Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (48. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.750
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amatör arkadaşlar, evinde arasıra çıkacak tamir işlerinde kullanmak için matkap ve vidalama alacak arkadaşlar, paralarınızı çarçur etmeyin,daha önce de yazdım, ne idüğü belirsiz kraft diye bir matkabım var,kaç yıl önce aldığımı unuttum, hala deliyor namıssız.Apartmanda kullanmayan komşumda kalmadı,beton perde duvar dahil herşeyi deldim 30-40 cm. lik matkap ucu ile.son zamanda vidalama için de kablolu dbk aldım oda çok uygun fiyatlı,işimi rahatlıkla görüyor bilesiniz.Öte yandan kırk yılda bir kullanacak arkadaşlar sakın şarjlı olanlardan almasın.kullanmaya kullanmaya pili ölüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 13 Aralık 2016; 10:46:28 >

• Her yazılanı okumak oldukça zor olacağından aralıklı olarak gelen cevaplara baktım. Dikkatimi çeken ev kullanıcılarının akülü matkapmı almam gerekiyor yoksa kablolu matkap mo almam gerekiyor sorusu oldu. Bu durum kişiden kişiye değişiklik göstereceği kesin. Tavsiye edeceğim her kullanıcının kullanım amacına göre tercih yapması olacaktır. Konu baya eski ve günden güne her an yeni marka ve modeller çıktığıda aşikar. Son bir kaç yıldır satışı hızlı bir büyüme yapmış olan alman markası Einhell tavsiye edebileceğim markalar arasında yer alıyor. Ev kullanıcılarının en çok tercih ettiği markalar arasında yer alan einhell tüm elektrikli ve akülü el aletlerini tercih etmeye başlamıştır. Fiyatı ve kalitesinin ihtiyacınız olan performansıda sizlere sağladığı için büyük bir ilgi görmiştir.
    Matkap alırken dikkat etmeniz gereken kalitesi, ihtiyacınızı karşılayıp karşılamayacağı, mevcut servis ağının size en iyi hizmeti sunması gibi faktörleri dikkate almanız olmalıdır.
    Kablolu modeleri tercih edecek kullanıcıların bilmesi gerken bir ekektirik kaynağına ihtiyaç duyduğunuzdur. Akülü modellerde de belirli bir süre akünün şarj adilmiş olması ve yedek akü yok ise kısıtlı süre çalışılabilir olmasıdır. Tabi satın almış olduğunuz ürünün akü değerlerinin kullanım süresini etkili olduğudur. Einhell haricinda Bosch marka bir çok model matkap satışı farklı fiyat aralıklarında modelin fonsiyonlarına göredeğişiklik gösteriyor olmasıdır.
    Kaliteli bir ürünü almanın avantajına değinerek tavsiye edebileceğim iki marka ve model matkaba geçeceğim. Kaliteli bir ürün uzun soluklu kullanım için ve arıza durumunda servis ağının geniş olması anlamına gelmektedir.

Einhell TC-ID 650 E Darbeli Matkap

Bosch GSR 1000 Akülü Vidalama10,8 Volt 1,5 Ah

Bosch PSB 500 RE Easy Darbeli Matkap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrahhuyuk -- 17 Aralık 2016; 15:7:55 >

• Merhaba arkadaşlar, ev işlerinde kullanmak için darbeli şarjlı matkap/vidalama bakıyorum. Evimdeki mobilya sökme, takma ve montaj, diğer tadilat işleri için ve ihtiyacım olduğunda da duvarda delebileceğim bir araç bakıyorum.

Ustalara sormak istediğim kafamı karıştıran bir konu var.

Bosch PSB 1800 LI-2 Akülü Vidalama
    Bosch PSB 18 LI-2 Akülü Vidalama

Bu iki modelde bosch un yeşil serisi, her ikiside darbe özellikli ama aralarındaki farkı anlayamadım. Dişli yapıları metal vs. dahil ne farkları vardır.

Bunların dışında da fiyat/performans açısından tavsiye edebileceğiniz lidium bataryalı tüm tavsiyelere açığım.
  • Makita 12 volt şarjlı vidalama almayı düşünüyorum Amazon ebay vs de var. Ürünler orjinal mi yan sanayi mi yani çakma mı acaba .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ercanhande52 E kullanıcısına yanıt
    Amazonda sahte ürün olmaz hele ki kendi satıyosa. Ebayı bilemem.
    Sıcak fırsatlar bölümünde bir kaç alet var Amazondan alınan onlara bakabilirsiniz.

• yılda birkaç defa kullanacağım için akülü almaktan vazgeçtim. f/p bir kablolu torklu vidalama cihazına ihtiyacım var. kablolu için ne tavsiye edersiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 28 Aralık 2016; 18:8:16 >
  • Ben de arada kullacağım için kablolu alacağım. Koçtaş'ta 2 model var. Sıkıntı yaşatacağını sanmıyorum. Ama sitesine göre stokta yok fakat bazı şubelerin elinde Mac Allistar var.

http://www.koctas.com.tr/mac-allister-kablolu-vidalama-300w/25179-35667/?ref=search
    http://www.koctas.com.tr/performance-power-vidali-metal-mandren/16661-23167/?ref=search

• Bir adet darbeli Matkap almayı düşünüyorum vida atmak için kullanmam zaten onun için ayriyeten var kablolu .

