Şimdi Ara

Matematikçiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
76
Cevap
0
Favori
834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 20
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 26
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 gün 12 saat 39 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • pavlow (26 mesaj) fprox41 (15 mesaj) Asi (13 mesaj) mewluth (4 mesaj) coolx (2 mesaj)
  • @
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    167 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    2+2=4 mü 2+2=5 mi varmı ıspatını yapacak eleman.

|
    |
    ikisi de doğrudur...
    çünkü 4=5'tir.

4 x (1-1) = 5 x (1-1)

ise...

sadeleştiklerinde 4=5 kalır.

Peki buradaki yanlışlık nerededir?? Tabii iki iki tarafı (1-1) ile sadeleştiremeyiz çünkü 1-1=0 ve hiçbir sayı 0'a bölünemez.

Yani....

quote:

Orjinalden alıntı: pavlow

2+2=4 mü 2+2=5 mi varmı ıspatını yapacak eleman.

2+2=4 'tür..
    |
    |
    yanlış cevap. devam
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    ben 2+2=5 diyorum ve ispatını yaparım. ki 2+2=4 değil 5 tir. hatta abartıyorum bütün satırlar eşittir diyorum bunuda ispatlarım yani 1=2=3=4=5=6.....
    |
    |
    ispatla, işte ben de ispatladım 4=5 ama sen ya 0'a bölünememeden ya da complex sayılardan gideceksin bunu ispatlamak için. Ama her ikisinde de yanlış bir şeyler olacak..
    |
    |
    X = Y ................................................olsun
    X² = X.Y............................................eşitliğin her iki tarafını 'X' ile çarptık.
    X² - Y² = XY - Y²..............................her iki taraftan 'Y²' çıkardık.
    (X + Y).(X - Y) = Y.( X-Y )...............sol tarafı çarpanlara ayırdık, sağ tarafı 'Y' parantezine aldık.
    ( X + Y ) = Y.....................................( X - Y )'ler sadeleşti.
    X + X = X..........................................X = Y olduğundan,
    2.X = X..............................................'X' leri topladık.
    2 = 1 ................................................'X' ler sadeleşti.
    3 + 2 = 1 + 3....................................her iki tarafa '3' ilâve ettik.
    5 = 4..................................................buradan,
    5 = 2 + 2.......................................'4'ü, '2+2' HATA NEREDE?(hata yok)

senin aklında 4=5 kalmış ama 0ı işe karıştırmamalısın çünkü 0 işe girerse her sonuç yanlış çıkar bak 0 yok ve gayet açık hadi bakalım şimdi bütün sayılar eşittir teorisine çalışın biraz
    |
    |

• Yarbay
    5320 Mesaj
    X=Y ise X-Y=0'dır

ve sen 4. adımda 0'a bölmüşsün..
    |
    |
    rakamsal olarak düşün me 0 a bölme söz konusu değil x=y evt ama oradan giden (x-y) yani bi terim gidiyo rakam değil yani ben (x-y)ye bölüyorum 0 a değil bu arada sayılar 0 a bölünebilir yani 0 a bölümün sonucu tanımsız değildir. (komplex numbers dan yapabilirsin bunu ve çok aşikar olarak çıkar bazı kalıpları unut) matematik 4 işlemden ibaret değildir 4 işlem sadece basite indirgenmiş hali önemli olan komplex nnumbers ve integral limit laplas differansiel gibi konular.
    |
    |
    bu tip denklemlerin HEPSİNDE bir hata vardır..
    |
    |
    Bütün Sayılar Eşittir Paradoksu:

a ve b birbirinden farklı herhangi iki tamsayı ve c de bunların farkı olsun:

a-b=c
    (a-b)(a-b)=c.(a-b)..............................her iki tarafı (a-b) ile çarptık.
    a²-2ab+b²=ac-bc...............................parantezleri açtık.
    a²-2ab+b²-ac=-bc.............................ac yi sol tarafa attık.
    a²-2ab-ac=-bc-b²...............................b² yi sağ tarafa attık.
    a²-ab-ac=ab-bc-b².............................2ab nin birini sağ tarafa geçirdik.
    a(a-b-c)=b(a-b-c)..............................a ve b parantezine aldık.
    a=b....................................................(a-b-c) ler sadeleşti. (2+2=5 Paradoksunun benzeri)

bu işlemle bütün sayılar eşit çıkıyor. (0=1=2=32=4=5=6.....)
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    tamam da bunlar paradox yani aslında birden fazla çözümü olan ve hiçbirzaman gerçek çözümü olmayan şeyler hatayı göster bana ama görüldüğü gibi ortada hata yok gayet basit bi işlem.
    |
    |
    Konu Sahibine Özel
    1 kg = 1 ton

1 kg = 1000 gr.............(1)
    2 kg = 2000 gr.............(2)

(1) ve (2) çarpılırsa:

2 kg = 2.000.000 gr
    2 kg = 2.000 kg.............(2.000.000 gr = 2.000 kg)
    2 kg = 2 ton..................(2.000 kg = 2 ton). Dolayısı ile,
    1 kg = 1 ton

paradox ?????
    |
    |
    al o zaman sana kompleks sayılardan giderek kanıtlıyayım. Buradaki hatayı beraber bulalım..

|
    |
    Doğru Parçası Paradoksu:

Önce doğru parçasının tarifini yapalım:
    Doğru Parçası: Başlangıcı ve sonu olan ve sonsuz adet noktadan oluşan doğru. Pekiyi nokta nedir?
    Nokta: Kalemin kağıda bıraktığı en küçük iz veya belirti.Malûmdur ki noktanın boyutu yoktur. O halde dikkat. Paradoks başlıyor:

Noktanın boyutu olmadığına göre iki noktanın yan yana gelmesi bir şey ifade etmez. 100 nokta veya 1 milyar nokta da yan yana geldiğinde herhangi bir şekil oluşturmaz.( Çünkü şekil oluşturması için gerekli olan boyut özelliğini sağlamıyor) Bu şuna benzer ki; sıfır ile sıfırın toplamı yine sıfırdır. Milyarlarca sıfırı toplasak 'yarım' dahi etmez. O halde doğrunun tanımında bir hata var. Çünkü sonsuz adet noktanın yan yana gelmesi bir şey ifade etmez! Noktanın çok çok az da olsa boyutu olduğunu kabul etmemiz gerekir. Bu sefer de noktanın tarifi hatalı olur.

Noktayı boyutlu kabul edelim. Karşımıza bir paradoks daha çıkar; doğru parçasında sonsuz adet nokta olduğuna göre doğru parçasının da uzunluğu sonsuz olmalıdır. Çünkü çok az da olsa boyutu olan bir şeyden sonsuz adedi yanyana gelirse sonsuz uzunluk olur.

Paradox.....................??????
    |
    |

• Yarbay
    5320 Mesaj
    ayrıca 1000 gr ile 2000 gr çarpılınca gr kare (g^2) olur.

ve nasıl cm^2 100'er 100'er gidiyorsa (cm^3 1000'er 1000'er) aynısını onun için de kabul etmen lazım
    |
    |
    |
    |

|
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: Faux_Carnival

al o zaman sana kompleks sayılardan giderek kanıtlıyayım. Buradaki hatayı beraber bulalım..

tamam işte dediğimi doğruluyor buda hatasız bi işlem ve sonuç 1=2 Beni doğrulamış oldun işte.
    |
    |
    asad
    |
    |
    ben iddia etmiyorum bunlar bilim otoriterlerince kabul edilmiş gerçekler ve beni duğrulayan sensin daha ne bekliyon ki oradaki işleme göre bütün sayılar eşit çıkıyor.
    |
    |
Reklamlar
SEO
Radyo Dinle
Cancer Clinical Trials
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.