Şimdi Ara

MAZDA 3 MEMNUNİYET (56. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.315
Cevap
22
Favori
359.116
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mazda 2 tavsiye edermisiniz nasıl bir araçtır kullananlar varsa bilgi verebılırlermi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda 3 2010 model aracim var yakit izmir trafiginde 9 lt civarinda. Benzinli arac. Size sunu söyleyeyim arabama binip suren adami direksiyondan kaldiramiyorum. Masallahi var surus keyfi yol tutusu ve seriligi gerçekten çok iyi. 2015 Toyota corolla var yuzune bakan yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Leventtr

Mazda 2 tavsiye edermisiniz nasıl bir araçtır kullananlar varsa bilgi verebılırlermi

Hangi motor seçeneği ve donanım öncelikle onu belirtirseniz size daha rahat fikir verebilirim. Ben mazda2 1.5 otomatik kullandım gidişi vs güzeldi yol tutuşuda fena değil. Manual alırsan hızlanması çok başarılıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leventtr

Bende ilk kasa mazda 3 almayı düşünüyordum benzinde yakıt konusu düşündürdü kime sorsam fazla yakıyo diyorlar forumlarda araştırdıgıma göre ş.içi 8-10 litre arası birde lpg de sorun çıkarıyomuş lpg li kullananlar yardımcı olursa sevinirim Şuanda mazda 2 bakıyorum kısmet olursa alıcam

İnsanların yorumlarına bakarak araba alacaksan sen mazda sakın alma derim. :D Çünkü çok fazla saçma sapan bilgi veren insanlar dolu ülkemizde kimse kusura bakmasın. Benim arabayı kullanmamış adam bile yorum yaptığını gördüm daha ne diyeyim. Parçası pahalı ikinci eli yok çok yakar az kaçar sayayım mı :) Arabaya binince de ulen güzel arabaymış biz alsak yardımcı olur musun diyen tipte çok gördüm. Mazdanın neredeyse çoğu arabasını kullandım yakıt konusunda gaza yüklenirsen her araba gibi yakacak ama dikkat edersen gayet normal. :)

• Mazda marka olarak ıyı bılen biriyim zaten kalıtesini yol tutuşunu şöföre verdiği güvenı bunları tartışmam bile benı düşündüren sadece yakıt konusuydu

• Abiler,amcalar ve kardeşler... Herkese merhaba mart ayı gibi araç almayı düşünüyorum ve aklımda mazda 3 var, sorun şu ki arabalardan pek anlamıyorum yaptığım araştırmalardan yola çıkarak benim istediğim tipte ve fiyatta alınacak en iyi ve en güzel araba Mazda 3 diye karar kıldım umarım yanılmıyorumdur.... Üst limitim 40 bin tl belki 42 :) otomatik ve hb istiyorum, hangi kilometreye kadar almam benim için avantaj olur, bir kaç parça çamurluk vs boya normalmidir, yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum 😊

• quote:

Orijinalden alıntı: murat.81

Abiler,amcalar ve kardeşler... Herkese merhaba mart ayı gibi araç almayı düşünüyorum ve aklımda mazda 3 var, sorun şu ki arabalardan pek anlamıyorum yaptığım araştırmalardan yola çıkarak benim istediğim tipte ve fiyatta alınacak en iyi ve en güzel araba Mazda 3 diye karar kıldım umarım yanılmıyorumdur.... Üst limitim 40 bin tl belki 42 :) otomatik ve hb istiyorum, hangi kilometreye kadar almam benim için avantaj olur, bir kaç parça çamurluk vs boya normalmidir, yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum 😊

Eğer alacağınız arabanın bakımları düzgün yapılıp hor kullanılmadıysa kolay kolay bir sıkıntı çıkarmayacaktır. Sorunsuz bir motora sahip olan bu araç donanım olarakta rakiplerine göre güçlü full modelinde. Parça değişme konusu bana göre pek önemli değil ama kimine göre oldukça önemli durum. Siz düşünüp karar vereceğinizden bir yorum yapmam doğru olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: murat.81

Abiler,amcalar ve kardeşler... Herkese merhaba mart ayı gibi araç almayı düşünüyorum ve aklımda mazda 3 var, sorun şu ki arabalardan pek anlamıyorum yaptığım araştırmalardan yola çıkarak benim istediğim tipte ve fiyatta alınacak en iyi ve en güzel araba Mazda 3 diye karar kıldım umarım yanılmıyorumdur.... Üst limitim 40 bin tl belki 42 :) otomatik ve hb istiyorum, hangi kilometreye kadar almam benim için avantaj olur, bir kaç parça çamurluk vs boya normalmidir, yardımlarınızı ve cevaplarınızı bekliyorum 😊

Kilometre konusuna bir şey diyemeyeceğim, çünkü tam otomatik ve atmosferik bir araç için iyi bakıldıysa, ve ağır bakımları yapıldıysa sizi sorunsuz taşıyacağına emin olabilirsiniz.

