile CX-3(dizel olmasına rağmen) aynı fiyatlarda olması.

Çok olası değil.

Mazda3, Mazda CX-3 ve Mazda2 nin benzer donanımlarda Japonya satış fiyatlarını karşılaştırdığınızda bile CX-3'ün Mazda3'ten ciddi oranda pahalı olduğunu görüyoruz.

http://www.mazdaclubtr.com/topic/20844-makale-yeni-mazda-cx-3-donanım-paketleri-açıklandı/?p=498469

Bu sebeple açıklanan 8 paketten 5 ve üstünün 85-100 K civarında olmasını beklemek daha gerçekçi olur(du) kurdaki bu zıplama olmasa idi. Bu durumda biraz daha artabilir de..

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    Evet Japonya fiyatları açıklandıktan sonra tahminler belirttiğiniz 70-95 aralığında olacağı gibi. Bence yine de ederi o kadar fazla değil, hatta Japonya fiyatlarında da Mazda 3 ile arasında çok büyük bir uçurum var. Belki de 4x4 özelliğinin getirdiği bir fiyatı yansıtıyorlar ancak aracın ilk reklamları da sunumu da şehiriçi kullanım aracı olarak yapıldı ve 4x4 realitede ne kadar gerekli olur o kısmı soru işareti.

Kur evet çok değişken ancak USD bazında çok değişken bize negatif olarak. EUR/TRY paritesi 1 yıldır 2.80-2.90 civarında, JPY/TRY paritesi de neredeyse 2 yıldır 0.020 civarında. Asıl kafamdaki soru işareti Mazda araçları Türkiye'ye hangi döviz üzerinden ithal ediyor. Hatırladığım kadarıyla Mazda TR, Belçika'ya bağlı ve ithal araçların çıkış noktası da Avrupa, dolayısıyla EUR üzerinden araçların geliyor olduğunu düşünüyorum ama net bir bilgim yok.

Bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Ben ciddi olarak almayı düşünüyordum ancak 100K fiyatlara veya daha fazlası olacaksa biraz daha zorlayıp CX5 almak çok daha mantıklı olacak (yakıt tüketimi ve vergi hariç) diye düşünüyorum. Açıkçası biraz soğudum.

Bir de bu sene yeni HRV gelecek, CRV yenilenecek onları da görmek lazım.

Bir arkadaş Qasqai'nin 115K olduğundan bahsetmişti. Ne yazık ki Nissan da şu an VW grubunun uyguladığı stratejiyi uyguluyor, araç tuttu iyi güzel de o fiyat gerçekten o araca verilir mi, bilinçli olmaya çalışan bir kullanıcı olarak kesinlikle hayır diyebilirim.

• http://www.mazdagaraj.com/mazda-cx3-100-bin-tlnin-altinda-fiyat-ile-satilacak-t2440.0.html

Yeni haberler linkte mevcut, en yetkili olarak Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul'un ağzından merak edilenler...

Kota olması haricinde her şey yolunda denilebilir bence.
  • quote:

Evet Japonya fiyatları açıklandıktan sonra tahminler belirttiğiniz 70-95 aralığında olacağı gibi. Bence yine de ederi o kadar fazla değil, hatta Japonya fiyatlarında da Mazda 3 ile arasında çok büyük bir uçurum var. Belki de 4x4 özelliğinin getirdiği bir fiyatı yansıtıyorlar ancak aracın ilk reklamları da sunumu da şehiriçi kullanım aracı olarak yapıldı ve 4x4 realitede ne kadar gerekli olur o kısmı soru işareti.

Kur evet çok değişken ancak USD bazında çok değişken bize negatif olarak. EUR/TRY paritesi 1 yıldır 2.80-2.90 civarında, JPY/TRY paritesi de neredeyse 2 yıldır 0.020 civarında. Asıl kafamdaki soru işareti Mazda araçları Türkiye'ye hangi döviz üzerinden ithal ediyor. Hatırladığım kadarıyla Mazda TR, Belçika'ya bağlı ve ithal araçların çıkış noktası da Avrupa, dolayısıyla EUR üzerinden araçların geliyor olduğunu düşünüyorum ama net bir bilgim yok.

Bu konuda bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

Ben ciddi olarak almayı düşünüyordum ancak 100K fiyatlara veya daha fazlası olacaksa biraz daha zorlayıp CX5 almak çok daha mantıklı olacak (yakıt tüketimi ve vergi hariç) diye düşünüyorum. Açıkçası biraz soğudum.

