Şimdi Ara

Mayıs 2017 Celbi hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar Elektrik Elektronik Mühendisiyim Allah nasip eder ise Mayıs celbi ile askere gitmeyi düşünüyorum aklımda uzun dönem seçmek var Tecrübeli arkadaslardan sorularimi yanitlamalarini rica ediyorum simdiden tesekkur ederim 1) Yedek Subay gelme ihtimali nedir YDS sinavim yüksek ve mevcut 2) Yedek subayligi tavsiye ediyor musunuz 3) Mayıs celbine katilabilmem icin en erken ve/veya en gec ne zaman tecilimi bozmam gerekiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende aynı konuları araştırdım öğrendiğim kadarıyla aktarıyım hocam. Mayıs celbinde en az başvuru oluyor dediler bundan dolayı y. subay olma ihtimali daha fazlaymış. Yds puanı etkiliyor artı bir puan ayrıca mühendis olmanda şansını arttırıyor. Benim çevremdeki tüm mühendisler ankara y.subay olarak yaptı denk mi geldi bilmiyorum. Mayıs celbinde gitmen için sanıyorum 28 Şubat En son başvuru tarihi ama sen yine son anlara bırakma başvuru için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vahamet

Bende aynı konuları araştırdım öğrendiğim kadarıyla aktarıyım hocam. Mayıs celbinde en az başvuru oluyor dediler bundan dolayı y. subay olma ihtimali daha fazlaymış. Yds puanı etkiliyor artı bir puan ayrıca mühendis olmanda şansını arttırıyor. Benim çevremdeki tüm mühendisler ankara y.subay olarak yaptı denk mi geldi bilmiyorum. Mayıs celbinde gitmen için sanıyorum 28 Şubat En son başvuru tarihi ama sen yine son anlara bırakma başvuru için.

Hocam cevap için teşekkür ediyorum birçok konuda bilgilendirdiniz tabi bunlar tahmini şeyler ancak yinede giden gören bilen birileri olur diye soruyoruz birtek 28 şubat olayına aklım takıldı onu kesinleştirmem gerek

• Hocam bölümlerimiz aynı. Ben de mayıs da askere gideceğim. Haliyle ben de senin gibi merak ettim. Askerliğini Ankara da yedek subay olarak yapmakta olan bölümden arkadaşıma danıştım. Senin sorularına cevap olarak ,

1) Mezun olunan bölüm , YDS puanı ve sigortalı bir işte çalışmış olmak(Meslekçi olabilmek için) gibi kriterler aranıyormuş.
    2) Yedek subaylıktan çok memnun olduğunu söyledi. (Tabi düştüğün yere göre değişir bu durum.)
    3) Son gün 28 Şubat
  • quote:

Orijinalden alıntı: kbly1

Hocam bölümlerimiz aynı. Ben de mayıs da askere gideceğim. Haliyle ben de senin gibi merak ettim. Askerliğini Ankara da yedek subay olarak yapmakta olan bölümden arkadaşıma danıştım. Senin sorularına cevap olarak ,

1) Mezun olunan bölüm , YDS puanı ve sigortalı bir işte çalışmış olmak(Meslekçi olabilmek için) gibi kriterler aranıyormuş.
    2) Yedek subaylıktan çok memnun olduğunu söyledi. (Tabi düştüğün yere göre değişir bu durum.)
    3) Son gün 28 Şubat

Simdiden hakkimizda hayirlisi olsun meslektaşım 1)acaba sube ye sigorta dökümünü de verecek miyiz 2)meslekçi arkadaslarimda meslekçi astekin rahat oldugunu soylediler takim komutanligina vs nazaran 3)şubatin 15inden önce kayit olmak avantajli diyenleri okudum birinci grup ikinci grup muhabbeti icin bu konuda bilgin var mi dostum? ona gore hemen 2gun sonra bozalim umarim ayni yere meslekci oluruz ihtimal cok dusuk ama :)

• Sigorta dökümünü vermeye gerek yokmuş onlar buluyormus zaten . 1. veya 2. grup gitmek tamamen şans . Yani istediğin zaman bozdurabilirsin. Birde aklıma gelmişken yedek subay lığı not ortalaması da etkiliyormuş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.