Şimdi Ara

(Mayıs/2009) ISPARTA - 40. PİYADE ALAYI {İç Güvenlik Eğt. ve Tatbikat Mrkz. Komt.} (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
2
Favori
111.188
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: süpürman

quote:

Orjinalden alıntı: Bolu-gerede

2.tabur 4.bölük yok mu arkadaslar

benim eski bölüğüm 1. takım 2. koldaydim eğer tayin olmamışsa koray uzmana mehmet uzmana deniz astsubaya selam söyle

peki nasıl bu bölük ?
  • Arkadaşlar bnde Silüsü aldım 40. piyade eğitim ve tatbikat merkz p.mng.k.çvş 29 unda teslim oluyorum Hepimize Hayırlı uğurlu olsun :) Bence Çok Güzel bir Acemilik Geçiricez
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: süpürman

quote:

2.tabur 4.bölük yok mu arkadaslar

benim eski bölüğüm 1. takım 2. koldaydim eğer tayin olmamışsa koray uzmana mehmet uzmana deniz astsubaya selam söyle

peki nasıl bu bölük ?

eğitim alanı en iyi yerdedir yemekhaneye kantine revire yakındır ama atış alanına en uzak olandır (değişmediyse)bizim zamanımızda şimdiki 3.taburun binasında yatardık ama şimdi barakalara taşınmışlar komutanlar büyük bir ihtimalle değişmiştir ama çok iyi ve tecrübelilerdi. Birde alay binasına komşusunuz yanı her an karşınıza tabur komutanı veya alay komutanı çıkabilir. kendi küçük kantininiz var her bölükde olduğu gibi günlük simit kola çay bulabilirsin duvar dibindeki eğitim mevzilerini biz yapmıştık hatane yapılacak diyolardı yapılmadıysa çok eğitim yaparsınız

• abicim anlamadım bu ne yaa ıspartaya giden herkes aynı yeremi düşer:)

piyade manga komutanı çavuş

27 mayıs teslim

burada yazanlara baktımda hepsinden önce ben gidiyorum. bu da artık bi avantaj olsa gerek...
  • ARKADAŞLAR EKLEYİN. GİTMEDEN TANIŞALIM BELKİ AYNI TABURA DÜŞERİZ

shatzi88@hotmail.com
  • quote:

Orjinalden alıntı: shatzi

abicim anlamadım bu ne yaa ıspartaya giden herkes aynı yeremi düşer:)

piyade manga komutanı çavuş

27 mayıs teslim

burada yazanlara baktımda hepsinden önce ben gidiyorum. bu da artık bi avantaj olsa gerek...

Ne avantajı olabilir ki Ben de 30 Mayıs yazıyor teslim tarihi.. Sadece sen bize göre, biz 3 gün daha ev yatağının keyfini sürerken sen biraz daha erken alışmış olucaksın o kadar.. Acemilik bitiminde de sanıyorumki dağıtımlarda bu sefer biz sana göre 3 gün geç çıkarız.. Olay olsa olsa bundan ibaret olur.. Onun dışında bir avantajı olmaz

Ha heycanını yenmiş olur biz geldiğimizde komutan ayağı yada rütbeli ayağı çekip gelenleri keklemeye çalışırsın o ayrı Omuz ve kol rütbelerine dikkat ederlerse son gidenler onuda yemez kimse... Ama tabi yiyende çokmuş

