Şimdi Ara

MAZDA CX-3 75 BİN 800 TLDEN SATIŞTA[ANA KONU] (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
199
Cevap
5
Favori
18.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Cx-3 ün boy ve genişlik değerleri 4275-1765 mm. Yeni quasqai ise 4377-1806 mm. Bu 100 mm lik boy farkı iç kullanım alanına etkisi çok mu yoksa rahatlık konusunda quasqaiye nazaran eksik kalıyor mu? Motor ve otomatik şanzumanını çok beğendim fakat mazda 2 platformunda oluşu düşündürüyor. Bir diğer konu ise ön kol dayama yok bildiğim kadarıyla. 105 bine araç satıp da bunu eklememenin mantığı nedir çözemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CX-3 biraz roadstar tarzında tasarlanmış ve aracın burnu sınıfındakilere nazaran uzun... Dolayısıyla iç mekanı Qashqai'den dar. Juke ile kıyaslamanız daha doğru olur...
    Kol dayamanın ve kararan aynanın olmaması çok tuhaf...
    Bununla birlikte kapı içleri ve ön konsoldaki deriler dahil çok kaliteli malzeme kullanılmış olması da bir o kadar ilginç
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjkoptimus

Arkadaşlar merhaba,

Cx-3 ün boy ve genişlik değerleri 4275-1765 mm. Yeni quasqai ise 4377-1806 mm. Bu 100 mm lik boy farkı iç kullanım alanına etkisi çok mu yoksa rahatlık konusunda quasqaiye nazaran eksik kalıyor mu? Motor ve otomatik şanzumanını çok beğendim fakat mazda 2 platformunda oluşu düşündürüyor. Bir diğer konu ise ön kol dayama yok bildiğim kadarıyla. 105 bine araç satıp da bunu eklememenin mantığı nedir çözemedim

İki aracımızdan biri yeni qashqai diğeri cx3.. cx3 ün içi dar.. özellike arka taraf qashqaiye göre oldukca dar qashqai ile asla kıyaslanamaz.. cx3 ü çocuklu yada kalabalık aileler düşünmemeli...

• Qashqaiden dar olmasi ayri bi konu ama on sekil ve karizma bence 2016 nin en karizmatik suvu..Araci bayide incelemek lazim cok dar mi diye ?

Birde Euroncapta bu arac 4 yildiz almis..Mazda olupta 4 yildiz almasi cok garip..B segment 👍

Bir diger sikintida ikinci elpiyasasinin zayif olmasi ve yedek parca fiyatlarinin yuksek olmasi..(Gerek kaskodanda olsa)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onrevsen -- 4 Temmuz 2016; 19:24:25 >
  • Artısıyla, eksisiyle cx-3 anlatılmış güzel bir detaylı test. Bu aracı düşünüyorsanız izlemenizi tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=xDtupctkHeQ
  • UP

Power donanım cx3 bulabileceğimiz bir bayi bilen var mı?

Edit: Edit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VovovovVVV -- 14 Kasım 2016; 23:42:52 >
  • Araç yok mu bayilerde ?

• Cnrps C kullanıcısına yanıt
    Hocam forumdan birisiyle konuştum o bulabildiği araçların hep motion donanım olduğundan bahsetti. O nedenle sormuştum.
  • Cx-3, suv arayışlarımda en öndeydi,
    ta ki vitara ile tanışıncaya kadar.
    Hala aklımda cx3, çok avantajları vardı,
    ama tercihim vitara S oldu.

ayrıca,
    forumda herşeye inanmayın, millet laf olsun torba dolsun diye konuşuyor.
    geçen ay izmir mazda da beyaz deri vardı,
    bence telefonla bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mimleon -- 15 Kasım 2016; 0:56:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mimleon kullanıcısına yanıt
    Yaşadığım şehirde olmadığı için arayıp sormam lazımdı ama vaktim olmamıştı/unutmuştum. Arayıp sordum gerçekten ellerinde yok. Ama siparişler hızlı geliyormuş eğer düşünen varsa üzülmesin.
  • özellikle yılbaşından önce almaya bakın,
    ötv zammına girmeyin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qahqai den geliyorum aklimi celdi mazda
    1-ikinci elde toplam 10 arac var satmak bu kadar mi zor acaba ?

2-hep full donanim ararim genelde ama masallah 115 full donanimlisi

3-bayiler ne kadar duser mazda da

4-birde galiba stok olayi sorunu var bekleme suresi ne kadar su an icin bilen biri yardimci olursa sevinirim

5- asagida resim ekledim headsup display hangi donanimda var ?

