Şimdi Ara

mazda 6 passat 2005 peugeot 407 arasında kaldım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
0
Favori
13.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Özür dilemeyip buranın tadını kaçırmak üzeresin.Hatta kaçırdın.Ben opel veya voklswagene senin mazda ya söylediğinin 3 te birini söylemedim.Her neye yanıt bulamadıysan kaynak belirterek cevap vermeye çalıştım.Amacım sana mazdayı sevdirmek değildi zaten ama en azından nefretine bi anlam veririm dedim olmadı.Herkesin kendine haklı olduğu ve diğerine hakaret etmeye başladığı ortamlarda tartışma biter münakaşa başlar ve ben buna gelemem.Şimdi şu çok açıktır ki ben bahçemde duran ve ailem tarafından ihtiyaç duyulmadığından satılmayıp şahsıma verilmiş olan bu 15 yıllık mazda nın sağlamlığına birinci elden şahidim.Yani kendi arabamın kalitesini senden dinlemem takdir edersin ki biraz saçma olur.Kaldı ki ben bu arabanın yakıtı dahil hiçbir şeyi için çalışma ihtiyacı duymayan biriyim.Böyle bir zorunluluğum yok yani.Ayrıca öyle de olsa yani senin ima etmeye çalıştığın gibi mali açıdan bir golf e yetişemeyecek durumda bile olsam -ki kesinlikle çok rahat bir yaşantım var-bu tartışmanın akışına yansımamalıydı çünkü konuyla alaksı yok.Alaksı olan herşeyden bahsedebilirdin ama şahsıma ve malıma hakaret etmene müsade edemem.Kaba cümleler bende kurabilirim burada benim de önümde bi klavye var sonuçta.
    O kadar saçma fikirler sunmuşsun ki inanılır gibi değil.Bak sana kaç yerden yapılan araştırmaların kopyalarını yolladım sen ister kabul et ister etme.Mazda Opelden sağlam.Herzamanki gibi tekrarlıyorum bu opel dandik mazda iyi anlamına gelmez.hele bana hakaret etme hakkı hiç vermez.Ama satışları düşüktür bilmemnedir bunlar ticari konular biz bunu tartışmıyoruz burada.Sadece gaza gelerek kurduğun cümlelerle konuyu mahvettin.İnşaat demirinden yapılmış falan nedir ya?Bu sölediğini orta okul öğrencisi söylemez.Bu tip cümleler kurmuş biri olarak nasıl inandırıcı olabileceğini düşünüyosun?Bana cahil demek senin haklı olduğunu kanıtlamaz ki.Benimde aklımdan birçok sıfat geçiyo ama burda bunları söylersem senin gibi makina mühendisi olurum bende.Ne sölediysem zırvalıyosun.Daha az yakıyo diyorum motor bundan mı belli olur diyosun,daha iyi kalkıyo diyorum motor bundan mı belli olur diyosun?Bu motor neyden belli olur peki renginden mi?Kendi arabanın 0-100 ünü pek ala yazmışsın benimkini de araştırdın mı?10,4 ! Nasıl olacak bu egzos koklatma işi şimdi?Bak her ne tür bi insansan insanlarla paylaşım yapılan bir ortamda nasıl konuşulacağını bilmen gerekirdi.cahil de olsan prof da olsan bu böyle.Ben ve ailem türkiyenin en büyük nakliyat firmasında birden fazla renault magnum marka araca sahibiz bu arabalar hergün avrupaya tonlarca mal nakliye etmekte.Senin astranın parçaları da buna dahil.Her bir arabanın tek gidişinde harcadığı mazot senin astranın fiyatı kadar.Cehalet ve para ile ilgili tahminler yürütürken 2 kere düşünmek sana hiçbirşey kaybettirmez.Ayrıca söylenene inanıp inanmamanda verdiğin karşılığın saygı çerçevesini belirşemez.Saygı sabittir hayvan okşarkende gösterirsin,kavga ederken de,evde kendi kendine otururkende.Bi nevi delikanlılıkla kesişir bu.Seni mutlu edecek ve mazda ların inşaat demirinden yapılmadığına inandıracaksa ben cahil bir denyo olmayı kabul ediyorum.Peki sen neyi kabul edeceksin mazda3 ün astradan daha fazla yaktığına inanmam için?Keyif kaçırmak tam senin yaptığın gibi yapılır.Bi dahaki cümlelerinde bu saygıyı hakedersin umarım da burası mirc e dönmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steadyrockin -- 5 Aralık 2005, 4:35:58 >

