Şimdi Ara

Mavi prensesim terör estiriyor ???

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
8.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

arkadaşlar 100x40x30 luk akvaryum tankımda güzel bir ortam hazırladım ve 7 sarı 1 de mavi prenses besliyordum. cam fanustada 2 tane japon vardı 5-6 cm civarında bunların cinsleri aynı değil biliyorum ama yinede aynı akvaryuma koydum ilk sabah baktığımda japonlardan birinde hiç kuyruk kalmamış balık canlı ama suyun yüzünde yan duruyor yem atınca yiyor. Acaba tekrar fanusa alsam düzelir mi ??

Birde bu akvaryumda lepistes beslemek sakıncalı olur mu ??

• anlaşıldı.japon balığın biraz daha o tankta durursa yenilerek ölür hemen fanusa al japonlar saldırgan balık değillerdir cikletler saldırgan balıklardır ve piranha gibi diğer balık türlerini yerler.o tanka sakın lepistes alma lepisteslerde japonlar gibi cikletlerin yemeği olurlar.mavi prensesine gelirsek mavilerle sarılar aynı boyutta olduğu için mavi sarılara pek zarar veremez diye düşünüyorum ama yinede mavi prensesin dişiyse mavi erkek erkekse mavi dişi alarak bu durumdan kurtulabilirsin.
  • oy oy oy oy oy
    size şu şekilde cevap vereyim
    benim 7 tane aslanım 1 tane kaplanım var hepsi aynı kafeste bunların yanına 2 tane geyik koysam bişey olur mu ? ve birde bu kafese kuzu filan alsam nasıl olur ???? sanırım yeterli cevabı vermişimdir
    cichlid balıkları dişli balıklardır kendi yavrularını dahi yerler (zebra balığı hariç) iç güdüsel olarak aç olmasalar bile saldırırlar yani japonlar zaten gidici bırakın yesinler nasılsa ölecek fanusa alsanda
  • japonlardan biri zaten ölecek ancak diğeri sapasağlam yaşıyor bugün 5. gün ve sarı prenseslerle iyi kaynaştı hiç dokunmuyorlar japona bu akvaryuma 6 tanede mücevher ekledim şimdilik kavga gürültü yok ama mavi prenses önüne geleni kovalıyor vatozu bile rahatsız ediyor yav :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: rachadell

japonlardan biri zaten ölecek ancak diğeri sapasağlam yaşıyor bugün 5. gün ve sarı prenseslerle iyi kaynaştı hiç dokunmuyorlar japona bu akvaryuma 6 tanede mücevher ekledim şimdilik kavga gürültü yok ama mavi prenses önüne geleni kovalıyor vatozu bile rahatsız ediyor yav :))

6 gün dokunmadı diye 1 ay dokunmadı diye öyle devam edecek değil . kurtla kuzuyu aynı kafese atmak gibi bişey eninde sonunda o japon ölecek . ayrıca sarı prensesle japon kaynaşmaz sarı prenses etcil bir balıktır er geç onun yemegi olur. ayrıca mücevher dediginiz balık büyük ihtimalle green terör . oda gayet güzel göz oyucu bir et yiyen balıktır. bunu sizde tecrübe edeceksiniz he bi damızlık boya gelsinler değil 6 gün 6 saatte kemikleri bile kalmaz japonun çok ciddiyim benim 15 cm boyundaki vatozu yediler sadece kafatası kemigini buldum ve bunu 12 saatte yaptılar

• quote:

japonlardan biri zaten ölecek ancak diğeri sapasağlam yaşıyor bugün 5. gün ve sarı prenseslerle iyi kaynaştı hiç dokunmuyorlar japona bu akvaryuma 6 tanede mücevher ekledim şimdilik kavga gürültü yok ama mavi prenses önüne geleni kovalıyor vatozu bile rahatsız ediyor yav :))

dostum japonun boyu isterse cikletlerle aynı olsun japonun gücü ciklete yetmez illaki birgün yenilecektir beslemek istiyorsan hemen ayır senin bu kıyaslaman büyük beyaz köpekbalığıyla yunusu kıyaslaman gibi birşey.
  • arkadaşlar zaten birlikte yaşayamayacaklarını biliyorum ancak japonları koyacak başka yer yoktu bugün 1 tanede iceman ekledim akvaryuma 14 cm boyunda ve oldukça agresif bir balık mavi prenses bir köşede iceman bir köşede krallık kurdular bakalım bu akvaryumda daha neler olacak. Japonlardan bir tanesi artık yan dönmeye başladı ve sol gözünü resmen oymuşlar yazık ama canlı yem olacak yapacak bişey yok.
  • quote:

arkadaşlar zaten birlikte yaşayamayacaklarını biliyorum ancak japonları koyacak başka yer yoktu bugün 1 tanede iceman ekledim akvaryuma 14 cm boyunda ve oldukça agresif bir balık mavi prenses bir köşede iceman bir köşede krallık kurdular bakalım bu akvaryumda daha neler olacak. Japonlardan bir tanesi artık yan dönmeye başladı ve sol gözünü resmen oymuşlar yazık ama canlı yem olacak yapacak bişey yok.