Bir de bu sene yeni HRV gelecek, CRV yenilenecek onları da görmek lazım.

Bir arkadaş Qasqai'nin 115K olduğundan bahsetmişti. Ne yazık ki Nissan da şu an VW grubunun uyguladığı stratejiyi uyguluyor, araç tuttu iyi güzel de o fiyat gerçekten o araca verilir mi, bilinçli olmaya çalışan bir kullanıcı olarak kesinlikle hayır diyebilirim.

Her iki kurun ( Euro ve Japon Yeni ) da etkin olduğunu düşünüyorum çünkü araçlar önce Mazda Avrupa'da gümrükleniyor ( Barselona ) ki burada satış tahminim Japon Yeni üzerindendir, sonra da Türkiye'ye gönderiliyor ki bu da EURO üzerinden olmalı ama net bilgiyi alınca sizlerle paylaşırız.

Fiyata gelince malumunuz Mazda CX-3 için 8 paket açıklandı ;

http://www.mazdaclubtr.com/page/makale/_/guncel/yeni-mazda-cx-3-donan%C4%B1m-paketleri-a%C3%A7%C4%B1kland%C4%B1-r33

Bunlardan hangisini tercih edeceğiniz de fiyatı belirleyen unsurlardan birisi olacak. Eğer çok ciddi bir kur değişimi olmazsa 100K nın altında kalması büyük olasılık ki zaten aşağıdaki haber de de bunu açıkça belirtmiş ;

http://www.radikal.com.tr/otomotiv/mazda_cx_3_100_bin_tlnin_altinda_gelecek-1308620

• Cx3 modelinin ingiltere fiyatları açıklanmış.Mazda 3 Türkiye fiyatlandırmasını iyi buluyorum.İngiltere fiyatlandırması baz alınarak mazda 3 ve Cx-3 fiyatları karşılaştırılabilir.Önden çekişli dizel versiyonun başlangıç donanımı maksimum 65 den başlar diyorum.Sonuçta araç B-crossover
    Aracın tasarımı mükemmel ancak bagaj hacmi 260 lt., ön kol dayama yok, çok fonksiyonellik dışında sürüşe odaklı bir yapısı var görünüyor.Yine aynı sınıfta gelecek olan yeni Hr-V nin 453 lt. bagaj hacmi var, iç hacmi daha geniş görünüyor, ancak Honda'nın bu aracı yüksek fiyattan getireceğini düşünüyorum.Mazda Türkiye mazda 3 te olduğu gibi bir fiyat politikası uygularsa CX-3 tercih edebilirim.

http://www.carscoops.com/2015/03/mazda-uk-announces-pricing-specs-for.html

• quote:

Orijinalden alıntı: 07 note

Cx3 modelinin ingiltere fiyatları açıklanmış.Mazda 3 Türkiye fiyatlandırmasını iyi buluyorum.İngiltere fiyatlandırması baz alınarak mazda 3 ve Cx-3 fiyatları karşılaştırılabilir.Önden çekişli dizel versiyonun başlangıç donanımı maksimum 65 den başlar diyorum.Sonuçta araç B-crossover
    Aracın tasarımı mükemmel ancak bagaj hacmi 260 lt., ön kol dayama yok, çok fonksiyonellik dışında sürüşe odaklı bir yapısı var görünüyor.Yine aynı sınıfta gelecek olan yeni Hr-V nin 453 lt. bagaj hacmi var, iç hacmi daha geniş görünüyor, ancak Honda'nın bu aracı yüksek fiyattan getireceğini düşünüyorum.Mazda Türkiye mazda 3 te olduğu gibi bir fiyat politikası uygularsa CX-3 tercih edebilirim.

http://www.carscoops.com/2015/03/mazda-uk-announces-pricing-specs-for.html

İngiltere Mazda 3 benzinli full modeli 21395 sterlin. Yani 84bin TL bizde 75bin tl. Cx-3 dizel full ingiltere de 95bin tl. arada dizel, 4x4 ve deri döşeme farkı var. İngiltere ucuz bir memleket değil bilmeyenler için belirteyim :) bu hesapla cx-3 fullü 85'e geliyor bize :D

http://www.mazdaclubtr.com/topic/21277-makale-yepyeni-mazda-cx-3-cenevrede-tan%C4%B1t%C4%B1ld%C4%B1/?hl=ingiltere#entry499551

burada hesabını yapmıştık.

