Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
95
Favori
84.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ricardo Diaz

Arkadaşlar bu ayarı yaptım , yaptıktan sonra playerlar falan çok yavaş açılmaya başladı , benim PCde olmayacağını anladım kaldırdım madvryi falan ama hala yavaş açılıyor mesela BS Player. Ne yapmalıyım?

dediğin teknik olak biraz zor lavı kaldırdınmı? gpu decode kullandınmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Arkadaşlar bu ayarı yaptım , yaptıktan sonra playerlar falan çok yavaş açılmaya başladı , benim PCde olmayacağını anladım kaldırdım madvryi falan ama hala yavaş açılıyor mesela BS Player. Ne yapmalıyım?

Lavı kaldırmayı unutmuştum , kaldırdım düzeldi galiba ama bir restart atmam lazım. Büyük ihtimal düzeldi, teşekkürler.
  • quote:

quote:

quote:

Lavı kaldırmayı unutmuştum , kaldırdım düzeldi galiba ama bir restart atmam lazım. Büyük ihtimal düzeldi, teşekkürler.

gpu decodeni açtınmı açsaydın takılma olmazdı bence microsoftun decoderleri son derece vasat çözüm yapar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mayıs 2013; 17:04:58 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

gpu decodeni açtınmı açsaydın takılma olmazdı bence microsoftun decoderleri son derece vasat çözüm yapar..

hocam benim output 2048.566 gosteriryor... film 1280.566 cozunurlukte... bi ayari yanlismi yaptim acaba... geen gun hersey normaldi, su an boyle gosteriyor infodan bakinca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soap opera effect sevenler bu ayarların üzerine bir de smooth video project yükleyip denesin, ben hastası oldum valla.
  • nerdeki info mpc mpclikten çıkıyo zaten lav la madvr yonetiyo mpc nin verdiği değerler belki buglu olabilir..
    .svp le madvrnin içindeki smooth option ozelliği aynı şey ben o ozelliği keskinliği hafifden düşüruyo diye sevemedim tabi gpu dan gpu ya zevke gore değişir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mayıs 2013; 21:58:28 >
  • Teoride aynı, ama svp daha iyi performans veriyor benim hissettiğim kadarıyla. Hareketler daha yumuşak oluyor sanki.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

Teoride aynı, ama svp daha iyi performans veriyor benim hissettiğim kadarıyla. Hareketler daha yumuşak oluyor sanki.

ikisinide denemiştim ama çok değil ben keskin hareketleri sevdiğim için ortamı yumuşatması hoşuma gitmedi zevk meselesi svp yide bayya kullanan var doğru biraz gpu yuda yoruyo üst seviye ekran kartı olanlar için sorun değil tabi..millet bunu yapmakta zorlanıyo svpde göçerler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mayıs 2013; 22:11:56 >

• quote:

nerdeki info mpc mpclikten çıkıyo zaten lav la madvr yonetiyo mpc nin verdiği değerler belki buglu olabilir..
    .svp le madvrnin içindeki smooth option ozelliği aynı şey ben o ozelliği keskinliği hafifden düşüruyo diye sevemedim tabi gpu dan gpu ya zevke gore değişir...

ben potplayer ile kullaniyorum hocam, potplayerdaki infodan bakinca oyle yaziyor...
    i2520m cpu, intel secili lavda, bi yerde okumustum, orda dxva-native secince madvr baglanmiyor diyordu

• quote:

Orijinalden alıntı: hozes

quote:

nerdeki info mpc mpclikten çıkıyo zaten lav la madvr yonetiyo mpc nin verdiği değerler belki buglu olabilir..

ben potplayer ile kullaniyorum hocam, potplayerdaki infodan bakinca oyle yaziyor...
    i2520m cpu, intel secili lavda, bi yerde okumustum, orda dxva-native secince madvr baglanmiyor diyordu

dxva açıkmı? conditonu kapadınmı pottan? condion kapalı değilse potta lavı sapıttırıyo...filitre bolumunde..ekren kartın nedir? sen software decode yapıyon bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Mayıs 2013; 22:30:53 >

• ekran karti i2520m islemci, sandy yani...
    pottan condition kapali hocam... simdi birinci durum, lav da none seciliyken output dedigim gibi..
    ikinci durum intelquicksync seciliykende durum ayni...
    ucuncu durum dxva coby back de durum ayni...
    son olarak dxva native secersem dxva vozumleme yapiyor, output filmle ayni oluyor...
    ancak bir quide da, dxva native seciliyken lavin madvr ye baglanmadigi yaziyordu, pc vasina gecince o kaynagida eklerim hocam..

