Şimdi Ara

Maxi Scooter ALIMIMI YARDIM ...!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yaklaşık 10 yıl önce bu siteye üye oldum, fakat 9 yıl olmuştur yazı yazmadım, bu aradan sonra ilk kez yazıyorum, tekrara aranıza geldim
    Konumuza gelirsek 10 yıl önce çin malı motorların ilk çıkış zamanları çok hoşuma giden Asya 150 t1 maxı scooter aldım, ilk motorum olacağı içinde düşer kalkarım vsvs... gibi düşünüp aldım çokta memnun kaldım 6000km civarında sattım, sonra motora alışınca duramadım Mondial motorun nostaji ufak scooter tarzından aldım hafif toplu olduğum için bana çok ufak geldi,2 ay bindim Kızılay'da Yunus Polisler beni çevirdi abi bu sana olmamış deyip hafif tebessüm edince valla gidip direk sattım
    Konumuza gelirsek bunca sene aradan sonra 10 gündür neden bilmiyorum yine bir heveslendim, fakat çokta para ayırmak istemiyorum, gene sıfır çin malı alıyım dedim ancak maxı olanların fiyatları uçmuş 7-8 bin civarı ufaklara bakıyım dedim 4-5 civarı görünce şok oldum bu paralar asla verilmez dedim. Birde iyi motorlara bakıyım dedim Honda plazaya gittim ve bir baktım fizzy diye 2016 model 1 adet ufak scooter kalmış müdürü'de arkadaşım 5000TL. bıraktı nakitte taksitle 5.500Tl.olur dedi.Hanımla oturduk baktık hatta turda attık test motoru ile biraz ufak geldi sonda birde Honda PCX 125 maxı scooter baktım ama 9 civarı fiyatı ondanda 1 adet 2016 kalmış 8.500tl bıraktı samimi arkadaşım olduğu için fakat 2. el bakalım dedi zarar etme fazla filan, bende 2 el araştırdım 1 tane buldum 2013 model 20 binde 6.500 diyor hırpalanmış baya baktığım günün akşamı satıldı,2.bulduğuma telefon açtım yarın bakarız dedik oda akşamında satıldımı 2013 model 13 binde 6,750 gitmiş bu arada ilk baktığım motoru test etme şansım oldu çokta beğenmedim ama hadi Honda verdiğimiz para boşa gitmez vsvs... diye bu modele bakmıştım, başka maxı scooterlere bakalım dedim ve 2 model çok hoşuma gitti 1.KYMCO XCİTİNG 250İ 2. OLARAKTA SYM 250 EVO YADA 250 JOYMAX tarzını beğendim, Kymco' dan 1 adet buldum ve kullandım ancak çok ağır 198 kg. oluşu beni düşündürdü çatal ayağa bile tek kişi alamıyorsunuz, hanım ile binicem süratle işimiz yok altımızda güzel dursun sorun açmasın yeter, Allah korusun düşsek filan bizi mahveder diye düşündüm, çok hoşuma gitsede bu durum beni biraz çekindirdi markada düşündürdü tabi, diğer SYM modeline zaten bakma şansım olmadı ama hemen hemen aynı gibi şimdi size soruma gelirsek bu konuda her kafadan bir ses gelince kafam karıştı, sizce kymco - sym NE KADAR BAŞARILI ARZA ÇOK YAPARMI 2.ELİ SAHİBİNDEN COM DAN TAKİP ETTİĞİM KADARIYLA ZOR SATILIYOR GİBİ,SERVİS AÇISINDAN PARAÇ SIKINTISI OLURMU BU TÜR MARKALAR GENELDE 1 ADET SERVİS ALIYOR ONLARIN OYUNCAĞI OLUYOSUNUZ DİYE BİLİYORUM,BANA SÖYLENEN HONDA AL RAHAT ET HER ZAMAN SIKIŞTIĞINDA 500-1000 AŞAĞA VER SATARSIN SERVİS ZATEN MİS BİRDE YAKIT ÇOK AZ YAKMASI GÜZEL AMA YAKITTA ÇOK ÖNEMLİ DEĞİL AKTİF KULLANMICAM ÖNEMLİ OLAN KEYİF ALMAK,ŞİMDİ HONDA PCX ARAŞTIRMALARIMDA BAŞARILI GÖRÜNTÜSÜ UFAK ZAYIF AMA ALTERNATİF OLMADIĞINDAN VE FAZLADA PARA VERMEK İSTEMEYİŞİMDEN ÖTÜRÜ SON ELLERİNDE KALAN 2016 MODELİ ARKADAŞ PAZARTESİYE KADAR AYIRDI SEN BİR DÜŞÜN DEDİ,YA BUNU TAKSİTLE ALICAM NAKİT BAĞLAMICAM YA HOŞUMA DAHA FAZLA GİDEN AMA MARKALARINDAN ÇOK HOŞLANMADIĞIM KORKULARIM OLAN 250CC OLAN BU İKİ MARKAYA BAKICAM, YADA ÇİN MALI DANDİK BİR ŞEY ALICAM 3 CİVARI UZUN YOLA GİTMİCEM BİR YERE BIRAKINCA AY ÇALINDIMI DÜŞTÜMÜ SIFIR SORUNLA ATICAM HER YERE :))) 2017 MODEL 2.EL ALIP PARA BİRİKTİRİP İYİ BİR ŞEY ALICAM,YANİ YA İYİ YADA ÇOK KÖTÜ ALIYIM ARASI BENİ BOZUYO PİSİKOLEJİKMEN İYİ BİR MOTOR ALSAM BU KADAR PARA VERDİK İYİ MOTOR ALDIK DİYİP KAFADA MUTLU OLCAM YADA DANDİK ALDIK CEP TELEFONU PARASI SALLA GİTSİN DİCEM,YANİ YA SİHAY YADA BEYAZ VAR BENDE GİRİ TON OLMAYACAK :)) SİZİN FİKİRLERİNİZİ ALMAK İSTEDİM BİRAZ UZUN OLDU KUSURA BAKAMYIN AMA OLAYLAR VE DÜŞÜNCEM BÖYLE GELİŞTİ,SİZ NSIL BİR ŞEY YAPMAMAI TAVSİYE EDERSİNİZ...??? ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM DEĞERLİ VAKTİİZİ AYIRDIĞINIZ İÇİN SAYGILAR...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ??? derdimizi anlatamadıkmı ne ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 haftadır SYM JOYRIDE 200i EVO inceliyorum arada bir motor ama kaslı diğer maxi scooterlar gibi değil ayak kısmı boşluk yani bir şeyler taşırken oldukça kullanışlı bir inceleyn derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xnoname -- 22 Nisan 2017; 23:46:27 >
  • Hocam pcx 125 maxi scooter değil bu arada

