Şimdi Ara

Matta 71 doğru yapan biri olarak kıyaslıyorum.. (ss var.. Yeni ekledim.. ss linkte)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu yılki sınavla ilgili olarak şunu söyleyebilirim ki sınav 2013ten sonraki en zor sınavdır 2015in yalnızca geometri kısmındaki bazı sorular zordu ki zaten MF3'ün geometriye etkisi o zamanlarda yok denecek kadar azdı 16 geometri 49 mat yapıp ilk 600de olan biri vardı.. Ve ayrıca polinom soruları küre sorusu eğim sorusu,açık uçlu mod sorusu, çember çizme soruları oldukça eleyici,zor,belirsiz ve gereksiz saçma sapan sorulardı. 2015teki sorular zordu evet kabul ediyorum ancak belirsiz değildi sorular netti ne istediklerini açıkça belirtmişler ancak 2017deki gibi belirsiz sorular değildi..

Arkadaşlar ayrıca bakin bu bi arkadasin 2014 lys sonucu matta 69 doğrusu var ve 500.
    ss linkte
    https://forum.donanimhaber.com/store/6e/1f/06/6e1f062372af4055c66d6de95884116a.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D8783DAC6 -- 27 Haziran 2017; 20:57:15 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• bak çelişkiyi kendin söylüyorsun, diyorsunki geo zordu ancak onunda katsayısı düşüktü onun için çok etkilemedi, iyide peki ozaman 2010 dan beri yapılan bu sistemde en düşük puanla en yüksek sıralama nasıl 2015 de geldi ? ben sana söylim 2015 ÖSYS tümüyle en zor sınavdırda ondan öyle geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .koter. -- 27 Haziran 2017; 15:0:21 >
  • .koter. kullanıcısına yanıt
    koter reis tamam erkeğim lütfen benim için bi tahmin yaparmısın turkce 29 11 mat 39 0 fen 34 4 sos 26 5 lys 1 56 fiz 20 5 kımya 29 0 bıyo 19d 9y tıpa girermiyim sence
  • quote:

Orijinalden alıntı: .koter.

bak çelişkiyi kendin söylüyorsun, diyorsunki geo zordu ancak onunda katsayısı düşüktü onun için çok etkilemedi, iyide peki ozaman 2010 dan beri yapılan bu sistemde en düşük puanla en yüksek sıralama nasıl 2015 de geldi ? ben sana söylim 2015 ÖSYS tümüyle en zor sınavdırda ondan öyle geldi.

Hocam doğru 2015 gibi sıralama ben de beklemiyorum ama matematik sınavı 2015den daha zordu ayrıca bu yilki geometrinin de yine ilk 20 sorusu çok da basit değildi orta ustu zorluktaydi.. Ama son 10 soru çok çok zordu.

Ha az puanla iyi sıralama diyorsun benim sıralamaya lafım yok o yılki türkçe soruları falan da zordu.. Ama bu yılın fizik ve biyosu o yıldan daha zordu..

• Hocam çözmüş olabilirsiniz ama eğim sorusu aralıklı (x,x) li küme sorusu fonksiyon sorusu düşünmesi güzel olan pkob soruları her zamanlki seviyeden daha üst seviyede gelen trigonometri soruları (gerçi gene çözülebilir seviyedeydi ama önceki senelere göre soruların kalitesi arttığı belli) aralıklı limit sorusu bu soruların hepsi hiçbir soru bankasında bulunmayan aşırı özgün sorulardı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartanx

Hocam çözmüş olabilirsiniz ama eğim sorusu aralıklı (x,x) li küme sorusu fonksiyon sorusu düşünmesi güzel olan pkob soruları her zamanlki seviyeden daha üst seviyede gelen trigonometri soruları (gerçi gene çözülebilir seviyedeydi ama önceki senelere göre soruların kalitesi arttığı belli) aralıklı limit sorusu bu soruların hepsi hiçbir soru bankasında bulunmayan aşırı özgün sorulardı

Evet ben o limit sorusunu yanlış yaptım trigo sorusunu da bos bırakmıştım onları yazmayı unutmusum..