• Ben saydığın modeller arasında mazda6 derim.
    Park sensörünü dert etme zaten onu hediye olarak veriyorlar satın alırken. Fiyat ve donanım açısından da en uygunu mazda6. 55 milyar yüksek donanımlı ve otomatik (activematic)versiyonu. 2 milyarlık paketi de alırsan yanına, elektrikliyi geç hafızalı, ısıtmalı deri koltukların olur. Etti 57 milyar. Ama bu donanımları passatta istersen bir araba parası daha vermen gerekir. Tip olarak da herkesin zevkli farklıdır ama bence yine en güzeli mazda6; daha sportif ve agresif bir duruşu var zaten yeni makyajlandı daha da çekici oldu.

Arkadaşlar işin içine topları tüfekleri falan karıştırıp bunlardan yola çıkıp otomobil markalarını karşılaştırmaya başlamış ve kendilerini komik durumlara düşürüyolar artık. Opelle Mazdanın sorunsuzluğunu sağlamlığını nasıl karşılaştırısınız. Konuşurken belgelerle konuşursanız daha inandırıcı olur buyrun size site adresleri veriyorum. Markalar konusunda fanatiklik yaparak objektif olamazsınız ve soruyu soran arkadaşa yardımcı olamazsınız. 17-18 yaşındaki gençlerin kim kimi tokatlar muhabbetlerini buraya taşımayın ya da özel bi konu açın bunun için dökün bütün kurtlarınızı.

http://www.sikayetvar.com/?ara=opel&loc=ara&s22.x=21&s22.y=13
    http://www.sikayetvar.com/?ara=mazda&loc=ara&s222.x=21&s222.y=17
    http://www.milliyet.com/2001/06/06/guncel/gun02.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilsam -- 5 Aralık 2005, 11:00:50 >

• Para olsa da Mazda 6 alsak,millet hala tereddüt de yaw
  • 3 arabanın da yanyana geçtiğini hayal et, hangisine bakarsın?

407'ye bakmam deme, inanmam.
  • doğru söylüyorsun. Tasarım olarak 1 numara olduğu bir gerçek. Kalite olarak ise zaten o bir Peugeot.
  • mazda 6 +1
  • Eğer hala bu kadar para veripte crash testten 4 yıldız alan bir araba tercih edeceksen MAZDA 6 al.
    Yok benim için güvenlik ön planda dersen YENİ PASSAT ya da 407 derim.ikiside güzelll.
  • Arkadaşım saydığın orta okul muhabbetlerinde haklısın ama kimin bu muhabbeti yaptığını açıklarsan bana da bu arkadaşa anlatmakta zorluk çektiğim bu konuda yardımcı olmuş olursun.Arkadaş hiçbir bilgi veya belgeyi kabullenmeyerek burayı panayıra çevirdi.Beni lütfen bu karışıkığı çıkarmış gibi algılamayın.Anlayışı ve bilgisi 0 olan tarafı konuları tamamen okuyarak anlayabilirsiniz.
    Saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: ilsam

Ben saydığın modeller arasında mazda6 derim.
    Park sensörünü dert etme zaten onu hediye olarak veriyorlar satın alırken. Fiyat ve donanım açısından da en uygunu mazda6. 55 milyar yüksek donanımlı ve otomatik (activematic)versiyonu. 2 milyarlık paketi de alırsan yanına, elektrikliyi geç hafızalı, ısıtmalı deri koltukların olur. Etti 57 milyar. Ama bu donanımları passatta istersen bir araba parası daha vermen gerekir. Tip olarak da herkesin zevkli farklıdır ama bence yine en güzeli mazda6; daha sportif ve agresif bir duruşu var zaten yeni makyajlandı daha da çekici oldu.

