Şimdi Ara

max 45.000 TL çocuklu aileye araç tavsiyesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
0
Favori
1.907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben Bütçenize uygun olduğunu düşündüğüm için cruze diyorum. Bütçenizi 5 bin TL kadar zorlayabiliseniz 2008 toyota yada focus ta olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jetta, corolla

• yiğit_kemal kullanıcısına yanıt
    mesajınızdan anladığım kadarıyla lpg şart :)

istanbul koşullarında özellikle kışın çocukla mecburi istikamet avmler olunca lpg beni zorlar gibi geliyor. sizin de fikrinizi alabilir miyim?
    benzinde tüketimi nasıl acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

"ölü fiyata alıp cenaze fiyata satmak" tabiriniz süperdi, gece gece sesli güldüm :D

araç benim de hoşuma giden bir kasaya sahip fakat fitresiz arattığımda bile 41 adet çıkıyor malum sitede, fiyat skalası biraz yukarıda kalıyor, bahsettiğiniz gibi fiyat kırdırmak gerekli gözüküyor.
    45000tl, 110000km ve 2010+ eklediğimde ise hiç sonuç gelmiyor.

bunun haricinde bir tavsiyeniz var mıdır?

Düz vites ve sunroof+camtavan olmayanlar da katılırsa belki daha uygun bulunur. ilan sayısına göre çevremde çok görüyorum aslında. Ancak sahipleri genelde binici. 2 yıl önce bende de vardı. Sık sık ilanlarına bakarım. Sanırım çoğu sahibi benim yaptığım gibi, zamanı geldiğinde takasa verip yeni araç alırlar. Malum; firmalar bazen piyasa fiyatına ya da üstünde bir rakam verebiliyorlar. Kendi araçlarını satmaları için mecbur kalabiliyorlar.

Bu arada Kia Cerato 1.6 GSL benzinli cvt otomatik de önerebilirim. Bildiğim ve kullandığım bir araç kendisi, üstelik de sedan. Uzun yolda 6, şehir içinde 9 l. yakıyordu. Tüpe de uyumlu ama aile, bebek diyorsunuz. Ben tüpü önermemiş olayım. Hakkınızda hayırlısı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orhan Hoca -- 29 Ocak 2018; 23:50:14 >

• Hocam karar sizin ama 45 bin TL Ye alacağınız 2010 jetta yada corolla muhtemelen pert yada en az 200 bin km de olur. Bu bütçeye göre ya modeli dusureceksiniz yada km yi arttiracaksiniz. Ne yazık ki durum bu. Fiyatlar çooook arttı.

• Benzinli atmosferik 10 lt nin altında yakma. Hele ki söz konusu cruze ise benzini resmen iciyor....

• quote:

Orijinalden alıntı: sazan84

aslında haklısınız, bir enişte olarak bana en çok yakışacak olan doblo olacaktır ama yaş 34, biraz da 40 yaş üstü arabası olarak görüyorum doblu ve fiorino tarzı araçları.
    kamyonet fikri ise bana çok uzak geldi, yine de teşekkür ederim.

bunların haricinde başka tavsiyeniz var mıdır?

ayrıca, şu sorumla ilgili de fikrinizi almak isterim;
    3) yakıt tüketimi nedeniyle dizele nedense daha yakınım, hayatımda hiç dizel araç kullanmadım, 150.000km yi geçtikten sonra satışta zorlar ve bakım masrafları artar diye duyuyorum, aslı var mıdır? alacağım aracın dizel mi yoksa benzinli mi olmasını önerirsiniz

90 bin km de dizel otomatik kamyonet sahibiyim

yeni aldim. 90 bin bakimini yetkili serviste yaptirdim. ssangyong. agir bakim olarak geciyor 90 bin km. 600 tl tuttu. tabi kizdirma bujileri bitmis. 4 kizdirma bujisi 500 tl tuttu. tabi bunlar yetkili servis fiyatlari.

