Şimdi Ara

Matematik ve Geometriye sıfırdan başlıcam 1 yılda bitirebılırmıyım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
3
Favori
3.438
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Temel hiç yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 ayda temel atamadiysan daha uğraşma derım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • so be it kullanıcısına yanıt
    Mezuna kalcam

• quote:

Orijinalden alıntı: Consciousness

quote:

Orijinalden alıntı: Darcyn

Biter kardeşim rahat biter, hiç temelin yoksa 3 ayda ygs+lys matematik biter. Temelin fena değilse 1,5 ayda biter sağlam bir çalışmayla. Ben daha zorunu deniyorum sıfır temel, lise biteli 5 sene olmuş. 2 ayda tüm ygs konuları, 3 ayda tüm lys konularını bitirip giricem sınava

1,5 ay

çalışmaya 10 gün önce başladım bu zamana kadar yattım.

10 günde bitirdiklerimi söyliyeyim.

ygs kimya komple bitti.

Fiziğe daha başlamadım.

Matematik komple bitti.

Geometride ücgenler ve çokgenler bitti.

Biyolojide çoğu konu bitti.

Not: Temelim var.

bence insan istedikten sonra yapamayacağı şey yok. Ayrıca benim sizden tek artım sınava taze bilgi ile girmem olacak. Sizin benden tek artınız ise bol pratik olucak.

Sonuçta bizin eylülde işlediğiniz konuyu unutma oranınız hayli fazla. Ama benim 1 ay kala bitrdiğim konuyu unutma şansım baya az.

Not: Neden 10 gün önce başladım söyliyeyim tamamen mallığımdan

• quote:

Orijinalden alıntı: içinizden biri

quote:

quote:

Biter kardeşim rahat biter, hiç temelin yoksa 3 ayda ygs+lys matematik biter. Temelin fena değilse 1,5 ayda biter sağlam bir çalışmayla. Ben daha zorunu deniyorum sıfır temel, lise biteli 5 sene olmuş. 2 ayda tüm ygs konuları, 3 ayda tüm lys konularını bitirip giricem sınava

1,5 ay

ygs kimya komple bitti.

Fiziğe daha başlamadım.

Matematik komple bitti.

bence insan istedikten sonra yapamayacağı şey yok. Ayrıca benim sizden tek artım sınava taze bilgi ile girmem olacak. Sizin benden tek artınız ise bol pratik olucak.

Sonuçta bizin eylülde işlediğiniz konuyu unutma oranınız hayli fazla. Ama benim 1 ay kala bitrdiğim konuyu unutma şansım baya az.

Elinde bulunan TÜM kaynaklari yazar misin?Ve nasil calistigini kac saat calistigini...
    10gunde mat1in yarisi bile bitmez bence.

• Darcyn kullanıcısına yanıt
    hocam yaş kaç
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1,5 ay

ygs kimya komple bitti.

Fiziğe daha başlamadım.

Matematik komple bitti.

Elinde bulunan TÜM kaynaklari yazar misin?Ve nasil calistigini kac saat calistigini...

10 günde mat-1'in yarısı bitmez mi? abartmayın hocam. Temeli olan birisi 5günde bile tamamiyle bitirebilir. Üslü-köklü ve basit eşitsizlikler bir günde çok rahat biter. bunları abartmaya gerek yok.Beni en çok zorlayan temel kavramlar oldu nedense ona karşı bir antipatim var :D atlamıştım o konuyu sonra döneyim dedim iyiki atlamışım dedim sonra

Kaynak olarak fem setler var körfez soru bankası.Videolu konu anlatımları falan.

Nasıl çalıştığımı söyleyim. İlk önce konuyu senol hocadan dinliyordum özet anlatıyor biliyorsundur belki. Konunun genel hatlarını öğrendikten sonra nejdet hocadan dersi dinliyordum ama şöyle yapıyordum. Yazıcıdan çıkartıyordum soruları çözüyordum bittikten sonra videoları izliyordum , hepsini doğru yapsam dahi. Çünkü belki kolay yöntemi vardır diye.

Biyoloji için de ilk önce körfez tv'den dinliyordum ki hocası harikadır. Hocayı dinlerken delta özet biyolojiye kitapta olmayan notları tutuyordum. Sonra palmeden test çözüyordum. Bakıyordum ki çok boşum oluyor ya da yanlışım. Hemen anti-b 'den ali hocamın konu anlatımını dinliyordum sonra çözüyordum. ELimdeki kaynaklar bitti mi hemen anti-b soru çözümünü açıp ali hocadan önce çözüyordum sonra soruyu dinliyordum.