• çok guzel bir program onceden kmp kullanıyordum karsılastırdım kmp de sararmış gibi gösteriyor mpc de daha canlı renk ve tonları var 720p filmleri cok guzel gosteriyor tavsiye ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: frknkoca2

çok guzel bir program onceden kmp kullanıyordum karsılastırdım kmp de sararmış gibi gösteriyor mpc de daha canlı renk ve tonları var 720p filmleri cok guzel gosteriyor tavsiye ederim

beğendiğine sevindim hocam çok sormuştun bana gönülden dayanamayıp teamdan yaptım sana güle güle kullan..
  • quote:

ekran karti i2520m islemci, sandy yani...
    pottan condition kapali hocam... simdi birinci durum, lav da none seciliyken output dedigim gibi..
    ikinci durum intelquicksync seciliykende durum ayni...
    ucuncu durum dxva coby back de durum ayni...
    son olarak dxva native secersem dxva vozumleme yapiyor, output filmle ayni oluyor...
    ancak bir quide da, dxva native seciliyken lavin madvr ye baglanmadigi yaziyordu, pc vasina gecince o kaynagida eklerim hocam..

son yazdığın yok oyle bişey dxva gözüküyosa olay tamamdır resim gpu da hesaplanır o donma deniln şeyler en aza iner dxva native soğru seçenek...ben mpc -be kullanıyorum..output çıkışı hakkında potu tekrrar kurmam lazım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Mayıs 2013; 0:42:46 >
  • http://www.anandtech.com/show/5814/asrock-highend-vision-3d-252b-htpc-review/10

LAV Video Decoder can connect to the madVR renderer under the following hardware decode settings:
    None (Software decoding using avcodec)
    QuickSync (QS Decoder on supported systems - Intel Sandy Bridge and Ivy Bridge)
    NVIDIA CUVID
    DXVA2 Copy-Back (DXVA2 CB)

Note that the native DXVA2 mode doesn't connect to the madVR renderer. In our experiments, we tried out all of the above except QuickSync. The relevant graphs are presented below.

yukarda yazana göre dxva native ile madvr bağlanamıyor diyor...

• quote:

http://www.anandtech.com/show/5814/asrock-highend-vision-3d-252b-htpc-review/10

LAV Video Decoder can connect to the madVR renderer under the following hardware decode settings:
    None (Software decoding using avcodec)
    QuickSync (QS Decoder on supported systems - Intel Sandy Bridge and Ivy Bridge)
    NVIDIA CUVID
    DXVA2 Copy-Back (DXVA2 CB)

Note that the native DXVA2 mode doesn't connect to the madVR renderer. In our experiments, we tried out all of the above except QuickSync. The relevant graphs are presented below.

yukarda yazana göre dxva native ile madvr bağlanamıyor diyor...

koyduğum 1 sayfadaki mpc-be ye bak ozaman :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 5 Mayıs 2013; 2:21:50 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: frknkoca2

çok guzel bir program onceden kmp kullanıyordum karsılastırdım kmp de sararmış gibi gösteriyor mpc de daha canlı renk ve tonları var 720p filmleri cok guzel gosteriyor tavsiye ederim

beğendiğine sevindim hocam çok sormuştun bana gönülden dayanamayıp teamdan yaptım sana güle güle kullan..

saolasın hocam cok ugrastık birde konuyada mesaj atamıyordum adminler halletti bende gorusumu yazayım dedim tekrardan tesekkurler

• Bu iyi oldu.
  • lav 57 e yukseldi..
    LAV Filters 0.57
    Code:
    LAV Splitter
    - Added a Popup Menu to the Tray Icon which allows Stream, Edition and Chapter switching
    - Improved stream selection in files with multiple video streams
    - Improved performance when opening MKVs with linked segments
    - Fixed playback of MKVs with Segment Linking and Vorbis Audio

LAV Video
    - Enabled Hardware/GPU Deinterlacing when using the QuickSync decoder
    - Support for JPEG2000 DCinema streams
    - Support for RGB48 output, and high-quality dithering of RGB48 to RGB32
    - Fixed a crash with DXVA2 Native on AMD GPUs in certain situations
    - Improved detection of H.264 RGB streams, improves support with EVR
    - Adjusted performance tuning for consistent performance in both playback and transcoding (in 0.56, transcoding could be slow)

LAV Audio
    - Use the FLAC channel mask from metadata, fixes playback of FLAC files with non-standard channel layouts

• Hocam ayarları yaptım fakat DXVA2 (copy-back) ayarından sonra MPC-Be yi açtığımda bilgisayar kitleniyor(Muhtemelen işlemciyle alakalı). Nedeni ne olabilir ? Var mıdır bir bilgin?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.