Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
95
Favori
84.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hphsts

Hocam ayarları yaptım fakat DXVA2 (copy-back) ayarından sonra MPC-Be yi açtığımda bilgisayar kitleniyor(Muhtemelen işlemciyle alakalı). Nedeni ne olabilir ? Var mıdır bir bilgin?

native seç atiyse kartın ben native oneriyorum zaten..

ayrıca madvr 86.3 güncellenmiştir ...arkadaşlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 8 Haziran 2013; 15:21:14 >
  • Güzel konu!
  • Selamünaleyküm arkadaşlar. Yaklaşık bir aydır bu konuları takip ediyorum ve son bir haftadır belki de günde iki üç saat uğraşmama rağmen bir türlü madvr+lav decoder+ mpc ( veya potplayer) kombinasyonunu randımanlı şekilde başaramadım. Ctrl+j yaptığımda bir türlü dxva2 'yi göremedim.Filtreler kısmında madvr, lav video ve lav audio decoder görünüyor.Ayarlar---çıkış----directshoow kısmında madvr seçili. Harici filtrelerde madvr, lav video ve lav audio decoder görünüyor. Madvr ayarlarını sitedeki gibi yaptım. Lav video ayarlarında dxva2 copy-back seçili. Ama bir türlü gpu %100'ün altına inmedi ve dxva2 bilgi kısmında görünmedi. Ta ki harici filtreler kısmından lav videoyu sağ taraftan önle diyene kadar. Önle deyince bilgi kısmında dxva2'yi gördüm. Fakat bu sefer de video kesik kesik ilerliyor.

Aslında xbmc kurulu. 1080p 'de sorunsuz oynatıyor. Ama benim istediğim netliik , detaylar ve akıcılık. Bigisayarı panasonic plazmaya bağladığımda xbmc gayat güzel idare ediyor. Yalnız otuzbeşinden sonra bir sinema merakı sardı projeksiyon aldık. Projeksiyonda o derece net olmuyor. Diyeceksiniz ki projeksiyonda plazmadaki netliği bulamazsın. Haklısınız ama splach player ile gayet net bir şekilde izliyorum. O da 1080p 'de ve seste tutukluk yapıyor. Eğreat R6S media player aldım. Onu da amfiye bağlayıp ( pioneer vsx-520 )görüntü alamıyorum.Anlayacağınız bir türlü düzen tutmadı.

Sizlerden isteğim mpc ve potplayer + madvr + lav video decoder net , akıcı ve gpu değerini düşürerek projeksiyonda film izlememe yardımcı olmanız. Uzattım biliyorum . Okuma ve cevap verme zahmetinde bulunan herkese teşekkürler.

Elimdeki ekipmanlar:

HTPC:msie350ia-e45 http://www.pclabs.com.tr/2011/03/02/msi-e350ia-e45-mini-itx-anakart-incelemesi/
      2GB RAM

Projeksiyon: Viewsonic 6200 pro ( HD )

Oynatıcı : MPC-HT ve POTPLAYER

FİLM: The Dark Knight 2008 1080p Blu Ray DTS x264

• quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Selamünaleyküm arkadaşlar. Yaklaşık bir aydır bu konuları takip ediyorum ve son bir haftadır belki de günde iki üç saat uğraşmama rağmen bir türlü madvr+lav decoder+ mpc ( veya potplayer) kombinasyonunu randımanlı şekilde başaramadım. Ctrl+j yaptığımda bir türlü dxva2 'yi göremedim.Filtreler kısmında madvr, lav video ve lav audio decoder görünüyor.Ayarlar---çıkış----directshoow kısmında madvr seçili. Harici filtrelerde madvr, lav video ve lav audio decoder görünüyor. Madvr ayarlarını sitedeki gibi yaptım. Lav video ayarlarında dxva2 copy-back seçili. Ama bir türlü gpu %100'ün altına inmedi ve dxva2 bilgi kısmında görünmedi. Ta ki harici filtreler kısmından lav videoyu sağ taraftan önle diyene kadar. Önle deyince bilgi kısmında dxva2'yi gördüm. Fakat bu sefer de video kesik kesik ilerliyor.

Aslında xbmc kurulu. 1080p 'de sorunsuz oynatıyor. Ama benim istediğim netliik , detaylar ve akıcılık. Bigisayarı panasonic plazmaya bağladığımda xbmc gayat güzel idare ediyor. Yalnız otuzbeşinden sonra bir sinema merakı sardı projeksiyon aldık. Projeksiyonda o derece net olmuyor. Diyeceksiniz ki projeksiyonda plazmadaki netliği bulamazsın. Haklısınız ama splach player ile gayet net bir şekilde izliyorum. O da 1080p 'de ve seste tutukluk yapıyor. Eğreat R6S media player aldım. Onu da amfiye bağlayıp ( pioneer vsx-520 )görüntü alamıyorum.Anlayacağınız bir türlü düzen tutmadı.

Sizlerden isteğim mpc ve potplayer + madvr + lav video decoder net , akıcı ve gpu değerini düşürerek projeksiyonda film izlememe yardımcı olmanız. Uzattım biliyorum . Okuma ve cevap verme zahmetinde bulunan herkese teşekkürler.