İngiltere fiyatını baz almayın.

thorondor277 Mazda'nın Türkiye fiyatlarını aynen senin ve MazdaClubTr'nin dediği gibi Yen ve Euro paritesi etkiliyor. Araçlar Avrupaya yen üzerinden girip Bize euro üzerinden satılıyor. Buradaki endişem TL'nin dolar karşısında erirken bir de euro karşısında erimesi. Euro yükselirse zaten otomobil almayı unutun

Cx-3 suv değil crossover. bunu karıştırmayalım aynı skyactiv şase Mazda 2, mx-5 ve cx-3'de kullanılıyor. Mx-5'in sürüş keyfini Cx-3'de bulacağımıza şüphe yok.Çok rijit bir şase. CX-3 apapayrı bir tat olacak belli ki 270 tork 4.6lt ortamalama yakıt tüketimi... Mazda 3'üm 105bine geldiğini düşünürsek ben pek inmeyeceğim Hacim isteyen de cx-5'e yönelecek.

Şuan kaşkay 1.5 Otomatik 4x2 full'ü 117.900 TL fiyata sahip
    http://www.nissan.com.tr/araba-modelleri/qashqai/fiyat-listesi

Honda cr-v bana göre çok boş bir araç. Gerçi donanım listesi de öyle. Boş 1.6 düz vites 4x2 ve 111.900 TL http://honda.com.tr/App_Assets/Fiyatlar/hondafiyatotomobil.pdf

Cx-5 2.0 160hp 4X4 Otomatik 124.500tl . Kaşkay için %45 ötv ödenirken cx-5 için %85 ötv ödeniyor :)

Mazda 3 Power Sense'de yok yok. ha kulp arayan sunroof yok diyecektir ama araç 75bin tl . Muadilleriyle kıyaslarsanız fazlası var eksiği yok. Tarz dersen hiç birinde yok. fiyatta gayet uygun. Hala Mazda'ya pahalı diyen varsa beri gelsin

Cx-3'de böyle uygun fiyatlı olacak aha buraya yazıyorum

Mazdaclubtr ayrıntıları verecektir yakın zamanda :)

• Ben de Mazda 3 almayı düşünüyordum da bu araç aklımı çeldi açıkcası. Mayıs olsa da görsek şunu

• Cx-3 rakipleri CRv veya qq değil bu yüzden bu arabalarla kıyaslamak doğru değil,
    Juke veya captur bakmak lazım fiyat karşılaştırması için, benim düşüncem manuel versiyonun 78-80 bandında olacağı, otomatik 4*4 fiyatını kestirmek zor çünkü muadili başka bir araç türkiye pazarında yok ama tahminim manuel ile arasında 8000 bin tl lik fark olacağı

• Fiyat 75 bin ile 100 bin arası olacağını genel müdürü söylemişti

• Mazda CX-3 ülkemize sadece 1.5 LT dizel motor seçeneği ile manuel ve 6 ileri skyactiv tam otomatik vites seçeneği ile ithal edilecek. Düz vitesliler 4x2, otomatik ise AWD 4X4 sistemi ile alınabilecek. Fiyatı ise tahminimce 75.000 - 90.000 TL aralığında olacaktır. Arabayı aylardır araştırıyorum. Bu aracın en büyük rakibi JUKE ya da CAPTUR değil arkadaşlar, bu aracın tek rakibi HONDA HRV'dir. İki araçta henüz ülkemize gelmedi. Ancak Qashqai'nin de pazar payından çalacağını düşünüyorum. Ama en büyük engel Mazda Türkiye. Nedenini tahmin edebilirsiniz. Servis, bayii ağı. Maalesef Mazda ülkemizde hak ettiği yeri edinemedi. Bunun sebebini sadece Mazda Türkiye'ye bağlayamayız. En büyük iki engel olan ancak geçmişte kalan Ford ve 1.6 LT'den büyük motorlar idi. Her iki engelde ortadan kalktığına göre Mazda gibi kalite bir markanın ülkemizde büyüme hedefi ile hareket etmesi gerekir. Bu aşamada aklıma gelen bir ihtimal daha var, o da Mazda Japan'ın tüm dünyaya stok yetiştirememesi ihtimalidir. Mazda’nın ülkemiz piyasasında büyümesini arzu ediyorum.
    Aracın özelliklerine gelecek olursak; Beni düşündüren tek sıkıntı aracın Mazda2 (Demio) platformu üzerinden inşa edilmesidir. Neden sıkıntı olabilir? diye düşünebiliriz. Mazda 2 B sınıfı bir araç ancak eminim sınıfının en kaliteli araçlarından biridir gerek donanım gerek kalite açısından. Ancak aracın bence en büyük kusuru AKS MESAFESİNİN 2.570 mm oluşudur. Bu durum neyi ifade eder? En basitinden arka koltuk diz mesafesi B sınıfı araçlar kadardır.
    Aracın boyutları 4275 mm, 1765 mm, 1550 mm. 1.5 Lt lik dizel motoru 105 PS güç ve 270 Nm tork üretiyor. Boyutlar Qashqai’den 10 cm kısa, 5 cm dar ve 4 cm alçak. Juke’dan ise 14 cm uzun, genişliği aynı ve yüksekliği 1.5 cm düşük. Yeni HRV ile boyutları nedereyse aynı ancak HRV’nin AKS mesafesi biraz daha iyi.

