Şimdi Ara

Matematik Hocamın Problemler İle İlgili Önerisi(Kendisinin kitapları ve bazı yarışmalarda dereceleri vardır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
3
Favori
2.059
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi çok tecrübeli efsane bir hoca.Bana bir kaç fasikül aldırdı ve bazı önerilerde bulundu.Bu fasiküller:

1-Apotemi Problemler
    2-Fem simetri problemler
    3-Kösb problemler
    4-Yüzdeyüz 1-2 problem fasikülü
    5-KarAkök ROP
    Bana öncelikle klasik problem soru tiplerinden başlamam gerektiğini söyledi.O yüzden ilk olarak fem simetriden ve yüzdeyüz fasiküllerinden eş zamanlı olarak ilerle dedi.Örneğin yaş problemlerini bu iki kaynaktan bitirdin üstüne kösb ten onun sorularını çöz dedi bu şekilde bu kaynakları ful bittirdikten sonrada apotemiyle cilala, ROP la son boyalamayı yap , sonra deneme çöz dedi Binot denemelerini tavsiye etti(malum hocalarin yeni yayını biliyorsunuz) ayrıca bir yayın daha söyledi (kimsenin bilmediği ama efsane bir yayın) onu maalesef seneye sınava girmeyene kadar kimseye söylemeyeceğim.Sizede faydası olur diye konuyu açtım.İyi akşamlar.Bu arada video olarak ta yahya tan hocayı izliyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi boğaziçili bilgecan -- 14 Şubat 2018; 23:15:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kardeşim üşenmeyip yazmışsın da bu forumdaki herkes yazdığın fasikülleri biliyor. Gelip herkesin bildiği şeyleri yazıp "kimsenin bilmediğini" kendine saklıyorsun. Yani senin kafanı istiyorum açıkcası bir kitapla türkiye birincisi vs olacağını hayal ediyorsun sanırım. Madem söylemiceksin bildiğin şeyi ne diye artislik yapıyon? Boş konu
    "Ama ben böyle bir şey görmedim daha önce, karekök ,çözüm, bilgi sarmal ,fem ,acil matematik,apotemi falan bunun yanında halt etmiş sayılır o derece diyeyim sen anla."

4 yaşındaki kardeşimin elinde bir şey var numarası yapıp kimseyi kandıramamasından sonra "çok güzell amaa..." demesi de tam olarak böyle işte.
  • Kimsenin bilmediği efsane bir yayın olduğunu sanmıyorum varsa bile yeterince efsane değildir

• Madem yayını yazmıcaksın konuyu neden açıyorsun boş post

• skayress S kullanıcısına yanıt
    Söylersem önce 1-2 kişi alır sonra alanlar süper diye foruma yazar sonra başkaları alır öyle öyle yayılır.Seneye sınava gireceğim için açıkçası kimsenin bilmesini istemiyorum.Ama ben böyle bir şey görmedim daha önce, karekök ,çözüm, bilgi sarmal ,fem ,acil matematik,apotemi falan bunun yanında halt etmiş sayılır o derece diyeyim sen anla.

• Candarr77 kullanıcısına yanıt
    Dostum problemlerde neler tavsiye ettiğini yazdım boş yapma.Bir şeyler yazmış olmak için bir şeyler yazma.

• csb gibime geldi

• Tövbe tövbe valla siz bir şey haketmiyorsunuz.Bundan sonra konu monuda açmıyorum size faydası olur diye hocanın tavsiyelerini sizinle de paylaştım herkes boş boş yorum yapıyor.

• la bebe sıkıntılı mısın nesin sen ya cins cins konular açıyon. git işine hadi oyalama milleti
  • Bu konuda ne cinslik görüyorsun?Açıklar mısın? Üslubunu takın.

• hocanın söylediği yayın hangisi bilmiyorum ama apotemi + rop yapacak bir adamın sınavda problemlerden soru kacıracağını sanmıyorum
  • pcoyun P kullanıcısına yanıt
    Rop , apotemiyle göre daha zormuş o yüzden onu sonda çözmemi istedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcyusuf21

Bu konuda ne cinslik görüyorsun?Açıklar mısın? Üslubunu takın.

işine bak zırlama insanlara faydan olmayacaksa açma konu.
  • Zor kasıp zaman kaybına girmeyin bence . Ygs problemleri zor değil sadece çok zaman alıyor . Yani soruyu oku sonra kurgula yap bir de yanlış yaparsan çözümü nerden baksan 2 dakika gitti . Bence orta seviye problemleri çözerek hızlanmaya bakmalıyız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çözmedim ama çözenler öyle diyor zaten çözen bir çok insan aşırı zorluğundan dolayı bırakıyormuş (forumun yanlancısıyım :) )
  • Konuşma üslubuna dikkat et aksi takdir de seni dikkate alıp cevap verme tenezzülünda bile bulunmam.Hocanın önerdiği kitapları ve nasıl ilerememi önerdiğini söyledim.İşine gelirse uygularsın faydasını görürsen bana dua edersin.Beğenmediysen sağ üstte kapatma ikonuna basar çıkar ve bu konuyu unutursun.Her konuya yorum yapmak zorunda değilsiniz.

• Kardeşim üşenmeyip yazmışsın da bu forumdaki herkes yazdığın fasikülleri biliyor. Gelip herkesin bildiği şeyleri yazıp "kimsenin bilmediğini" kendine saklıyorsun. Yani senin kafanı istiyorum açıkcası bir kitapla türkiye birincisi vs olacağını hayal ediyorsun sanırım. Madem söylemiceksin bildiğin şeyi ne diye artislik yapıyon? Boş konu

• :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • naragoza99 N kullanıcısına yanıt
    Son cümlenize gelmeden önce hayret saygılı eleştiri yapanlarda varmış dedim kendi kendime.

• Bomboş adamsın bomboş kfkfk

• Hareketlerin ne kadar çocuk olduğunu belli ediyor senin gibi bencil insanlar yüzünden dünya berbat bi halde kardeşim

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.