Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPC-LAV(GPU))

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
717
Cevap
89
Favori
52.360
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> Maximum Kalitede Video İzleme(MADVR-MPC-LAV(GPU))
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 18:58:48 Konu Sahibi
      Dünyada oldukça yaygın kullanılan bi ayardır pc de video izleyenlerin maximum görüntü kalitesi ve perfonmans almasını sağlar videodan, fazla detaya inmemeye çalışçam oldukça kafanız karışmasın diye..Bu şekilde saçma sapan(20-30mblik) codec paketlerini indirminize pc nizi şişirmenize hiç gerek yok zaten bir çoğu evr den bağladığı için vasat..Herhangi bir çakışma olabilceği kullandığınız codec packi mutlaka kaldırın yapmadan önce..
      NOT:MPC-BE AYRINTILI AYAR KISMI ALT KISIMDADIR..
      Player seçiminizi kendinize bırakıyorum,mpc-hc mpc-be ,potplayer kişisel zevke bağlı input output aynı olcağı için kalite aynıdır..

ARAÇLAR....
      MPC lite (installer, x86, updated every 4 days) -oynatıcı
      LAV Filters -en iyi kalitede video decode eden filitre fps bakımındanda GPU Hardware decode kullanıcaz...
      madVR!-en iyi gpu asistanı renderer evr ve sıradan rendererlara gore gelişmiş pixel dizilimi içerir..

mpc -hc linki..(32 bit mpc kullanılcak 64 bit madvr uyumlu değil)edit: mpc artık lava bağlandı bir ayarla uğraşmanıza gerek yok yok sadece madvr seçilcek)
      http://nightly.mpc-hc.org/
      mpc-be linki...
      http://dev.mpc-next.ru/index.php/board,29.0.html (en yeni sürümü indirin internal codeclerini kapayın)mpc-hc gore daha gorseldir gorselliğinden dolayı benimde tercihim..
      BEN MPC-BE KULLANIYORUM BİRAZ DAHA GÖRSEL DİYE...Yalnız tüm dahili codecleri kapatılcak ayarlarından..(lavın çalışması için)

LAV

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=156191

MADVR

http://forum.doom9.org/showthread.php?t=146228
      KURULUM
      MADVR : DOSYAYI PROGRAM FİLESE AÇIP İNSTALLA BASIN...
      LAV.....

filitre bolumumuz buna benzer olucaktır mutlaka madvr ve lav gözükücek..

LAV GPU DECODE BÖLÜMÜ MUTLAKA GPU DECODE YAPTIRCAZ(HARDWARE DECODE) BU HEM ÇÖZÜM KALİTEMİZİ HEMDE İŞLEMCİ KULLANIM ORANIMIZI DÜŞÜRCEK(RESİM İŞLEMCİ, GPU ARASINDA KAYBA UĞRAMIYCAK) VİDEO DİREK GPUDA HESAPLANCAK..

ATİLER DXVA YI...ESKİLER NATİVİ YENİ TİP ATİ KARTLAR COPY BACKİ SEÇSİN...
      GFORCELER CUVİDİ SEÇİCEK..

MADVR AYARLARI...

ex. mode isteğe bağlı kapatılıp açılabilir..

PİXEL TABLOSU EKRAN KARTIMIZIN SEVİYESİNE GORE RENDIRIR AYARI VEREBİLRİZ..

CTRL+J BASARAK

DETAY GOREBİLRİZ...

herşey düzgün çalışan bir resmi ekleyim...onemli olanları karaye aldım...

MPC-BE AYARLARII..

madvr seçilip mpc-audio renderer seçilebilir audio rendere sesi wasapi çıkışa bağlar ses ve görüntü senkoronu ms bazında daha hızlı hesaplanmış olur wasapi sorun çıkarırsa directx e donun...(wasapide ozellikle daha kliteli ses elde edilir)

sağ tıkla, tüm filitreleri kapa denilcek 3 bolum içinde..

lavlar eklenip tercih et denilcek...lav sourcenin eklenmeyebilir tercih meselesi..audio ve video eklencek ..
      Profosyanel altyazı eklentisi mpc den oto alt yazı ozleliğini kapatın yeter....XySubFilter (en son betayı sürümü indirin )

http://code.google.com/p/xy-vsfilter/

ACEMİ YADA BECEREMEYEN ARKADAŞLAR İÇİN KAWAİİ CODEC PACK...
      Kurarken tweak bolumunden hardware accelaritionu seçin....
      atest MPC-HC Lite Build (1.6.8.7391)
      madVR v0.86.1
      LAVFilters-0.57 x86 (Audio and Video Filters + Splitter)
      xy-VSFilter 3.0.0.211
      ReClock v1.8.8.0 (optional)
      MediaInfo DLL for MPC (optional)
      GPU ayarlarınızı madvr yi v.s herşeyi oto. yapar kendi kurduğu mpc den videoları ilşkilendirin sadece.....

google KAWAİİ CODEC PACK yazın günceli indirin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Ocak 2014; 14:54:59 >