HRV’nin CX-3’e göre avantajlarını sayarsak;

1- Ülkemizde yaygın servis ağı
    2- Marka algısı
    3- Yakıt deposunun ön koltuklar altına alınmasıyla arka kısımda kazanılan müthiş bir alan
    4- Elektronik park freni
    5- Arkadan görünüm olarak daha iyi ve bagaj yükleme eşiği daha alçak olması
    6- Arka koltuk diz mesafesinin daha iyi olması
    7- Bilgi ekranının konsola entegre olması
    8- İ-DCD şanzıman ile gelecekse daha iyi ancak tam otomatik ile gelecek ise kötü olması

CX-3 in HRV’ye göre avantajlarını sıralarsak;

1- Çok daha sportif ve şık görünümü
    2- Özellikle ön ve profilden çok iddialı oluşu
    3- Power gösterge paneli ve Head Up Display göstergesi
    4- Skyactiv tam otomatik şanzımanı (En verimli tam otomatik şanzıman)
    5- Dizel olmasının da avantajı ile neredeyse yarı yarıya yakıt tüketim değeri
    6- Bilgi ekranının ait joystick ile kontrol edilebilmesi
    7- İç mekan kalitesi
    8- Skyactiv teknolojileri ile sürüş keyfinin yüksek olduğu

Şeklinde sıralanabilir. Mutlaka daha fazla farklılık vardır ancak araçları görmeden bu kadarını söyleyebiliyorum. Şahsen Mazda CX-3’e aşık oldum. Allah nasip ederse gelecek senelerde aracın talibiyim.

MAZDA CX-3 TE TÜRKIYE’YE PAZARINA UYGUN MOTORLARDA YER ALIYOR

• musartar kullanıcısına yanıt
    Tüm bilinenleri tarafsız ve net anlatmışsın, üzerine kelime eklemek bile abes ;) 👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽

• opel mokka rakibi sayılır ""1.6 dizel ile 77 den başlıyor""" bu arac 1.5 olduguna göre bence alt vergi dilimi olsa, bence 70 den gelicek
  • Mazdam .net açıldı arkadaşlar katilimlarinizi bekliyoruz amacımız sadece bilgi paylaşımı

• Bir şeye değinmek istiyorum avrupadaki sitelerde dizel verileri cx-3 biraz daha ağır olmasına rağmen mazda2 ile aynı performansı veriyor. Bu nasıl iş anlamadım ikisininde misal 0-100 10.1 gözüküyor.
  • Mazda kaç yık garanti veriyor.

5 yıl verirse 4X4 alınabilir.
  • altrea kullanıcısına yanıt
    Buraya yazdığınızı google'a yazsanız, cevabı çıkıyor zaten
    Mazda artık 5yıl/150.000km garanti ile satılıyor Türkiye'de...
    CX-3 10 numara bir araba bu arada...
    Mazda Türkiye ise arabanın iyiliğini silip süpürecek kadar kötü olmaya çabalıyor...
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    5 yıla ama 3 yıl sonra uzatmak lazım

Koşulsuz 5 yıl vermiyor.

5 yıl veya 150.000 km boyunca (hangisi önce dolarsa) yeni araç garantisi (Bu garantinin ilk 3 yıl veya 100.000 km'si üretici garantisi olup uzatılmış kısmı ise satış anında araç ile verilen el kitabı içerisinde yer alan kapsam dahilinde geçerlidir ve yasal mevzuatın yasal garanti süresi içinde tüketicilere tanıdığı diğer seçimlik hakların doğumuna neden olmaz.)

http://www.mazda.com.tr/satin-alma-ve-sahip-olma/mazda-servisleri/garantimiz/

Burdanda bakarsın google aratmassın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi altrea -- 15 Ağustos 2016; 21:36:20 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.