Şimdi Ara

max 700 TL ye hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar; daha önce gerek mesaj yoluyla gerekse konuya yazarak uygun bütçeyle alabileceğimin en iyisini almak için bir kaç kişiyi rahatsız etmiştim. Özellikle @zanzi7575 çok yardımcı oldu ve o zaman daha düşük olan 500 liralık bütçemle edifier r1280 modeline yada ikinci el s530d modeline yönlendirmişti. Çok bilmediğim bir konu olduğu için ikinci elden gözüm korktuğumdan dolayı erteledim. Buradan kendisine çok teşekkür ederim tekrardan. Bütçeme 200 lira daha koyarak 700 liraya çıkarınca tekrar sorma gereği duydum. Kullanacağım odaların alanları 15-25 metre kare arasında. %90 müzik için kullanılacak ve öyle deliler gibi bass vursun kapı pencere inlesin gibi değilde doyurucu yerinde olsun. kablosuz bağlantı olması da benim için önemli. Tüm bu çerçeve de bir kaç ürün buldum. Ürünler kategori olarak birbirinden farklı olabilir buda konuya ne kadar hakim olduğumun göstergesi olabilir.

Edifier 1800bt
    Ürün 170 euro ama ödeme ekranına gelince 142 euro oluyor.Yanlış bilmiyorsam benim cebimden 640 lira çıkacak.
    max 700 TL ye hangisi?https://www.amazon.de/Edifier-R1800BT-Bluetooth-Regal-Lautsprecher-Infrarot-Fernbedienung/dp/B0168V0MR0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1510140650&sr=8-1&keywords=edifier+r1800bt

Harman Kardon soundstick III
    Ürün 189 euro ama ödeme ekranına gelince 160 euro oluyor. Yanlış Bilmiyorsam benim cebimden 720 lira çıkacak.
    max 700 TL ye hangisi?https://www.amazon.de/gp/product/B00EC288K6/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Onkyo CS-265 (w)
    Ürün 179 euro ama ödeme ekranına gelince 152 euro oluyor. Yanlış Bilmiyorsam benim cebimden 684 lira çıkacak.Aynı ürünün siyahı var oda 645 liraya denk geliyor.
    Bir çok yerde önerilerde karşıma çıktı.
    max 700 TL ye hangisi?https://www.amazon.de/gp/product/B00O8LANLI/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Sony CMT-SBT100B
    Ürün 186 euro ama ödeme ekranına gelince 157 euro oluyor. Yanlış Bilmiyorsam benim cebimden 705 lira çıkacak.
    Birçok yerde önerilenlerde karşıma çıktı ama bir kaç yerde de hakkında olumsuz yorumlar gördüm. Sanırım trim sesi benzeri bir sıkıntı gibi yanlışta anlamış olabilirim.
    max 700 TL ye hangisi?https://www.amazon.de/gp/product/B00BWFRTWO/ref=ox_sc_sfl_title_4?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Harman Kardon Onyx Studio 3 60W
    Ürün 125 euro ama ödeme ekranına gelince 105 euro oluyor.Yanlış Bilmiyorsam benim cebimden 477 lira çıkacak.
    max 700 TL ye hangisi?https://www.amazon.de/gp/product/B01N64ZVKF/ref=ox_sc_sfl_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

Biliyorum birbirleriyle çokta alakalı olmayan ürünler mevcut. Tüm bu şartlar altında sizce hangisi veya "dur bak şu ürün daha iyi olur senin için" gibi öneriler bekliyorum. Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senmahmut -- 8 Kasım 2017; 15:36:40 >

• Merhaba,700 tlye edifier s730d bulunur bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Psikon P kullanıcısına yanıt
    Öncelikle tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. Sanırım ikinci el olarak tavsiye ediyorsunuz. Bu sistem işinden çok iyi anlamadığım vede alacağım ürünün hor kullanılıp kullanılmadığını kestiremeyeceğim için ikinci el olarak düşünmüyorum. Çünkü olur da bir sıkıntı çıkarsa ben onu o sıkıntısını gizleyerek başkasına satamam, kaybettiğim parayla ve pişmanlıkla kalırım. Fakat ikinci el almanın ne kadar mantıklı olduğunun farkında olsam da geri durduğum bir konu. Tekrardan teşekkür ederim.
  • Yardım lütfen?
  • Aralarında önce Onkyo bakardım sanıyorum, sonrasında Edifier... Geri kalan tırı vırı geldi biraz.

