Şimdi Ara

mavişim için yardım edin lütfen cevap verin arkadaşlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kuşumuz maviş 2 yıldır bizimle fakat 2 yıldır ilk kez böyle görüyorum onu halsiz ve gözlerini kapatıp uyuyor sürekli dışkısı koyu yeşil renkli ve yaparken zorlanıyor sabahın köründe öten hayvan şu 2 gündür hiç konuşmuyor bugun dune gore daha iyi oldu konusuyor yemek yeyip su da iciyor alığımız Kuscu babamın arkadaşı oluyo ona götürdük biraz yeşillik verin demiş çok yağ bağlamış kuşu demiş iyi bakılmış demiş gözüm gibi bakarım ona ama veterinere götürmeyin demiş sizce goturmelimiyiz ne yapalım lütfen yardım edin çok Uzuluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahim.289 -- 19 Mart 2017; 22:30:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• mavişim için yardım edin lütfen cevap verin arkadaşlar

• Maşallah kuş çok diri duruyor sen benimkini görsen ölmüş gömeni yok dersin. Panik yapmayın gayet sağlıklı duruyor

• Normalde neşeli olan kuşunuz gün içinde sürekli olarak kafesinde pinekliyor mu ? Resme göre yorum yapmam gerekirse kuşunuz kabardığından mı öyle geldi bilmiyorum ama sanki gerçekten biraz şişmiş gibi kuşu kafesinde mi besliyorsunuz, uçuruyor musunuz ? Hangi marka yem kullanıyorsunuz ? Dışkıya gelecek olursak koyu yeşil dışkı bildiğim kadarıyla fazla yem tüketen kuşlarda olur. Dışkının resminide atabilir misiniz ?
  • mutsuzdur tek başına ise . yeşillik veriyorsan sağlıklıdır kuşlar tabi hapishane hayatı yaşatmayın
  • nevertouchme kullanıcısına yanıt
    Normalde kafesin kapağını açtığımız da içinde durmazdı kendi çıkardı şu birkaç gündür kafesin içinde uyukluyor sürekli biz birkaç kez dışarıya aldık ama o halde de dışarıda uyukladı gündüz evde kimse olmadığı için aksamlari vakit bulunca saliyoruz uçurmak konusunda ama bu aralar nerdeyse hiç salmamistik yem konusunda bizim burada ki yemcimizNormalde kafesin kapağını açtığımız da içinde durmazdı kendi çıkardı şu birkaç gündür kafesin içinde uyukluyor sürekli biz birkaç kez dışarıya aldık ama o halde de dışarıda uyukladı gündüz evde kimse olmadığı için aksamlari vakit bulunca saliyoruz uçurmak konusunda ama bu aralar nerdeyse hiç salmamistik yem konusunda bizim burada ki yemcimiz den yada petshop var oradan alıyoruz yemini dışkı si dün katı ve koyu yeşildi biraz Kıvırcık yeyince sulu bir hal aldı ama düne göre bugün çok daha iyi inşallah iyi olur kötü birsey olacak diye korkuyorum veterinere götürme konusunda ne diyorsunuz?

• adsızdoktor A kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz inşallah bir şey yoktur o kadar da neşeli bir hayvan ki anlatamam saydığı kelimeler olsun taklitleri çok üzüldüm cidden

Bakın bu dünkü çekilmiş resmi kafesinde bu şekilde duruyordu ve 2. Resimdeki hali benim dikkatimi çekti sürekli böyle yapıyordu dün

• Umarim öyledir Teşekkürler

• ibrahim.289 İ kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle ama kesinlikle açık yem kullanmayın, markalı yemler kullanın. Önerdiğim markalar Versele Laga veya Vitacraft, yerli markalardanda uzak durun. Yeşilliğide çok fazla vermeyin, 2 3 günde bir yesin çok fazla tüketir ise kuşta ishal yapması normal. Son olarakta kuşunuz hareketli ve oyuncu ise telaşlanacak bir durum yok. Kuşunuz tüy değişim döneminde olabilir. Tüy döküyor mu ? Eğer öyle ise tüy dökümü dönemlerinde halsizlik çok normal.
  • Suyun berraklığından anladığım kadarıyla vitaminde kullanmıyorsunuz. Eğer kuşunuzun düzenli olarak meyve sebze yeme alışkanlığı yoksa vitamin kullanın.
    Bu önerdiğiniz markali yemler pet shoplarda bulunuyordur değil mi? Evet vitamini hemen yarın alacağım tüyleri çok fazla dökülmuyor Teşekkürler cevap için

• gün içinde benimkilerde uyuyor tabi dışarda uyuyorlar içerde değil yorgunluktan. seninki kaç yaşında bir eş istiyor olabilir tek başıan uyumayıpta ne yapsın. birde çalışıyorsunuz galiba %50 zamanının tek başına. bir eş almaya bakın
  • Ağustos ta 2 yaşında olacak

• daha küçük böyle olmaması gerekli mutlu edin kuşu eş filan sebze meyvesini eksik etmeyin
  • Evin dış kapısı bile açıldığında nasil oterdi mahallenin başından duyulurdu sesi ben onünlü konuştuğumda bana cevap verirdi sürekli ikimizin ıslığı var mesela yüzden hiç mutsuzlukla ilgili olucagini düşunmedim hasta olabileceğini düşündüm

• kuşlar büyüyor. nasıl insanlar evleniyora kuşlarda bir eş istiyor. zaten şu eş almayanlarıda gıcık oluyorum. kuşun iyilerini istiyorlar alın bir eş maliyeti düşük masrafı yok 2 kuş takılsınlar. ilgilenmene gerek kalmaz mutlu mesut yaşasınlar. tek başına kuş bakmak hapsihane hayatı yaşatmak kuş için eziyet. doğada bunlar sürü halindeler.
  • Evet anlıyorum teşekkürler cevabınız için bunu tekrar düşüneceği yanlız kalmaması için

• ibrahim.289 İ kullanıcısına yanıt
    Vitakraft hemen hemen her petshopta bulunur. Versele laga yi bulmak biraz daha zordur.

Teşekkürler yarın onuda alacağım

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.