Darbeli matkapların darbe gücünü bilemediğim için watt ı yüksek olanlara bakıyorum ev biraz çiftlik Tarzında onun için kullanım alanı az biraz geniş olabilir sadece korniş yada resim asmak için kulkanılmayabilir onun için şu ürün ü kullanan tecrübe eden varmıdır.

https://m.koctas.com.tr/urun/mac-allister-darbeli-matkap-cift-vitesli-900-w-mehd900/19273/26321

Kablolu olan da budur oldukça hoş güçlü bir alet

http://www.hepsiburada.com/skil-energy-6221-aa-kablolu-vidalama-p-HRBSCF0156221AA

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: atisaca283

Bir adet darbeli Matkap almayı düşünüyorum vida atmak için kullanmam zaten onun için ayriyeten var kablolu .

Darbeli matkapların darbe gücünü bilemediğim için watt ı yüksek olanlara bakıyorum ev biraz çiftlik Tarzında onun için kullanım alanı az biraz geniş olabilir sadece korniş yada resim asmak için kulkanılmayabilir onun için şu ürün ü kullanan tecrübe eden varmıdır.

https://m.koctas.com.tr/urun/mac-allister-darbeli-matkap-cift-vitesli-900-w-mehd900/19273/26321

Kablolu olan da budur oldukça hoş güçlü bir alet

http://www.hepsiburada.com/skil-energy-6221-aa-kablolu-vidalama-p-HRBSCF0156221AA

Amatör işler için paranızı bosch yere saçmayın arkadaşlar.DBK markasını öneririm.Kraft marka 500w lık darbeli matkabı yıllardır kullanıyorum.Konu komşu da kullandı.En son dbk nın kablolu vidalamasını aldım ondan da memnunum.

• http://www.hepsiburada.com/black-decker-darbeli-matkap-kr504cresk-pm-HB000001VEYW
    arkadaşlar bu ürünü aldım a101 den 75 tl ye basıl acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhazar

http://www.hepsiburada.com/black-decker-darbeli-matkap-kr504cresk-pm-HB000001VEYW
    arkadaşlar bu ürünü aldım a101 den 75 tl ye basıl acaba

Watt bilgisi yok ama min 550w olacağını düşünerek bedavadan biraz pahalı olmuş.

• Ben Amazondan Makita DHP480 18Volt hemde darbeli 48Nm kuvvetinde ve kömürsüz verziyonunu aldım çok memnunum.
    Alırken yedek Akküde almanı tavsiye ederim.
    Benim aldıgımda yedek aküsü promosyon varmış bedava verdiler. Normalde Matkabın kendinden pahalı.
    18V 4000mA doldurma süreci orjinal Makita doldurma cihazında 20-30 dakika doluyor.
    4.0Ah Akkü normal şartlarda 2-3 gün gidiyor.

Einhell avrupada hiç tutulmayan bir marka. Bosch mavi serisi güzel ama yesil serisinden uzak durun.

Matkap tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Moony07 -- 30 Ocak 2017; 22:9:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sama

quote:

Orijinalden alıntı: None66

Makita markadan şasma biz elektrikciler olarak cok memnunuz.
    www.elektrikcibuldum.com

İyi güzel hoş da, sizin önerdiğiniz markanın fiyatı ile benim aradığım marka arasında dağlar var. Keşke alabilsek ama o kadar para veremem çünkü ben bir amatörüm.

ucuz alan 2-3 defa alır makita değer :)

• Takip

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moony07

quote:

Orijinalden alıntı: sama

quote:

Orijinalden alıntı: None66

Makita markadan şasma biz elektrikciler olarak cok memnunuz.
    www.elektrikcibuldum.com

İyi güzel hoş da, sizin önerdiğiniz markanın fiyatı ile benim aradığım marka arasında dağlar var. Keşke alabilsek ama o kadar para veremem çünkü ben bir amatörüm.

ucuz alan 2-3 defa alır makita değer :)

Katılmıyorum görüşünüze,en azından matkap olayında.Ne zaman aldığımı bile unuttuğum kraft diye bir markayı hala kullanıyorum,daha önce yazdığım gibi, kullanmayan komşumda kalmadı o matkabı.Hala canavar gibi .500 watt.Perde beton deliyorum rahatlıkla.Bu nedenle özellikle amatör amaçlı kullanacak arkadaşlar paralarını bosh yere saçmasınlar.

• cumhur45 kullanıcısına yanıt
    Hocam kusura bakmayın da bana biraz fazla inat ediyorsunuz gibi geliyor. 500W bir matkap kaç joule delme gücü var bilmiyorum ama rahatlıkla vs deliyorum perde betonu diyorsunuz.Kaç numara uç ile deliyorsunuz acep ? Son birkaç mesaj sizin kraft marka matkabınızla ilgili :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökhan G.

Hocam kusura bakmayın da bana biraz fazla inat ediyorsunuz gibi geliyor. 500W bir matkap kaç joule delme gücü var bilmiyorum ama rahatlıkla vs deliyorum perde betonu diyorsunuz.Kaç numara uç ile deliyorsunuz acep ? Son birkaç mesaj sizin kraft marka matkabınızla ilgili :)

İnatla ne ilgisi var anlamadım.Ben yıllarca kullandığım ve hala kullanmakta olduğum ucuz bir ürünün hala hayatta ve iş gördüğünü söyledim.En büyük kullandığım matkap ucu da 40 cm uzunluğa 8 mm kalınlığa sahip,perde ve döşeme delmekte kullandığım.Bu kadar işlev de amatör kullanıcılar için yeterlidir.Söylemek istediğim bu sadece.Siz daha ne bekliyordunuz ki ucuz bir üründen, karot mu alması lazım?

• Haydar Tezgördüren H kullanıcısına yanıt
    Hocam bütçeniz nedir ? Darbeli matkap olarak daha büyük bir şey almanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.