Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (290. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.958
Cevap
72
Favori
326.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sizin yaşadığınız sorunu ben de 2 yıldır yaşıyorum. Reflex paket aracı artık değiştirsek mi diyoruz, bir sürü marka dolaşıyoruz,test sürüşü yapıyoruz vs sonra bakıyoruz ki değiştirmeye gerek yok.

İllaki değiştireyim derseniz honda civic hb ye bakabilirsiniz (sedan değil ) mazda ya göre eksileri çoktur ama fena araba sayılmaz. Biraz da trim sesi olabiliyor .

Subaru xv ye bende çok fena kafayı takmıştım. Uşak ta 1900 km de xtreme paketli aracı 124.000 tl ye satıyorlar sahibinden com da.

Ancak motoru çok hantal. Gerçekten hantal. Otomatik vitesinde de manuel vites değiştiremiyorsunuz. Bu bile çok kötü.

Bir kaç olumsuz yanı daha vardı ama unuttum. Aslında levorg ta ki motoru şu araca koysalardı koşa koşa alırdım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Duman efendi

sizin yaşadığınız sorunu ben de 2 yıldır yaşıyorum. Reflex paket aracı artık değiştirsek mi diyoruz, bir sürü marka dolaşıyoruz,test sürüşü yapıyoruz vs sonra bakıyoruz ki değiştirmeye gerek yok.

İllaki değiştireyim derseniz honda civic hb ye bakabilirsiniz (sedan değil ) mazda ya göre eksileri çoktur ama fena araba sayılmaz. Biraz da trim sesi olabiliyor .

Subaru xv ye bende çok fena kafayı takmıştım. Uşak ta 1900 km de xtreme paketli aracı 124.000 tl ye satıyorlar sahibinden com da.

Ancak motoru çok hantal. Gerçekten hantal. Otomatik vitesinde de manuel vites değiştiremiyorsunuz. Bu bile çok kötü.

Bir kaç olumsuz yanı daha vardı ama unuttum. Aslında levorg ta ki motoru şu araca koysalardı koşa koşa alırdım.

Hantallığın büyük kısmı bence cvt şanzımandan ama daha da önemlisi bir önceki yazımda atlamışım, aradaki ağırlık farkı, Mazda'nın boş ağırlığı Subaru'dan 215 kg daha az, bu da çok önemli bir fark. Ancak CVT zaten performanslı kullanıma göre değil, konfor ve ekonomiye göre kalibre edilmiş bir şanzıman , bu yüzden ben aradaki 2 saniyelik(0-100) farka çok takılmıyorum.Bir önceki aracım dizel qashqai idi , o da cvt olmasından kaynaklı 130bg+320Nm torku hiç tekerleğe yansıtamıyordu. Ancak ben zaten sakin kullanan biri olduğum için çok da önemsemedim açıkçası. Uşak'taki aracı görmüştüm ama İstanbul'daki bayiler de eski fiyata(125 civarı) 0 km'sini veriyorlar, yani 1-2bin lira için değmez o araç.
  • Arkadaşlar merhaba. Mazda 6 DISI motor için buji ve yakıt filtresini nerden temin edebilirim.
  • santacruz kullanıcısına yanıt
    Ben hem bir dönem XV kullandım, hemde şuan Mazda 3 kullanıyorum, arada performans olarak baya fark var. XV'den sonra Mazda 3'e binince performans farkı hissediliyor ama kronometredeki fark kadar değil, ne zaman ikisiyle de 0-150kmh ölçtüm, o zaman anlaşıldı. Mazda 25-26sn'lerde 150kmh'yi tamamlarken Subaru 35sn gibi çıkıyor. Birde yokuş çıkışlarında Subaru biraz fazla bağırıyor, Mazda daha sessiz ve akıcı çıkıyor ona göre.