Türkiye' de bulunursa o paralara Microlab Solo 7 veya 6 tercih edebilirsiniz.
  • solo 6-7 bass ve mid seslerde boğuk kendim notebook da mac + omni ses kartı tecrübem var. Bu bütçe tam 100-150 liraya smsl sa36pro almalık bütçe yanına da bookshelf olayı bitirin.
  • Tavsiyleriniz için teşekkür ederim. Sanırım Microlab solo nun çok karakteristik sesi var, seven çok seviyor sevmyen hiç sevmiyor.

Esasında benimde geliştirilebilir bir sistem alma arzum var sonrasında bass eklerim, elimde olan 6-7 tane plağı değerlendirmek için pikap eklerim falan ama bütçe dolayısıyla çok girmedim.

Söylediğiniz amfiyi 100-150 lira bandında hiç bir yerde göremedim. Amazon.comdan 44 €+ kargo var Amazon.de ise hiç yok. Sahibinden.com dan da denk gelmedim ki ikinci el en çekindiğim şey.

Eğer ki 50€ bandında söz konusu amfiyi bulursam hangi hoplarla kombinlememi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senmahmut -- 12 Kasım 2017; 18:56:27 >
  • senmahmut S kullanıcısına yanıt
    Heco victa 202 mesela düşerse ikincel deneyip almanızda sıkıntı olmaz. Siz amfiyi önce bir alın ben size pm den yardımcı olurum raf tipi hop bulmak için linkler atarım.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Heco 202 nin 100w lık 65 wlık modelleri var. Tavsiye ettiğiniz amfi ise amazon.com daki 45wlık idi. Bunlar birbirine uyumlu mu yoksa ben yanlış modellere mi bakıyorum?

Heco victa 202 küçük hoparlördür sıkıntı çıkarmaz trioart amfi ile. Bulursak 90db olan castle knight da alınabilir yada ufak 3010 q acoustics gibi raf tipiler ama ikinciele düşmeleri lazım. 150 liraya sa36pro çok düştü sahibindene. Sahibinden de böyle smsl yada lepia a2020 gibi amfiler kovalayın forunda konusu vardı bir bakının.

elimde heco 202 mevcut kutusunda duruyor sinema için almıştım kullanmadım isteyen pm den ulaşsın
  • Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Baya bi koşturmaca olacak o zaman. Peki yukardakilerden birisinden yada bu bütçede alınacak bir mini/micro hifi sistemlerden çok daha iyi bir ses elde etme şansım var mı? Yoksa geliştirmeye ilerlemeye açık oluşu mu daha tercih edilesi olacak? Kusura bakmayın anlamadığım için soruyorum.
    Daha detaylı doğru yakın ses alırsınız kesinlikle. İleride de gerek dac ekleyerek yada bookshelf i yükselterek sesde kalite artışı sağlayabilirsiniz. Bazen smsl sa50 de düştüğü oluyor. Onuda listeye ekleyip günlük olarak ilanları takip edin derim.

• Selam kardeşim.tesadüf gördüm mesajını.ne aldın şuan ne kullanıyorsun.ben micro kolleksynuma sony cmt-g1bip ekledim.çok şahane cihaz.sende cmt serilerine bakmışsın galiba amazonda bulursan tavsiye ederim

max 700 TL ye hangisi?

max 700 TL ye hangisi?

max 700 TL ye hangisi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.