Headsup cok guzel bir sey mercedes S550 de kullandim bunu harika sadece siz goruyorsunuz ve ekranda navigasyon dahil direk goz onunde bi mercedesteki direk cama gomulu idi ve 3D

su otv ile birlikte ikinci elede kafadan gecirenlere acaip gicik oldum devlet kostek zaten sektore masallah su ikinci el sevdasi ayri kostek vatandaasa binerken kendi bindikleri dalida kiriyorlar haberleri yok
    bu otv zammi sadece ithalatai yavaslatir ekstra maliye ye gelir getirecegini hic sanmiyorum su ara maliye hazine cok darda sirf aradan kisa vade de parsa vurmak icin yaptilar isler sarpa sararsa geri de alabilirler bun otv artisini ama sanmam
    buyur dakka bir gol led on farlar sadece power donanimda var ve ortalik reflex ve motion dolu bayilerde
    cidden fena kazikliyorlar yil olmus 2016 halojen farmi kaldiki insanlari full pakete zorluyorsunuz tam al karayai bul parayi uyanik degilsiniz satis ekibi insanlar farkinda yani yuh musterinden yana olun kazanin bu ne be

headsup icin videodan aldigim ekran resmi hangi donanimda var acaba tek tek baktim mazda tr de yok bu bilgi

MAZDA CX-3 75 BİN 800 TLDEN SATIŞTA[ANA KONU]

• [\ul]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustangy -- 3 Aralık 2016; 2:54:9 >

• mustangy M kullanıcısına yanıt
    Head-up display Power donanımdan itibaren başlıyor.
    Zaten dikkat ederseniz en alınabilir donanım Power. Çünkü Reflex ile arasında çok büyük bir fiyat farkı yok, ancak arada Full led ön/arka farlar, 18' jantlar, anahtarsız giriş sistemi, BOSE müzik sistemi, deri döşeme ve Power gösterge paneli gibi büyük bir donanım listesi var.
    Bu arada head-up display web sitesinde aktif sürüş ekranı olarak geçiyor. Bu ekranda navigasyon izleyemiyorsunuz malesef. Araç hız bilgisi ve şerit takip asistanı izlenebiliyor.

Fiyata gelince; zaten 4500TL kafadan indirim olacak kampanya kapsamında. 2-3bin TL de bayi indirim yaparsa 100bin TL civarında Power donanım alabilirsiniz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: johnkoot

Head-up display Power donanımdan itibaren başlıyor.
    Zaten dikkat ederseniz en alınabilir donanım Power. Çünkü Reflex ile arasında çok büyük bir fiyat farkı yok, ancak arada Full led ön/arka farlar, 18' jantlar, anahtarsız giriş sistemi, BOSE müzik sistemi, deri döşeme ve Power gösterge paneli gibi büyük bir donanım listesi var.
    Bu arada head-up display web sitesinde aktif sürüş ekranı olarak geçiyor. Bu ekranda navigasyon izleyemiyorsunuz malesef. Araç hız bilgisi ve şerit takip asistanı izlenebiliyor.

Fiyata gelince; zaten 4500TL kafadan indirim olacak kampanya kapsamında. 2-3bin TL de bayi indirim yaparsa 100bin TL civarında Power donanım alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Tesekkurler Johnkppt
    suruse duyarli farlar
    mazda radar hiz kontrol
    uzun far kontrol (pek ise yaramiyor gunluk hayatta aslinda)
    kor nokta izleme
    ve fark 5 bin kusur evet degmez gibi ama kor nokta uyari ve kose aydinlatma ozellikle bayan surucu icin onemli
    on tampon uzantisi orta kolcak geri gorus ekledim
    galiba deri farki cok fazla kumas secersem 102 fiya cikti
    bakalim onumuzdeki hafata bakicam artik bayide ne varsa ve fiyat tercih belirlemede etken olacak
    ama kumas deri farki 13bin inanamadim dogrumu acaba diye dusunmeye basladim
    eger oyleyse kumas cok daha mantikli 99177 ye dustu fiyat
    bakalim kismet tesekkurler
    bayide power veya power sense stokta goren olursa ozelden yazarsa sevinirim
    duzeltme : ohooo kumas secince otomotik motion pakete geciyormus
    su tuketiciye ali cin oyunlari hic hos degil yeni aydim bende
    fiyat 108 power 113 power sense
    kirmizi ne varsa bakicaz
    113 2016 sifir varken sahibinden 108 2015 2500km arac var ne ikinci el meraki ulkede cok fazla o fiyat

tekrar tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustangy -- 3 Aralık 2016; 22:13:52 >

