Şimdi Ara

Mavi ekran hataları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni bir sistem topladım. 2 haftadır sıkıntısız kullanıyordum windows 8.1 ile ta ki gta 5 deyken memory_management hatası alana kadar. İlk başta ram soketi oynamıştır tam takılmamıştır filan diye düşünüp tekrar bir taktım çıkardım yaklaşık 5-6 gün tekrar hiç bir sorun almadım. Ama bugün cs den çıkarken tekrar verdi ve bilgisayarı tekrar açarken windows yükleme ekranında tekrar restart attı. Isı değerlerim gta 5 gibi bir oyunu ultrada oynarken 45-50 arası bunla alakası olucağını düşünmeyip memtestle test ettim ve hammer testinde 7 tane error verdi. Yalnız 2 ram de takılıyken test ettim ve okuduklarıma göre memtest hatasız ramleri 2 veya daha fazla ramle test edince olmayan hatalar çıkarıyor. Tek tek deneme zamanım olmadı daha yeni olduğu için hata. Şuan driverları tekrar güncelliyorum belki yazılımsal bir sorundur diye. Uyumluluk sorunu diye düşündüm ama bu sistemi kullanan bir arkadaşım daha var buna benzer hiç bir hata almadığını söylüyor. Sizce tekrarlanması halinde nasıl bir yol izlemem lazım veya şuan bir sakatlık olduğunu öğrenmemin bir yolu var mıdır ? Ekstra olarak 1 kere daha mavi ekran vermişti ama o hatanın ismini alamamıştım mavi ekran loglarına bakabildiğimiz kayıtlı bir yer var mıdır ? Teşekkürler şimdiden yardımlarınızı bekliyorum.

Edit: Hiç bir şekilde bilgisayarda yavaşlama, takılma, donma gibi sorunlar olmuyor. Bir anda gidiyor. Ayrıca gta 5 oynarken sık bir şekilde çalışmayı durdurdu hatası alıyorum bazen bu hatayı verdikten sonra mavi ekran veriyordu.
    Edit2: Bu olaylardan sonra msi gaming app i açınca this platform does not support this application diyor ama daha önceden gayet de açılıyordu. Ayrıca bazı programlar hiç açılmıyor ama genel olarak bir sıkıntı yok gibi. Tuhaf anlam veremedim ne oluyor.

Sistem özelliklerini açtığımda işlemci ve ram i görmüyor.

Sistemim
    corsair ddr3 cl9 1600mhz 8x2 ram
    msi gtx 980 ekran kartı
    msi gaming z97 gaming 7 anakart
    i5 4690k işlemci

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitxkrieg -- 14 Mayıs 2015; 1:44:37 >

• ekran kartı sürücünü yeni mi güncelledin.
  • garoshan G kullanıcısına yanıt
    Çok olmuyor ama yeni sayılır. Yaklaşık 1 hafta
  • dostum direk msi dan mı yaptın yoksa nvida dan kendi süğrücüsünümü indirdin.
    nvidia geforce experiencedan güncel en sonuncusunu kurdum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blitxkrieg -- 14 Mayıs 2015; 1:53:55 >
  • dostum msi kendi yazılımı bu sürücüyü tanımıyor olabilir.
    Aslında dönebilirsen eski sürücüne dönmeyi bir dene.
    Ekran kartıyla alakalı değil sanırım. Ramlerle ilgili bir sorun var.

Başka fikri olan veya yardımcı olabilicek yok mu ?
  • Son çare format atıp baştan denicem herşeyi galiba. Oda olmazsa mecbur servis. Servise vermeyi hiç istemiyorum çünkü sorun yok diyip 1 hafta sonra yollucakları kesin gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.