Elimdeki ekipmanlar:

HTPC:msie350ia-e45 http://www.pclabs.com.tr/2011/03/02/msi-e350ia-e45-mini-itx-anakart-incelemesi/
      2GB RAM

Projeksiyon: Viewsonic 6200 pro ( HD )

Oynatıcı : MPC-HT ve POTPLAYER

FİLM: The Dark Knight 2008 1080p Blu Ray DTS x264

native seçermisin + ekran kartının modeli nedir ben copy backı örnek olsun diye koydum altta açıklamasını yaptım herkez copy backi seçcek diye birşey yok...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 14 Haziran 2013; 20:49:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

native seçermisin + ekran kartının modeli nedir ben copy backı örnek olsun diye koydum altta açıklamasını yaptım herkez copy backi seçcek diye birşey yok...

Nativeyi seçdim ama yine video yavaş yavaş ilerliyor. Bir de zaten ben ayarlardan lav decoderi önle deyince dxva2'yi gördüm.Çıkış kısmını EVR yapınca video takılmadan ilerliyor. Ama o zaman madvr'yi kullanamıyorum değil mi? Ekran kartı
    AMD Radeon HD 6310. Linkini verdiğim anakart ekran kartı, ses kartı ve işlemci bir arada

http://www.pclabs.com.tr/2011/03/02/msi-e350ia-e45-mini-itx-anakart-incelemesi/

Bu arada Kerimcem arkadaşıma ilgisi ve yardımları için çok teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 15 Haziran 2013; 11:50:00 >

• Ben de buradan ve birkaç yerden daha yararlanarak şöyle bir rehber oluşturdum. Bakmak isteyenler göz atabilirler.

http://biliyoruzdakonusuyoruz.com/en-kaliteli-sekilde-hd-film-izleme-rehberi/#more-165
  • Mpc-be de altyazılar mpc-hc ye göre flu oluyor? Neden açaba, düzeltebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hukumran

Mpc-be de altyazılar mpc-hc ye göre flu oluyor? Neden açaba, düzeltebilir miyiz?

ayarından çözünürlüğü deskteopa al...alt yazı ayarından mpc-be nin...
  • bukadar uğraşmaya gerek yok splash pro da biraz detail boost birazda renk arttırın tamamdır aynı şey.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

bukadar uğraşmaya gerek yok splash pro da biraz detail boost birazda renk arttırın tamamdır aynı şey.

aynı olmadığına kalıbımı basarım... input output gpu çözüm gpu asistenin nedemek olduğunu bilmeyen için doğal senin yaptığın effecten başka birşey değil...hesaplama değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Temmuz 2013; 22:11:56 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FreeRun

bukadar uğraşmaya gerek yok splash pro da biraz detail boost birazda renk arttırın tamamdır aynı şey.

aynı olmadığına kalıba basarım... input output gpu çözüm gpu asistenin nedemek olduğunu bilmeyen için doğal senin yaptığın effecten başka birşey değil...hesaplama değil...

Haklısın tabii de, bilgisayarı o kadar yormasına rağmen görüntüdeki fark çok çok az. Hatta ben dizüstünde hiçbir fark göremiyorum EVR ile.

Bu arada MPC-HC geliştirme sürümlerinde kendi dahili çözücülerini bırakıp komple LAV'ye geçmiş. Ben sadece MPC-HC kuruyorum artık. LAV ayarlarından DXVA da açık geliyor.

• mpc nin dahili codecleri lav kadar başarılı değil ms bazında mpc-hc zaten sürümünde lava geçti kendi dahili codeclerini sildi...
    madvr ayarlarına gelicek olursak pixel tablosunu verdim deafult ayarlar şart değil bu işler biraz donanımın nekadar ekmek okadar köfte olmasına bağlı..normal ayarlara gore daha fazla işlemci ram kullandığı doğrudur ama sonuçta xp de win7 den az ram işlemci harcıyo ama win7 kaitesi ortada aynı mantık..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 18 Temmuz 2013; 22:16:37 >
  • hocam bende LAV filters reclock birde madVR var resim koyayım normal mi?
    Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))
  • sağ tıktan filitrden lavı goruyosan tamamdır olmuş..
  • quote:

sağ tıktan filitrden lavı goruyosan tamamdır olmuş..

peki saolun birde başka bişey eklemem lazım mı haali media splitter felan pek anlamıyorum bu işlerden de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: 96muhammed

quote:

sağ tıktan filitrden lavı goruyosan tamamdır olmuş..

peki saolun birde başka bişey eklemem lazım mı haali media splitter felan pek anlamıyorum bu işlerden de..

hayır lav sliptterı görüyosan yeterli...
  • quote:

hayır lav sliptterı görüyosan yeterli...

peki teşekkürler
  • paylaşım için çok teşekkürler kardeş harika oldu
  • 1- xy filter'ı hangi dosyayı açtıysam açayım, (auto load subtitles kapalı) Filters kısmında göremiyorum. Normal mi ?
    2- 10-bit'i hiç göremedim. Çalınan dosyayla mı alakalı ?
    3- Sizde de sararma, turunculaşma oldu mu, madVR'dan sonra ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pretended -- 10 Eylül 2013; 10:14:56 >
  • senelerdir bazen vlc bazen splash kullanıyorum, şimdi burada anlatılan yönetimin artısı ne oluyor karı-faydası ne oluyor? splashta görüntü gayet iyi,gpu desteği var,anlatılan olay ne fark yaratıyor
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.