Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şarjlı almam diyordum ama denk geldi temiz bir(ikinci el) Metabo aldım bakalım BS 18 LT Impuls modeli, tek sıkıntım bataryaları 1,5 amper. Ne kadar yeterli bilmiyorum, 2 batarya var,iş sırasında dönüşümlü şarj edeceğim herhalde. Çok kötü duruma gelirlerse içini açar pilleri değiştiririz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hobi amaçlı alet kullanıyorum.Elimdeki çin malı matkap panç kullnaırken dumanlar çıkarmaya başladı.
    Diğer aletlerimin çoğu bosch.Piyasa daha önce aldığım çoğu ürünün daha da pahalandığını ya da eski kalitede yapılmadığını görüyorum.
    Evladiyelik sağlam bir matkap arıyorum.Bosch 16 re 750 watt lık modeli inceledim biraz.Tavsiye eden çok.Fakat bir tanıdığım madem o kadar para veriyorsun o cihaza
    Yerine Bosch 2-26 kırıcı deliciyi al tam olsun dedi.Hem matkap hem kırıcı.
    Kırıcılar matkabın performansıyla aynı oluyor mu.Eğer öyleyse daha mantıklı gibi geliyor.Değilse 40 yılda bir lazım olacak özellik için matkap özelliğindende olmayayım.
    Bilgisi olan varsa görüşleri için memnun olurum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mc33 M kullanıcısına yanıt
    Bosch 2-26 çoğu ustanın 1 numaralı tercihidir. Paramız değersizleşmeden önce 300-400 tl civarına alınabiliyordu. Şimdi fiyatlar uçtu gitti.
    Tavsiyem ağırlıklı matkap olarak kullanacaksanız normal matkap alın. Çünkü kırıcı delicilerin devri düşük olur. Duvarda zorlanmasa da metal gibi devir isteyen zeminlerde sıkıntı olabilir. Hem de gereksiz olur. Ayrıca ağır olduklarından tek elle kullanım çok zordur.

• GSB 16 RE Profesyonel kullanıyorum ben. Kesinlikle hafif bir matkap değil. Türevlerine göre gerçekten sağlam ve güçlü, ağırlığının sebebi bu. Tabii bu ağırlık hobi amaçlı ‘yoğun kullanımda dert oluyor, yoksa normal ıvır zıvır iş halledilecekse dert değil.

2-26 güzel alet ama çok uzun kalır GSB 16’ya göre. Ucuna ekstra mandren takacaksınız ki onlar da salınım yapıyor genelde. Panç gibi ürünler zaten salınımlı birde üstüme mandrenle hiç çekilmez. Kırıcı deliciyi sırf duvar delmekten korktuğunuz için düşünüyorsanız almayın. Çünkü normal delik delmelerde 16 ile delersiniz ama uzun sürer sadece.

Son olarak GSB 16 RE’yi kesinlikle tavsiye ederim, güçlğ sağlam, mandreni baya güzel

BOSCH GSB 16 RE 750 Watt Profesyonel Darbeli Matkap

http://www.hepsiburada.com/bosch-gsb-16-re-750-watt-profesyonel-darbeli-matkap-p-HRBOSCHGSB16RE?magaza=Hausport

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gökhan G. -- 10 Ekim 2017; 1:59:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Arkadaşlar hobi amaçlı alet kullanıyorum.Elimdeki çin malı matkap panç kullnaırken dumanlar çıkarmaya başladı.
    Diğer aletlerimin çoğu bosch.Piyasa daha önce aldığım çoğu ürünün daha da pahalandığını ya da eski kalitede yapılmadığını görüyorum.
    Evladiyelik sağlam bir matkap arıyorum.Bosch 16 re 750 watt lık modeli inceledim biraz.Tavsiye eden çok.Fakat bir tanıdığım madem o kadar para veriyorsun o cihaza
    Kırıcılar matkabın performansıyla aynı oluyor mu.Eğer öyleyse daha mantıklı gibi geliyor.Değilse 40 yılda bir lazım olacak özellik için matkap özelliğindende olmayayım.