• helal bro
  • bu seneki sınavların hiçbiri 2015'le kıyas edilemez. ortalamalar açıklanınca görürsünüz hangisi daha zordu.
    matematik için sıralama budur:
    2015>2013>2017>2014>...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -tazemeta- -- 27 Haziran 2017; 15:13:39 >
  • Peki sence puanlar nasıl gelir mesela gecen sene 490 ile kapatan tıp bu sene kac ile kapatır ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ygslys2017

Peki sence puanlar nasıl gelir mesela gecen sene 490 ile kapatan tıp bu sene kac ile kapatır ?

Onunla ilgili hiçbir fikrim yok önemli olan sıralama.. Onu sen en iyisi Koter Reise sor..

• quote:

Orijinalden alıntı: Thierry Fidjeu-Tazemeta

bu seneki sınavların hiçbiri 2015'le kıyas edilemez. ortalamalar açıklanınca görürsünüz hangisi daha zordu.
    matematik için sıralama budur:
    2015>2013>2017>2014>...

Ortalama yuksek gelebilir çünkü ilk 15 soru çok kolaydı ve geodaki 3 soru da yine cok kolaydi ama genel bu kadar kolay değildi belirli bir net aralığını gecebilmek oldukça zor..

• hocam ben de katılıyorum 2015 abartıldığı kadar zor değil. sıralamanın iyi gelmesini ben yine ygsye bağlıyorum ygs de az etkilemiyor hani. bu yıl zor,eleyici soruların sayısı bence çok fazlaydı ve herkesin banko full dediği polinomlardan bile 2 tane daha önce hiçbir yerde görülmemiş soru geldi. Kendim 2015ten 2y 2 boş mu ne yapmıştım bundan 70 net ya geliyor ya gelmiyor. Ki bu durum sadece bende de böyle değil. YGSsi çok iyi olan arkadaslara bakıyorum hepsi 70 net civarında geziyor.

• sacma sapan yazan sorulari gorunce okumayi biraktim
    cozemedigine camur at, seni benden ayirmis iste hic de sacma sapan, gereksiz degillermis demek ki
    ben de 1 yanlis yapan biri olarak kiyasliyorum sinav 15 ten kolaydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murat08e -- 27 Haziran 2017; 15:47:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: murat08e

sacma sapan yazan sorulari gorunce okumayi biraktim
    cozemedigine camur at, seni benden ayirmis iste hic de sacma sapan, gereksiz degillermis demek ki
    ben de 1 yanlis yapan biri olarak kiyasliyorum sinav 15 ten kolaydi

Mezunsun heralde 1 yanlisin varmis

• 2015in böyle gozukmesinin tek sebebi üstün nesil 98in bu sınava girmemiş olmasıdır

• sorular zordu ama sınav stresi de ölçüyor panik olup normal netinden düşük yapan çok insan var ve bu sene 2013ten daha düşük ortalama olacak bence matematikte sonuçlar açıklanınca görürsünüz ilk 10k da 70 net 2-3 insan da gördüm sadece forumda o da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cibilicibilişakşak

hocam ben de katılıyorum 2015 abartıldığı kadar zor değil. sıralamanın iyi gelmesini ben yine ygsye bağlıyorum ygs de az etkilemiyor hani. bu yıl zor,eleyici soruların sayısı bence çok fazlaydı ve herkesin banko full dediği polinomlardan bile 2 tane daha önce hiçbir yerde görülmemiş soru geldi. Kendim 2015ten 2y 2 boş mu ne yapmıştım bundan 70 net ya geliyor ya gelmiyor. Ki bu durum sadece bende de böyle değil. YGSsi çok iyi olan arkadaslara bakıyorum hepsi 70 net civarında geziyor.

Hocam sizce fizik nasıldı?

• hayir 12 ydim, 2 sorudan biri analitik bilgisiyle cozuluyordu, digeri de bos zaten 1y 1b toplam

• quote:

Orijinalden alıntı: murat08e

hayir 12 ydim, 2 sorudan biri analitik bilgisiyle cozuluyordu, digeri de bos zaten 1y 1b toplam

Uzayda denklem sorusu mu analitik bilgiyle cozuluyor?

• o sorulardan biri evet, ic carpimla cozdum

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.