Şimdi Ara

Matrix dünyanın en iyi filmidir (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
227
Cevap
2
Favori
21.699
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
113 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayâli bir kurgu filmi sadece, ufo'lar bile daha ilginç..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konular göreceli olsa da
    Matrix için "Filmlerin Tanrısı"dır diyebiliriz.
    Varoluş,gerçeklik ve aydınlanma/uyanış konularını mükemmel biçimde işlemiştir.
    Öyle ki filmin ardından Amerika'da 20 Üniversitenin Profesörü sempozyum düzenlemiş,filmin verdiği mesajlar üzerine tartışıp incelemeler yapmıştır.

Sana söyleyebileceğim tek şey var dostum,
    Eğer Matrix kadar etkilenmek istediğin film varsa
    1. ve en iyi seçenek "CLOUD ATLAS" Reenkarnasyon ve KARMA konularını müthiş biçimde işleyen bir başyapıttır ve "Matrix" in yapımcılarındandır.
    2. Seçeneğin ise sapık Gaspar Noe nin "Enter the Void" filmi.

Umarım arayışta olanlar için iyi bi öneri sunabilmişimdir.

Yukarıdaki seçeneklere yakın film öneriniz varsa lutfen bana da bahsedin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omega.108 -- 10 Aralık 2018; 11:3:23 >
  • Matrix dünyanın en iyi filmi değildir

• Omega.108 kullanıcısına yanıt
    Film değil ama dizi olarak Ergo Proxy'i önerebilirim. Güzel bir animedir 🤗

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tamam anladık; izledin filimi gaza geldin :D kuru fasülye, piav, turşu, dünyanın en iyi menüsüdür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-29E8F74FE

İzlemedim,yorum yapamayacağım fakat izlediklerim arasında en iyisi Piyanist veya Prestij'dir.
    Yeşil yol ve esaretin bedelini izlemenizi tavsiye ederim.

• Benim top listem :

1.Fight Club

2.Piyanist

3.Yıldızlararası

4.Forrest Gump

5.Yerçekimi

6.Sihirbazlar çetesi 2

Şeklinde gider.Tabii ben filmleri profesyonel olarak değerlendirmiyorum bende bıraktığı seyir zevkine göre yazdım.Ama drama sevenler Piyanisti kesinlikle izlesin.Adrien Brodye hayran kalmıştım...

• quote:

Orijinalden alıntı: halilcrs

Yeşil yol ve esaretin bedelini izlemenizi tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    İzledim onları hocam

• En iyi psikolojik film: Silence of the lamb, Fight Club.
    En iyi Senaryo: Matrix, Dark Knight, Prestige.
    En iyi fantastik film: Lord of the rings.
    Beni tek ağlatan film: So-Won.

• Derinlik olarak dipsiz bir kuyudur matrix o kadar cok gonderme gizlenmis mesajlar vs var ki sirf bunlar bile filmi cok ustun nitelikli kılıyor ben eminim destekleyici videolar vs izlememe ragmen yarisini bile yakalayamadim bunların ve filmin gercek olma ihtimali de cok yüksek bence

Cok film izlemis biri olarak belkide izledigim en derin filmdi ama revolver da olabilir emin olamadım

En sevdigim filmler kismindaysa ilk 30a bile giremez bir defa basroldeki heriften nefret ediyorum 2.si 2 ve 3 filmde zaman doldurmak icin yapilmis cok fazla sahne var +18 sahneler olsun gereksiz dovus ve savaslar vs olsun ilk filmdeki felsefi agirlik bunlarda yok halbuki istense matrix 3000 sayfalik bir kitaba kadar rahatlikla uzatılır nasil böyle bir salaklik yaptilar bilmiyorum sanirim aaa izleyici kavga dövüş seviyo la koyak her yere hadi diye düşündüler

Kalite olarak lotrla sw 4 5 6 ile godfatherla vs atar ama yenebilir mi bence en fazla berabere kalır

Ama matrixi seven adam kaliteli adamdir bos adam degildir bunu kesin sekilde söyleyebilirim izledigim her 5 filmden 3ü falan bir b.ka yaramaz filmler oluyor 1i idare eder 1i sahaser oluyor ve ne hikmetse en cok ilgi ve sevgo o lanet olasi 3 filmin kategorisinde oluyor

Insanlar filmden anlamiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2001: a space odyssey izlememiş sinefil beyanı.

• şuanki sistemi anlatıyo işte insanalrın beyninin uyuşturulup bi kılıfa sokulması tabi aksiyon diye izleyenlerde var ama film çok felsefik
  • +1 daha iyisi yapılana kadar, Matrix tüm zamanların en iyi filmidir. Değildir diyenler, filmin kınusunu özümseyememiştir.

Filmin, görsel ve aksiyon sahnelerinin etkisinden benim gibi sıyrılamayanlar için, filmin konusu üzerine yazılmış yazıları okumalarını tavsiye ederim.

Filmi tüm zamanların en iyi filmi yapan, elbette ki, konusu, senaryosu ve ortaya koyduğu felsefik yaklaşım. Ama film görsel, teknik ve oyunculuk adınada okadar başarılı ki, izleyenleri adeta büyülüyor.

Bu filmi hala izlemeyenler varsa, 1 gün bile beklemesinler...

• Şahin abimiz konuya bekleniyor.

• GODFATHER
  • Matrix dediğin Film 3 animenin birbirine sokulup live action haline getirilmesinden ibaret yahu (Serial Experiments Lain - Ghost In The Shell - Ninja Scroll). Wachowski kardeşler de kabul eder bunu.

Lain in kesip biçilmiş versiyonu olan Matrix'in bu derece fanboyu olmuş biri Lain izlese kutsal metin falan ilan eder herhalde :d

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jungian_Shadow -- 10 Aralık 2018; 12:51:54 >
  • Interstellar
  • wardsg1 W kullanıcısına yanıt
    Hocam ne gerek vardı şimdi, bırak çocuklar eğlensin :)
  • Konuyu ben açtım sandım. Matrix harika bir seri

• Hala bana gelip ''matrix gözlüğü var mı'' diye sorduklarına göre herhalde iyi bir film..
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.