Değişen ve boya olayı Türkiye de çok abartılmış durumda, gerçekten bu işlerden anlayan birilerine gösterdikten sonra gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Yüzeysel hasarlardan arabaya zarar gelmez. Boyalı yer ile boyasız yer arasında dikkatli bakıldığında belli olan renk farklılığı olabilir. Eğer düz renkler alacaksanız ve boya metalik değilse muhtemelen anlaşılmayabilir.

Benim eski aracım Astra H'ta bir parça değişen, iki parça boya vardı, alan kişinin götürdüğü kaportacı sadece bakarak 3 bölgeyi de tespit etti, sadece değişen parçayı ilk başta acaba boya mı yapılmış diye bir tereddütü oldu. Alıcıya gönül rahatlığıyla alabilirsin, şasisinde sıkıntı olan araç uzaktan bile anlaşılıyor dedi.

Yurtdışında şasisinde kaportasında sorun olmayan boyası eskimiş araçları boyattıkları zaman üstüne para koyuyorlar, güzel ülkemde değeri düşecek diye herkes yaralı, bereli arabalarla geziyor.

Saygılar.

• Arkadaşlar merhaba,
    Ben uzun araştırmalar sonucunda 2010 model 1.6 impersive tam otomatik mazda 3 almaya karar verdim.iyiki de almışım ben sadece fiyat konusunda görüşlerinizi almak istedim.araç ful modeli impersive 60 binde hatasız boya siz sadece sol marspiyeri park esnasında surtmeden kaskodan yapılmış 1300 tl hasar kaydı mevcut.Araci otoraporda ekspertiz yaptırdım harici bir şey cikmadi.birde aracın 60 bin bakımı yapılmamış .bunun yanında araç impersive model olarak ilave ozelikleri mevcut. 1 orjinal bej deri döşeme aracın rengi de gümüş gri 2 on cam resistans 3 yokuş kalkış desteği falan var birde arka bitişik spoyler var.fazla uzatmadan bu araci 44.500 tl ye aldım sizce fiyatı uygun mu ?Yorumlariniz için şimdiden herkese teşekkür ederim.

• Güle güle kullanın. Güzel araba. 3 ya da 4 fazlası na dizeleri vardı.sanırım fazla kullanmıyorsunuz.ön rezistans soğuk yerlerde çok işinize yarayacak.

• Piyasası 40-45 aralığında zaten, temizliğine göre değişiyor, içine sindiyse eğer fiyat kararında. Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.
  • mrhb.onca araba kullandım mazda kadar şahane bi araba görmedim.cıvık Ford reno hepsi hikaye emin olun.donanım sessizlik yakıt şahane.hepimizde ki sürü psikolojisi işte 2. eli yok çok pahalı parçası bakımı zor yalanları boşuna uzak kalmışım.ilk bakıma soktum balatası bilyeleri yağları filtreleri dahil onca işçilik yapıldı araç 5 saatte çıktı düşünün 415 tl tuttu.30 lt gazla 320 km şehir içi kullanıyrm.acaba denildiği gibi 2.eli satılıyor mu diye favorimë ekledim 1 ayda en uzun kalan oldu düşünün artık ne kadar zor satılıyor:) başımdan geçen bişey yazcam araçla şehir dışından gelyrm 150km otobandayım birden araba sinyal vermeye bağırmaya başladı arkaya bakyrm bi tane tır var sadece hızlı geliyor ama mesafe var arada sonra araç hızlandırma araba daha çok bağırdı ve sağ dikiz ışığı yanma hızı arttı şerit değiştirdim araç sustu öğrendim ki arkadaki araç çok hızlı olduğu için çarpma anını hesaplayıp araç ondan bağırmış onca:) rvm özelliğini de test etmiş oldum bölecek.2.eli hızlı parçaları çoğu arabadan uygun özellikleri ise insanı şaha çıkarıyor.bundan sonra hep mazda:) MAZDA AŞIĞIYIM RESMEN.

