Şimdi Ara

Matematikte öğrenme güçlüklerinin genel nedenleri(anket) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
660
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git

Matematikte öğrenme güçlüklerinin genel nedenleri(anket)

(En Son Oy Tarihi: 11.4.2016)
Giriş

Orijinalden alıntı: Fus Ro Dah

Matematik degil ama yaziyim dedim.
    İlkokulda mesela gel kelimesinin zit anlamini gelme olarak ogretmisti hoca

Yok Artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gel gel gel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle EĞİTİM SİSTEMİ ve tabi ek olarak üstteki arkadaşların söylediği gibi ilkokuldaki vasat hocalar. Şahsen bunun ceremesini çekiyorum, ben hayatınızda görebileceğiniz en yavaş soru okuyan-çözen ve çözerken uzun düşünen insanıyımdır. Bunun tek sebebi benim şerefsiz ilkokulumdaki matematikçilerdir. Özellikle ortaokulda çok matematik hocam değişti. 6. sınıfta yarım dönem farklı, diğer yarım dönem farklı biri vardı. 7'de gelen hoca lise 4 soruları çözdürüyordu ve hiçbir şey anlatmıyor, 7. sınıf öğrencisine sınavlarda 12. sınıf tarzında ağır gelen sorular soruyordu. Vallaha liseye kadar sadece 1 mat hocasını beğendim o da 8. sınıftaki hoca, onun sayesinde trigonotmeri konusunu sevmiştim. Beyler bakın ileride çocuğunuz olursa 1. sınıftan itibaren matematiğine önem verin, ilkokulda öğretilen toplama-çıkarma işlemlerinden bol bol yapsınlar gerçekten işlem hızınız konusunda büyük bir temel atılıyor ilk ve orta okulda.

Eğitim sistemiyle ilgili uzun uzun yazmayacağım tek bir şey soracağım, şimdi hiçbir yere bakmadan kaç kişi bana yansıyan ve simetrik olan bağıntı sayısının formülünü söyleyebilir?
    İşte cevap bu kadar basit. İsterseniz 50 sene okuyun, ezber temelli okuduktan sonra hiçbir anlam ifade etmez. 3. kez YGS'ye gireceğim hala bu salakça şeyleri ezberlemek zorundayım.

Ha bu arada Allah'ıma şükürler olsun ki lisedeki Matematik hocam hayatımda görüp görebileceğim en iyi hocalardan biriydi. Böyle harika bir insan görmedim desem yalan olmaz. Yakında kitabı falan da çıktı. 12. sınıfta Türev-İntegrali Ocak ayına kadar bitirip akabinde yine bu zaman zarfında sene başından Ocak'a kadar 1500 tane deftere "kaliteli" örneklerden oluşan sorular çözdürmüştür. Anlatmakla olmaz, yaşanır derler ya hani öyle bir hocaydı. İsmini vermek isterdim ama onun haberi olmadan olmaz.

Tabi her iyi şeyin yanında kötü şey de olur, Allah belamı vermiş olacak ki lisede Fizik namına hiçbir şey göremedim. Üstelik kendini hoca zanneden insan tipli şahıs, "uzman öğretmen" ünvanına bile sahipti. Onu uzmanlık sınavından torpille geçirmediyseler adam değilim bu kadar büyük konuşuyorum. Dersanede de öyleydi fizik tarafından aşırı derecede şanssızdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frozzy45 -- 11 Mart 2016; 16:44:43 >

• İlgi yok.Çalışma duygusu yok,gerektiği önemin farkına varmiyoruz

• Yü yü yukari

• quote:

Orijinalden alıntı: Prengator

Yeteri kadar çalışılmadığı için hanginiz eve gidip tekrar yapıp test çözdü.

Okulda anlamıyorum ki evde tekrar yapayım.

• Konuyu canlandiralim

• Sebebi düşük zeka. Soyut düşünce herkese göre değil.

• bende zeka yok mesela en büyük sebep bu

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben öğretim sisteminden diyorum. İngilizce'yi bile okulda öğrendiğimi hatırlamıyorum.
  • 279 kişi katılım sağladı şimdiye kadar

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.