Şimdi Ara

Matematiksel İfadeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
596
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Java'da matematiksel ifadeleri nasıl yazdırıyoruz. Örneğin ikinci dereceden denklem çözen bir program yazıyorum. x kare yi x in sağ üstünde 2 olacak şekilde text olarak nasıl yazdırıcam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maslan92 -- 3 Haziran 2013; 9:12:01 >

• ben de merak etmiştim deneyerek buldum, "(char)178" yazarsan bu karakteri yazdırabilirsin. örneğin,
    String a = "X" + (char)178;

a'yı yazdırınca istediğin şeyi yazmış olur. konsol dışında denemedim ama, swing'de falan hata olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTX61

ben de merak etmiştim deneyerek buldum, "(char)178" yazarsan bu karakteri yazdırabilirsin. örneğin,
    String a = "X" + (char)178;

a'yı yazdırınca istediğin şeyi yazmış olur. konsol dışında denemedim ama, swing'de falan hata olabilir.

Hangi classları import etmem lazım hata veriyo
  • kodu editörden yazmadım elle yazdığım için yazım hatası olabilir, import falan gerekmiyor. kodu paylaşıp hatayı söylersen yardımcı olmaya çalışayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • /* 
    * To change this template, choose Tools | Templates
    * and open the template in the editor.
    */
    package javaprogramlama;

/**
    *
    * @author Must
    */
    public class AritmetikOperatorler {

public static void main(String[] args){
    // işlem önceliği 1. * / % 2. + - 3. < <= > >= 4. == != 5. = 1 2 3 ve 4 soldan sağa 5 ise sağdan sola

int a, b, c;
    a = 1; b = 4; c = 3;
    int delta = b*b - 4*a*c;
    String g = "x" + char(178);
    if(delta == 0){
    double kok = (-b)/(2*a);
    System.out.println(a + g + " + " + b + "x + " + c + " = 0 denkleminin kökü " + kok + " sayısıdır.");
    }
    if(delta > 0){
    double kok1, kok2;
    kok1 = (-b-Math.sqrt(delta))/(2*a);
    kok2 = (-b+Math.sqrt(delta))/(2*a);
    System.out.println(a + g +" + " + b + "x + " + c + " = 0 denkleminin kökleri " + kok1 + " ve " + kok2 + " sayılarıdır.");

}
    if(delta < 0){
    System.out.println(a + g + " + " + b + "x + " + c + " = 0 denkleminin reel kökü yoktur.");
    }

}

}

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maslan92 -- 4 Haziran 2013; 0:53:41 >

• yanlış yazmışsın, (char)178 olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: GTX61

yanlış yazmışsın, (char)178 olacak

Oldu çok saolasın hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.