4
      |
      |

• Yarbay
      2405 Mesaj
      23 Nisan 2013 19:01:27
      hocam fotoğraf eklerseniz karşılaştırma amaçlı daha güzel olur

Windows
    • Yarbay
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 19:05:52 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: TheBearGrylls

hocam fotoğraf eklerseniz karşılaştırma amaçlı daha güzel olur

düzgün yaparsan fark kabak gibi zatende pot konusunda pm attılar yapımı için merakdenler ayrı konu açtım sonlara doğru fotolar var..
      |
      |

• Yüzbaşı
      639 Mesaj
      23 Nisan 2013 19:53:13
      Ben Evr ile fazla bir fark göremedim ne yazık ki. Sadece biraz keskinlik artırılmış gibi, onu da Sharpen efektleri ile yapabiliyoruz zaten. Ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum acaba?
    • Teğmen
      229 Mesaj
      23 Nisan 2013 19:57:00
      +1
      |
      |

• Yarbay
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 20:08:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Thingol

Ben Evr ile fazla bir fark göremedim ne yazık ki. Sadece biraz keskinlik artırılmış gibi, onu da Sharpen efektleri ile yapabiliyoruz zaten. Ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum acaba?

madvr de kesinlikle daha fazla detay var gözleri seçici olmayının pek anlamasıda mümkün değil pek....

madvr

mesala burda pot konusunda çekmiştim aynı kare dediğim rendırır ayrıntıdır gpu çözümde onemlidir..+ tutupda sd videonuzu hd gibi yapmaz sadece en kayıpsız şekilde hesaplanmasını sağlar...ayrıca üst tabloda pixel tablosu var default ayarlar düşük sayılır kartına gore uydur..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2013; 20:12:24 >
      |
      |

• Emekli Yönetici
      5698 Mesaj
      23 Nisan 2013 21:18:05
      Güzel anlatım.
      İlgili bölümlere de yanıstacağım konuyu.
      |
      |

ASUS PRIME B350-PLUS AM4 | AMD Ryzen 5 1600x 4.0Ghz OC | 2x8 GB G.SKill Trident Z RGB 3.0Ghz OC | Samsung 960 Pro SSD nVME 512GB | 2x Western Digital Blue 1 TB | MSI GTX 1060 Gaming X+ 6 GB | Xigmatek Frontliner | Xigmatek Scylla 240 Liquid Cooler | Asus MX279H 27 İnç 1080p IPS LED | Epson EH-TW5300 3LCD 1080p 3D Projector | Creative X-Fi Extreme Gamer | Asus Xonar DSX | Creative G500 THX 5.1 | Pioneer BDR-209EBK Bluray | Technisat Skystar HD2 | 2xSeagate Expansion 3 TB | Seagate Backup Plus 5 TB | 2xSeagate Backup Hub 8 TB | ASUS Transformer Book TP500LB | Acer E5-571G | Canon Ixus 185 20.5MP Compact | Canon SX230 HS Compact 12.1MP | Samsung Galaxy Note 5 | Samsung Galaxy Gear S3 Frontliner | Xiaomi Mi Band 2 | LG Tone Ultra
    • Binbaşı
      1922 Mesaj
      23 Nisan 2013 21:51:10
      hocam notebookta i5-2520M işlemci var, malum intel ekran kartı... lav filterda ne seçmek gerekir, intelquicksync mi native mi copy-back mi??
      bir ayar konusunda düşünceniz nedir, ben mid high arası yaptım değerleri, film genellikle 23,7 fps civarında seyrediyor infodan bakınca...bunun 23,98 olması mı gerekir en az ve 24 civarında olması herhalde film izlerken daha uygundur...
      bir ara splash yüklemiştim, motion olayı basta cok hoşuma gitsede daha sonraları filmi çok yapaylaştırdığını düşündüğümden kullanmamaya başladım...onun için potplayer dada smoot play seçeneğini kullanmıyorum...

• Yarbay
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 22:07:44 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hozes

hocam notebookta i5-2520M işlemci var, malum intel ekran kartı... lav filterda ne seçmek gerekir, intelquicksync mi native mi copy-back mi??
      bir ayar konusunda düşünceniz nedir, ben mid high arası yaptım değerleri, film genellikle 23,7 fps civarında seyrediyor infodan bakınca...bunun 23,98 olması mı gerekir en az ve 24 civarında olması herhalde film izlerken daha uygundur...
      bir ara splash yüklemiştim, motion olayı basta cok hoşuma gitsede daha sonraları filmi çok yapaylaştırdığını düşündüğümden kullanmamaya başladım...onun için potplayer dada smoot play seçeneğini kullanmıyorum...

splash başlı başına yapay efect verir zaten asla onermem daha doğrusu intel ekran kartı elime hiç geçmedi gpu çözüm olunca işlemci kullanım düşer video yağ gibi akar inteli seç bakalım h264 lerde ctr+j basarak gpu decode oluyomu bir bak..gpu olmuş halinide koycam gece..
      |
      |

• Binbaşı
      1922 Mesaj
      23 Nisan 2013 22:14:13
      anladım hocam...birde şunu sorayım, 1080p 20gb boyutlarında m2ts dosyarında madvr kullansak ayarların çok etkisimi olur mu ki?? görüntü zaten oldukça kaliteli oluyor, bitrate 15000kps civarı oluyor bu filmlerde, o zaman renderer çok önemli olmasa gerek diye düşünüyorum...

