Şimdi Ara

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU)) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
870
Cevap
95
Favori
84.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Orijinalden alıntı: Waveform

kerimcem@

Verdiğin bilgiler için çok teşekkür.. Sayende Pc high-end video player oldu. Öncesinde de audio için optimize etmiştim tam oldu artık :)

Bir tek şu svp işini beceremedim. Kurdum programı ama altta simgesi gözüktüğü halde çalışmıyor, duruyor öylece. Baktım ayarlarına falan ama ayarlarla ilgili bir durum değil sanırım. Başka bir terslik var. Kullanımıyla ilgili bilgisi olan var mı? Olmazsa madvr nin smooth motion özelliğini kullanmaya devam..

onu bende beceremedim bıraktım hata veriyo ikide bir pek stabil birşey değil..

Alıntıları Göster
    quote:

kerimcem@

Elinize sağlık, teşekkür ederim. Bende biraz uğraştım fakat şöyle bir sorunla karşılaştım, dts seslerde sorun yaşıyorum ses gelmiyor. AC3 olduğunda sorun çıkmıyor. Çözüm hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sesi amfiden alıyorum. K lite codek pack ile media player classic kullanıyordum herhangi bir sorun yaşamıyordum. Fakat sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ayarları yapınca görüntüde bariz olumlu farkları gözlemledim. Dts işinide halledersek şahane olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: kenai

quote:

kerimcem@

Elinize sağlık, teşekkür ederim. Bende biraz uğraştım fakat şöyle bir sorunla karşılaştım, dts seslerde sorun yaşıyorum ses gelmiyor. AC3 olduğunda sorun çıkmıyor. Çözüm hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Sesi amfiden alıyorum. K lite codek pack ile media player classic kullanıyordum herhangi bir sorun yaşamıyordum. Fakat sizin verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ayarları yapınca görüntüde bariz olumlu farkları gözlemledim. Dts işinide halledersek şahane olacak.

filitre kısmında lav audio decoder gözükmüyormu dts de bir sorun yok kimsede o ayarlarla...lavı atadığına eminmisin..mpc-be kullanıyosan..

• quote:

quote:

quote:

kerimcem@

filitre kısmında lav audio decoder gözükmüyormu dts de bir sorun yok kimsede o ayarlarla...lavı atadığına eminmisin..mpc-be kullanıyosan..

Önce mpc-hc kurdum, sonra da mpc-be kurup denedim, mesaj yazdıktan daha sonra bir şekilde sorun çözüldü. Her iki programında kurulu olması problem yaratırmı, onu da bilmiyorum. filtreler kısmında lav audio görünüyor yanında ac3 filter de var, o olmayınca ses alamıyorum. Sormak istediğim birşey daha vardı, o da cpu ve gpu ayarlarına nereden ulaşıyoruz, onu bulamadım. Cpu 8a 5600k, gpu hd 7770, ekran kartından maksimum verim almak için neler yapabilirim? İlgileriniz ve emeğiniz için tekrar teşekkür ederim.

• quote:

quote:

quote:

quote:

kerimcem@

Önce mpc-hc kurdum, sonra da mpc-be kurup denedim, mesaj yazdıktan daha sonra bir şekilde sorun çözüldü. Her iki programında kurulu olması problem yaratırmı, onu da bilmiyorum. filtreler kısmında lav audio görünüyor yanında ac3 filter de var, o olmayınca ses alamıyorum. Sormak istediğim birşey daha vardı, o da cpu ve gpu ayarlarına nereden ulaşıyoruz, onu bulamadım. Cpu 8a 5600k, gpu hd 7770, ekran kartından maksimum verim almak için neler yapabilirim? İlgileriniz ve emeğiniz için tekrar teşekkür ederim.

ac3 filitrı sil....diğer codec paketleri sil yani lav yeter..
    lav videoyu tıklayı hrd. decoderde dxva copy backi seç kasarsa nativi deçç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 20 Kasım 2013; 13:08:52 >

• Direk kawaii ile mpcyi yüklesek olur mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katates Pızartması

Direk kawaii ile mpcyi yüklesek olur mu?

kawaii nin içinde mpc var zaten gerek yok..ama sitesinden en son versiyonunu indir iş yoğunluğundan güncelleyemiyorum
  • Güzel konu.Takip
  • Aklıma takılan bir nokta var. Renderer'ın yanında decoder da görüntü kalitesine etki ediyor mu? Madvr görüntü kalitesini artırıyor, peki örneğin PotPlayer'ın dahili kodekleri yerine LAV decoder kullandığımızda da kaliteye etki ediyor mu? Yoksa sadece işlemci ve ekran kartı kullanımı mı değişiyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thingol

Aklıma takılan bir nokta var. Renderer'ın yanında decoder da görüntü kalitesine etki ediyor mu? Madvr görüntü kalitesini artırıyor, peki örneğin PotPlayer'ın dahili kodekleri yerine LAV decoder kullandığımızda da kaliteye etki ediyor mu? Yoksa sadece işlemci ve ekran kartı kullanımı mı değişiyor?

elbette var ozellikle keskinlik ve oççekleme farkı hissettiriyor 1080p bir filmi bir daumun kendi filitreleryle sonra lav la izle anlarsın...potun filitreleri resmen softing..
  • Bu ayarlardaki görüntü kalitesiyle dune, himediaq5, egreat gibi cihazlar arasında fark nasıldır acaba?Pc yi bırakıp bir media playerle devam etmek istiyorum film işine.
  • güzel konu

• bi kaç arkadaş pm le mpc-be nin ayarlarını sormuştu, resimli detaylı olarak verdim...konunun sonuna eklendi..

