Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
95
Favori
84.604
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Orijinalden alıntı: Arake

şöyle madvr gibi bilgisayar ortamında upscale işiyle uğraşan biri,media player üretimine başlasa uğraştırmasa insanları pc ayarlarıyla ..

ÇOK PAHALI OLUR zira bir ekran kartı 2000 3000 4000 lira

Bluray i cikmayan b sinifi filmler dvd si var mesela arsivciyim kendi capimda oneriniz ne peki iyi bir sistem icin tatminkar goruntu sunacak ornegin projeksiyonmu tv mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar ne yaptıysam Bu Videoyu Oynatamadım.

(HEVC 10-Bit 3840x2160 60fps 50 mbps) 'Samsung_SUHD_Sensational_Picture.ts'

LAV Decoder ile herşeyi denedim sonuç 40-50-60 fps arası gidip geliyor.

madvr falan hepsini denedim.

İşlemci Intel I5 6600K (HD 530)
  • Arkadaşlar, laptopum i5 4210u işlemcili ve nvidia geforce 820m ekran kartlı. fullhd tv ye bağlayıp film izliyorum.
    h264 fullhd filmleri takılmadan oynatıyor. ben son zamanlarda x265 formatına merak sardım, malum boyutları çok küçük oluyor, artık dizileri x265 indiriyorum, 1080p web-dl bir dizi bölümü 300-500 mb civarı ve çok kaliteli görüntüsü oluyor.
    benim sistem yani ekran kartım x265 e donanımsal görüntü hızlandırma desteği vermiyor değil mi? çünkü h264 izlerken dxva yazıyor ama x265 izlerken yazmıyor.
    Gerçi 1080p x265 leri hiç takılmadan izliyorum demek işlemcinin hızı yetiyor ama yine de donanım destekle izlemem mümkün mü yoksa bu ekran kartıyla imkansız mı?
    bir de x265 4K 10bit filmler indirdim, ( life of pi ve total recall 2012 ) takılarak oynuyor. madvr lav filter v.s. ne yüklesem ne yaparsam yapayım onları bu bilgisayarla akıcı izlemem mümkün değil mi?

• Kodi dsplayer kullanan yokmu çok güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))
    Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))

olmuşmu,eksik ayar varmı,ekstradan hangi ayarları önerirsiniz?

edir:full screen geçiş yaparken 3-5 frame atlıyor.hatta dakikalar arasında geçiş yaparkende atlıyor.bu normalmi

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iso227 -- 29 Mayıs 2016; 13:18:27 >

• MADVR en iyi kalite ayarları için bir rehber hazırladım buyrunhttp://forum.donanimhaber.com/m_117257327/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: iso227

olmuşmu,eksik ayar varmı,ekstradan hangi ayarları önerirsiniz?

edir:full screen geçiş yaparken 3-5 frame atlıyor.hatta dakikalar arasında geçiş yaparkende atlıyor.bu normalmi

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))

ekrankartı yetersiz nu seviye ayarlarda bile 45ms cok yüksek değer bu ayarlarda bile ciddi ayarlara alsanız kart kaldırmayacak

birde film 30 hz

siz onu neden 60 hz de izlemeye çalışıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eraycelik80 -- 30 Mayıs 2016; 13:53:03 >

• 30 hz modu olmadığı içindir, 30 hz veya 25hz filmler 50 veya 60 hz izlenir ki judder olmasın..24 hz filmler 24p modu varsa tv de onda, yoksa smoot motion ile izlenir..

ayarlarda sıkıntı yok, rendering time 45 değil 2.5ms..biraz artırabilirsiniz..
  • VLC den hiçbir fark göremedim. Ya da ben tam kuramamışda olabilirim. Sharpness ile oynayınca netleşiyor gerçekten ama bu diğer oynatıcılarda da var.

Gerçekten farkı var mı siz hissediyor musunuz beyler?
  • kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Kerimcem bey öncelikle konu için teşekkürler. GT 840M ekran kartına sahip bir laptopum var. Alalı 1 yıl oluyor ve o zamandan beri kodek kurmadım sadece standart olarak VLC, Splash ve Windows Media Player kullandım. Şuan film arşivimde Splash kullanıyorum ancak bütün filmlerde ghosting sorunu var özellikle karanlık sahnelerde çok belli oluyor bunu nasıl engelleyebiliriz? Benim için netlik o kadar da önemli değil sadece şu ghosting sorununu çözsek yeterli. Yani standart olarak kaliteli bir kodek ayarı var mı benim için? Buyrun resim burada. Filmin toplam bit hızı 2131 kb ve 720p kalitesinde.
    Bir de filmlerim genellikle 720p ile 1080p kalitesinde ve ortalama boyutları 1.5 ile 2 GB arasında değişiyor. Sanırım bunlar gerçek HD kalite değil RIP olmalı.
    Gerçek HD olmaması kaliteyi çok etkiliyor sanırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fearlestorm -- 30 Haziran 2016; 7:19:10 >

• fearlestorm kullanıcısına yanıt
    Motionu azaltarak dener misiniz tekrar?
  • hgwxx/7 kullanıcısına yanıt
    Ayarları nereden yapıyoruz başta codec kurarken motion gibi bir ayar görmedim. Teşekkürler.
    Kurarken Madvr yapmadım sadece mpc-hc ve cuvid seçtim
    Splash kullanıyorsanız motionu azaltabilirsiniz. Ekran görüntüsü şöyle:Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))
  • Splash Media Player Free Ekran Görüntüsü:

MadVr-Media Player Classic Ekran Görüntüsü:

Hangisi daha gerçekçi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hgwxx/7 -- 30 Haziran 2016; 17:10:50 >

Bende Splasp PRO Full sürüm var zaten dostum ama MPC-HC ve Cuvid, Splash' da çalışıyor mu?
    Hayır Splash bağımsız çalışır.
  • arkadaşlar daha evvelden kullandığım mpc-hc devamlı göçüyor bir kaç kere kaldırıp tekrar kurdum ama anlamadım.

geçtiğimiz hafta amd driver 16.7.2 ye güncelleme yapmışdım onla mı alakalı acaba destek olabilecek olan var mı?
  • hozes H kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Akıcı video için yeni bir filter buldum:

http://www.dmitrirender.ru/

Tavsiye ederim, umarım beğenirsiniz.
  • link aşağıda. hazır paket. pot 64+madvr mid-end olarak kurdum, işimi görüyor. yapanın emeğine sağlık.
    ayrıca burada yorumlarınızdan pek faydalandım, sizlerede teşekkürler.
    üstatlardan recam bu kurulum yeterli midir?
    kurulum sonrasında şurayıda şöyle yap diyeceğiniz eksiklikleri varmıdır?

http://www.videohelp.com/software/LAV-Filters-Megamix
    https://imouto.my/tutorials/watching-h264-videos-using-compute-unified-device-architecture-cuda/

• 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.