DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
MAVİDENİZLER BRC İÇ ANADOLU BÖLGE 2A ANKARA MERKEZ SERVİS ''LDI-TSI-FSI-P&D'' MONTAJ RESİMLERİ
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.508
Cevap
20
Favori
85.683
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> LPG Dönüşümü >> MAVİDENİZLER BRC İÇ ANADOLU BÖLGE 2A ANKARA MERKEZ SERVİS ''LDI-TSI-FSI-P&D'' MONTAJ RESİMLERİ
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1343 Mesaj
      16 Mart 2017 17:29:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: 2A MAVİDENİZLER

Alıntıları Göster

İiyi günler @41gokhan41,
      aracınıza brc sequent 32 turbo kit dönüşümü yapılacak olup,montaj fiyatı 2.300/12 taksittir.dolum ucunun benzin depokapagının içine yapabilmemiz için bölgeyi görmemiz gerekiyor,zira iki adet dolum ucu mevcut uygun olursa herikisinden birinin montajını yaparız iyi çalışmalar

.
      |
      |

• Binbaşı
      1628 Mesaj
      17 Mart 2017 21:39:09
      İstanbul'da hangi yetkili serviste taktırmalıyız,var mı önerisi olan arkadaşlar?

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

VW GOLF
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      18 Mart 2017 09:10:33 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: peacer

İstanbul'da hangi yetkili serviste taktırmalıyız,var mı önerisi olan arkadaşlar?

günaydın ayar otogaz taner usta bir numara

• Teğmen
      227 Mesaj
      18 Mart 2017 10:02:46

hocam hayırlı işler. siz montajlarınızda devir sinyalini nereden alıyorsunuz? bende 2004 model lada vega 1.5 16 v araç var. aracımda hiç sorun yok atiker takılı çok da uyumlu fakat her sene bi bobin değişiyorum. sizce ne yapmalıyım? tavsiye ve fikirleriniz benim için çok önemli.
      |
      |
      Bahsedilenler: 2A MAVİDENİZLER

ZORU HEMEN BAŞARIRIZ, İMKANSIZ BİRAZ ZAMAN ALIR.
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      18 Mart 2017 10:43:07 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: anaconda41

hocam hayırlı işler. siz montajlarınızda devir sinyalini nereden alıyorsunuz? bende 2004 model lada vega 1.5 16 v araç var. aracımda hiç sorun yok atiker takılı çok da uyumlu fakat her sene bi bobin değişiyorum. sizce ne yapmalıyım? tavsiye ve fikirleriniz benim için çok önemli.

hocam özelden yazdım

• Teğmen
      227 Mesaj
      18 Mart 2017 11:35:05
      quote:

Alıntıları Göster

hocam özelden yazdım

çok teşekkür ederim.
      |
      |

ZORU HEMEN BAŞARIRIZ, İMKANSIZ BİRAZ ZAMAN ALIR.
    • Binbaşı
      1628 Mesaj
      18 Mart 2017 12:59:21

Çok teşekkür ederim ustacım.
      |
      |
      2A MAVİDENİZLER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

VW GOLF
    • Binbaşı
      1628 Mesaj
      18 Mart 2017 13:34:12

Şimdi ufak bir araaştırma yaptım,2. servisleri beylikdüzünde,evime çok yakın,Taner usta burada değil ama bu şube ile igili bilgin var mı hocam?İsmi Beylik Otogaz..
      |
      |
      2A MAVİDENİZLER kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

VW GOLF
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      18 Mart 2017 15:54:29 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: peacer

Şimdi ufak bir araaştırma yaptım,2. servisleri beylikdüzünde,evime çok yakın,Taner usta burada değil ama bu şube ile igili bilgin var mı hocam?İsmi Beylik Otogaz..

taner ustamın kontrolunde olduktan sonra sorun yaşamasınız
      |
      |

• Yüzbaşı
      425 Mesaj
      23 Mart 2017 22:37:16
      Ustam LPG regulatorumun değişmesi gerektiğini söyledi gaz sizdiriyor muş regülatör değişince muayeneye girmek gerekirmi. Üzerinde seri no oluyomus.

