Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (38. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
866
Cevap
95
Favori
84.295
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dexter1905

Anladım , tv box göre görüntü fark eder mi ?Daha önce sistemim çok iyi olmasına rağmen media player Classic kullanırken anlık atlama yapıyordu.Tv box dan bilgisayara geçmek mantıklı mı ?
    Htpc madvr olayi ozel bir olay flirc ekleyip sisteme kodi ike entegre edip kumandali pc olarak kulanirsiniz

Ama malum yapi windows eninde sonunda coker bi sikinti yapar

Sil bastan kurman gerekir bu isleri seviyorsaniz tabiki butce de varsa iyidir htpc ondaki renk zengiligi detay ben daha hic gormedim her hangi bir player da

Ama ugrasmayayim bu isler beni bosar derseniz

O goruntuye yakin zidoo z9s var daha pratik ve kullanisli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Htpc madvr olayi ozel bir olay flirc ekleyip sisteme kodi ike entegre edip kumandali pc olarak kulanirsiniz

Ama malum yapi windows eninde sonunda coker bi sikinti yapar

Sil bastan kurman gerekir bu isleri seviyorsaniz tabiki butce de varsa iyidir htpc ondaki renk zengiligi detay ben daha hic gormedim her hangi bir player da

Ama ugrasmayayim bu isler beni bosar derseniz

O goruntuye yakin zidoo z9s var daha pratik ve kullanisli

Alıntıları Göster
    Aslında zidoo z9s düşünüyorum güzel cihaz ama 2 GB ram düşük değil mi ? Yeni çıkan cihazlarda en kötü 4 GB ram var. Görüntüde chipset mi önemli ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dexter1905

Aslında zidoo z9s düşünüyorum güzel cihaz ama 2 GB ram düşük değil mi ? Yeni çıkan cihazlarda en kötü 4 GB ram var. Görüntüde chipset mi önemli ?

Alıntıları Göster
    Takilmayin rem isine yazilim onemli

Su an en az soruna sahip olan zidoo ama illa onunda sorunu var

• 4K Remux video izlerken renklerin çok soluk olduğunu farkettim ...

1080p den daha kalitesiz geldi gözüme ve şaşırdım.

Araştırdığımda 4k videoların SDR ve HDR formatlı olarak çıktığını gördüm ve capitalist sisteme tekrar bir giydirdim.

Philips 55 pus9109 tv (4K Destekliyor)HDR desteklemiyor.

Nvidia RTX 2080 İntel sistemden HDMI ile görüntü alıyorum.

4K HDR görüntüyü solmadan izleme imkanı var mı yazılım vs...

HDR Downscale SDR gibi bir seçenek mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nirvanha

4K Remux video izlerken renklerin çok soluk olduğunu farkettim ...

1080p den daha kalitesiz geldi gözüme ve şaşırdım.

Araştırdığımda 4k videoların SDR ve HDR formatlı olarak çıktığını gördüm ve capitalist sisteme tekrar bir giydirdim.

Philips 55 pus9109 tv (4K Destekliyor)HDR desteklemiyor.

Nvidia RTX 2080 İntel sistemden HDMI ile görüntü alıyorum.

4K HDR görüntüyü solmadan izleme imkanı var mı yazılım vs...

HDR Downscale SDR gibi bir seçenek mevcut mu?
    Madvr yapar bunu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 64Bit Win10 - i7-6700HQ işlemci - 16GB Ram - Gtx1070 ekran kartı - 75Hz G-sync destekli ekrana sahip dizüstü bilgisayarım ile hem bilgisayardan, hem de hdmi kablo (bilgisayarda Thunderbolt 3 çıkışı da mevcut) ile Samsung 40c650 televizyondan kaliteli ve akıcı bir şekilde, canlı renk, blu-ray ve 4k filmlerde renk solukluğu vs olmadan film izlyeyebilmek için gereken ayarları gönderebilir misiniz lütfen? çok teşekkür ederim şimdiden.

Mail adresim drerkanuysal@yahoo.com
  • dreuysal D kullanıcısına yanıt
    pc hdmi samsung tv kombinizasyonu ile alınan görüntü, tv nin kendi işlemcisinin çözdüğünden daha iyi olmuyor malesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeNTiLMeN

pc hdmi samsung tv kombinizasyonu ile alınan görüntü, tv nin kendi işlemcisinin çözdüğünden daha iyi olmuyor malesef.
    Hic madrv kullandıniz mı üstat

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228

Bu forum bi goz gezdirin lutfen

Dunyada iyi görüntü ye onem veren binlerce insanin uğraşı sı bu

Bir deneyin muhakak seveceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 3 Kasım 2019; 22:32:54 >
  • eraycelik80 E kullanıcısına yanıt
    madrv kullanıyorum tabi pc de ama madrv değil ne kullanırsan kullan tv nin kendi işlemesinin yanına bile yaklaşamıyor hocam. kasmaya gerek yok. adamlarda yüzlerce mühendis en iyi görüntü işleme için kafa patlatıyor. dünyanın en çok satan tv lerini üretiyor. senin madvr'ni mii dinler. patentleri kendinde olan ne madvr ler var ellerinde. malesef samsung tv görüntü işleme, pc hdmi olan her kombinizasyonu eziyor. benim tecrübelerim bu yönde. aksini deneyimlemiş bir kişi varsa çıksın söylesin.
    üstadım tabi siz yine deneyin, çeşitli ayarlar ile bakın. daha sonra gelip kendi deneyimlerinizide bizlerle paylaşırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeNTiLMeN -- 4 Kasım 2019; 12:53:20 >
  • quote:

madrv kullanıyorum tabi pc de ama madrv değil ne kullanırsan kullan tv nin kendi işlemesinin yanına bile yaklaşamıyor hocam. kasmaya gerek yok. adamlarda yüzlerce mühendis en iyi görüntü işleme için kafa patlatıyor. dünyanın en çok satan tv lerini üretiyor. senin madvr'ni mii dinler. patentleri kendinde olan ne madvr ler var ellerinde. malesef samsung tv görüntü işleme, pc hdmi olan her kombinizasyonu eziyor. benim tecrübelerim bu yönde. aksini deneyimlemiş bir kişi varsa çıksın söylesin.
    üstadım tabi siz yine deneyin, çeşitli ayarlar ile bakın. daha sonra gelip kendi deneyimlerinizide bizlerle paylaşırsınız.
    Aksini söylüyorum zaten ama

Tabiki kisisel begeniler farkli olabilir

Görüşünüze saygi duyuyorum

Tv ile film olayi zaten bastan şahsi fikrime ters

Siz beğenirsiniz izlersiniz mutlu olursunuz

Bize düşen saygi duymak

doğru ayarları sorduğunuz için soluk olmadan falan yazmışsınız. soluk izlerkenmi aksini iddia ediyorsun. koskoca samsungda madrv gibi bir görüntü işleme yazılımı yok tabi. neyse hocam ne diyeyim mdrv pc hdmi ile mutluysanız sorun yok.
  • quote:

siz bence madvr yi ya bilmiyorsunuz yada yanlış kullanıyorsunuz.
    bırakın pc yi 300-400 liralık andorid box lar bile tv lerden çok daha iyi hallediyor bu görüntü işini.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    bak şimdi bu olmadı hocam. size madvr kullanıyorum dediğim halde, bilmiyorsunuz diyerek beni yalancılıkla itham etmeniz hiç yakışmadı.

3 yıl önce 24. sayfada 14. mesaj
  • quote:

bak şimdi bu olmadı hocam. size madvr kullanıyorum dediğim halde, bilmiyorsunuz diyerek beni yalancılıkla itham etmeniz hiç yakışmadı.

3 yıl önce 24. sayfada 14. mesaj
    rica ederim öyle bir niyetim yok tabiki.
    yanlış kullanıyor da olabilirsiniz.
    ama tv lerin kendi görüntü işleme kalitesi gerçekten kötüdür.
    4k hdr yüksek bitrateli bir filmi tv oyanatamaz, takılır, sorunlar çıkar.
    sizin pc ve madvr de kullandığınız ekran kartı nedir?
  • quote:

doğru ayarları sorduğunuz için soluk olmadan falan yazmışsınız. soluk izlerkenmi aksini iddia ediyorsun. koskoca samsungda madrv gibi bir görüntü işleme yazılımı yok tabi. neyse hocam ne diyeyim mdrv pc hdmi ile mutluysanız sorun yok.
    Ben cok mutluyum tercih meselesi sizede saygi duyuyorum

Ama katilmadigim nokta samsung u gözünüzde büyütmeniz bugun bir apple tv bile piyasadaki 10 k usd lik tv lerden cok ama cok basarili kaldiki madvr ; orda baska bir dunya basliyor

Oppo 203 yada 205 bdp player deneme sansiniz varsa bir bakin yorumlarini merak ettim

Sinema dunyasinda videophile cihazlarda hic bir zaman adi olamaz samsung mus lg mis bu adamlar ne yazilim yazabilir ne chip koyabilir

Sinema dunyasina giris yapin karsilikli destek saglayalim paylaşımda bulunalim

Jvc yada runco yada barco gibi cihazlarin olmadigi yerde panel arkasinda ise film zaten baştan benim kullanim tarzima ters

Samsung 40c650 durumunu bilmiyorum. ama ks8500 de durum malesef dediğim gibi. tv ler farklı boşuna iddialaşmanın anlamı yok. iyi günler...
  • 75q900 ofisteki tv

• Selamlar, Madvr için kullandığım ekran kartımı gtx 1060, satıp yerine gtx 1080 aldım. 1080p den 4K ya upscale ayarını ngu very high yapınca ekran kartı 80 derecelere çıkıyor ve fanı da yüzde 85 civarı dönüyor ve ses oluyor. Dithering i ordered veya random a düşürüyoyorum, artifact removal, sharpen , noise remove falan hepsi kapalı ama kart zorlanıyor. Kart 1-2 saat 80 derecede çalışsa sorun olur mu? Benim kartı kullananan arkadaşlar sizin ayarlarınızdan bahşeder misiniz?
  • 5 bin 10 bin dolar mı / ofiyata sinema odası inşaatı ve mütevazi bir isinema setabu kurulur :) ama madVR fiyatı herkezin alabileceği standartta bir fiyata çekerse rakipsiz olucağı kesin !
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.