Şimdi Ara

Matkap tavsiyesi (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.354
Cevap
37
Favori
349.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: deepzelan

hb den aeg matkap siparişi vermiştim bu sabah, yorumlara sonradan baktım. Betonda bir cm ilerlemiyor yorumundan sonra iptal ettim. Bir yoruma bakarak karar verdim gibi oldu iyi mi ettim bilmiyorum ama ne tavsiye edersiniz arkadaşlar. Betonda belki nadiren kullanacağım ama komşudan ustadan dilenmek de istemiyorum doğrusu.

Aynı urunden aldım yalnız betonda denemedim
    Lakin matkapın kendisi kadar matkap ucu da önemlidir
    Bu matkap bosch mavı serı 650 w olan ile karşılaştırılmıs

Cıkıs gücü aeg ninbosch maviden iyi
    Torku iyi
    Cın malı degıl kı degerler uydurma olsun

Bu özelliklerde beton delemıyorsa bosch da delemez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yorumlarınızdan sonra aradım iptal talebini geri çektim. İnşaallah memnun kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deepzelan

yorumlarınızdan sonra aradım iptal talebini geri çektim. İnşaallah memnun kalırım.

https://forum.donanimhaber.com/m_14451041/mpage_14//tm.htm#119046577

sayfada ben alırken bu konulardan anlayan arkadaşın yaptığı yorumu okuyabilirsin
  • Arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

Aslında pek anlamam matkap işlerinden ama her seferinde 20-25 TL vermek yerine ufak tefek işleri kendim halletmek istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/black-decker-egbl188kb-18v-cift-akulu-vidalama-p-HRKLBDEGBL188KB
    350 TL'ye maledebiliyorum.

http://www.hepsiburada.com/aeg-bs-12c2-l-cift-akulu-vidalama-matkap-12v-2-0-ah-p-HRCNTAEGBS12C2
    325'e maledebiliyorum.

Yoksa kablolu bir ürün mü tercih etmeliyim? Yılda tahminen en fazla 10 defa kullanılacak bir ürün olacak benim için.

• Merhaba.

- Duvara Tv montajı yapma
    - Korniş takma
    - Masa dolap vb mobilya vidalarını söküp geri birleştirme
    - Mutfak veya wc de fayans arasına delik açma

gibi işlerde zorlanmayacak kablolu matkap/vidalama makinesi arıyorum.

Çok sık kullanılmayacağı için kablolu olması tercihimdir.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan83

Merhaba.

- Duvara Tv montajı yapma
    - Korniş takma
    - Masa dolap vb mobilya vidalarını söküp geri birleştirme
    - Mutfak veya wc de fayans arasına delik açma

gibi işlerde zorlanmayacak kablolu matkap/vidalama makinesi arıyorum.

Çok sık kullanılmayacağı için kablolu olması tercihimdir.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Vidalama için bu ürün oldukça uygun, tok bir mal.Ama beton deler mi , delerse ne kadar deler onu bilmem.

http://urun.n11.com/matkap/dbk-ed-2800-torklu-matkap-280-watt-P104802544

Beton delmek için darbeli matkaplar daha iyi olur sanıyorum.Ama bu ürün tuğla duvar için işinizi görebilir.

• cumhur45 kullanıcısına yanıt
    Hocam 300-350'ye kadar çıkabilirim çok temiz işimi görecek bir ürün olacaksa.

Daha kaliteli bir ürün var mı tavsiye edebileceğiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alkan83

Hocam 300-350'ye kadar çıkabilirim çok temiz işimi görecek bir ürün olacaksa.

Daha kaliteli bir ürün var mı tavsiye edebileceğiniz?

