Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
95
Favori
84.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    gtx980 miydi hocam sizin kart
  • quote:

Orijinalden alıntı: RNNN

gtx980 miydi hocam sizin kart

Üstat 970 980 1080 var suan bende deneyim 3 lede

Siz hiç katılım ve büyütme istemez seniz zaten çalışır ona takılmayın

Maddi imkanlar varsa tabi daha iyi bir kart tabi daha iyi sonuc vercek

Eve 10 gibi geçer yazarım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

the world in hdr diyor o videodanmı bahsediyorsunuz ?

şu videolarıda deneyebilirmisiniz zahmet olmazsa
    http://4kmedia.org/samsung-chasing-light-4k-demo/
    http://4kmedia.org/ultra-hd-hdr-4k-demo-by-samsung-introducing-quantum-dot-display/

sırf bunun için ekran kartı alıcam 1050ti düşünüyorum oda bu videoları oynatmazsa gerçekten kırarım o kartı şaka gibi resmen sırf eski diye hevc çözemiyor diye gtx770 ile 4k 10 bit video oynatamıyorum...

özellikle chasing the light yazanı merak ediyorum

Evet o videodan bahsediyordum.Linkini verdiğiniz videolara da baktım.Hiçbir ayarla akıcı olarak oynatamadım.Jinc de olmadı bicubic de .Yalnız videoları mediaplayer classic ile değil de windows 10un kendi playerı ile açmaya çalıştım .Rahatça oynattı.İşlemci ve gpu kullanımına baktım gayet düşük.Yalnız o şekilde de hdr'de düzgün görüntü alınamıyor.

Madvr ile gtx950 gibi kartlarla bu tarz videoları akıcı olarak oynatabilmek için bi ayar alabilirsek iyi olur.

• aterikasedi kullanıcısına yanıt
    hocam bu konu baya karıştı şimdi kart alsam videoya göre ayarmı yapmak zorunda kalacağım yokmu bunların en kalitelisinide en kötüsünüde problemsiz oynatacak orta üst seviye bi kart ne videolarmış arkadaş video oynatmak bu kadar zor olmamalı
  • quote:

hocam bu konu baya karıştı şimdi kart alsam videoya göre ayarmı yapmak zorunda kalacağım yokmu bunların en kalitelisinide en kötüsünüde problemsiz oynatacak orta üst seviye bi kart ne videolarmış arkadaş video oynatmak bu kadar zor olmamalı

Videoları oynatmakta bir sorun yok

Madvr uygularsan oynatmak zor

İkisi baska baska konular

• quote:

Evet Eray'ın söylediği doğru.Videolar sadece madvr ile zorlanıyor.Pikselleri farklı hesaplıyor artı üstüne farklı işlemler uyguluyor vs.Klite codec pack kurulurken çözücüyü madvr seçmez default halde bırakırsan her videoyu akıcı oynatıyor.Ama hdr videolarda durum ne bilmiyorum.Hdr video ayarlarını madvr üstünden yapıyorum çünkü.

@eraycelik80 Madvr olmadan hdr çözebilir miyiz klite ile ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

quote:

enterasan hocam gtx950 ile kasmaması lazım çünkü dün baktığım listede gtx950 hevc çözüyor diye görmüştüm hangi playeri kullanıyorsunuz birde ayarları yaptınızmı?

Ayarları yükseğe almıştım.mpc-hc kullanıyorum.lav filters falan.Bu yeni çıkan ngu ayarını denedim.4k'da çok farketmiyor zaten .Diğer jinc ve lanczos ayarlarında akıcı oluyor.

Dün bu sitede yayınlanan son iki demoyu indirip oynatmaya çalıştım.Çok fena zorlandı sistem.jinc'te de akıcı degil.
    http://demo-uhd3d.com/categorie.php?cat=demouhd

Bu arada madvr üstünden hdr aktif etmeyi yeni öğrendim.Hdr tvniz varsa ve pc ustunden hdr film oynatmak ıstıyorsanız madvr ayarlarında ekranlar kısmından en altta hdr secenegıne gırıyorsunuz.En üstteki secenegı secıyorsunuz.Hdr tvniz yoksa fılmı sdr'ye cevırmek ıcın de bır alttakı secenegı secıp goruntuye gore ınce ayar yapmak gerekıyor.

Lucy filmi 4k ve hdr ile çok iyi gözüküyor.

