Şimdi Ara

mazda 323 1.5 familia yorumlariniz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mazda 323 familia hakkında yorumlarınız nedir? Satışı kolay olur mu?
    Bilgi verirseniz sevinirim. 13000 TL bütçem var sıkıntı çıkarmayacak, kolay elden çıkacak bir araç tavsiye edermisiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_ilcan -- 6 Mayıs 2014; 21:25:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 36 yaşındayım 8 defa araba değiştirdim ve bu 4. Mazda arabam. Arabam 1996 Mazda 323 Familia 1.8 Modeli. ABS ve Klima var. 1.5 Modelini çok bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla kasa aynı sadece motor ve özellik farkı var. 1.5 lerde klima olmuyor Abs de yok. 1.8 olarak baktığımda ben çok memnunum. Araçta Atiker sıralı sistem lpg var, aracı geçen yıl ağustosta aldığımda tank harici tüm kiti komple yenilettim. Bujileri ve kablolarıda yeniledim. Kış boyunca LPG 2.80-2.90 TL iken 40 TL gaz ile birlikte 10 TL benzin ile Şehir içinde 120 km yapıyordum. İkiside aynı anda bitiyordu. LPG olarak hesaplarsak 0.33 TL yakıyor şehir içinde km de. Şimdi yaz oldu artık 50 metrede Lpg ye geçiyor yani 100 TL gaz ile birlikte 10 TL benzin harcıyorum. Hatta şu anda lpg de düştü biraz 0.30 TL civarı yakıyor. Uzun yolda ise 0.25 TL yi geçmiyor. Bu 1.8 motor 1.5 in daha az yakması lazım. Yedek parçasından korkma derim. Yerli arabaların 20.000 km de bir değişen parçaları bunda 50-60 binde bir değişiyor. Bu 4. mazdam ortalama hepsinede 2-3 yıl bindim. Hepsindede satana kadar sadece yağ ve balata değişim yaptırdım başka masrafı olmadı. Bunlarda km gelince değişen şeyler. Daha önceden tofaş arabalarım oldu 6-7 ayda bir egzos delinirdi daha mazdada görmedim bu olayı. Bu arada daha önceki 3 aracım mazda 626 idi, konfor süspansiyon açısından 626 lar daha iyi. Tabiiki segment farkıda var, 323 Familia C segmenti, 626 D segmenti bununda etkisi var. Bu arada şu ana kadar sadece mazda nasıl diye test etmek için araçlarımla test sürüşü yapan en az 7-8 kişi 1-2 ay içinde mazda araç aldılar. Hatta bazılarının benim gibi 4. - 5. mazdalarındalar ve yine mazda diyorlar. Bende Allah nasip ederse kış girerken aracımı mazda 3 veya mazda 6 ile değiştirmeyi düşünüyorum. Yada bir hovardalık yapıp mazda 929 sentia alayım diyorum. Bu arada unutmadan şu ana kadarki tüm arabalarımı ödemelerim sıkıştığı zaman sattım hep. Son güne kadar bekledim ve sattım. Ve her zaman aldığım paraya yada az üstüne direk galericilere sattım hiç zarar etmedim. Hatta bir keresinde galeriye cuma günü sattığım aracımı pazartesi geri almaya gittim 2 günde başkasına satmış 1.000-1.500 TL kâr verdim alan kişi bana satmadı. Birde keyfe keder internetten vs satsaydım dahada pahalı satardım eminim. Son olarak; eğer aracı alıp baktırabiliyorsan önce bir galericiye git bu araba benim satmak istiyorum diye kaç para veriyorsa %15 en fazla %10 üstüne koy al derim. Galerici ben buna nakit 10.000 TL veririm diyorsa sen 11.500 bilemedin 12.000 ye al derim.

• 2006 Corsa,Fiesta alınabilir. 15 senelik c sınıfı araç almaktansa daha yeni b sınıfı tercih edilebilir.

quote:

13000 TL
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.