MPC-BE AYARLARII..
    Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPCVideoRenderer-MPC-LAV(GPU))

madvr seçilip mpc-audio renderer seçilebilir audio rendere sesi wasapi çıkışa bağlar ses ve görüntü senkoronu ms bazında daha hızlı hesaplanmış olur wasapi sorun çıkarırsa directx e donun...(wasapide ozellikle daha kliteli ses elde edilir)

sağ tıkla, tüm filitreleri kapa denilcek 3 bolum içinde..

lavlar eklenip tercih et denilcek...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Aralık 2013; 0:35:20 >

• Arkadaşlar htpc sistem aşağıdaki gibi

CPU: AMD X2 260, 3.2ghz
    VGA: HIS HD6750, 1gb GDDR5
    RAM: 2x2 GB DDR3, 1333mhz

Ayarlar dediğiniz gibi yapıldı. madVR'deki upsclae ve downscale ayarları da tüm değerleri maksimum donanıma göre ayarlandı. Bu ayarlara göre cpu-gpu kullanım değerleri aşağıdaki gibi.

21,4 GB'lık DTS-HD MA sesli m2ts dosyasını MPC ile çalarken Gpu kullanımının %70 civarında olduğuna göre sanırım ayarlar doğru şekilde çalışıyor diye düşünebilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 10 Aralık 2013; 2:14:52 >

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    evet başarılı jin3 ar jin3 ar de aldıysan takılma filan yoksa donanımın yettiyse şu an çok iyi bir kaitede izlemen lazım..mpc -be deki wasapi yde oneririm ozellikle ses te fark yaratıyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Aralık 2013; 2:34:18 >
  • takip konu güzel,

• kerimcem K kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Dediğiniz gibi jin3 ar şeklinde aldım ve bir takılma olmadı. Donanım yetti vallahi .
    Bu arada görüntü biraz soluk gibi geldi. Gerçi şu an temiz kurulum olsun diye tüm program ve codecleri kaldırdığımdan yan yana karşılaştırma şansım olmadı ama GOM'a göre daha bir soluk geldi sanki sanki ince bir tül perdenin arkasından bakıyormuşuz gibi. Artık yarın GOM'u tekrar kurup bir karşılaştırma yaparım.

Bu arada müzik için zaten sizin diğer başlığınızdan öğrendiğim ffsox + wasapi + winamp kombinasyonunu kullanıyorum ve gayet de memnunum, tekrar teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: turuncu55

Teşekkürler

Dediğiniz gibi jin3 ar şeklinde aldım ve bir takılma olmadı. Donanım yetti vallahi .
    Bu arada görüntü biraz soluk gibi geldi. Gerçi şu an temiz kurulum olsun diye tüm program ve codecleri kaldırdığımdan yan yana karşılaştırma şansım olmadı ama GOM'a göre daha bir soluk geldi sanki sanki ince bir tül perdenin arkasından bakıyormuşuz gibi. Artık yarın GOM'u tekrar kurup bir karşılaştırma yaparım.

Bu arada müzik için zaten sizin diğer başlığınızdan öğrendiğim ffsox + wasapi + winamp kombinasyonunu kullanıyorum ve gayet de memnunum, tekrar teşekkürler

ilginç aslında gom kat kat daha soluk verir gomu kurup aynı videoyu test edebilrisin üst üste aç yada yan yana. çünkü gom wmr 9 en eski renderer dan hesaplar...iç filitreleride vasat...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 10 Aralık 2013; 14:03:37 >

• UZMAN PROFOSYONEL RENK MONİTÖR KALİBRE

http://www.avsforum.com/t/1471169/madvr-argyllcms
    biraz uğraştırıcı ve uzmanlık isteyen az ing cesi olan rahatlıkla yapabilir profoyonel renk kalibre dir....

profosyanel altyazı eklentisi mpc den oto alt yazı ozleliğini kapatın yeter....(betayı indirin )
    http://code.google.com/p/xy-vsfilter/

iki yeni profosyanel ozellik anlatmaya çalıştım yapa bilen yapsın yanlız ikiside şart mecburi değildir, argyllcms renk paleti windowsun kendi kalibresinden oldukça başarılıdır yanlız biraz uğraşı(BİLGİ) ister..

• madvr yüklememe rağmen. media player classic te ayarlara girdiğim zaman madvr seçiyorum fakat parantez içinde madvr mevcut değil diyor çıldırtacak beni yardım edebilecek var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi measlody -- 7 Ocak 2014; 22:19:12 >
  • 32 bit mpc yükledini..
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.