Hocam madvr hdr yi nasıl aktif ederiz? yazdıklarınızdan pek anlamadım, resim ekleme imkanınız var mı? AMD RX550 ekran kartımın HDR ready özelliği var kullanmak istiyorum. Bi ara yapmıştım ama nasıl yapmıştım hatırlamıyorum görüntü mükemmel oluyor.
    Bu arada G4560 ve RX550 ile sıkıntısız 4k 10bit hdr 30 fps filmleri oynatabiliyorum. Yalnız 60 fps videolarda takılmalar oluyor. Videoyu ağır çekimde oynatınca bi sıkıntı olmuyor, bunun sebebi nedir acaba? İşlemci 60 fps de kasıyor diyeceğim ama video oynatılırken işlemci kullanımı %30-50 arası. yoksa Monitörüm VX2457 HDMI sürümü 1.4 bundan dolayı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: eca2424

quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

quote:

enterasan hocam gtx950 ile kasmaması lazım çünkü dün baktığım listede gtx950 hevc çözüyor diye görmüştüm hangi playeri kullanıyorsunuz birde ayarları yaptınızmı?

Ayarları yükseğe almıştım.mpc-hc kullanıyorum.lav filters falan.Bu yeni çıkan ngu ayarını denedim.4k'da çok farketmiyor zaten .Diğer jinc ve lanczos ayarlarında akıcı oluyor.

Dün bu sitede yayınlanan son iki demoyu indirip oynatmaya çalıştım.Çok fena zorlandı sistem.jinc'te de akıcı degil.http://demo-uhd3d.com/categorie.php?cat=demouhd

Bu arada madvr üstünden hdr aktif etmeyi yeni öğrendim.Hdr tvniz varsa ve pc ustunden hdr film oynatmak ıstıyorsanız madvr ayarlarında ekranlar kısmından en altta hdr secenegıne gırıyorsunuz.En üstteki secenegı secıyorsunuz.Hdr tvniz yoksa fılmı sdr'ye cevırmek ıcın de bır alttakı secenegı secıp goruntuye gore ınce ayar yapmak gerekıyor.

Lucy filmi 4k ve hdr ile çok iyi gözüküyor.

Hocam madvr hdr yi nasıl aktif ederiz? yazdıklarınızdan pek anlamadım, resim ekleme imkanınız var mı? AMD RX550 ekran kartımın HDR ready özelliği var kullanmak istiyorum. Bi ara yapmıştım ama nasıl yapmıştım hatırlamıyorum görüntü mükemmel oluyor.
    Bu arada G4560 ve RX550 ile sıkıntısız 4k 10bit hdr 30 fps filmleri oynatabiliyorum. Yalnız 60 fps videolarda takılmalar oluyor. Videoyu ağır çekimde oynatınca bi sıkıntı olmuyor, bunun sebebi nedir acaba? İşlemci 60 fps de kasıyor diyeceğim ama video oynatılırken işlemci kullanımı %30-50 arası. yoksa Monitörüm VX2457 HDMI sürümü 1.4 bundan dolayı olabilir mi?

60fpsye kartın gücü yetmiyordur muhtemelen.Videoyu gpu cozuyor slemciyle pek bi alakası yok.

Hdr'yi buradan aktif ediyorsunuz.Tabi bu hdr tv-monitorunuz varsa gecerlı.Yoksa bir alttaki seçeneği işaretleyip detaylı ayar yapmanız lazım.

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 24 Temmuz 2017; 19:55:30 >

• RNNN kullanıcısına yanıt
    Madvr çok yüksek olduğu için açmakta zorlandığımız videoları açmayı kolaylaştıran bir sistem değil. Normalden daha yüksek kalitede görüntü veren bir sistem. Yani, zaten 4k 10 bit 50 gb boyuttaki çok yüksek kaliteli filmlerin madvr ye çok ihtiyacı yok. Onlar zaten sıradan bir playerla hatta tv nin kendi içindeki playerda bile oynatılsa çok kaliteli görünür. Madvr nin asıl esprisi 1080p mesela 8gb bir filmi 4k tv de izleyecekseniz, başka hiçbir player veya codec in yapamayacağı kalitede upscale ederek nerdeyse 4k kalitesinde kadife gibi çok doğal ve kaliteli görüntü vermek. Tabii ki her video ya az ya da çok kalite katar ama en çok upscale de kendini gösterir.
    Madvr ekran kartını kullanır, işlemciyle pek ilgilenmez ve güçlü bir işlemci gerekmez, ben i3 6100 kullanıyorum gayet yeterli.
    Madvr kullanmak için minimum rx460 veya gtx960-1050 tavsiye edilir.
    Orta düzey için 1050ti, rx470 kartlar gayet iyi iş görür. Ben eskiden rx460 şimdiyse 1050ti kullanıyorum.
    Üst düzey kalite içinse rx580 gtx1060 1070 gibi 2000 tl civarı kartlar gerekir, o kadar pahalı kart deneyimim Yok.
    Eğer çok yüksek kaliteli görüntü hassasiyetiniz varsa, mümkün olan en en yüksek kaliteli arıyorsanız Madvr sizi mutlu eder.
    Örneğin Amerikan dizileri yayınlandıktan bir kaç gün sonra nete düşüyor. Onların 720p-1080p-1080p yüksek bitrate li versiyonları çeşitli sitelerden indiriliyor. Ben Amazon webrip olanları tercih ediyorum, eğer o dizinin aylar sonra çıkacak bluray ini bekleyemeyecekseniz Amazon webrip versiyonları veya Netflix ntb ripleri gayet güzeldir. Ama 4k tv için biraz yetersiz kalır. İşte Madvr gerekli upscale i yaparak bu noktada kalitesini konuşturur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• madvr kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Üzerinde entegre Intel Pentium J2900 işlemci olan Asrock Q2900-ITX anakart temelli, girişin girişi seviye bir htpc kullanıyorum. Player olarak kullandığım yazılım Cyberlink Power DVD, televizyon Panasonic 65VT60 plasma, medya olarak da, genellikle, ortalama 15 Mb/s bitrate değerine sahip, dosya boyutu ortalama 15 GB olan Grym sürümü bluray rip 1080p mkv izliyorum. Mevcut htpc, hem bu mkv'leri hem de arada seyrettiğim 3D bluray isoları hiç takılmadan oynatabiliyor. Sadece, film sonundaki akan yazılarda hissettiğim, hafif bir akıcılık eksikliği var.