Bosch EasyImpact 570 + X-Line 33 Parça Set + Bosch Sırt Çantası kampanyalı olarak sahip olabileceğiniz amatör ev kullanımı için uygun bir darbeli matkap olarak tavsiye edebilirim.
    Giriş gücü 570
    Çıkış gücü, maks. 370
    Nominal dönme momenti 1,5 Nm
    EN 60745 uyarınca durma torku 12 Nm
    Rölanti devir sayısı 50 – 3.000 dev/dak
    Darbe sayısı 33.000 darbe/dak
    Ağırlığı 1,6 kg
    Betonda maks. delme çapı 10 mm
    Çelikte maks. delme çapı 8 mm
    Ahşapta maks. delme çapı 25 mm

Umarım faydalı bir paylaşım olur. Kolay gelsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahhuyuk -- 10 Ekim 2017; 14:37:45 >

• Gökhan G. kullanıcısına yanıt
    Görüşleriniz için teşekkürler.Devir ayarlı olması ve vidalama işlerinin çok fazla yapılmasındna dolayı 16 re ye karar verdim.
    Görüşler için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: emrahhuyuk

quote:

Orijinalden alıntı: mc33

Arkadaşlar hobi amaçlı alet kullanıyorum.Elimdeki çin malı matkap panç kullnaırken dumanlar çıkarmaya başladı.

Bosch EasyImpact 570 + X-Line 33 Parça Set + Bosch Sırt Çantası kampanyalı olarak sahip olabileceğiniz amatör ev kullanımı için uygun bir darbeli matkap olarak tavsiye edebilirim.
    Giriş gücü 570
    Çıkış gücü, maks. 370
    Nominal dönme momenti 1,5 Nm
    EN 60745 uyarınca durma torku 12 Nm
    Rölanti devir sayısı 50 – 3.000 dev/dak
    Darbe sayısı 33.000 darbe/dak
    Ağırlığı 1,6 kg
    Betonda maks. delme çapı 10 mm
    Çelikte maks. delme çapı 8 mm
    Ahşapta maks. delme çapı 25 mm

Umarım faydalı bir paylaşım olur. Kolay gelsin.

Tavsiyeniz için teşekkürler.İmkanları zorlayarak mavi seri almaya çalışıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Bosch 2-26 çoğu ustanın 1 numaralı tercihidir. Paramız değersizleşmeden önce 300-400 tl civarına alınabiliyordu. Şimdi fiyatlar uçtu gitti.
    Tavsiyem ağırlıklı matkap olarak kullanacaksanız normal matkap alın. Çünkü kırıcı delicilerin devri düşük olur. Duvarda zorlanmasa da metal gibi devir isteyen zeminlerde sıkıntı olabilir. Hem de gereksiz olur. Ayrıca ağır olduklarından tek elle kullanım çok zordur.

Haklısınız.Caydım kırıcıdan.

• mc33 M kullanıcısına yanıt
    Şu da aklınızda olsun, her mavi seri o kadar da hoş olmuyor. Giriş modellerinin malzeme kalitesi genelde çok rezil hissettiriyor. Elbet içleri daha sağlamdır yine yeşillere göre ama dışı değişken olabiliyor. Benim gibi dış malzemeye takıntılıysanız önce mağazada inceleyin mavi bosch ürünlerinde

Örneğin bu iki üründe, GST 90 yumuşak pürüzsüz bir plastik, üstünde yumuşak kauçuk kavrama kısmı var. Diğeri ise elde resmen zımpara gibi,direk geridönüşüm malzeme hissi uyandırıyor.

http://www.hepsiburada.com/bosch-gst-8000-e-dekupaj-testere-710w-p-HRBSC060158H000

http://www.hepsiburada.com/bosch-gst-90-be-dekupaj-testere-650-watt-p-HRENSARGST90BE

Bu arada yukardaki linki de özellikle verdim, GSB 16 RE diye bu matkabı almayın

Bu olsun, ve bu mandrenle ona da dikkat edin çeşitli versiyonları var

• Evet hocam alttakini alıcam.

Bosch dekopajın yeşil seri 1000 liği var.Daha iyisi nasıl olabilir deseler birşey ekliyemem.

Sürekli kullanmıyorum ama nezaman işim düşse altından kalkıyor.