Amatör işler için o kadar para vermeye değmez hocam, tabi yinede sen bilirsin.Ben kraft diye bir matkap kullanıyorum yıllar oldu.ne zaman aldığımı bile unuttum,konu komşunun bile işini görüyor.Bahsettiğim dbk yı da sadece vidalama için aldım yeni ve memnunum.Pahalı ürünler hakkında pek fikrim yok açıkçası.
  • cumhur45 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam, gene almışken yarın öbür gün bi sıkıntı çıksın istemiyorum. En azından 8-10 sene ufak tefek işlerde işimi görsün istiyorum.
  • greenflash kullanıcısına yanıt
    Kablolu al

• quote:

Orijinalden alıntı: greenflash

Arkadaşlar tavsiye eder misiniz?

Aslında pek anlamam matkap işlerinden ama her seferinde 20-25 TL vermek yerine ufak tefek işleri kendim halletmek istiyorum.

http://www.hepsiburada.com/black-decker-egbl188kb-18v-cift-akulu-vidalama-p-HRKLBDEGBL188KB

http://www.hepsiburada.com/aeg-bs-12c2-l-cift-akulu-vidalama-matkap-12v-2-0-ah-p-HRCNTAEGBS12C2
    325'e maledebiliyorum.

Yoksa kablolu bir ürün mü tercih etmeliyim? Yılda tahminen en fazla 10 defa kullanılacak bir ürün olacak benim için.

Sürekli kullanmayacaksanız akülüye o kadar para vermeniz mantıksız olur, 10 sene sonra aküler iflas eder o modele uygun akü bulamazsınız vs. Kablolu ömürlük olur. O yüzden bence genel ve ağır kullanım için kaliteli bir kablolu almanız daha iyi olur zaten artık modernlerin hepsi vidalama da yapabiliyor. Çok vidalama yaparım derseniz de yanınıa ufak ekonomik bir şey alırsınız size yeter. Bence her evde bir tane sağlam kablolu matkap bulunmalı. Akülüyle olacak iş değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

325'e maledebiliyorum.

Sürekli kullanmayacaksanız akülüye o kadar para vermeniz mantıksız olur, 10 sene sonra aküler iflas eder o modele uygun akü bulamazsınız vs. Kablolu ömürlük olur. O yüzden bence genel ve ağır kullanım için kaliteli bir kablolu almanız daha iyi olur zaten artık modernlerin hepsi vidalama da yapabiliyor. Çok vidalama yaparım derseniz de yanınıa ufak ekonomik bir şey alırsınız size yeter. Bence her evde bir tane sağlam kablolu matkap bulunmalı. Akülüyle olacak iş değil.

Hocam 10 sene dayanırsa hemen alsın. 10 senede kendini amorti eder zaten ama ben max 5 yıl dayanır diye düşünüyorum. En azından performans %50 altına düşer.

Dün Koçtaş'tan büyük gardırop aldım ve elimdeki DBK 7.2 voltluk aletle kurdum. Cayır cayır çalıştı tık demedi.
    Bazen çok para vermek ölü yatırım olur.
    Ha ben o aletle 10luk dübele vida atamam belki ama onun için de elimde Skil marka kablolu tork ayarlı vidalama var. Onu da 100 TL'ye aldım.
    Gönül ister bir tane 18 voltluk darbeli-akülü iyi marka bişey alalım pratik pratik kullanalım ama senede 5-10 defa lazım olacak alete 500+ para gömmek yazık, günah.
    (bu kısım size cevap değil bu arada)

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

quote:

325'e maledebiliyorum.

Hocam 10 sene dayanırsa hemen alsın. 10 senede kendini amorti eder zaten ama ben max 5 yıl dayanır diye düşünüyorum. En azından performans %50 altına düşer.