Giriş seviyesi bir htpc bile böyleyken, ortalama bir htpc neler yapabilir diye merakımdan, aşağıdaki pc parçalarını satın aldım.

https://pcpartpicker.com/list/pPnGZ8

Parçaları halen kutularından çıkarmaya dahi fırsatım olmadı. Burada vereceğiniz cevaplara göre ya parçaları açıp sistemi kuracağım ya da olduğu gibi tüm bileşenleri ilana koyacağım.

Yukarıda söylediğim gibi, göreceli yüksek bitrate'li 1080p mkv'leri, herhangi bir şekilde upscale etmeden, yine 1080p Pana 65vt60 plasmada seyrediyorum. Bu şartlar altında, linkte ayrıntısını verdiğim parçalardan oluşan bir htpc'ye kuracağım madvr, yapılan masrafa ve uğraşa değecek bir görüntü kalitesi farkı yaratır mı? Eğer yaratır diyorsanız, tecrubeli arkadaşların, kurulum ve ayarlar ile ilgili her türlü bilgi paylaşımına ihtiyacım olacak.

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: coyote

madvr kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacak. Üzerinde entegre Intel Pentium J2900 işlemci olan Asrock Q2900-ITX anakart temelli, girişin girişi seviye bir htpc kullanıyorum. Player olarak kullandığım yazılım Cyberlink Power DVD, televizyon Panasonic 65VT60 plasma, medya olarak da, genellikle, ortalama 15 Mb/s bitrate değerine sahip, dosya boyutu ortalama 15 GB olan Grym sürümü bluray rip 1080p mkv izliyorum. Mevcut htpc, hem bu mkv'leri hem de arada seyrettiğim 3D bluray isoları hiç takılmadan oynatabiliyor. Sadece, film sonundaki akan yazılarda hissettiğim, hafif bir akıcılık eksikliği var.

Giriş seviyesi bir htpc bile böyleyken, ortalama bir htpc neler yapabilir diye merakımdan, aşağıdaki pc parçalarını satın aldım.

https://pcpartpicker.com/list/pPnGZ8

Parçaları halen kutularından çıkarmaya dahi fırsatım olmadı. Burada vereceğiniz cevaplara göre ya parçaları açıp sistemi kuracağım ya da olduğu gibi tüm bileşenleri ilana koyacağım.

Yukarıda söylediğim gibi, göreceli yüksek bitrate'li 1080p mkv'leri, herhangi bir şekilde upscale etmeden, yine 1080p Pana 65vt60 plasmada seyrediyorum. Bu şartlar altında, linkte ayrıntısını verdiğim parçalardan oluşan bir htpc'ye kuracağım madvr, yapılan masrafa ve uğraşa değecek bir görüntü kalitesi farkı yaratır mı? Eğer yaratır diyorsanız, tecrubeli arkadaşların, kurulum ve ayarlar ile ilgili her türlü bilgi paylaşımına ihtiyacım olacak.

Teşekkürler.

