Şimdi Ara

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). (289. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5.958
Cevap
72
Favori
326.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de bakıyorum, uzun zamandır da araştırıyorum. Nokian , Continental , Michelin uçmuş fiyatlar 550+ fiyatları var. En sonunda kendimce fiyat performans olarak en uygun bulduğum lastik, Sava Eskimo HP2 oldu. Fiyatı da çok enteresan tanesi 270 tl gibi. Ancak tek sorun ölçü olarak 215/45/18 yok, 225/40/r18 var bu da benim için büyük soru işareti, 45 yanak olsa hemen alıcam, ama 40 yanakta lastik çapı %2 küçülüyor, araç alçalıyor vb.., ayrıca ülkemiz yollarında hem de kış koşullarında kullanması çok zor diye düşünüyorum. 235/40/18 olsa o orjinal çapa en yakın olan ölçü ama onun da çamurluğa sürtmesi çok yüksek ihtimal ve kış lastiğinin ideali olabildiğince dar tabana sahip olmasıdır, bense 215'ten 235'e çıkıcam :) o yüzden bu seçeneği de eledim. Yabancı forumlarda da bir çok farklı konu başlığında hemen hemen herkes kış için 40 yanak sıkıntılı olacağını söylemiş. Ben de iki arada bir derede kaldım , 270 liraya Sava çok iyi ama 40 yanak alıp bir de jantları yamultmayalım diye düşünmüyor değilim. Bu arada yabancı forumlardan birinde (http://mazda3revolution.com/forums/2014-2017-mazda-3-skyactiv-wheels-tires/53274-225-40-18-gap.html ) bir kullanıcı 225/45 ve 225/40 lastikle aynı aracın fotoğraflarını paylaşmış , normal de o kadarcık fark belli olmaz diye düşünürsünüz. ama 40 yanakta baya bir boşluk var lastikle çamurluk arasında. Sonuç olarak henüz ben de almadım, ama ne yapıcam diye kara kara düşünüyorum, haftaya kısa bir tatile çıkıcam ve şehirlerarası yolda yaz lastiğiyle gitmek istemiyorum aralık ayında,şimdi de 16 jant+ lastik kombinasyonu en uygun nasıl bulurum onu araştırıyorum, bakalım gelişmeleri bildiririm.

• Mazda'nın 350 TL'ye jantları vardı 16" - Benim lastikler 18" olsaydı kesinlikle Jant alır, 2.el kış lastiği alırdım üzerine.

Diğer aracıma 350 TL'ye 4 tane Kumho aldım mesela, 1000km yapmamış, 2017 üretimi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 inc jant alsak 350den 1400 eder takimi. 250serden de lastikler olsa toplam 2400 ediyor. 18inc petlaslar toplamda 1840 ediyo yine bu daha hesapli

• Mazdada kampanya vardi. Aracım mazda 3 power sedan. Usta 16 jant orjinal mazda janti ile birlikte komple jant ve lastik olarak takıyoruz 2 bin küsür gibi bir fiyat söyledi fazlaca mantikli geldi bana. Kişin aracı trafiğe çıkaramadığım için almadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün gece baktım biraz, 16 Inc 5x114.3 sac jant yaklaşık 60-70 TL tanesi . Yalnız bizim aracın 16 inç lastik ölçüsü de ilginçmiş. 205/60 R16 , eğer 55 olsa birsuru seçenek ve uygun fiyat var, ama iş 60 yanaga gelince yine fiyatlar yükseliyor. Ha 16 jant olunca şöyle bir avantaj oluyor, 18 jantta ekonomik kış lastiği (Petlas, sava) fiyatından daha uygun yada ayni fiyata conti TS 860, nokian WR D4 premium markalardan alabiliyoruz. Sanırım en mantıklı seçenek bu, hem de kışın 18 jantlarimizi yıpranmadan korumuş oluyoruz.

• Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). ben kullanıyorum memnunum.

• GungorAhmet G kullanıcısına yanıt
    Fiyatta bir hata var , bu lastik 500 lira civarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Herkese merhaba.

mazda 3 sedan 1.5 benzinli otomatik bakıyoruz. dün bayiye gittim ama pazar günleri kapalıymış araca bakamadım. listesi 116 bin lira. şu nada bayiler ne fiyat veriyorlar bilgisi olan var mı ? ayrıca makyajlı kasalarda tüm donanımlarda g vectoring kontrol standart mı ? genellikle şehir içi kullanılacak araç. sizce almak mantıklı mı ?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Güncel
  • quote:

Orijinalden alıntı: GungorAhmet

Mazda 3 SkyActiv-X (2019 Tanıtıldı). ben kullanıyorum memnunum.

Falken cok iyi bir kış lastiği.
    Ama 4 mevsim kavramina pek alisamadim.Cunku hamuru dolayısıyla ya yazdan ya da kışdan performans anlamında feragat edilecektir dusuncesindeyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 13 Aralık 2017; 9:6:46 >

• AIO Tweaks in 2.7.2 çıkmış dün güncelleme fırsatım oldu. Android Auto daki çoğu sorun giderilmiş. FAV tuşuna yeni atama yapılmış. sistem sesini radyo ve android auto arasında tek tuşla geçirebiliyorsunuz. Güzel olmuş bu haliyle. Bluetoothla telefon görüşmesi sorunu da tamamen kalkmış.
  • santacruz kullanıcısına yanıt
    Fiyat için üzgünüm.