• Geçen sene bende çok almak istedim. Birkaç kişi ile görüştüm ama burunlarından kıl aldırmadılar ister al ister alma modunda. Ben de o zaman demiştim kendi kendime bu aracın ikinci eli ölüyken böyleyse iyi olsa nasıl olur diye. İlerde kısmet olur inşallah.
  • öncelikle çok teşekkür ederim Allah kimseye kaza bela vermeden araçlarını kullanmak nasip etsin. dizel neden almadın diyen arkadaşim çok binmiyorum zaten ikincisi soonruf yok dizelerde benim soonruf takintim var hocam 😃 ayrıca boluda yaşıyorum on cam resistans olması çok ama çok ise yarıyor. Fiyat konusuna gelince bu temizlik te bir araç için iyi aldigima inayorum çünkü cok araştırdım .Yorum yapan arkadaşlara çok teşekkür ederim Allah sizlere daha güzellerini nasip eder inşallah.İyi geceler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi runmet -- 3 Ocak 2016; 1:33:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arabadakimvar

Mazda 3 sedan mı skoda octavia mı toyota corolla mı

Uzun soluklu bir macera diyorsan kesinlikle Mazda, ama bana belli olmaz hemen de satmak isterim dersen Mazda dan uzak dur. Sağlamlık diyorsan Mazda, diğerlerinin bu konuda Mazda nın eline su dökeceğini tahmin etmiyorum, özellikle Skoda'nın.
  • runmet R kullanıcısına yanıt
    Mis gibi araba almışsın gülele kullan

• arabadakimvar A kullanıcısına yanıt
    Genel olarak Mazda sahiplerinde ve Mazda felsefesinde böyle bir şey yoktur. Üretim felsefesi zaten sorunsuzluk üzerine kurulu olduğu için Mazda ve sahipleri de bunu çok iyi bildikleri için gereksiz yerde gereksiz muhabbetlere girilmez. Çünki; Mazda sahibi bilir ki; elindeki araç her devirde çok çok ileri teknoloji, tasarım ve donanıma sahiptir.

En basit örnekleri; Mazda 626 (1993 yılında dünyada altın direksiyon ödülü sahibidir) Mazda 3 ise piyasaya sürüldüğü 2004 yılında yüzlerce ödül almıştır, tasarımı da Türk Mühendise aittir. Son dönem Skyactiv teknolojisini anlatmaya buradan benim vaktim yetmez.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Genel olarak Mazda sahiplerinde ve Mazda felsefesinde böyle bir şey yoktur. Üretim felsefesi zaten sorunsuzluk üzerine kurulu olduğu için Mazda ve sahipleri de bunu çok iyi bildikleri için gereksiz yerde gereksiz muhabbetlere girilmez. Çünki; Mazda sahibi bilir ki; elindeki araç her devirde çok çok ileri teknoloji, tasarım ve donanıma sahiptir.

En basit örnekleri; Mazda 626 (1993 yılında dünyada altın direksiyon ödülü sahibidir) Mazda 3 ise piyasaya sürüldüğü 2004 yılında yüzlerce ödül almıştır, tasarımı da Türk Mühendise aittir. Son dönem Skyactiv teknolojisini anlatmaya buradan benim vaktim yetmez.

Mazda türkiyede neden az satıyor

Bu soruya birkaç açıdan cevap vermek gerekiyor.

Birincisi Mazda Dünyada ürettiğini rahatça satan bir marka, hatta şu anda yetiştiremedikleri için kapasite artırımı ihtiyacı var. Kalitesine göre çok daha fazla satabilecek kapasitesi var. Ülkemize de ayırabildikleri kota çok yüksek değil bildiğim kadarıyla.

İkincisi de siz aracı alana kadar herkes bir ton laf ediyor, yok alınmaz, yok ikinci el, yok parça vs. aldırmamak için herkes elinden geleni yapıyor.

Üçüncüsü adamların yaptığı en güzel motorlar yüksek hacimli olduklarından ülkemize girerken yüksek vergi dilimine girdiklerinden, motor olarak istedikleri rekabeti sağlayamıyorlar. Avrupada 3. nesil Mazda 3 2.0 165 HP, Amerikada 2.5 184HP motorlarla alınabiliyor, ülkemize böyle motorları sadece Mazda 6 ve CX-5 gibi daha üst segment araçlarda getirebiliyorlar, onların bile 1.6 turbo motorlu Avrupalıların karşısında pek şansı olmuyor.

Saygılar.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Mazda türkiyede neden az satıyor

Bir üstteki mesajda genel olarak bu soru çok güzel yanıtlanmış, teşekkürler. Mazda; satmak istediği kadar rakamda aracı Türkiye de ve dünyada satıyor, çok düşük stok rakamları ile çalışan bir sistemi var, üretim süreci dudak uçuklatacak kadar harika ve şaşırtıcı, satış rakamları istedikleri seviyede ve karlılık diğer markalara göre çok yüksek.

Bir marka daha başka ne isteyebilir??

• Şerit uyarısı 2012 Impressive donanımların hepsinde var mı? Araç bakmaktan kafam allak bullak, düşük km 2012 bir araç buldum fiyatı 45000 TL, lpgden çok çektim yakıt neyse katlanırım katlanamazsam kendim taktırırım diye lpgsiz bakıyorum ama donanım seviyeleri konusunda kafam karıştı, destek olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.