akvaryum kaç cm ? o kadar çeşit balıga karşı en az 350-40 litre filan olması gerekiyor . green terör -ıceman-maviprenses-sarı prenses . green terörler tek başlarına zaten en az 300 litrede beslenmeli .
    http://www.akvaryum.com/aequidens_sp_''silversaum''_(green_terror)_tatlisur_4_5474.asp#b bu green terör çeşidinden birisi ve hepsi en az 200 ile 300 litrede beslenmeli .

balıklara eziyet çektirmeyin sonuçta onlarda canlı eger gerekli hacminiz yoksa amaç görsellik ise ve dayanıklı olmasını istiyorsanız karışık tetra türleri öneririm

• green terör değil benim balıklarım mücevher akvaryumdaki tüm balıklar çiklet türü o nedenle sadece japonlara vuruyorlar onların kaderi belli ama kendi aralarında kavga etmiyorlar ara sıra ufak kovalamacalar oluyor tabi.
    akvaryum 100x40x40ebatlarında mücevherlerden bir resim;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rachadell -- 9 Mayıs 2012; 2:17:10 >

• eziyet çektirme hayvanlara o akvaryuma japonda olmaz lepisteste olmaz,kaderleri belli diye öldürtme çıkar geri fanusa al japonlar dayanıklıdır kuyruğu az da olsa yaşar,
  • quote:

Orijinalden alıntı: DAMİR KARA

oy oy oy oy oy
    size şu şekilde cevap vereyim
    benim 7 tane aslanım 1 tane kaplanım var hepsi aynı kafeste bunların yanına 2 tane geyik koysam bişey olur mu ? ve birde bu kafese kuzu filan alsam nasıl olur ???? sanırım yeterli cevabı vermişimdir
    cichlid balıkları dişli balıklardır kendi yavrularını dahi yerler (zebra balığı hariç) iç güdüsel olarak aç olmasalar bile saldırırlar yani japonlar zaten gidici bırakın yesinler nasılsa ölecek fanusa alsanda

• Akvaryumum 250 litrelik bir tank.Icinde toplam 2 erkek sari prenses 6 disi sari prenses ve bir adet mavi prensesle 1 adet kocaman turuncu papagan ciklet var.Mavi prensesim akvaryumu tar mar ediyo altini ustune getiriyo ortalikta ne kum ne ozenle dizilmis tas kaliyor sabaha kadar uyumuyor benide uyutmuyor agzina aldigi 1 tas ile cama vurup duruyo uyuyamiyorum.butun baliklari dovuyo kovaliyo kendinden buyuk veya kucuk farketmez hicbiri korkudan yuzemiyor camin belli koselerinde korkudan hareketsiz kaliyorlar.Mavi ise dolaniyor.Yukarida bulunan yavrulugun icindeki yavrulari kumla boguyor asagidan agzina kumlari alip yavrulugun yan mazgallarindan iceriye puskurtuyor.Resmen canavar atamam kiyamam candir ne yapacagimida bilmiyorum yardimci olursaniz cok sevinicem uykuma kavusucam ne olur yardim edin acil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Allah sana akıl fikir versin vicdansız herif. Allah cezanı versin senin. Köpek kapıştırmaktan yada horoz dövüştürmekten ne farkı var senin bu yaptığının :@ 😬

• Japonu geri fanusa koyun, kendine gelecektir. Japonlarınız için ufak boyutlu 50lt'lik bi akvaryum alabilirsiniz aslında, ölüme terk etmeyin. Fanuslar çok kötü.
  • 1. JAPON BALIĞINI FANUSTA BESLEYECEKSENIZ HIÇ BESLEMEYİN VERİN AKVARYUMCULARA YAZIK GÜNAH YA

2. Kolonilerin sayısı uygun değil 3-5d/1e oranında ya mavi prenses ya sarı prenses alın. Tek mavi prenses olursa sarı prensesle eşleşip melez yavru verir melez yavrular kısır ve hastalıklı olurlar.

3. Malawi cikletleri ETÇİLDİR gücü yeten her balığı yerler hatta birbirlerini bile yerler eğer içlerinden biri hasta olursa. O sebeple sakın kendilerinden ufak balıklar koymayın hele ki japon ve lepistes gibi farklı sakin familyalar sakın

4. Akvaryum boyutu zaten çok çok kücük, 8 ciklet için bile uygun değil daha fazla balik neden ariyorsunuz içine koyacak? Bunun yerine akvaryumu buyutun bence. Ben 500 Litrelik tanklarda en fazla 10 baliga bakiyordum zamanında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim akvaryumumda 5 sarı prenses 5 Yunus ciklet 3 mavi prenses var fakat mavi prensesler yunusları ve sp leri çok kötü kovalıyor ve onların yüzmesine izin vermiyorlar sizce be yapmalıyım

• hocam mücevher balıkları ile diğer cikletler de aynı akvaryumda beslenmemesi gerektiğini acı bir tecrübe ile öğrendim. 8-10 balıklı akvaryumumda 1 gün yem veremedim, geldiğimde 2 mücevher 2-3 ciklet kalmıştı. mücevherler diğerlerini kovalamaya devam ediyordu hatta. ayrı akvaryuma aldım bu ikisini. bi gün eve geldiğimde biri diğerinin kuyruğunu ve yüzgecini yediğini gördüm. ha hala yaşıyor mu yaşıyor bunlar ama yazık günah..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.