Şimdi Ara

Mavi Ekran acill

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 9 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 5
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 4
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 24 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 3
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cro@oan (4 mesaj) LilTunechi (4 mesaj) cagin2245 (1 mesaj) bonze (1 mesaj) PeMe (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    1572 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Abimin kullandığı masaüstü açılmıyor.En son öğlen pc'yi uykuya bıraktım ve geldiğimde kapanmıştı.Pc'yi açtığımda onarmaya veya normal olarak aç vardı.Normal olarak aç'a tıkladığımda geri döndü ve aynı sayfa geldi(onar veya normal).Onar'a tıkladığımda ise klavye seçimi geldi ordan klavyeyi seçerken mavi ekran geldi.Sürekli aynı hatayı veriyor.Yardım lazım çok acil.

|
    |
  • DH Yönetici
    13705 Mesaj
    aldıgınız hata kodu nedir .. chkdısk yaparak kurtarmayı deneyebılsınız ..güvenli modda açılma yada diğer seceneklerın bulundugu dos ortamına ulaşabılıyorsanız tabi ..linki inceleyın ..

http://www.usbuzmani.com/chkdsk-nedir-chkdsk-nasil-yapilir/
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

aldıgınız hata kodu nedir .. chkdısk yaparak kurtarmayı deneyebılsınız ..güvenli modda açılma yada diğer seceneklerın bulundugu dos ortamına ulaşabılıyorsanız tabi ..linki inceleyın ..

http://www.usbuzmani.com/chkdsk-nedir-chkdsk-nasil-yapilir/

Güvenli modda açmayı da denedim olmadı maalesef.Her şeyi denedim açmıyor bilgisayar tam açılacak diyorum kapanıyor kendi kendine.
    |
    |

• DH Yönetici
    13705 Mesaj
    bios pılnı cıkarın bekleyın bısou sıfırladıkdan sonra hdd kablolarını kontrol edın .. tekrar ssıtemı çalıştırmayı deneyın ..
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

bios pılnı cıkarın bekleyın bısou sıfırladıkdan sonra hdd kablolarını kontrol edın .. tekrar ssıtemı çalıştırmayı deneyın ..

Bilgisayarı daha önce kurcalamadığım için yazdıkların çok garip geldi.Daha basitten anlatabilir misin acaba?
    |
    |
  • DH Yönetici
    13705 Mesaj
    anakartın uzerınde pil olacak .. saat pili gibi düşün daha büyük boyutta .. onu çıkarıp 5-10 sn bekleyin sistem sıfırlansın ..sonra tekrar takın ve açın bakalım değişme olacak mı ..

ayrıca ramlernız nedır kac ad ?... bilmıyorum ama bırden fazla ram varsa çıkarın tek tek deneyerek sistemi çalıştırın belki ramlerde arıza vardır .. tek parça ram varsa slot değiştirin çalıştırın ...
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

anakartın uzerınde pil olacak .. saat pili gibi düşün daha büyük boyutta .. onu çıkarıp 5-10 sn bekleyin sistem sıfırlansın ..sonra tekrar takın ve açın bakalım değişme olacak mı ..

ayrıca ramlernız nedır kac ad ?... bilmıyorum ama bırden fazla ram varsa çıkarın tek tek deneyerek sistemi çalıştırın belki ramlerde arıza vardır .. tek parça ram varsa slot değiştirin çalıştırın ...

Bilgisayarın özelliklerini hiç bilmiyorum zaten geçici süre için almıştı abim.Dediğini deneyeceğim birazdan.
    |
    |
  • DH Yönetici
    13705 Mesaj
    deneyın bakalım ..ama bilgi tecrübe yoksa yardım almanız daha sağlıklı olacakdır ..
    |
    |
  • Er
    6 Mesaj
    Arkadaşım bendede öyle bir sorun oldu eğer arkadaşın dediği olmazsa bir format at sonra Advanced system care indir (Kendisi free dağıtıyor saten) onla sorunları ortadan kaldır halledersin
    |
    |
  • Teğmen
    150 Mesaj
    Benimde başıma gelmişti sürekli mavi ekran alıyordum Hiren's Boot CD ile kontrol ettim sorun ram de çıktı ramini kontrol et derim.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    493 Mesaj
    mavi ekran hataları genellikle ramlerden kaynaklanır ramleri kontrol etmenizi ve jumper yardımıyla bıosu resetlemenizi öneririm
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.