Yalnız şunu temin edebilirim, Mazda 3'ten inip XV'ye binince ne yavaş bu araba demiyorsunuz. Hatta yeni Xv için kademelendirilmiş Cvt kullanıldığı için ataklık hissi bir nebze daha iyi deniyor eski XV'ye göre. İki araba arasındaki asıl fark kronometrede. Pek performans merakı olmayan adam Mazda 3 yerine Xv alırsa üzülmez.
  • santacruz kullanıcısına yanıt
    Ben geçen kıştan beri 225/40/r18 Sava Eskimo HP2 kullanıyorum. Şunu diyebilirim ki fiyatına göre çok çok iyi bir lastik. Herhangi bir eksiklik hissettirmiyor. 40 yanak olması ise sürüşü çok hafif da sertleştiriyor ama çukurlarda vs hiçbir kusurunu jant yamultması olayını vs görmedim. yani kısaca gönül rahatlığı ile alınabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcohol06

Ben hem bir dönem XV kullandım, hemde şuan Mazda 3 kullanıyorum, arada performans olarak baya fark var. XV'den sonra Mazda 3'e binince performans farkı hissediliyor ama kronometredeki fark kadar değil, ne zaman ikisiyle de 0-150kmh ölçtüm, o zaman anlaşıldı. Mazda 25-26sn'lerde 150kmh'yi tamamlarken Subaru 35sn gibi çıkıyor. Birde yokuş çıkışlarında Subaru biraz fazla bağırıyor, Mazda daha sessiz ve akıcı çıkıyor ona göre.

Yalnız şunu temin edebilirim, Mazda 3'ten inip XV'ye binince ne yavaş bu araba demiyorsunuz. Hatta yeni Xv için kademelendirilmiş Cvt kullanıldığı için ataklık hissi bir nebze daha iyi deniyor eski XV'ye göre. İki araba arasındaki asıl fark kronometrede. Pek performans merakı olmayan adam Mazda 3 yerine Xv alırsa üzülmez.

Tucson'dan sonra XV bana da kötü gelmemişti, Ama asıl ilgimi çeken Safety ratings - IIHS sonuçları aracın. Güvenliğe önem verenler bir göz atsın derim

• Arkadaslar sol silecegim camin bir bolumunu hic silmiyor. Neden oyle oldu anlamadim. Gorunurde de hic birsey gozukmuyor. Sekli semali normal silecegin ama silerken alttan bir kisma hic dokunmuyor.

Simdi ben bunu mazda servise gotursem tamir ya da degisim icin ucret istenir mi, yoksa garanti kapsaminda mi yapilir bu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

Arkadaslar sol silecegim camin bir bolumunu hic silmiyor. Neden oyle oldu anlamadim. Gorunurde de hic birsey gozukmuyor. Sekli semali normal silecegin ama silerken alttan bir kisma hic dokunmuyor.

Simdi ben bunu mazda servise gotursem tamir ya da degisim icin ucret istenir mi, yoksa garanti kapsaminda mi yapilir bu?

Lastik mi problemli yoksa kol mu ona bakmak lazım. Genelde lastik arasına toz,pislik vs.. birikiyor ve yapışıyor. Bazen izli silebiliyor bazen ise hiç değmeyebiliyor ( Kısmen).

• quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

quote:

Orijinalden alıntı: ..UnReaL..

Arkadaslar sol silecegim camin bir bolumunu hic silmiyor. Neden oyle oldu anlamadim. Gorunurde de hic birsey gozukmuyor. Sekli semali normal silecegin ama silerken alttan bir kisma hic dokunmuyor.

Lastik mi problemli yoksa kol mu ona bakmak lazım. Genelde lastik arasına toz,pislik vs.. birikiyor ve yapışıyor. Bazen izli silebiliyor bazen ise hiç değmeyebiliyor ( Kısmen).

Motorda problem yok gibi. Normal hareketini yapiyor çünkü. Lastigi de defalarca sildim. Ama bir bolgeye hic degmiyor.

Servis isi nasil olur var mi bilgisi olan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..UnReaL.. -- 9 Ocak 2018; 20:50:19 >
  • tasarım güzel fiyat iyi ama donanımı bilmiyorum
  • 2. el 20-30 bin km de 1.5 benzinli volvo s60 alınabilir. 100-110 bin arasında bulabilrisiniz
  • AreY kullanıcısına yanıt
    Sağolun yalnız gerçekten s60 tasarım olarak hiç hoşuma gitmiyor. Belki de yaşım itibariyle (28) v40 daha çok ilgimi çekmişti ama dediğim gibi üzerine bir sürü para verip alacağım araçlar değil bunlar. Hatta bazen gözümü karartıp 100 bin tl civarına 2010 model 520d mi alsam acaba diyorum