• Yarbay
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 22:59:23 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: hozes

anladım hocam...birde şunu sorayım, 1080p 20gb boyutlarında m2ts dosyarında madvr kullansak ayarların çok etkisimi olur mu ki?? görüntü zaten oldukça kaliteli oluyor, bitrate 15000kps civarı oluyor bu filmlerde, o zaman renderer çok önemli olmasa gerek diye düşünüyorum...

videonun blue ray olması farketmez hesaplamada kaypsız hesaplama ön plandadır yolu nekadr uzatırsan okadar fazla kaybın olur aynı videoyu wmp de aç arksından bu ayararla mpc le aç farekdersin renk derinliğinden tut detaya kadar..evr kernel 6 dan beri olan win video hsaplıyıcısıdır kısmen vasattır..
      |
      |

• Yüzbaşı
      800 Mesaj
      23 Nisan 2013 23:08:11
      konu güzelde pek bişey anlamadım

12 Yıllık DH'li ~
    • Yarbay
      4788 Mesaj
      23 Nisan 2013 23:35:28 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: last_uk

konu güzelde pek bişey anlamadım

bu konuda hiç bir bilgin yoksa doğal biraz araştır kaparsın herşey düzgün çalışan fotoyu ekledim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 23 Nisan 2013; 23:35:22 >
      |
      |

• DH Yönetici
      6783 Mesaj
      24 Nisan 2013 08:49:22
      bilgi ve detaylı anlatım için teşekkürler..

splayer kullanıyorum.. akşam burada anlatılanları da deneyeceğim..
      |
      |

Dovageris, axio ozendas, menti ozendas, killoni pilos loevaley tonio ozenadas ! Ineyneo trikatas, orney loue torle prijadas!
      MyAnimeList
    • Binbaşı
      1638 Mesaj
      24 Nisan 2013 11:34:34
      Az önce kurup denedim vlc ile karşılaştırdım detaylarda ciddi fark var gerçekten teşekkürler

mpc-be madvr

VLC

• Yarbay
      4788 Mesaj
      24 Nisan 2013 14:16:34 Konu Sahibi

birşey değil arkadaşım lavı bağlamayı ve gpu decode yaptırmayı atlamayın mutlaka, fark anlaşılmıycak gibi değil zaten ..
      |
      |
      Bahsedilenler: newfel

• Yarbay
      2381 Mesaj
      24 Nisan 2013 20:35:41
      quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

birşey değil arkadaşım lavı bağlamayı ve gpu decode yaptırmayı atlamayın mutlaka, fark anlaşılmıycak gibi değil zaten ..

Hocam öncelikle paylaşımınız için tşk ederim.MadVR kuramadım bi türlü hocam..Mpc-be de görünmüyor.
      Birde internal codecleri kapatın demişsiniz onu nasıl kapayacaz..
      Şimdiden tşkler...

• Yarbay
      4788 Mesaj
      24 Nisan 2013 21:03:27 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: resE

quote:

Hocam öncelikle paylaşımınız için tşk ederim.MadVR kuramadım bi türlü hocam..Mpc-be de görünmüyor.
      Şimdiden tşkler...

64 bit mpc ce-be de çalışmaz madvr 32 bit kullanılcak ...+dahili codecler prfencs kısmında sağ tıklayıp hepsine tümünü kapa de 3 bolumude...foto olarak eklerimde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 24 Nisan 2013; 21:07:56 >

• Yarbay
      2381 Mesaj
      24 Nisan 2013 21:08:47
      quote:

quote:

quote:

Şimdiden tşkler...

64 bit mpc ce-be çalışmaz....madvr ...+dahili codecler prfencs kısmında sağ tıklayıp hepsine tümünü kapa de 3 bolumude...foto olarak eklerimde..

Anladım hocam maalesef win8 64 bit kullanıyorum. Preferenc kısmıda de aktif bende...

• Yarbay
      4788 Mesaj
      24 Nisan 2013 21:10:09 Konu Sahibi
      quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdiden tşkler...

64 bit mpc ce-be çalışmaz....madvr ...+dahili codecler prfencs kısmında sağ tıklayıp hepsine tümünü kapa de 3 bolumude...foto olarak eklerimde..

Anladım hocam maalesef win8 64 bit kullanıyorum. Preferenc kısmıda de aktif bende...

hayır kullandığın sistem onemli değil mpc yi 32 bit kullancan..

Hızlı Cevap

Reklamlar
paykasa
paykasa
paykasa
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.