Şimdi Ara

Max30100 nabız ve Oksimetre sensöru okuma sıkıntısı!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde RCWL 0530( max30100 lu nabız ve Oksimetre karti) var. Bunu arduinoya bağlayıp nabız ve Kandaki oksijen saturasyonunu ölçmeye çalışıyorum. İ2c protokolü ile çalışıyor. beni fazla uğraştırmaz hallederim dedim ama hiç öyle olmadı.https://github.com/oxullo/Arduino-MAX30100 bu linkteki kütüphaneyi kullandım. İçinde bağlantı şeması filan da var. Ama ben int pinini semada gösterildiği gibi arduino nun d2 sine bağlayınca modül çalışımiyor. Pull up resistor filan kart üzerinde var zaten. Ben ayrıca koydum. Yine çalışmadı. En son alip int pinini direk 3.3v a bağlayınca kartin kırmızı isigi yandı. Normalde hiç tepki vermiyordu. Şu an naptiysam bir türlu okuma alamadım karttan. Hani kod "pox.begin()" de kalıyor. İlerlemiyor. Kartı yerinden sökunce ekrana kalp ve kan saturasyonu yazıları geliyor ama hepsi sıfır gösteriyor doğal olarak. Ama kartı bağlayınca kod yine duruyor. Ekrana sadece "initializing MAX30100" yazısı çıkıyor. Ki bu zaten karttan okuma yapmadan önce serial ekrana işlemin başladığıni belli etmek için yazılan bir yazı. Ondan sonra okuma yaptığı için ve okuyamadigi için kalıyor. Daha ince çalışan var mı bu kartla? Yardımcı olabilecek var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ghostmanzero -- 24 Mart 2017; 22:31:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.