• Siz bu piyasa koşullarında, otomobil olarak çok iyi olan ama ikinci el değeri olarak eh denebilecek aracınızı satıp, şişik fiyatlı ikinci el premium araçlara geçmeye çalışarak hata ediyorsunuz. Çok fazla üste ödeme yapıp, Mazda 3'e üstüne fazla bişey almadan, birde pahalı bakım ve arıza olasılığı satın alıyorsunuz resmen. Arabayla ilgili bir probleminiz varsa (gücü az, içi dar vb) değiştirin tabiki ama yoksa sonu kötü bitecek bir macera gibi sizinkisi.

2010 E60 520d'yi de zamanında alacaktınız, 8 sene sonra değil Alırsanız siz o arabaya değil, o araba size binecektir emin olun. Benim muhtemel arızalar için bütçem var derseniz, sorun yok ama bende geçtim bu araba değiştirip durma yollarından, sonu pek hayra varmıyor genelde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimeltem

Sağolun yalnız gerçekten s60 tasarım olarak hiç hoşuma gitmiyor. Belki de yaşım itibariyle (28) v40 daha çok ilgimi çekmişti ama dediğim gibi üzerine bir sürü para verip alacağım araçlar değil bunlar. Hatta bazen gözümü karartıp 100 bin tl civarına 2010 model 520d mi alsam acaba diyorum

Volvo S60 2010 model 5.20 den daha güzel bence, tabi ki zevkler ve renkler tartışmaya gerek yok

Bence sizi 2015 C180 mutlu edebilir
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Ahh ah bir hakim olabilsem kendime yoksa arabam çok güzel, çok hoşuma gidiyor ama performans olarak ilk başlarda çok iyiyken şimdi daha iyisini istiyorum malesef bende korkuyorum acaba çok sıkıntı çıkartırmı diye o yüzden 2015 ve üzeri araç bakıyorum genelde ama dediğin gibi hiç birisi benim aracımın üzerine tonla para verip alabileceğim araçlar değil. Bir de premiuma geçme isteği var mesela her ne kadar çok beğensem de insignia, süperb ya da mondeo almak istemiyorum. Bakalım yakın zamanda değişecem aracı, yapacaz bir delilik. O zaman yazarım gene buraya lütfen beni dövüp akıllandırın artık diye

• AreY kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam o kadar araca baktım, bindim, test ettim. Bir tek c180 amg paket çok hoşuma gitti. O da benim bütçemi aşıyor malesef. Borca da girmek istemiyorum zaten bütçeyi 100'den 135'e kadar çıkarttım. Üzeri beni aşırı zorlar çünkü hem paramı sıfırlamış olacağım hem de borca girmiş olacağım bakalım hayırlısı
    Bir de 2010 5.20d alırsam param cebimde kalacak ve olası ufak tefek arızalar gözümü korkutmuyor o yüzden listeme eklemiştim. M paketleri de baya hoşuma gidiyor ama sen git 2015 model sıfır aldığın arabanı sat, üzerine bir sürü para koy ve 2010 model geçmişini bilmediğin bir araç al. Akıl işi değil bu yaptığım farkındayım. Sadece olabilir mi acaba diye düşünüyorum bazen de olmaz sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingsman01 -- 10 Ocak 2018; 16:3:8 >
  • Duman efendi D kullanıcısına yanıt
    Xv'ye levorg motoru gelecek diye haberler geliyordu bir de 2.0 turbo motor gelecek dediler ama ikisi de olmadı. Bu motor kombinasyonuyla da hiç düşünmüyorum almayı. Ben bu sefer kafaya koydum aracım da satılık ilanlarda bakalım hayırlısı.

• Bana kalırsa senin ilacın 2013-2014 118i 170hp ama sen bilirsin
  • alcohol06 A kullanıcısına yanıt
    Küçük bebek var hocam bagaj önemli olmaya başladı. Bebek arabası felan da var. Yoksa 1.18i çok güzel araba

• Arkadaşlar tahmini olarak TR'de skyactive-x motorlu araçlar ne zaman satışta olur ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 288289290291292
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.