Şimdi Ara

Max. 2000-2500tl bütçe ile notebook tavsiye edebilir misiniz ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
248
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Benim max. 2000-2500 civarı bütçem var bana notebook önerebilir misiniz? Genelde derslerim için kullanmayı düşünüyorum belki içine oyun da yükleyebilirim bu oyun gta5 tarzı ağır bir oyun da olabilir. Tıp okuyorum beni en az 6 yıl rahat götürmeli. Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.ebrarbilgisayar.com/asus-x550jx-xx171d-gtx-950m-notebook-pmu347141

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chaveez -- 29 Ekim 2015; 23:09:29 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Seni 6 yıl götürecek cihaz yok . 2500 e aldığın laptopla 1 2 sene oyun oynayabilirsin. Yani gta 6 uzak bir örnek ama varsayalım 2 sene sonra çıktı oynayamazsın hatta bu sene çıkacakların cogunuda oynayamazsı kardeşim.Ailenin yanında kalıyorsan sağlam bir masaüstü yap 2500 e yada 4bin e yakın fiyat verip iddialı bir şey al yoksa yeni oyunları oynayamazsın 6 sene kullanamazsın

• Yok yanı tabii ki bu teknoloji hızıyla 6 yıl sonra çıkacak oyunlara yetişmek mümkün değil. Şimdilik mesela gta5 gibi bir oyunu iyi performans ile oynatsın yeterli. Arkadaşlar 4gb ramli PC'ler tavsiye etmişler ama bende 2500 veripte 4gb ramli bir pc almak istemiyorum açıkcası.

• Ret Kid kullanıcısına yanıt
    ram 8gb olursa iyi olur. Ekran kartı minumum 2gb vram li gtx860m olursa iyi olur.Alabilirsen 3gb vram li gtx970 daha iyi olur. Gta 5 oynamak basit 740m bile oynatır hatta hd6100 bile oynatır ama the witcher 3 dediğinde , gta 5 yüksek ayarlarda oynayacağım dediğinde 740m değil 850m bile geride kalabilir. x4x ile x5x arasındaki farkı biliyorsundur.Ac serisinin yeni oyunu muhtemelen min 950m isteyecektir , yeni call of vs gibi oyunları 750m üstü oynatır ama sonuçta low da oynamak hoş olmaz ve bu sene low da oynarsan seneye elinde kalır. Gta 5 de kaplama ayarını normal yap kalanların hepsini ultra yap 40 fps veriyor kaplamayı yüksek yap kalanların hepsini normal yap 30 fps alırsın. Gta 5 pc de bi garip.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ret Kid

Benim max. 2000-2500 civarı bütçem var bana notebook önerebilir misiniz? Genelde derslerim için kullanmayı düşünüyorum belki içine oyun da yükleyebilirim bu oyun gta5 tarzı ağır bir oyun da olabilir. Tıp okuyorum beni en az 6 yıl rahat götürmeli. Şimdiden teşekkürler.

http://www.sadecenotebook.com/asus-x550jx-xx171d-pmu400805
  • Ret Kid kullanıcısına yanıt
    hocam iyi güzel diyorsunda dolar kuru malumunuz. önerdiğim bilgisayarın o fiyat aralığında donanım olarak alternatifi yok zaten. ayrıca ram kolay upgrade edilebilen bir parça olduğundan en önemsiz parça bence bir laptopta. en önemli parçalar işlemci ve ekran kartı bana sorarsanız. eğer çok güclü makinalar istiyorsanız bütçeyi 3500 e çıkarın ve monsterlara bakın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lenovo z5070 i5 işlemcili olana bakıyordum pc bana çok iyi geldi ama şubat'ta 1699 iken şu an 2599 . Yani ben de 900tl fazla vermeyi kendime sindiremiyorum açıkçası. Siyasi belirsizlikler gerçekten piyasayı mahvetti. 1 kasım sonrasını beklesem belki daha kötü bir senaryo çıkacak karşıma onu da bilemiyorum şu an pc alıp almama konusunda harbi kararsızım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.