• quote:

Orijinalden alıntı: haacar

Herkese merhaba.

mazda 3 sedan 1.5 benzinli otomatik bakıyoruz. dün bayiye gittim ama pazar günleri kapalıymış araca bakamadım. listesi 116 bin lira. şu nada bayiler ne fiyat veriyorlar bilgisi olan var mı ? ayrıca makyajlı kasalarda tüm donanımlarda g vectoring kontrol standart mı ? genellikle şehir içi kullanılacak araç. sizce almak mantıklı mı ?

cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Muğla gören otomotivde makyajli kasa 2016 power DiZEL 118 bin tl. bilginiz olsun.

• AreY kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim ancak dizel düşünmüyorum. araç haftanın en fazla 3 günü kullanılacak. ayrıca yoğun trafikte de kullanılmayacak. bu nedenle benzinli almayı istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haacar -- 15 Aralık 2017; 23:12:39 >
  • Bugün bayiye gittim aracı inceledim. kırmızı renk istiyordum ama ellerinde kalmamış. gelen araçlarda olabilirmiş ancak ocakta gelen araçlara zam gelecek. zam miktarı belki 10 bin TL bile olabilir dediler.

Sedan benzinli otomatik siyah renk power donanım 118 den 113 bin TL ye düştü. bir de deri koltuklusu varmış. o da en son 118 olur dediler.

sıfır faizli kredi kampanyası ise tamamen yalan. eğer sıfır faiz kredi kullanırsak peşin 113 bin olan araba 118 bin lira oluyor.
  • Son günlerde mazda 3 için fiyat alan arkadaşlar paylaşabilir mi?

• Arkadaşlar herkese merhaba. Bildiğiniz üzere 2015 yılımda sıfır aldığım titantum gri motion at mazda3 sahibiyim. Ben biraz fazla araba manyağı birisiyim kabul ediyorum. İnanmazsınız belki ama renault toros sürsem bile sürüşten zevk alıyorum. Sık sık araba değişme isteğim de bu tutkumdan geliyor sanırım. Neyse sadete gelirsem ben gene değişik macera peşine düştüm mazdamla 2 senemi doldurdum artık değişeyim dedim ve çıktım bayiileri gezmeye. Mazdadan sonra beni memnun edebileceğini düşündüğüm volvo v40, audi a3, bmw 3.16 ve mercedes c180 modellerine bakmaya gittim. Sadece c180 amg ve 3.16 luxury'i test ettim. V40 ve a3 bana hitap etmedi, baştan elediğim için test sürüşüne bile çıkmadım. Bu sefer yeni araba hevesim kursağımda kaldı. Hiçbirisi mazdanın üzerine o kadar para verip alacağım araç değildi bana göre. İçlerinde en çok hoşuma giden c180 bile 200 küsür bin tl yani neredeyse 3 tane 2015 model mazda3 parası tamam sıfır tüm araçlar aşırı pahalı ve o parayı hak etmiyor ama 2. El fiyatlarına bakıyorum, v40 haricinde hepsi için benim aracımın üzerine gene bir sürü para koymam gerekiyor. Ne yapacağımı bilemedim. Başka araç tavsiye edebilecek arkadaş varsa görüşlerinizi bekliyorum. Bilerek buraya yazdım çünkü mazda kullanan arkadaşlar ne demek istediğimi daha iyi anlayacaktır. İyi yıllar.

• Ben bu aralar yeni subaru xv'ye taktım, sabah akşam inceliyorum :)) geçen Floryadaki Subaru bayisine gittim,, orta paketini (Xtreme) 129'a bıraktılar alıcı olsam daha pazarlık da yapardım, sanki daha inebilecekleri sinyalini aldım çünkü..benim 2015 Mazda 3 power'i da 80'e sayarız dediler, 49bin fark çok şimdi benim için.. Neyse dedim icimden biraz daha bineyim ben Mazda'ma.
    Ama çok güzel yapmışlar yeni xv'yi bakmanizi öneririm, donanım olarak da oldukça zengin.

Teşekkür ederim hocam netten tasarımına baktım çok güzeldi zaten xv nin bir önceki kasayı da çok seviyorum ama motor performansı bana göre değil. Yeni kasada da sanırım aynı motoru kullanmışlar değil mi?

• Merhaba,
    Evet motoru aynı sanırım , ama performans olarak Mazda'dan bir farkı yok, 114bg ve 150Nm tork belki cvt şanzıman olmasından kaynaklı hızlanma degerleri yavaştır , onun dışında belirgin bir fark olacağını düşünmüyorum. Ayrıca donanım olarak da sizin motion'a göre baya bir dolu.

Performans konusunda çok çekinceliyim açıkçası ama bir test etmekte fayda var teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 287288289290291
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.