42 binde de dizel otomatik a180 sahibiyim. 30 bin bakimi 1500 tuttu. 45 bin bakimi da o kadar tutar. mb yetkuli servisteki herkes 90 bin bakimi cok pahali 90 bine gelmeden elden cikar diyor

simdi sunlari soyliyeyim. kamyoneti arastirirken ticari kullanildigi icin 400 bin 500 binde kamyonetler vardi. aldigim kamyonetten 4 5 bin daha ucuzdu. cunku kamyonetler ticari hedeflerle uretildigi icin 200 300 bin km araclara 0 dan farksiz muamelesi cekiyorlar. haklilar da. 200 bin km lik kamyonetlerin benim aldigimdan ic deformasyonu haric kondisyon ve cekis konusunda bir farki yoktu.

yani sunlari soyliyeyim.

servis ucreti arabaya gore degisiyor. mb alirsan oyle kamyonet alirsan boyle fiyat.

ticari onerdim cunku 150 binde vs satma konusunda endiseleriniz var. ticari alirsaniz km derdiniz olmaz. caniniz isteyince satarsiniz.

ticarilerde triger zincir genelde 1milyon km de degisiyor. ve arac gibi rutin bakimlarda yuksek fiyat cikarmiyor.

binek araclar masraf acabiliyor.

ticari tipi araclarda on takim arka takim guclu. 500 kg 800 kg yuk tasiyacak sekilde yapiliyor. aman kaldirima ciktim aman yol bozuk endiseleriniz olmuyor.

karar sizin. su anda 45 bine 2010 model celyssr almak veya 2017 model 30 binde fiorino almak sizin seciminiz. unutmayin 2010 yili dediginiz 8 sene oncesi.

• Modeli yuksek

1.5 dizel tasarruflu guclu motor

Bagaj hb olmasina ragmen genis cocuk arabasi sigar

Yedek parca dunya kadar var

Ustasi bol

Ikinci eli iyi

Bulabileceginiz en iyi dacia sandero stepway alin derim.

• OPEL ZAFİRA

• O zaman linea

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • sazan84 S kullanıcısına yanıt
    Yıllık ortalama 10 bin km'nin üzerinde yol yapıyorum diyorsanız dizel bakmak mantıklı olur,ama yetkili servis bakımlı bulmak gerekir dizel aracda hile çok olduğu için ilk sahibi ve yetkili servis bakımlı bulmanız gerekir.Bu arada Hundai için bsey diyemem ama Kia için gerçekten donanım ve malzeme kalitesi bakımından oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim Opelden Kiaya geçmiş biri olarak!!

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkürler,

jetta yı ben de çok istiyorum ama benim limitlerimin üzerinde kalıyor. limit dahilinde gelen istanbul içi 3 araç var, tümünde 10bin tl üzeri hasar kaydı var.

corolla için limitlerin içerisinde 2010-2011 model 1.33 comfort donanım geliyor, 1.33 motorun performansı hk görüşleriniz nelerdir?
    comfort donanımı tavsiye eder misiniz?
  • Kaygerya kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkür ederim.

fiorino sıfır olarak bile fiyatları çok iyi, en düşük paket 1.4 benzinli 45bin tl ye alınabiliyor.

ama araştırdığım kadarıyla;

konforu düşük ve yakıt tüketimi yüksek,
    ticari araç sayıldığı için her yıl muayeneye girmesi gerek,
    normal araca göre hız limitleri düşük,
    ayrıca boğaziçi köprüsünden geçiş yapamıyor

doğru mudur?
  • cesur_0342 kullanıcısına yanıt
    yanıtınız için teşekkürler.

yanlış görmediysem bagaj 315lt, çocuk arabasından başka birşey koymak zor olabilir gibime geliyor, özellikle uzun yolda çok zorlayacak gibi.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    sw araçlara uzağım, sedan bakıyorum, yine de teşekkürler.
  • besttrr kullanıcısına yanıt
    ilk mesajda 1.4 altı motor düşünmediğimi,
    301 ve celysee düşünmediğimiz yazmıştım,

yine de teşekkürler.
  • rehberr kullanıcısına yanıt
    çok güzel araç fakat maalesef bütçemi aşıyor,
    istanbul içinde 110bin km altı, 2010 model ve üstü 74bin tlden başlıyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.