HYUNDAİ GETZ 1.3 GLS - 2004 MODEL BENZİN / LPG
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      24 Mart 2017 18:42:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cihanabana

Ustam LPG regulatorumun değişmesi gerektiğini söyledi gaz sizdiriyor muş regülatör değişince muayeneye girmek gerekirmi. Üzerinde seri no oluyomus.

merhaba mmo kayıtlarında eski regulatör numarası oldugundan yenisi takılınca o numaranın kayıtlara girmesi gerekecektir dolayısyla sızdırmalık raporunun alınması gerekiyor,bu rapor süreli oldugundan tuvturk ten araç muayineside yaptırmanınz gerekiyor,ancak tüm bu resmi işlemleri regulatör degişse bile tadilat projenizi muayine tarihinde alarak yaptırabilirsiniz,böylece muayine sürenizi kısaltmamış olursunuz iyi akşamlar

• Yüzbaşı
      425 Mesaj
      24 Mart 2017 20:56:39
      quote:

Alıntıları Göster

merhaba mmo kayıtlarında eski regulatör numarası oldugundan yenisi takılınca o numaranın kayıtlara girmesi gerekecektir dolayısyla sızdırmalık raporunun alınması gerekiyor,bu rapor süreli oldugundan tuvturk ten araç muayineside yaptırmanınz gerekiyor,ancak tüm bu resmi işlemleri regulatör degişse bile tadilat projenizi muayine tarihinde alarak yaptırabilirsiniz,böylece muayine sürenizi kısaltmamış olursunuz iyi akşamlar

İlginize tesekkur ederim, kolay gelsin.

HYUNDAİ GETZ 1.3 GLS - 2004 MODEL BENZİN / LPG
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      28 Mart 2017 08:59:48 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: cihanabana

Alıntıları Göster

İlginize tesekkur ederim, kolay gelsin.

biz teşekkür eder iyi günler dileriz.
      |
      |

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      29 Mart 2017 09:31:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: izin

Ucuncu BRC'li aracimi kullaniyorum ama bundan sonra BRC dusunmuyorum.

Zamaninda digerleri OBD'li kitler satarken, OBD sadece ariza isigi sondurur bizde zaten ariza isigi yanmiyor gerek yok dediniz inandim. My07 ve My11 taktirdim. Ama bugun Seq32'de OBDli sisteme gecmissiniz. Halbuki isin asli oyle degilmis. OBD'li sistem anlik olarak LFT, SFT duzenlemesi yapabiliyormus.

Neyse LPG ile biraz daha ilgilenir hale gelince, bir LPG kablosu alayim, seyir halinde map degerlerini kendim ayarlayayim dedim, son bir sene icinde servise gelen tum cihazlara yuklediginiz yazilimla my11'lere ve haliyle seq32'lere yeni yazilim guncellemesi yaparak yetkili servis disi yazilim kontrolunu engellemissiniz. Oradan da ellerim bos kaldi.

Isten anlamazken BRC'nin cok bi farki var gibi gelirdi ama aslinda yokmus. Tum markalar AEB ecu kullanip, geriye kalanini da kafasina gore serpistiriyormus. Kit MTM'nin Keihin enjektor disinda BRC'den farksiz olmasina ragmen uvey evlat muamelesi gormesi de bir pazarlama oyunuymus. Keske kanmasaydim zamaninda. Allah var kitin komponentleri saglam ama olur da bir ariza cikarsa, BRC'nin yedek parca fiyatlari evlerden irak.

Bundan sonra Atiker/AKL OBD Gold taktirip, enjektorleri de manifolda en yakin noktadan giris yapan tekli Romano enjektorlerden taktirmayi dusunuyorum. Gaz ayarlarimi hatta bakimimi bile kendim yapacagim, nitekim gaz kacak kontrol dedektoru bile aldim. Zamaninda 15 yasindaki cocuklarin sizin servisinizde filtre degisimi gibi basit bir islemde bile aracimin basina actigi isler ders olmustu zaten bana. Bu arada Romano'da aslinda adamlar gaz filtresine yer vermeyecek kadar enjektorlerine guveniyor hem de. BRC isten anlamayan insan iyi bir tercih ama bundan sonra ben dusunmeyecegim. Disi guzel, icine girdikce icinin boslugunu farkediyor insan.

sevgili izin kardeşim piyasadan edindiginiz yalan yanlış bilgilerle gecenin bir yarısı kendinize eziyet edip bu yazıyı yazmışsınız ne geregi vardı beni arasaydınız teknik net bilgi verebilirdim, amacınızın ne oldugu çok açık degil ama tercih de zaman da sizin,eger lpg işi yapmayı düşünüyorsanız size yardımcı olurum,ayrıca atiker bayiligi konusunda da referans olurum,onun için yazdıklarınızı kayde deger görmedigimden zamanı daha verimli işlere yani müşterilerime ayıracagım,ayrıca bir konuda yalan söylemişsiniz onuda belirtmeden geçemeyecegim sanayide son on yıldır onbeş yaşında çalışacak çırak bulunmuyor,bu çırak konusu benim degil tüm TÜRKİYE mizin sorunu hayırlı işler dilerim