• O dediğiniz 108 binlik araç epeydir satılık, alan olmaz zaten :)
    Bu arada Power'da zaten deri/nubuk döşeme standart, ama siyah.
    Beyaz deri ve ısıtmalı koltuk için 3600TL fark veriliyor. Standart siyah ısıtmasız deri döşeme isterseniz zaten direkt Power alabilirsiniz.
    93-96 aralığında beyaz derili Power 2.eller de var. Bu arada siz bayilerde bulamadınız mı ki?
    Hangilerine sordunuz?
  • johnkoot J kullanıcısına yanıt
    amerika dayim su an pek zaman uyusmuyor aramak icin aralik ortasi alayim diyorum yilbasi otv iyice azmadan
    93-96 arasi sahibinden de goremedim dediginiz bayilerdir galiba
    neyse kismet bakacagiz dedigim o an stokta ellerinde ne varsa ve verecekleri fiyata bakarim
    konfugurasyon neden lsiteden ucuz fiya veriyor anlamadim gitti
    tek sorun acaba sataren cokmu zorlanirim daha once hic mazda yada piyasada sayica az olan arac almadim
    yilbasindan sonra 2017 modellermi gelir oyv tekrar ne kadar artar acaba
    cevpalriniz icin tesekur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustangy -- 3 Aralık 2016; 23:34:28 >
  • merhaba
    eski bir cx-3 kullanıcısı olarak 3 ciddi problemden bahsedeceğim.
    aracın düzeltilemiyen kronik bir sıkıntısı mevcut.
    bu araçlarda kullanılan yakıt filtresi ileri süreçte problemlere yol açıyor.
    özellikle soğuk havalarda aracı randımanlı kullanmak ciddi problem.

kullanılan yakıt filtresinde, soğuk havalarda mazot filtresinden yakıt hattına hava karışıyor. yüksek basınçlı yakıt pompasıda yakıt hattına hava karışması ile ses yapmaya başlıyor. zamanla bu ses artarak ciddi rahatsızlık vermeye başlıyor.
    eğer hava oranı artarsa pompa verimli çalışamadığından araç güç kaybı yaşayarak en sonunda sizi yolda bırakıyor.
    2015 yılından beri Mazda bu sorunu çok yavaş şekilde algılayıp henüz güncelleme konusunda resmi bir adım atmış değil.
    Satılan hemen hemen tüm CX3 araçlarda bu sıkıntı mevcut. Bazı kişiler sesin farkında bile değil.
    Mazda dizel konusunda ilk çıkardığı bu motor ile bana göre sınıfta kaldı. Henüz kendilerinin yol alması gereken çok yolu var.

bir diğer konu ise araç sıklıkla fan açıyor. bu fan olayını da şu şekilde açıklayım.
    araç da aktif rejenerasyon sistemi var. bu sürüş esnasında rejenerasyon yaparak dpf temizliği yapıyor. bu temizliği yaparken araç çok ciddi şekilde yakıt kullanıyor. bu işlemi şu şekilde algılayabilirsiniz.
    start-stop ekranında motor işareti varsa o esnada araç dpf temizliği yapıyor demektir ve araç startstop sistemini askıya alır. bir diğer anlama metodu ise fan açar. eğer dpf temizliği bitmeden aracı stop ederseniz fan çalışmaya devam eder. bir sonra ki aracı çalıştırdığınızda da kaldığı yerden devam eder.
    normalde düşük tüketim verimliliği sağlayan motor, çok sık dpf temizliği yaptığından yüksek yakıt tüketimine sebep oluyor.

misal vermek gerekirse. yaklaşık 350km lik uzun yol da 5,4 litre ortalama tuttururken aynı yolun dönüşünde uzun yolda 7,9 litrenin altına inemedim. bunun da sebebi dönüş yolunda dpf temizliği açmasıydı.

bir diğer sorun da aracın rüzgar direncinin günümüz araçlarından biraz daha kötü olması. şöyle ki, araç 110km/s hıza kadar normal bir yakıt tüketimi sağlarken 110km/s sonrasında V8 motor gibi yakıt tüketmeye başlıyor. hatta V8 motorlu bir araçdan daha fazla yakıt tüketiyor ki bunun tek bir açıklaması var o da rüzgar direnci.
    o yüzden uzun yolda 90-109 km/s hızında kullanırsanız tüketimi belli seviyelerde tutabilirsiniz ama hız yapacağım diyorsanız mevcut tüm araçlardan daha fazla yakıt harcıyor. hele ki bu süreçte dpf temizliğini de açarsa araç , istanbul ankara arasını tek depo ile zor alırsınız söyleyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mageji -- 30 Mart 2018; 10:58:39 >

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.