Şimdi Ara

(Mayıs/2009) ISPARTA - 40. PİYADE ALAYI {İç Güvenlik Eğt. ve Tatbikat Mrkz. Komt.} (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
111.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Eğer lise ve üzeri bir okuldan mezun olduysanız mesleğe ayrılma imkanınız var. Eğer mesleğe ayrılırsanız, acemi birliği 1 ay falan olur en önemliside usta birliğinde rahat edersiniz.

Dİyelimki mesleğe ayrılamadınız. Ama lise ve üzeri bir okuldan mezun oldunuz. Bu seferde %80 gibi bir ihtimalle Çavuş olursunuz.. Yine rahat edersiniz..

Herkese hayırlı teskereler. 4 Aralık' ta görüşmek üzereg.gif]
  • 30 yaşında olan kimse varmı benim gibi? merkeze gidecek lan? Normal tertiplerden 15 gun sonra gidip DK olarak gidildiginde neler olabılcegı hakkında bilgisi olan varmıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster258

Arkadaşlar yeni bilgiler edindindim.

Eğer lise ve üzeri bir okuldan mezun olduysanız mesleğe ayrılma imkanınız var. Eğer mesleğe ayrılırsanız, acemi birliği 1 ay falan olur en önemliside usta birliğinde rahat edersiniz.

Dİyelimki mesleğe ayrılamadınız. Ama lise ve üzeri bir okuldan mezun oldunuz. Bu seferde %80 gibi bir ihtimalle Çavuş olursunuz.. Yine rahat edersiniz..

Herkese hayırlı teskereler. 4 Aralık' ta görüşmek üzereg.gif]

bu bilgileri nerden ya da kimden edindiysen yanlış.
    ıpsarta 40. alay'da acemilik herkes için 75 gündür. meslek seçimi acemi askerler arasında değil, usta asker olarak 40. alay'a gelenler arasında yapılır. acemi askerlerin meslekleri ne olursa olsun, acemilik süreleri de, dağıtım yapılacakları yerde aynı olur.

@yarimyar dudağındaki çiziklerden dolayı refüze edilmezsin..içini ferah tut.

herkese hayırlı olsun. kolay gelsin.
  • Her türlü yaparız sorun değil. Vatan borcu sonuçta...

Sorduklarım bana böyle anlattılar.:)
  • bende Tekirdağ dan gidicem 9/4 şimdiden tüm arkadaşlara hayırlı teskereler bizi esaslı bi acemi birliği beklio hadi hayırlısı :)
  • Bende Ankara'dan Yasin ÖN 89/4 devrelerim bende bugun akşam çıkıyom yola. umarım 86 lı çoktur orda Bekleyin bende geliyom. :)))
  • SLM ARKADAŞLAR BENDE 90/2 GİDİYORUMDA ŞİMDİ BENİM Bİ SORUM OLACAK YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM 26 MAYISTA YOLCUYUM O ZAMNA KADAR YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM SORUM ŞÜ ŞİMDİ BENDE 40. PİYADE ALAYINA DÜŞTÜM ŞİMDİ BANA DEDİLERKİ ACEMİ BİRLİĞİ SADECE 28 GÜN YAPACAKSINIZ AMA SONRADAN DUYDUMKİ 75 GÜN ŞİMDİ ACEMİ BİRLİĞİ 28 GÜN MÜ ? 75 GÜN MÜ? YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM HIII BU ARADA ORAYA DÜŞENLERLE TANIŞMAK İSTERİM :))
  • arkdaşlar acil bişey sorucam 40,piyade iç güvenliğin adresini bilen varsa yazabilirmi acilll
  • ya acil bişeyy sorucam cevaplayabilirsen sevinirim bu 40,piyade iç güvenliğin adresini yazabilrmisin mektup yollamak istiyorumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0biWaN

30 yaşında olan kimse varmı benim gibi? merkeze gidecek lan? Normal tertiplerden 15 gun sonra gidip DK olarak gidildiginde neler olabılcegı hakkında bilgisi olan varmıdır?

ne diyorsun evlat arızamısın

90/3 40.piyade ISPARTA
  • Vaybe sıra bizlerde demekki 90/3 gidiyorum 10 gün sonra 40. alay komutanlıgındayım varmı istanbuldan oraya düşen 90/3 arkadaşlar
  • ben düştüm 90/3 40.piyade alayı iç güvenlık eğitimi
  • Arkadaşım resulbirsen@hotmail.com ekle görüşelim başka düşen arkadşlar varsa buluşalım hep birlikte gidelim arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Resul -- 5 Eylül 2010; 4:11:37 >
  • benımde aynı fakat 1,tabur bırazz anlatırmısın sıhhıye çvs güney dogu olucak muhtemelenn ancakk geniş olarak anlatırsan sevinirim.....
  • arkadaşlar dövmeli ve ameliyatlı olanlar için herhangi bi ayırım yapılıyormu??
  • S.a arkadaslar benimde iç güvenlik 40. alay ısparta acemiliğim , fakat ordan eğirdir dağ komando'ya geçmek istiyorum mümkünmüdür ?
  • s.a arkadaslar yarın yola cıkıyorum iç güvenlik ve eğitim tatbikat merkez komutanlığı 40.piyade alay komutanlığı ben geliyorumm....:D
  • quote:

Orijinalden alıntı: undeadtr

s.a arkadaslar yarın yola cıkıyorum iç güvenlik ve eğitim tatbikat merkez komutanlığı 40.piyade alay komutanlığı ben geliyorumm....:D

Zor ve bir o kadar sıkıntılı bir 75 gün sizi bekliyor. Usta birliğide batıya gidecem diye hiç düşünme iç güvenlik birliklerinden birine gidiyorsun. Yani %100 doğu. Ben geçtiğimiz pazartesi geldim. Bende tunceli'deydim.

Allah yardımcınız olsun. 89/4 Son imparator.:D
  • öyle yada boyle bıtıcek 75 gun korkmuyorum hayattan zevk almaya bakıcam o gunlerde gecıcek...
  • sımdı ben buraya gıdecemde refıze olmaktan korkuyorum amelyat ızı var karnımda dıye ama turp gıbıyım olmak ıstemıyorum refze sızce olurmuyum yha noparsan ve chrıs cevap erırsenız sevınırım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.