Şimdi Ara

matematik - geometri başarı yükseltme sorunları uzmanına sorun (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
224
Cevap
20
Favori
5.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam çok soru sordum kusuruma bakmayın, karekök ygs soru bankasını bitirdim bir kitap daha bitirmeli miyim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam mattan 20 25 arası net çıkarmak istiyorum sizce ne yapmaliyim

• boramat kullanıcısına yanıt
    Hocam DGS'ye hazırlayacağım önerebileceğiniz mat geometri test veya konu anlatım kitapları var mı güncel?

hocam bende kpss ye hazırlanıyorum matematik hedefim 30 sorudan 25 net temelim sağlam olmasa da var nasıl bir çalışma yöntemi önerirsiniz ve de kaynak tavsiye eder misiniz
  • Kaç tane kitap bitirmeliyim diye bir soru olur mu allah aşkına ne salak salak sorular bunlar ya
    Ek not: fem simetri kadar boş bir kitap yok %95 zaman kaybı

• Hocam mat1 için endemik apotemi palme nin üstüne hangi denemeleri yapmalıyım +34için geçen sene 27.5yapmıştım ygs de

• Merhaba Hocam.İyi Günler.

15 Tatil İçin 7 Günlük Gibi Bir Boşluğum Var Bu Sürede YGS Eksiklerimi Belirlemek ve Konu Tekrar Etmek İstiyorum.Bunun İçinde Fem Yayınları 5 Hamlede YGS Soru Bankası Kitabı Almayı Düşünüyorum.Sizce Alıp Çözmelimiyim veya Başka Bir Yayın mı Önerirsiniz? (Aslında Konuları Biliyorum Ama Belirli Kalıplara Geldiğimde Soruya Teşhis Koyamıyorum ve Çözemiyorum.)
    Bol Soru Tipi Yoksa Deneme Fasikülleri Alıp Onları mı Çözmeliyim?Eğer Deneme Fasikülü Alırsam Hangi Yayınları Tercih Etmeliyim?
    Genel Deneme Olarak Hangi Yayınları Tercih Etmeliyim?Tercihim Çok Zorda Olmaması Çok Kolayda Olmaması İlk Etap İçin.
    Hocam benim sureyle ilgili sikintim yok cok sukur.Ama benim yapamadigim olay problem sorularini ilk bakista cozememem.Turlama teknigiyle giderken soruyu gordugum ilk anda cozemiyorum.Mat testini bitirip baktiktan sonra daha iyi cozebiliyorum.Oneriniz nedir ? Kitap tavsiye edecekseniz karekok soru bank.denge denemelerini bitirdim.endemigin 15 li denemelerindeyim.
    Hocam bir de su var.Ben konu olarak mat2 denpolinom parabol falan onlari bitirdim.ama unutuyorum vakit gectikce.nasil test cozmeliyim hepsinden.yani nasil calismaliyim

• Öncelikle hayırlı akşamlar hocam. Yazın finalin matematik soru bankasını bitirmiştim, o zamandan beri karekök ve fem konu özetliden çok nadir soru çözüyorum. Geçen Fem denge denemelerini bitirdim 35 net çıktığıda oldu 25 nette, ortalama 30 civarlanda netlerim. Benim sıkıntım geometri ve matematikte yaptığım işlem hataları. Geometride genellikle 3-4 boşum oluyor. Konu eksiğimin fazla olduğunu biliyorum bunun için birkaç kitap aldım ama faydası olmadı. Elimde birey b ve fem geometri soru bankası var. Son testler hariç genellikle full çıkıyor ama son testlerde 3-4 boşum oluyor. Ygs de geometri en az 7 soru çözmek istiyorum bunun için neler yapabilirim. Piyasada çok fazla kaynak var, tavsiye edebileceğiniz bir kitap var mı ? Diğer sorum işim matematikte yaptığım dikkatsizlikler ve işlem hataları. 4 yanlışım çıkıyorsa 2 si ya dikkatsizlikten ya da işlem hatasından gidiyor. Bunu için ne yapabileceğim bir şey var mı ?

Hocam birde matematik denemesi önerebilir misiniz ? Fem dengeyi bitirdim şuan elimde palmenin denemesi var fakat problemleri ygs tarzından çok uzak. Finalin 30 lu denemesini almayı planlıyordum fakat onun çözümleri yok sanırım. Elimde birde 3 4 5 in genel denemeleri var. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• ygsciyiz Y kullanıcısına yanıt
    netler yükelmiyor ise denemelerdeki eksikliklerinizi kapatmıyorsunuz demektir deneme raporuna göre eksik konuların üzeirne gitmelisiniz
  • spiansoc kullanıcısına yanıt
    bu sorular da ogrencinin moralini bozuyor

obeb okek problemler permutasyon kombinasyon olasılık basta olmak üzere öyle gereksiz sacma sapan sorular var ki ogrencileirn moralini bozuyor

hiç kafaya takmayın

ösymnin tüm soruları nette var onları inceleyin

gereksi sorulardan uzak kalmak için ogretmen rehberligi cok onemli
  • akıldakalıcı kullanıcısına yanıt
    hiç de gec degil ama önce birini bitirin madem karekoke baslamıssınız

sayfa sayısını 25 e bölün 25 günde bitirin derim

sonrasını konusuruz
  • once ant mat 1 ve 2

bunları mutlaka en kısa sürede bitirin rahatlarsınız
  • hocam merhaba, ygs konularım bitti fakat hiç deneme çözmedim, seviyemden başlayarak denemelere başlamalı mıyım? hangi denemeleri önerirsiniz teşekkürler.
  • DwarfDwalin D kullanıcısına yanıt
    deneme yapma sıklıgınız nedir?
  • DarkOfEagle kullanıcısına yanıt
    hangi cevaba istinaden? alıntı ile hatırlatırsanız sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramat

once ant mat 1 ve 2

bunları mutlaka en kısa sürede bitirin rahatlarsınız

2 haftada 1 yapıyor okul bazen kendim de yapıyorum çok sık olmuyor ama hocam.
  • Masterkan kullanıcısına yanıt
    deneme + eksiklerin gideirlmesi sürekli yapılmalı

ama konuları mümkün mertebe bitirmeniz lazım

konuları kitaptan anlıyorsanız kendiniz bitirin sıkıntı var ise video destegi de olur

daha süre var

sadık gültekinin gecenelrde bir yazısını okudum

sınavda kader geometri belirleyecek diyordu

cunku matematikle herkes ugrasıyor

ama matematigi fullemekten ise geoemtriyi 5-6 yapmak daha kolay

a. demirin kitabı geometriyi size sevdirebilir
  • Basketball is my life B kullanıcısına yanıt
    çözümleri gayet güzel bazı sorularda cok uzatmıslar ama genelde sade

tabi ki biter
  • Hocam iyi akşamlar matematikten 28-30 net civarı yapıyorum geometrim eksik 2-3 net çıkıyor bunu nasıl halledebilirim elimde fem soru bankası ve birey b var simetri alıp ondan bitirsem mi ne önerirsiniz?
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.