Geometri olarak şenol hocayı dinliyorum sonra soru çözüyorum ki geometride bence video dinlemek saçmalık ama konuyu genel hatlarıyla öğremen lazım çözmeden önce tabi ki onun için şenol hocayı dinliyordum.

Fizik için teknofem dinliyordum sonra yine test çözüyordum baktım zorlanıyorum mustafa tekinayın dvdsinden açıp dinliyordum kafamda oturana kadar video dinliyordum yani. Sonra test çözüyordum.

Kimya için Ali dağdelen hocanın anti-k 'sı çok işime yaradı diyebilirim. İlk önce konuyu ondan dinleyip not tutuyordum sonra smetriden tekrar ediyordum kaçırdığım yerleri notlara dahil ediyordum.

Sabah 10 gibi kalkıyordum 3'e kadar kendime zaman ayırıyorum film falan dizi falan izliyorum. Sonra 3-4 gibi başlıyordum gece 12'ye kadar.

• Vahn kullanıcısına yanıt
    Antrenmanlarla matematik siparis ettim bu kitap nasıl faydası gören oldumu

• Geo için Güvender Kolay Geometri önerim olur (Geometrin 0 ise). Matematik için ise güvenderin 3 lü setini alabilirsin temel atmak için iyi bi seçenek. Onun yanında fem mat ilk adım soru bankasını alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorkem.15

hocam yaş kaç

23 yaşındayım hocam.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1,5 ay

ygs kimya komple bitti.

Fiziğe daha başlamadım.

Matematik komple bitti.

Ben de cevap vereyim, Fem simetri + teknofem'den çalıştım YGS matematiği. Teknofemde simetriden işledikleri için baya güzel oldu. Hergün aynı değil ama ortalama 8 saat civarı çalışıyorum (devam zorunluluğu var malesef okulda riskli bir iş olduğundan okulu bırakmaya cesaret edemedim), yatarken de tarih kitabını okuyarak uyuyorum hiç zaman kaybetmiyorum böylece.

Elimdeki kaynaklar şunlar: Fem Simetri Matematik, Fem Simetri Geometri. Tarih, Coğrafya, Türkçe, Fizik, Kimya, Biyoloji Güvender. Bir de Final Dergileri var tüm derslerin olduğu. Soru çözecek zamanım olmadığından soru bankası almadım. Konuları bitirip dergiden tekrar yapıcam öyle giricem sınava.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darcyn -- 18 Şubat 2014; 23:13:40 >

• İlk 4-5 ay çekeceğin sıkıntılara dayanıp vazgeçmezsen bitirirsin.
  • kanka sıkma kendini örnek ben sene başında başladım şimdi ygsde tarih hariç tüm derslerim bitti. lys temelim var . ygs temelim zaten vardı. sadece soru çözüyorum
  • sene basında matematık netlerım 0 dı sımdıyse 20 lere geldı
  • muhsinsezal kullanıcısına yanıt
    Hazırım o sıkıntılara ama inanç yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdemSs -- 19 Şubat 2014; 1:47:30 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • FenBilgini F kullanıcısına yanıt
    Nasıl basladn hangi kaynaklar nasil bir yol izledin anlatrmsn

• cantshutmymouth kullanıcısına yanıt
    Nasıl ama Anlatrmsn

• İmkan varsa ozel ders al, femin ilk adim soru bankasini coz, karekok mps leri bitir.mps 1 ve 2 yi bitirirsen 30 un altina dusmezsin.Kolay gelsin kardes

• muhammed.12devadam kullanıcısına yanıt
    Özel derse imkân yok ancak kitaplarla

• quote:

Orijinalden alıntı: AdemSs

Nasıl basladn hangi kaynaklar nasil bir yol izledin anlatrmsn

Temelim vardi 4 senedir araliksiz konu kacirmadim surekli yazililara calistm takdir aldim . Bu senenin basindan beri dersanede ygs icin hocayi dinledim. Unutmus olsam da temelden dolayi direk hatirladim ve her seyi tekrar bildigimi farkettim. Sonra eksik bi yer olmasin aman dedim ustunkoru ygs konu anlatimlarini kurcaladim . Bilmedigim ayrintilari da ogrendim. Okulda da hocayi dinliyorum. Lys de lazim. Ama buna ragmen 120 130 net ustune cikamadim :(

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.