Bu islere çok meraklı iseniz madvr ilk kurduğunuz an renklerden be detaylardan ben burdayım dediğini görürsünüz

Ses sisteminiz de var sa dolby atmos da dahil her şeyi pass edersiniz

Madvr de çok iyileştirme ayarı var croma luma gibi en bas filtre ler ve upscale lar çok cesitvar piyasada kı en iyi plyerden çok daha iyi görüntü alırsınız bu cok net ama 4k tv yada 4k projeksiyon da asıl farki hissedersiniz

Upscale de asıl can alıcı nokta 1080 4k yaparken ciddi islem yapıyor sonuc muhteşem

1080 p de kalacaksanız. Zidoo x9 yada Nvidia shild de alsanız isinizi görecek

Madvr olayı sevgi olayı gelişebilir lik olayı onu acık her gün sizi şaşırtmaya devam eden bir olay

3 yada 4 mt perde de iyi projeksiyon La fark 1080 de de anında anlaşılır

Ama küçük olan tv de bu farki görmek zor hemde 1080 de

Htpc ve madvr benim sistemin can damarı asla da değişmem

• Birde filmleri remux indirmek lazım

• Aslında 4K projeksiyon işine girmememin en büyük nedeni, 4K medya bulmanın 1080p medya bulmaya göre zorluğuydu. 1080p remux medya bulmak, 1080p medya bulmaktan zor olsa da, 4K medya bulmaktan kolay. madvr, upscale konusunda bu kadar başarılıysa, 4K projeksiyon için de bir bahane olabilir :)
  • @eraycelik80, htpc bileşenlerime bakabildiniz mi? Sisteme özel ayarlar konusunda bana da yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coyote -- 24 Ağustos 2017; 13:50:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: coyote

@eraycelik80, htpc bileşenlerime bakabildiniz mi? Sisteme özel ayarlar konusunda bana da yardımcı olabilir misiniz?

Bana whatsup no atın hızlı ca yazayım ordan ustat

• herkese güzel bir bayram gününden selamlar, bayramınız kutlu olsun.

konuya vakıf olan arkadaşlardan ricam mevcut sistem konfigürasyonum için en kaliteli ve akıcı görüntüyü elde edebileceğim PotPlayer, Lav Filter ve MadVR ayarlarını benimle paylaşmaları ve yol göstermeleridir. hakeza ben muhtemelen bir şeyleri doğru yapmıyor ya da farklı yapıyorum ki çok da iyi bir sonuç alamıyorum.

sistemim intel i7 6700K işlemci, 32GB DDR4 ram ve nvidia geforce gtx 1080 şeklinde.

tatmin edici olmaktan son derece uzak olan elde ettiğim görüntü ise şöyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: UnicornKnight

herkese güzel bir bayram gününden selamlar, bayramınız kutlu olsun.

konuya vakıf olan arkadaşlardan ricam mevcut sistem konfigürasyonum için en kaliteli ve akıcı görüntüyü elde edebileceğim PotPlayer, Lav Filter ve MadVR ayarlarını benimle paylaşmaları ve yol göstermeleridir. hakeza ben muhtemelen bir şeyleri doğru yapmıyor ya da farklı yapıyorum ki çok da iyi bir sonuç alamıyorum.

sistemim intel i7 6700K işlemci, 32GB DDR4 ram ve nvidia geforce gtx 1080 şeklinde.

tatmin edici olmaktan son derece uzak olan elde ettiğim görüntü ise şöyle.

Bir seyleri yanlis yapmıyor sunuz

Tamamen her şey yanlis

Her şey yanlis oldugu gibi film de yanlis

AraiviniZi bluray iso yada onunla ayni olan remux tan yapın

Rip le madvr nin mantıgi zaten zıt

Bir de bana Mail verin size settign dosyamı atayım

Setting i madvr klasör e koyup install diyin

• madvr yi çoğunluğu yanlış anlıyor madvr resime shop yapma efeği değildir madvr pixel gpu hesaplama tablolarıyla resimi en doğru ve kalite ulaştırmak için gpu aracısıdır..bazı insalar contrast bekliyor renk değiişimi bekliyor shapnesse yapay şişirme bekliyor madvr photoshop değildir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 1 Eylül 2017; 14:44:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

madvr yi çoğunluğu yanlış anlıyor madvr resime shop yapma efeği değildir madvr pixel gpu hesaplama tablolarıyla resimi en doğru ve kalite ulaştırmak için gpu aracısıdır..bazı insalar contrast bekliyor renk değiişimi bekliyor shapnesse yapay şişirme bekliyor madvr photoshop değildir...

Hay ağzına klavyene sağlık kontrast isinde fark var fakat madvr bir şey eklemiyor olanı düzgün veriyor diğer programlar olmayanı sisirip veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 1 Eylül 2017; 15:6:57 >
  • Gtx 1060 6 gb lık bir kart bluray isoları 1080pden 4k ya en kaliteli şekilde upscale yapabilir mi ? Veya şansımızı biraz daha zorlarsak 4k bluray iso görüntüyü 1080p bluray iso larda olduğu gibi daha da kaliteli şekilde işler mi ?

• 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.