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • xnoname kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz modellere' de baktım yine Honda pcx parasına geliyor ve kasa olarak hemen hemen aynı,250cc olanlar farklı artık bügün bir karar verip yarın alacağım. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cann89

Hocam pcx 125 maxi scooter değil bu arada

Valla biz uzun sele ve boyut görünce Maxı diyoruz. bahsettiğiniz doğru olabilir ama önemi yok :))Selamlar
  • ilyasfb İ kullanıcısına yanıt
    bahsettiğim model pcx le alakası yok xmax boyutlarına yakın
  • Dostum eğer İstanbul veya civarında iseniz daelim S3 bakmaniz tavsiye ederim ama tabii ki tercih sizin

• Hocam bende senin gibi daha önceden mondial 150 mash kullandım ve sattım. Şu an kendime arada sırada 20 km civarı yol yapıp bazen de gezmek için motor arayışlarına girdim aklına gelebilecek bütün o mondial asya kanuni markalarını inceledim 2 sene öncesine göre eser kalmamış :) açıkçası benim boyun 1.90 kilo 93 kilo civarındayım. Her marka modeli araştırdım. 3 tane model çıktı karşıma

1 Yamaha Xmax ( ironmax ) 250 cc xmax 18.500 ₺ / İron 20.000 ₺

2 SYM Joymax 250 cc 17.500 ₺

3 Honda Pcx 150 cc 10.500 ₺

Tek tek İstanbul da bayilerini gezdim baktım ve bir şeye karar veremedim. Hepsi birbirini kötülüyor hepsinin - / + var ama düşünüyorum şu an aracımız var gidip 250 cc alıp 20.000 ₺ motor almaya değer mi? Ne yapacağımı şaşırdım. xmax güzel bi cihaz ama sert amartisör var. Joymax konforlu otomatik çalıştırma vs var ama aynaları kör nokta kalıyor. Honda Harika motor ama biraz ufak 150 cc bi de.

• osrt91 kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yazık ki bütün istediğimiz özellikleri birarada barındıran bir marka/model yok. Hem güçlü olacak, hem ucuz olacak, hem rahat olacak, hem şehiriçi pratik olacak. nmax155 i de listeye almak lazım ABS fren ile büyük avantajı var bence. Ama otomobil fiyatları da korkunç arttı. C sınıfı bir otomobil orta/üst seviye bir donanım almaya kalksan 100,000TL bayılman lazım. Bu nedir?
  • Maalesef ki dediğiniz gibi her şey. Burada ki seçimlerden sizin neler yapmak istediğiniz ne kadar yol yapıp servis ve parça olarak fiyat aralığı çok önemli olacaktır. Bende aynı şekilde düşünüyorum. Fakat ben biraz dış görünüş takıntılığı var güzel görünmesi biraz benim için önemli ve ne yaktığı ve aldığımız zaman bu bize yeterli olacak mı olmayacak mı bunlar çok önemli tabii ki bu paraları verince özellikler de önemli oluyor. Liste yapalım ve tek tek inceleme şansım olduğu için artı / eksi yapalım.