Dün Koçtaş'tan büyük gardırop aldım ve elimdeki DBK 7.2 voltluk aletle kurdum. Cayır cayır çalıştı tık demedi.
    Bazen çok para vermek ölü yatırım olur.
    Ha ben o aletle 10luk dübele vida atamam belki ama onun için de elimde Skil marka kablolu tork ayarlı vidalama var. Onu da 100 TL'ye aldım.
    Gönül ister bir tane 18 voltluk darbeli-akülü iyi marka bişey alalım pratik pratik kullanalım ama senede 5-10 defa lazım olacak alete 500+ para gömmek yazık, günah.
    (bu kısım size cevap değil bu arada)

Atölyemizde her gün istisnasız kullanılan 14v bosch akülü vidalamamızın aküleri yaklaşık 10 sene götürdü bizi ki ev kullanıcısı çok daha nadir kullaancaktır, ona istinaden o modeller de 10 sene götürür dedim. Kafa rahat olsun isteniyorsa kablolu şart bence de. Ev ortamında kablosuz istemek şımarıklık bence, boş yere para israfı.

• Ben de skil energy 6221 almayı düşünüyorum. Nasıldır bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: sama

Ben de skil energy 6221 almayı düşünüyorum. Nasıldır bilen var mı

Bir kaç ay önce 100 TL'ye aldım. Çok ağır işlerde kullanmadım ama biraz ağır olması dışında kullanışlı bir alet.
  • Arkadaşlar duvara raf takma bir de infrared ısıtıcıyı duvara monte etme bunu forumda resimli analatabilir misiniz Elimden kalem tutma dışında hiçbir şey gelmez. Acaba matkap alırsam bahsettiğim işleri kendim yapabilir miyim?
    Dübel diye bir şey var. dübel i nasıl öğrenebilirim. videolardan izlediğim kadarıyle önce matkapla duvarı deliyoruz. Sonra plastiği duvara çekiç ile çakıyoruz sonra plastiğin içine vidayı vidalama ile sabitliyoruz peki çivi çakma ile bunun arasında sağlamlık bakımından ne fark var. çivi düşer dübel vida düşmez mi?
    İnfrared ısıtıcıyı duvara nasıl sabitliyorlarsa ısıtıcı yere düşmüyor. Evet, arkadaşlar kurban olam kalem tutan ellere

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wa$abi

Arkadaşlar duvara raf takma bir de infrared ısıtıcıyı duvara monte etme bunu forumda resimli analatabilir misiniz Elimden kalem tutma dışında hiçbir şey gelmez. Acaba matkap alırsam bahsettiğim işleri kendim yapabilir miyim?
    Dübel diye bir şey var. dübel i nasıl öğrenebilirim. videolardan izlediğim kadarıyle önce matkapla duvarı deliyoruz. Sonra plastiği duvara çekiç ile çakıyoruz sonra plastiğin içine vidayı vidalama ile sabitliyoruz peki çivi çakma ile bunun arasında sağlamlık bakımından ne fark var. çivi düşer dübel vida düşmez mi?
    İnfrared ısıtıcıyı duvara nasıl sabitliyorlarsa ısıtıcı yere düşmüyor. Evet, arkadaşlar kurban olam kalem tutan ellere

Dert etme, matkap tutan ellere hiç türkü yakan olmamıştır bu dünyada, ama bildiğin gibi kalem tutan ellere türkü yakılmıştır.Ellerinin kıymetini bil.

Bu arada çiviyi unut.Anlattığın gibi dübel+vida.Kaçlık matkap ucuyla deleceksen, aynı numaralı dübel al, del-->dübel çak-->vidala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CUMHUR45 -- 10 Kasım 2016; 22:37:11 >

• cumhur45 hocam teşekkür ederim.
    kampanyadan bir matkap buldum.
    https://forum.donanimhaber.com/m_121716360/tm.htm
    AEG Sbe 600 R Darbeli Matkap 600 Watt 132,69 TL

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: sama

Ben de skil energy 6221 almayı düşünüyorum. Nasıldır bilen var mı

Bir kaç ay önce 100 TL'ye aldım. Çok ağır işlerde kullanmadım ama biraz ağır olması dışında kullanışlı bir alet.

100 tl ye iyi almışsınız. Nerden aldınız. Ve alet çok mu ağır. Kullanım nasıl. Acaba kablosuz mu alsam ne dersiniz.

• Makita markadan şasma biz elektrikciler olarak cok memnunuz.
    www.elektrikcibuldum.com

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.