Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu konunu sıkıntısı gerekli temel bilgilerin ana sayfada olmaması yani ne bileyim konu sahibi konunun ustalarından tavsiye alsa ev için şu iyi diye ilk mesajda görsel ile paylaşsa güzel olur veya beton delmede bunlar tercih edilebilir tarzında

ama sayfa sayfa geziyorum sürekli farklı bir şeyler yazıyor amacım kötü yorum değil ama örnek veriyorum ilk mesajda 500 tl bandında bu matkaplar iyi vidalama için veya duvar delme için bu tarz bir güncelleme olursa konuya gelen kimseninde kafası karışmaz

tıpkı şu konu gibi bir düzenleme olursa çok iyi olurhttps://forum.donanimhaber.com/bluetooth-hoparlor-firsatlari--126027324 eğer ana konu bu değilde başka konuysa o konunun linkini alabilirsem sevinirim

• Konu sahibi kim bilir nerede, bu ve benzeri akülü matkap dekupaj ıvır zıvır konusu var. Bilgili arkadaşlara devredilirse dediğiniz gibi mantıklı olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einhell'in rd65 modeli, te id 500 yada te id 1050 modelleri ile vidalama yapılabilir mi ?

Basit ev işleri için fayans, duvar yada ahşap deleceğim. Yada mobilyalarda vidalama için kullanacağım.

Matkaba da ihtiyacım olduğu için akülü vidalama almayayım boşuna masraf yapmayayım vidalama için darbesize alır kullanırım diye düşünüyorum.

Düşüncem doğru mudur ne dersiniz ?
  • eflatun45 E kullanıcısına yanıt
    Hepsiyle yapılır.En hafif olanı seç.İd 500 iyi gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeironnWH

Matkap tavsiyesi elimde bu matkaptan var arkadaslar hepsi buradadan almıstım 520 tl ye beğendim bütün işlerimi hallediyor ev içinde şimdi sorum ben aleti sürekli en son gücte kullaniyorum resimde gördüğünüz gibi vidalama yaparken hangi ayarlarda olması lazım duvar delerken hangi ayarda ahşap tahta vs delerken hangi ayarda olması lazım fikir verebilirmisiniz=?

Çekiç işareti darbedir. Yani beton delmek için. Başka hiç bir şey için kullanmayın.

Matkap ucu işareti aslında tahta ve metal delmek içindir. Lakin herkes vidalamayı da bunda yapar.

Dikkat etmeniz gereken husus şu. Plastik, ya da hassas ya da ufak yani kırılabilir bir şey vidalıyorsanız, matkabın torkunu ve devrini azaltın. Üst torkta plastik vidalama yapmaya kalkarsınız, herşey parçalanır (: devrini azaltmazsınız vida yuvası yalama olur gibi. Bunun dışında sunta vidalama, dübele vidalama yapma ıvır zıvırda o delme işareti olan kısmı kullanın geçin. Çekiç gibi darbe olan yer değil.

• SkeironnWH S kullanıcısına yanıt
    Hocam gel hobi olarak çalış benle (: yakında tadilat yapıcam tükkana 4 şarjlı matkap var seç beğen kullan (: yemekler benden (:

• Geçtiğimiz yaz a101'den attlas diye uyduruk bir şey almıştım. Çok rezil bir şey çıktı. Mandren matkap ucunu doğru düzgün tutmuyor. Azıcık zorlarsanız boşa dönüyor. Kafam attı aşağıdakini aldım. Ev için iş görür mü ki bu?

Bosch GSB 1300 Professional 550 Watt

https://www.hepsiburada.com/bosch-gsb-1300-550w-darbeli-matkap-p-HRBSC06011A1020

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 16 Mart 2018; 22:2:54 >
  • Cirrus- kullanıcısına yanıt
    Gayet yeterli. Kaliteli uç ile en az 10-15 sene götürür sizi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Gayet yeterli. Kaliteli uç ile en az 10-15 sene götürür sizi.

Zahmet edip cevap yazmışsınız teşekkürler. Yanına 7 parça beton için bosch matkap ucu aldım. Fiyatı 30 lira civarı. Kötü olduğunu düşünmüyorum ama işe yarar mı onu bilemedim.
    Bosch, Dewalt, Piranha hepsi iyi markalar, işinizi görür.

• Evde 1 adet skil kablolu vidalama var bir adet black&decker matkap var delme ve zorlu vidalama işleri ve beton delmek için almıştım darbesi tırt çıkınca dewalt D25143K darbeli matkap da aldım beton için sds şart yanlız matkap ucum yok 6,8,10,12 ve keski ucu lazım uygun fiyatlı ve kaliteli tek tek mi alsam yoksa set halinde mi alsam karar veremedim mahalledeki nalbura gidip fiyatları sormam lazım. skil i almasaydım da olurdu black&decker vidalama da iyi tetiği daha hassas hız ayarı yapmak daha kolay, yanlız tetiği biraz kaçırınca yıldız uc ve vida başını sıyırıyor. Bunun için skil de vites ayarı var ve devri yüksek değil. Skil delme işlerinde iyi değil uzun süre maksimum hızda çalışınca koku geliyor

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi horizons2 -- 18 Mart 2018; 0:52:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: horizons2

.
    ;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atisaca283 -- 18 Mart 2018; 12:0:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bosch, Dewalt, Piranha hepsi iyi markalar, işinizi görür.

Bahsettiğim ucun temin süresi 15 günü bulunca (sonradan farkettim) iptal ettim. SDS plus ucu bu normal darbeli matkaplara uyar mı acaba? Yoksa hiltiler için midir?
    Hiltiler için.
  • evde arada sırada kullanılacak işler için çok para verme taraftarı değilim. ben 2008 yılında bauhausedan alphatools takım aldım 5 li set hala başarılı geçen hafta baktım yeni modelleri gelmiş ve gayet uygunlar tavsiye ederim.
  • YAnıyoooooooooooooooor matkap değil ama lazım bir alet

https://www.koctas.com.tr/mac-allister-hobi-makinesi-130w/19761-26964/
  • Herkese merhaba..

55 sayfayı da okudum ama şuanki şartlara göre fikrinize ihtiyacım var ..

1) black&decker 850 watt darbeli matkap çantalı (312tl)

2) mavi bosch 600 watt 13 RE Çantasız (318 tl)

3) Makita Hp1640 680 watt 310 tl.. çantalı 334 tl

4) Aeg çantalı setli 705 watt 265 tl..

Şimdi amaç bunların içinden doğru tercihi yapmak en mantıklısını almak fiyatlar bu civarda olursa başka önerilere açığım 1. sıradaki gücüyle kalite farkını kapatır daha güzel olabilir gibi geliyor üstadlarım ne der??

• Bir de dewalt var dwd 024 650 watt 243 lira..

• onurturann O kullanıcısına yanıt
    2) mavi bosch 600 watt 13 RE Çantasız (318 tl) alırdım çünkü enerji tüketimi daha az olur diye düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.