2017 model scooter / maxi scooter

Maxi Scooter

Yamaha

Yamaha Xmax - 17.000 ₺

Yamaha Xmax ABS - 18.500 ₺

Yamaha Xmax İronmax ABS - 19.800 ₺

Xmax dış görünüşleri güzel hatta kullanma şansım oldu fakat abs değildi ve motor büyük uzun boylu kilolu olan kişilere artçı taşıyan kişilere güzel diyebilirim. Tabii yeni alınacaksa abs alınmalı biraz daha konfor ve görüşüne önem veriyorsan ironmax gelmek üzere sanırım o çok güzel dedi bayii. Led far vs olacakmış. Bagaj kısmı 2 tane büyük kask alıyor.

Sym

Sym Joymax ABS - 17.990 ₺

Bu motor çok daha konforlu duruyor özellikleri start stop var bagaj düğmeyle açılıyordu katlanabilir aynaları var ama uzun boylular kör noktaya kalıyor. Kullanma fırsatım olmadı start stop var Xmax göre daha teknolojik duruyor usb girişi ve ufak havalandırması var.

Dealim

S3 Advance - 14.500 ₺

Bu motorun tek özelliği 25 beygir olması abs yok ama beygir kuvveti yüksek tip desen en son alınacak motor ortalama fiyatı diğerlerine göre çok düşük.

Scooter

Yamaha Nmax 155 ABS - 12.000 ₺

İnceledim bindim ama kullanma fırsatım olmadı abs güzel ama tasarımı beğenmedim.

Honda Pcx 150 - 10.900 ₺

Bu motor 250cc olsa birazcıkta büyük olsa fiyatı 15.000 ₺ olsa hiç düşünmeden alınır. Start stop var çalıştığı belli olmuyor şehir içi çok kıvrak 100 km yaklaşık 10 ₺ yakıyor sanırım.

Diğer kullanan arkadaşlardan destek bekliyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi osrt91 -- 24 Nisan 2017; 14:24:49 >

• Hocam merhaba, ben xmax 250 kullanıcısıyım fakat sizin aradığınız motor xmax değil, onu tavsiye etmeyeceğim.
    Bir yakınım kymco agilitiy 200i kullanıyor, çok memnun, 16 inch lastik var. Ön arka disk fren. fiyatı 7.500 civarı.

Bir bakın isterseniz...
    http://www.kymco.com.tr/urunler/1001/scooter/3/agility_200i.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkguler -- 24 Nisan 2017; 14:29:56 >
  • mkguler M kullanıcısına yanıt
    Hocam bu saydıklarımız arasından sıfır bi motor alacak olsanız hangisini tercih edersiniz?

• Kymco ile SYM alırken korkulacak markalar değillerdir. Joymax her türlü işinizi görür, Kymco'lar biraz sert motorlardır. PCX 125 ise bu motorların yanında oyuncak gibi kalır. Daha uygun bir şey ararsanız Benelli Zafferano'yu da düşünün.
  • Arkadaslar bu daelim s3 su anda 0. 2015 modelleri 12500 gıbı fiyatlara satılıyor. Insanlardakı bu xmax takıntısını gercekten anlamakta zorluk cekiyorum telde Iphone motorda xmax ben neden servısı pahalı yakıtı nispeten yuksek 0 ı 18 lira olan bır motora gıdıp 4000 tl fazladan vereyım varsın piyasası olmasın daelim s3 tek hatası Asya grupla gelip ıyı bır pazarlama taktığı olmaması baska hıcbıreksıgı yok ha servıs derseniz bıraz sıkıntılı ama arıza cıkarmıyor bu markanın tek sanssız yanı cın malları ıle birlikte satılması yoksa 10 gunde 2 el aldığımı satıp yenıden 0 aldım

• Selamlar,

İlgilenenler için SYM Joymax 250 i 2014 model 8.400 km de satılıktır.
    muayene, akü sıfırdır. lastikler 1.000 km önce city grip olarak değiştirildi.

sah ibinden . com ilan no: 425465531
  • quote:

Orijinalden alıntı: volkan_efe

Selamlar,

İlgilenenler için SYM Joymax 250 i 2014 model 8.400 km de satılıktır.
    muayene, akü sıfırdır. lastikler 1.000 km önce city grip olarak değiştirildi.

sah ibinden . com ilan no: 425465531

Dostum tel no bildirir misin acil

• racert R kullanıcısına yanıt
    hocam PM'den gönderdim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.