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      30 Mart 2017 17:45:21 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: izin

Alıntıları Göster

Ne saçmalıyorsunuz siz, yalanla itham etmeler, LPG bayisi açtırmalar falan? Ticaret ahlağınızı bu şekilde açığa çıkarmasanız daha iyi olurdu. İnşaat mühendisiyim ben, LPG sektörüyle uzaktan yakından da alakam yok, olacağını da hiç sanmıyorum. Sadece aracıma LPG ile sorunsuz bir şekilde binmeye çalışıyorum hepsi bu.

Sayenizde de İngilizce dokümanlardan "LPG Installation Manual"lârı okumak durumuna geldim. Amacıma gelince, yaptığınız işi bir nebze olsun ortaya koyup, bundan sonra LPG taktırmak isteyen insanlara biraz olsun bilmedikleri şeyleri gösterebilmek. Yoksa sizden artık bir beklentim yok şahsen.

15 yaşa gelince, 15 olmaz biraz bıyığı çıkmış 18 yaşındaki çocuk olur. Çarpıtmayın. Filtre bakımlarını tecrübesiz ve eğitimsiz insanlara yaptırıyorsunuz. Bir defasında filtreyi değiştirirken aracın vakum hortumlarından birini çıkardınız, yana döne gidip aracın düzensiz çalışma sorununu çözebilmek için servise gittim. Sorun tespit edildi. Servisinizden çıkarken aldığım cevap ise "abi biz sadece filtre değiştirdik, bizimle ilgili bir sorun değil" idi. Diğer seferinde gaz kesici filtresi değişirken, gaz kesiciyi ve hortumlarını bozuk takmışsınız. Bir sene boyunca aracımı her stop edişte, tar tar tar tar bir şeyin bir şeye çarpma sesini duydum. Bu bakımdan hemen sonra bu şikayetle sizin servisinize geri geldiğimde yine cevap "abi biz sadece filtre değiştirdik, bizimle ilgili bir sorun değil" idi. Makine mühendisiniz de inceleyip, sorunu bulamadı. Bir sene sonra aracın bakımında ustama yakınırken o tespit etti de, kurtuldum o sesten.

Montajda enjektör railini gidip, bujilerin üstündeki ateşleme bobinlerinin üstüne takmışsınız. Her buji değişiminde LPG borularını eğip, büküp enjektör railini oynatmak durumda kaldım. O kadar bakıma geldim, aracım fakir karışımdan dolayı arıza lambası yaktı. (P0171 System Too Lean) Bir kere bile yol ayarı yapılmadı benim aracıma.

Neyse ben bunları yazıyorum. Bunları kendi iyiliğinize kullanıp, 18 yaşındaki eğitimsiz çıraklara iş yaptırmayı bırakır, montajı düzgün yapar ve ayarlara dikkat edersiniz umarım. BRC'nin parça kalitesine ve özellikle Japon araçlarının sorunsuzluğuna güvenerek, kalitesiz montaj da olsa nasıl olsa birkaç sene sıkıntı çıkmaz zihniyetinden kurtulmanız dileğiyle...

:) Ssaygılar ve işlerinizde başarılar dilerim
      |
      |

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      10 Nisan 2017 18:30:56 Konu Sahibi
      YOGUN TEMPO YA DEVAM

|
      |

• Teğmen
      118 Mesaj
      18 Nisan 2017 13:53:33
      Tam tarihi hatırlamıyorum, burada taktırdıktan sonra 1500 km yol yaptım. Herhangi bir sıkıntı ve problem yaşamadım. ( 2006 Corolla Terra )

Daha önce burada yaptıran kişilerden aldığım olumlu yorum doğrultusunda tercih ettim. Bir kere merdiven altı bir ortam değil, çalışma atölyeleri gayet güzel.

Sinan Bey ve ekibine teşekkür ederim
      |
      |

Türk olmak erdemdir.
    • Binbaşı
      1343 Mesaj
      19 Nisan 2017 11:56:20 Konu Sahibi
      teşekkür eder kazasız sürüşler dileriz sayın mitrovic
      |
      |

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      21 Nisan 2017 14:49:53 Konu Sahibi
      S-500 2010 385 HP

|
      |

• Binbaşı
      1343 Mesaj
      01 Mayıs 2017 17:42:18 Konu Sahibi
      2017 model yeni ford fıesta

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.