Şimdi Ara

Max. 750 YTL Dijital Video Kamera Önerisi !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

650-700 YTL Civarlarında bir dijital video kamera almayı düşünüyoruz ancak bu konuda pek fikir sahibi dğeilim açıkcası, daha önce de dijital video kamera ile alakam olmadı çünkü. Hep dijital foto. makinesi vs. kullandık

Günlük video çekimi için vs kullanılacak, yani çok da profesyonel olmamalı ama kalitesi tatminkar ve kullanımı kolay olmalı .

Dijital kayıt olsun istiyoruz tabiki ancak kayıt ortamı DVD mi, HD mi olacak bu yönde henüz bilgi yetersizliğinden netleştiremedim.

Konunun Usta' larından tavsiyeler bekliyorum

İyi Forumlar

• Merhaba arkadaşım , bu konunun ustaları sanıyorum artık buralara pek uğramıyor , zira benim konumda uzun süredir yanıtsız...

Bu konuda bende yeni olduğum için , internetteki review sitelerindeki incelemelere bakarak aradığın ürünü bulabilirsin demekten başka birşey gelmiyor elimden.

http://vimeo.com adresinden Sanyo xacti hd1a modelinin çekimlerine bir göz at istersen , bana kaliteli gibi gözüktü ayrıca en maksimum 500ytlye bulabileceğin bir kamera + hd çekim yapması ve sd card kullanması da avantaj
  • nereye gitmiş peki bu ustalar?

benim sorum da Negative'in sorusu ile aynı:
    her 3 cümlede söyledikelirinin tıpatıp aynısı, tek fark 600-650 arası bütçe için olursa daha iyi olur..
  • marka olarak sony'i tavsiye ederim CCD 800KP Serileri güzel fiyatıda uygun
  • Sony'nin birkaç modeline baktım.. iyi özelliklerde olanları biraz pahalı..
    Aynı fiyatlara Samsung ve Sanyo'nun HD kayıt yapabilen kameralarını görünce bu defa HD olsa daha iyi diye düşünmeye başladım. Kendime almayacağım için daha da kararsızım.

6 ay - 1 yıl içerisinde LCD tv almayı düşünen biri için sizce HD olması daha iyi bir karar mı?

Sanyo VPC-HD700 ve Samsung VP-HMX10 modelleri nasıl sizce? (ikisi de flash bellek üzerine kayıt yapıyor)

Kaydedilen görüntüler ilk etapta 20'' lcd monitörü olan bir bilgisayarda ve normal dvd/divx player ile crt tv'de izlenecek, gerekirse 4.7'lik dvdlerde saklanacak, belki 1 yıl içinde lcd tv'de izlenecek. Bilgisayarla çok içli dışlı olmayan biri bunun üstesinden gelebilir mi? Aktarma, izleme, convert işlemleri uğraştırıcı mı olur?

Tavsiyelerinizi bekliyorum..
  • Arkadaşlar,

1. Yukardaki mesajımdaki 2 model hakkında fikri olan var mı?

2. HD kamera alırsak görüntü aktarma ve saklamada çok zorluk çeker miyiz? BU durumda HD olmayan DVD'ye kayıt yapan bir kamera (Mesela Sony DCR DVD-115 gibi bişey) alacağım..

Çok acil cevaplarınızı bekliyorum..
  • Tek kelimeyle bunu kaçırma derim; SONY DCR-DVD510E DVD VİDEO KAMERA + SONY ÇANTA

Şuan kampanya yapmışlar hepsi burada ile aralarında 600YTL fiyat farkı var.

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=3928
  • Tavsiye için teşekkürler, çok uygun görünüyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: atakatas

Tavsiye için teşekkürler, çok uygun görünüyor

Rica ederim.
  • Siparişi verdim, kargoda şuan, gelsin de görelim bakalım..
  • Bu fiyatlara gitti gidiyordan hd kamera alabiliyorsun rahatlıkla :) ben sony aldım hd olarak ve görüntü kalitesi de mükemmel hatta deneme görüntülerini foruma verdim... gitti gidiyordan hd almanızı tavsiye ederim. Ama şöyle bir derdiniz olucaktır hd görüntüleri saklamanız tabiki biraz zahmetli :)
  • dvd yerine hd almanı tavsiye ederim bende. özellikle de anı çekeceksen medyaya para vermek pek avantajlı değil.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.