Şimdi Ara

Mazda 3 Elektronik Arıza

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar. 2004 model otomatik hatchback Mazda 3 aracımla yaklaşık 4 gündür değişik ve can sıkıcı bir sorunla karşı karşıyayım. Aracı stop ettikten sonra farları iç aydınlatmaları vs herşeyi kapatmama rağmen, iç gösterge ışıkları kapanmıyor. Kontak anahtarını söküp aracın kapısını açtığım zaman ise iç gösterge ışıkları düşük şiddette durmadan flash yaparak yanıyor ve sesli uyarı veriyor. Aracı kitlediğimde durum değişmiyor, yani araç kilitli dahi olsa bunu yapmaya devam ediyor. Kontak anahtarını takıp arabayı çalıştırdığımda ise herhangi bir sorun yok. Kaputu kaldırdığımda ise göstergelerin yanıp sönme senkronuyla aynı hızda sigorta kutusu taraflarından ses geldiğini farkettim. Bu sorun için Kocaeli İzmit'te ki yetkili Mazda servisine gittim, sorunu maalesef onlarda çözemediler, sigorta kutusunu temizleyip kontrol ettiler ama bir şey değişmedi maalesef. Ama bana sorunun muhtemelen sigorta kutusundan kaynaklı olduğunu, bunun için bir elektrik/elektronikçiye gitmemi söylediler. İzmit sanayide iyi oldukları söylenen 3 tane elektronikçiyle görüştüm, hepsi de aracıma müdahale etmekten çekindiler, daha önce böyle bir arıza görmediklerini söylediler. Bende bugün aracımı aldım ve Ankara'ya geldim, yarın sabah Şaşmaz Sanayiye gideceğim, tanıdığım ustama götüreceğim aracımı. Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yardımcı olursa çok sevinirim, çünkü yetkili servisin bile çözemediği bir arıza ile karşı karşıyayım, 4 yıldır sıkıntısız bindiğim aracımdan şu 4 günde soğudum resmen, akü bitmesin diye sürekli her stopta kutup başı sökmekten gına geldi artık.

• Iyi aksamalar.Muskul bir durum ortaua cikarmis araciniz.Maslak sanayideki form elektronik fazlasiyla yetkindir konuda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iyi aksamalar.Muskul bir durum ortaya cikarmis araciniz.Maslak sanayideki form elektronik fazlasiyla yetkindir konuda.

• Dikkat çekici bir konu mazdaclub da bir sorun isterseniz, bilen çıkabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AreY

Dikkat çekici bir konu mazdaclub da bir sorun isterseniz, bilen çıkabilir.

Türkiye'nin en hızlı Mazda forumunda çözümü ile birlikte yazılmış çizilmiş. Hatta çözümün nerede olduğu da paylaşılmış. Bu açıdan (hız, yardımlaşma ve paylaşım) Mazda Garaj bir kaç adım önde.

http://www.mazdagaraj.com/konular/gosterge-isiklarinin-sonmemesi-ve-surekli-yanip-sonmesi-sorunu.6258/

• quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Orijinalden alıntı: AreY

Dikkat çekici bir konu mazdaclub da bir sorun isterseniz, bilen çıkabilir.

Türkiye'nin en hızlı Mazda forumunda çözümü ile birlikte yazılmış çizilmiş. Hatta çözümün nerede olduğu da paylaşılmış. Bu açıdan (hız, yardımlaşma ve paylaşım) Mazda Garaj bir kaç adım önde.

http://www.mazdagaraj.com/konular/gosterge-isiklarinin-sonmemesi-ve-surekli-yanip-sonmesi-sorunu.6258/

Önemli olan sorunun çözülmesi, mazdagarajda tavsiye edilir bundan böyle

• Evet önemli olan Mazda sahiplerinin çözümsüz sorunlarla baş başa kalmaması. İki forumu da takipteyim ama nokta atışı ve hızlı cevap konusunda Garaj bir adım önde. Birde daha sıcak ortam var. Ego yok, yönetici ayağına asıp kesen yok, siyaset ve gereksiz atışmalar yok.

• arkadaşlar mazgarajdada sorunu paylaşıp sonunda çözümünüde ben paylaştım :) ama gerçekten mazdagaraj forumunun samimiyeti hoşuma gitti.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.