• slm arkadaşlar benim nişanlım da dün teslim oldu. bu sabah aradı beni 3.tabur 1.bölük 3. takım daymış. 10-15 gündür bu forumu inceliyorum ama buranın nasıl biyer olduğunu bulamadım. yardım edermisiniz. 3 tabur nasıl biyerdir acaba?? şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ıspartaaaa -- 28 Mayıs 2009; 10:27:46 >
  • 3. tabur refize askerlerin olduğu tabur olması lazım önceden 2 piyade taburu birde silah taburu vardı silah taburu erzincana taşındı yerinede 3. taburu kurdular. Genelde hasta veya görevini tamyapamayacak askerleri 3. tabura kaydırıyorlarmış ve eğitimleri daha hafif geçiyormuş
  • arkadaşlar merhaba benim ısparta 40. piyade alayında 89/2 tertip kardeşim askerliğini yapıyor. ve bu forumdan anladığım kadarıyla bizim içimizi ne kadar ferahlatmaya çalışsada eğitimler zormuş ve % 90 güneydoğu diyorlar. hayırlısı diyelim vatanın her karışı vatan toprağı nede olsa. bir konuda bilgisi olanlardan yardım rica edeceğim. yemin törenleri haziran 26 inşallah. yanına gitmeyi ve evci izni almayı düşünüyoruz. bir yakınımızın yanında kalacağız. bu mümkün mü ve ne gibi belge ve isteklerle karşılaşırız yardımcı olursanız sevinirim.
  • 89/2 ---- 2.TABUR 3.BÖLÜK 3.TAKIM SIHHIYE ÇVŞ. Herkese selamlar...
  • slm arkadaşlar ben ısparta 40 alayda (Demir Alay)'da acemiliğimi yaptım geleli 4 gün oldu acemilik çok zordu allah 89/4 tertibe yardım etsin ben 2. tabur 4. bölükteydim mayın dedektör oparötör çavuşu biz yemin törenine kadar gayet güzel karşılandık fazla ezilmedik ama yemin töreninden sonra asıl askerlik başladı benden bir tavsiye kesinlikle kaçmayın orda komtanlarınızı hep dinleyin onlar sizin ileriki askerlik süresince yaşamanız için gerekli olan eğitimi veriyorlar burada herkes 23 kişilik tim şeklinde dağıtıma gidiyor çok güzel dostluklar arkadaşlıklar kurdum ben en baştada paylaşmayı öğrendim hele intikallerde hiç korkmayın 3 günlük intikal çok eğlenceliydi benim için uykusuz kaldım üşüdüm yoruldum ama o anı yaşamak çok güzeldi kesinlikle kaçmayın derim ben orada askerliğin en güzelini yapıyorsunuz en mertçesini yapıyorsunuz emin olun orda acemiliği bitirip usta birliğine vardığınızda diyeceksinizki biz acemiliği çok iyi yapmışız diceksiniz bizim oraya 22 günlük acemilik yapmış kadrolar geldi inanın ne silah tutmasını nede selam vermesini biliyorlardı en basitinden ama siz demir alayda en iyi şekilde eğitiminizi alıyorsunuz benim söyliyeceklerim anlatacaklarım çok ama buraya yetmez yazmaya kalksam inanın çok güzeldi benim için 76 günlük acemi birliği ben burda en başta komtanlarıma sonrada takım arkadaşlarıma çok çok teşekkürlerimi sunuyorum allah hepsinden razı olsun bize gece gündüz bu eğitimi verdikleri için

ISPARTA 40. PİYADE EĞİTİM ALAYI 2.TABUR 4. BÖLÜK 2. TAKIM 139. KOL 4. ADAM (İSMİM ÖNEMLİ DEĞİL) MERSİN MAYIN DEDEKTÖR OPERATÖR ÇAVUŞU
    kesinlikle hiç korkmayın benden bir üst devre nasihatıdır 89/4 ler ve sonrası

• allah yardımcınız olsun arkadaşlar.. oranın egitimleri çok ağır... gideceginiz yer 10 kişiden 9 u doğuya... ısparta ve hatay doğuya calışır... komando tugayı benım dediğim ama.. piyadeler nereye verir bilemem...Aynı mantalite olabilir
  • İç Güvenlik Eğitim ve Tatbikât Merkezi 40 Piyade Eğitim Alayı 2 Piyade Eğitim Taburu 2 Bölük Isparta - Merkez

89/4 Gidiyoruz bayramdan sonra:))..

vatan borcu kötü olsada yapcaz iyi olsada yapcaz..

Herkese hayırlı olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi webmaster258 -- 20 Kasım 2009; 23:21:39 >
  • Buraya düştüm nasıl bir yer?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty*

Buraya düştüm nasıl bir yer?

kardşeim bende ısparta merkeze gidecem.

sorduklarım falzla iç açıcı bi şey söylemediler. bilgin olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: webmaster258

quote:

Orijinalden alıntı: qwerty*

Buraya düştüm nasıl bir yer?

kardşeim bende ısparta merkeze gidecem.

sorduklarım falzla iç açıcı bi şey söylemediler. bilgin olsun..

Denizliden mi gideceksin? Valla içim karardı
  • hayırlısı tertip. gönlüm senle beraber gitmeyi aynı yere düşmeyi isterdi ama olmadı. kısmet. hayırlısı olur inşallah hepimiz için.
  • Sağolası tertip hepimiz hakkında hayırlısı inşallah
  • yaa ben soru sormustum?
  • lütfen bilgisi olan SÖYLESİN dudagimin ÜSTÜNDE İKİ TANE DİKİS İZİ TÜRÜNDEN İZ VAR ASKERİYEDE ZARARİ OLURMU YADA BU YÜÜZDEN REFİRE OLLURMUYUM AMA HİCBİR SAGLİK SORUNUM YOK??? ETKİ EDERMİ BANA ZARARİ OLURMU KOMANDO FELAN OLURSAM ENGEL OLURMU BANA??? CVPLARSANİZ SEVİNİRİM???????????
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.