Arkadaşlar işin içine topları tüfekleri falan karıştırıp bunlardan yola çıkıp otomobil markalarını karşılaştırmaya başlamış ve kendilerini komik durumlara düşürüyolar artık. Opelle Mazdanın sorunsuzluğunu sağlamlığını nasıl karşılaştırısınız. Konuşurken belgelerle konuşursanız daha inandırıcı olur buyrun size site adresleri veriyorum. Markalar konusunda fanatiklik yaparak objektif olamazsınız ve soruyu soran arkadaşa yardımcı olamazsınız. 17-18 yaşındaki gençlerin kim kimi tokatlar muhabbetlerini buraya taşımayın ya da özel bi konu açın bunun için dökün bütün kurtlarınızı.

• SARI Bİ MAZDA 6 ALIRIM BİTİYORUM ONA YA.HELE O İÇİ YOK MU OFFF OFFFFFFFF
  • ben bir belgesel kanalında izlemiştim adam 407 yi test ediyodu donanımdan falan çok etkilendiğini söyledi ve güvenliği çok methetti özellikle kaputun esnek olması ve bir yaya ya çarpma olursa koputa düşebilecek yayanın en az hasarla kurtulacağını anlattı ama performansından pek memnun kalmadı en son cümles suydu

ben bu arabayı kullanmaktansa bu araba tarafından çarpılmayı yeğlerim sonrada taksi çevirdi ve gitti
  • sen birde O adamın dodge VIPER 'a dediklerini duysan hacı muratı test ettiğini düşünürdün. yerden yere vurdu. Standartı yüksek bi amcamıs yorumlari bizi aşar
    :)

FOREVER 407
    quote:

Orjinalden alıntı: ceryanci

ben bir belgesel kanalında izlemiştim adam 407 yi test ediyodu donanımdan falan çok etkilendiğini söyledi ve güvenliği çok methetti özellikle kaputun esnek olması ve bir yaya ya çarpma olursa koputa düşebilecek yayanın en az hasarla kurtulacağını anlattı ama performansından pek memnun kalmadı en son cümles suydu

ben bu arabayı kullanmaktansa bu araba tarafından çarpılmayı yeğlerim sonrada taksi çevirdi ve gitti

• bence para sorun degılse kesinlikle passat
  • quote:

Orjinalden alıntı: steadyrockin

Arkadaşım saydığın orta okul muhabbetlerinde haklısın ama kimin bu muhabbeti yaptığını açıklarsan bana da bu arkadaşa anlatmakta zorluk çektiğim bu konuda yardımcı olmuş olursun.Arkadaş hiçbir bilgi veya belgeyi kabullenmeyerek burayı panayıra çevirdi.Beni lütfen bu karışıkığı çıkarmış gibi algılamayın.Anlayışı ve bilgisi 0 olan tarafı konuları tamamen okuyarak anlayabilirsiniz.
    Saygılar
    quote:

Orjinalden alıntı: ilsam

Ben saydığın modeller arasında mazda6 derim.

Benim lafım sana değil zaten boş konuşanlar biliyodur kendini

• passat olabilir ama ben olsam tabiki mazda 6
  • Gerçi daha önce söylenmiş ama Honda Accord da denenmeli bence.
  • quote:

Sen bir kere otobüs kamyon motoruyla binek motorunu karşılaştırarak konu hakkındaki bilgisizliğini kanıtmamışsın.Hatta bu da yetmemiş top tüfek falan karıştırarak iyice de saçmalamışsın.Ona bakarsan ISUZU NKR ler de 1 milyon km garantili.Ağır dizeller zaten uzun ömürlü olur.Ancak konu bu değil.Sen o opelle 1km devirmek isteyen arkadaşın bi fotoğrafını çek koyda görürsek tanıyalım.Bide şu var ben Alman mühendisliğini de kötülemedim.Birisi cevap verince hemen ateş yapmaya gerek yok.Bunlar benim fikirlerim değil herkesin bildiği gerçekler.Otomotiv ile ilgili biraz bilgisi olan herkese sorabilirsin opel mi daha çok km yapar mazda mı diye.Ama anlayan birine sor sallayan birine değil.
    quote:

Orjinalden alıntı: antiochosOpel motorları her zaman rakiplerinden daha çabuk aşınırlar.Bari mercedes falan deseydin.Benim kendi arabam 280,000 de bende 5 milyon km hedefliyorum.Nasıl olsa ortalık boş dimi..kimseye çarpmaz...

quote:

Arkadaşım senin dünyadan haberin yok.Hangi Alman motoru mazda kadar yol yapabilir.?650,000 de halal 220 yapan 626 lar var.Bilmeden konuşmayalım..Mazda motorlarının uzun ömürlüğü ile ünlüdür.
    quote:

Orjinalden alıntı: RevengeR

motorun ömrü açısından ve motorun sağlamlığı açısından bakarsan olaya bence git passat al
    mazda ve peugeot motorları vw nin yanında hikaye

Audi mühendislerine göre bir A3 ün motoru iyi kullanıldığında rahat 2 milyon km. devirir....

Benim bi tanıdığımda yıllar önce 160bindemi ne bir Opel vardı 94 model Vectra adamın hedefi 1 milyon km. devirmekti. Km. çok demşşlti babam ohoo olur mu daha yeni benim aracım diyordu, 6-7 yıl önce Zaten o Vectra falan filan çevremdeki Opeller benim Opeli sevmeme sebep olmuştu...

Passat motoru da rahat 1 milyon devirir iyi bakılırsa... 2 yide devirir.... Otobüslerin motorları milyonlarca km. tık demeden çalışıyor Mersoların... ALman motoru bu boru değil..
    Almanlar dünyada Mekaniği en iyi yapan adamlardır.. Bırakın da o akdar olsn değil mi?

Şu anda nokta atışları lader güdümlü uydu kontrollü roketli füzelerle yapılıyor, 2. DÜNYA SAVAŞINDA ALMANLAR TAMAMEN MEKANİK 50KM YE NOKTA ATIŞI YAPAN HATTA DAHA UZAK MESAFELERE NOKT ATIŞI YAPAN TOPLAR YAPIYORDU...

İŞTE MEKANİK BUDUR MÜHENDİSLİK BUDUR...

Almanların 50 yıl önce geldiği yere bugün çoğu ülke gelemedi...Onların 50 yıl önce kullanıp attığı trenler bugün bize lüks, şehirlerarası yolculukta kullanılıyor...

Milyon km. yi deviren alman motorlarından bahsediyosun ama ben kendi KULLANDIĞIM bir capon malı mitsubishi prenses otobüsünün 3.476.000km. yaptırdım. Motor ömrü konusunda asla ama asla capona yetişemez almanlar.ama estetik ve sağlamlıkta allahı var iyiler tabii. Her birinin diğerine göre iyi yönleri var. ama almanların içinde karşılaştıracaksanız bence opeli karıştırmayın.VW,Merso,Audi,BMW,eyvallah Mazdayla yada caponlarla karşılaştırın.Keyiftir farkeder ama opel iki tarafında altında olmalıdır. Bu arada öhhh yani konu 2. dünya savaşına geldi ya, helal olsun size.
    İNSANLARA HİZMET EDİLMESİ İÇİN ÜRETİLEN BİR MAKİNENİN TEKNOLOJİSİNİ, ÖLDÜRMEK İÇİN ÜRETİLENLE KARŞILAŞTIRMAYIN LÜTFEN.
    Biraz sağduyu. Sonuçta ikiside T.M. değil.
    Şimdiden teşekkürler!!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kotomak -- 2 Aralık 2006; 22:25:05 >

• ben bu segmentte lider olan PASSATTT diyorum
  • gördüğüm kadarı ile güvenilir olmasını istiyosun bu kazadan sonra alacağın arabanın bikere fransız malından kaçmalısın kalite ve güvenilirlik bakımından çok kötü 407 i at kafandan bikere ben olsam passat alırdım o 3 ü arasında kalsam yani alman lar bu işi gerçekten çok iyi biliyo ama bak benim imzamdaki arabayıda bi düşün derim
  • eger acelen yoksa yeni mondeo yu bekle derim . araba cok güzel olmuş.
    ayrıca C5ide alternatifler arasına koyabilirsin. tipine degilde arabanın özelligine bakıyorsan iyi bir secenek.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.