Şimdi Ara

Matematik sorusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, f(x)=2^x bir logaritmik fonksiyondur ve belirli bir grafiği vardı o grafik nasıl elde edilmiş. Ayrıntılı bir çözümü bilen var mı?

• X in + degerlerini verince hzlica artarak sonsuz gider

X in - degerleri icin 1/2^x olur oda hizlicak azalir 1 ile 0 arasinda. Eksi sonsuzda 1/sonsuz olur oda 0 yapar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkface78545 -- 23 Kasım 2015; 16:41:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevap için teşekkürler. Galiba anlatamadım istediğim şeyi. Bu grafik nasıl elde ediliyor, ispatı nasıl? Mantık olarak anladım tek istediğim sayısal olarak ispatı.
  • DuffyDuck205 kullanıcısına yanıt
    :) x e 0 1 2 boyle degerler veriliyor y 1 2 4 degerler aliyor ona gore duzlemde noktalar olusuyor (0,1) (1,2) (2,4). bunlari birlestirince grafik ortaya cikiyor

Yani sana 2 uzeri 1 in neden 2 oldugunumu kanitlayalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2^1=2 ispata değer bir konu ama ne yazık ki istediğim o değildi. f(x)=2^x reel kökü olmayan bir fonksiyondur bunu da anladım, sonsuza gitmesinin sebebinde biliyorum ama sayısal olarak ispatı nasıl yapılır? Aklıma takılan yer burası ve bu takıntıyı gidermek için sizin gibi matematikten anlayan beylere veya bayanlara soruyorum. Tekrardan, verdiğiniz bilgiler için teşekkürler :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.