Şimdi Ara

max. internet hizinin dusmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
8
Cevap
0
Favori
85
Tıklama
Tüm Forumlar >> Haberleşme >> İnternet Servis Sağlayıcılar >> Türk Telekom >> max. internet hizinin dusmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    184 Mesaj
    merhabalar, 4 gun once ttnet kullanmaya basladim. yarim saat once internetim kesildi durduk yere. modemin arkasindaki internet giris yerini cikartip takayim belki duzelir derken o kismi zorladim biraz ve cikartip taktigimda internet geldi fakat modem arayuzunde max. hiz 3mbps, verilen hiz da 2mbps olarak gozukuyor, acaba internet giris yerini zorladigim icin mi boyle oldu yoksa ttnet kaynakli bir sorun mu? bu arada az once yan daireme sorup modem arayuzune baktim onlarda sorun yok, yardim lutfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    Modemin hat girişinden kabloyu söküp takmakla hattın max hız değeri düşmez. Muhtemelen hızınızı düşürmek için kapatıp açmışlar. Foruma modem içindeki değerlerinizi atarsanız bilgi sahibi arkadaşlar konu hakkında yorum yapsınlar. Son zamanlar kullanıcıların hızlarında altyapı yetersizliğinden dolayı çaktırmadan akıllarınca kırpma yapıyorlar. Teknik bilgim yeterli olmamakla birlikte, bilginiz dahilinde olmadan sinyal değeri düşük bir port ile santral tarafında değiştirme de yapılmış olabilir. Yapmadıkları şey değil...

Orijinalden alıntı: imate

Hat değerlerini atar mısın hocam

modemi kapatıp açtım yükseldi biraz. dediğim gibi modemin arkasındaki hat kablosuna yüklendim biraz çıkartırken, acaba orası hasar mı gördü de böyle yavaşladı? böyle bişey mümkün müdür acaba?
    |
    |

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Modemin hat girişinden kabloyu söküp takmakla hattın max hız değeri düşmez. Muhtemelen hızınızı düşürmek için kapatıp açmışlar. Foruma modem içindeki değerlerinizi atarsanız bilgi sahibi arkadaşlar konu hakkında yorum yapsınlar. Son zamanlar kullanıcıların hızlarında altyapı yetersizliğinden dolayı çaktırmadan akıllarınca kırpma yapıyorlar. Teknik bilgim yeterli olmamakla birlikte, bilginiz dahilinde olmadan sinyal değeri düşük bir port ile santral tarafında değiştirme de yapılmış olabilir. Yapmadıkları şey değil...

hocam söküp takmak derken biraz zorladım, kablonun ucunda bi sorun mu yarattım acaba. diğer dedikleriniz de olabilir, burada çözüm bulamazsam ttnet'i arayacağım
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: fahri1156

şimdi ne kadar oldu max hız?

valla düzeltmeye çalışırken daha çok yamulttum, şimdi hepten gitti internet :D yarın yenisini taktıracağım bir bilgisayarcıdan, mobil interneti kullanıyorum şu an
    |
    |
1
Reklamlar
haberler
Bey Azura
üniversite
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.