• Merhaba arkadaşlar konu biraz hortlamış ama iki ürün arasında kaldım siz olsanız hangisini alırsınız ?

http://www.hepsiburada.com/makita-hr-2470-kirici-delici-matkap-2-6kg-780w-2-7-joule-p-HRMAKITAHR2450

veya

https://urun.n11.com/kirici-deliciler-ve-kiricilar/bosch-gbh-2-26-dre-kirici-delici-800-watt-27j-P27772190

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cyt51 -- 12 Ekim 2017; 17:7:9 >

• cyt51 kullanıcısına yanıt
    Hocam kullananlar daha iyi bilir.Ama ben bosch alacaktım

2_26 efsane gibi birşey olmuş.

Limktekinden az daha ucuza bilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: cyt51

Merhaba arkadaşlar konu biraz hortlamış ama iki ürün arasında kaldım siz olsanız hangisini alırsınız ?

http://www.hepsiburada.com/makita-hr-2470-kirici-delici-matkap-2-6kg-780w-2-7-joule-p-HRMAKITAHR2450

veya

https://urun.n11.com/kirici-deliciler-ve-kiricilar/bosch-gbh-2-26-dre-kirici-delici-800-watt-27j-P27772190

Bosch

• quote:

Orijinalden alıntı: smurf1971

quote:

Orijinalden alıntı: surfcasting

Aynı iş koluna meraklıyız desenize üstadım buna sevindim:) Ağaç işleri ile uğraşmak güzel şeydir insanı dinlendirir.
    Benim baba mesleği iskelet ve mobilyacılık, ben de senelerce oymacılık yaptım, model çıkarttım, vs.
    Şimdi emekli oldum, araya başka işler girdiğinden uzun süredir meslekle ilgilenemiyorum ama kardeşlerim devam ediyor..

Buda kızıma yaptığım en son çalışma. Bosch gsb 10.8 ve gönye makinası tek başlarına yaptı diyebilirim.

Ne kadar masraf yapmıştınız?

• forgot F kullanıcısına yanıt
    O yıllarda 3000 civarı tutmuştu, öyle hatırlıyorum

• Arkadaşlar evde kullanmak için matkap almayı düşünüyorum, ihtiyaç halinde vidalama işimi de görsün istiyorum. Bosch gsb 1300 ve makita hp 1640 arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: ramazoz

Arkadaşlar evde kullanmak için matkap almayı düşünüyorum, ihtiyaç halinde vidalama işimi de görsün istiyorum. Bosch gsb 1300 ve makita hp 1640 arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Makita daha güçlü ve pahalı. Aradaki farka değer mi, ev kullanıcısı için değmez. Bosch da 550 watt, işinizi görür.

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: ramazoz

Arkadaşlar evde kullanmak için matkap almayı düşünüyorum, ihtiyaç halinde vidalama işimi de görsün istiyorum. Bosch gsb 1300 ve makita hp 1640 arasında kaldım hangisini önerirsiniz?

Makita daha güçlü ve pahalı. Aradaki farka değer mi, ev kullanıcısı için değmez. Bosch da 550 watt, işinizi görür.

Hocam cevap için teşekkürler, ben Bosch a bakıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: forgot

quote:

quote:

Aynı iş koluna meraklıyız desenize üstadım buna sevindim:) Ağaç işleri ile uğraşmak güzel şeydir insanı dinlendirir.
    Benim baba mesleği iskelet ve mobilyacılık, ben de senelerce oymacılık yaptım, model çıkarttım, vs.
    Şimdi emekli oldum, araya başka işler girdiğinden uzun süredir meslekle ilgilenemiyorum ama kardeşlerim devam ediyor..

Buda kızıma yaptığım en son çalışma. Bosch gsb 10.8 ve gönye makinası tek başlarına yaptı diyebilirim.

Yaklaşık 3.5 yıl oldu ve 2500-3000 arası bir harcamam olmuştu.Yeni yaptığım çalışmalar burada..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smurf1971 -- 26 Ekim 2017; 14:53:18 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: forgot

quote:

quote:

Yaklaşık 3.5 yıl oldu ve 2500-3000 arası bir harcamam olmuştu.Yeni yaptığım çalışmalar burada..

Sanırım bende hiç yetenek yok :)

• 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.